dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 84
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1680
  1. #1441

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Układ zmiękczacz + RO6 będzie najbardziej odpowiedni do takich zastosowań.
    Dzięki za odpowiedź.
    Jaki konkretnie zmiękczacz wybrać lub na co zwracać uwagę? Unikać jakichś firm?


    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Odwrócona osmoza usunie azotany z wody, niestety tylko tej w kuchni w jednym punkcie. Jeżeli chciałbyś uzdatnić wodę z azotanów w całym domu i mieć bezpieczną wodę także podczas kąpieli, to my proponujemy zastosowanie oddzielnej stacji do usuwania azotanów z wody oraz zmiękczacza wody do redukcji twardości.
    ]
    Tak, wiem że tylko w kuchni byłyby odfiltrowane azotany. Pytanie, czy jest potrzeba filtrowania wody do kąpieli - czy są one szkodliwe, czy w znaczących ilościach wchłonęły by przez skórę? W materiale na youtube mowa jest tylko o spożyciu wody z azotanami.

  2. #1442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Jaki konkretnie zmiękczacz wybrać lub na co zwracać uwagę? Unikać jakichś firm?
    Na teraz wystarczający będzie zmiękczacz z 20-25 litrami złoża
    Ja bym Ci polecał modele z głowicą Clack i złożem Lewatit, ale to nie jest jedyna kombinacja. Unikałbym chińskich produktów, przynajmniej w tych dwóch punktach (głowica + złoże).


    Tak, wiem że tylko w kuchni byłyby odfiltrowane azotany. Pytanie, czy jest potrzeba filtrowania wody do kąpieli - czy są one szkodliwe, czy w znaczących ilościach wchłonęły by przez skórę? W materiale na youtube mowa jest tylko o spożyciu wody z azotanami.
    Nie zauważysz ich na praniu, nie zobaczysz osadów z azotanów... przez skórę raczej ich nie wchłoniesz w znacznych ilościach (ale tu może się upewnij u kogoś bardziej obeznanego w temacie skóry).
    Oczywiście nie zaszkodziłoby też postawienie kolumny do usuwania azotanów na cały dom, ale pytałeś o rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne Niestety nie da się usuwać azotanów i twardości (zmiękczać) jednocześnie na jonitach, ponieważ jedne są kationami, a drugie anionami, a więc chemicznie przyciągane są do innych związków.

  3. #1443
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek1912

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Radecznica
    Kod pocztowy
    22-463
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Od razu powiem że jestem zielony w tym temacie, także proszę o poradę. Ma wyniki badań wody. Próbka pobierana przeze mnie z kranie w kuchni.
    Wyniki:
    bakterie coli- 0
    eschericha coli- 0
    enterokoki - 0
    Liczna mikroorganizmów w 22 st. C po 72 h >300, gdzie jest napisane że w kranie konsumenta nie powinno przekraczać 200. Czy coś z tym robić?
    PH - 7,1
    jon azotynowy - <0,006 mg/l
    jon amonowy - <0,032 mg/l
    jon azotanowy - 6,42 mg/l
    żelazo - <20
    mangan - <15
    twardość - 362
    Proszę o poradę w doborze zmiękczacza na cały dom. Oczywiście najlepiej jak najtaniej, ewentualnie jakiś konkretny model do polecenia.
    Pozdrawiam.

  4. #1444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wwa997

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    24-154
    Posty
    35

    Domyślnie

    Czytam, czytam i zamiast mądrzeć, głupieje...
    Jaki zmiękczacz polecacie dla 4os rodziny, zużycie około 17m3/mc.
    Twardość wody 23 stopnie niemieckie.
    Źródło zasilania - sieć wodociągowa.

  5. #1445

    Domyślnie

    Ponieważ to mój pierwszy post, to na początek chciałem wszystkich powitać.
    Powracam do tematu wyboru zmiękczacza wody.
    - dom jednorodzinny – woda z wodociągu
    - twardość wody to ok. 16-17 stopni niemieckich, chciałbym zejść do 4-5 stopni, tak aby ograniczyć osady i jednocześnie mieć wodę „zdatną” do picia,
    - rodzina 4 osobowa
    - w tej chwili miesięczne zużycie to ok. 8 m3, ale dzieci rosną i za chwile zużycie na pewno wzrośnie, więc myślę nad zmiękczaczem trochę przewymiarowanym,
    - osobny obieg wody dla ogródka – tutaj woda nie będzie zmiękczana,
    - miejsca dużo – więc dwuczęściowy zmiękczacz jak najbardziej
    - z tego co ogarnąłem temat to myślę, że chciałbym coś z głowicą clack lub eire, ale inne podobne jakościowo też zaakceptuję,
    - wielką niewiadomą jest dla jaki typ regeneracji będzie w moim przypadku lepszy,
    Proszę o pomoc w doborze sprzętu, najlepiej konkretnych modeli. Jeśli chodzi o budżet to fajnie byłoby się zmieścić w granicach 4 tys.
    Pytanie jeszcze mam odnośnie filtrów. Jakiś czas rozeznawałem już temat wyboru zmiękczacza i zakupił zestaw 3 filtrów: 2 stopniowy wstępny (siatkowy i sznurkowy) oraz węglowy. Pytanie w jakiej kolejności je montować. Wiem, że przed zmiękczaczem filtr wstępny, najpierw siatkowy, potem sznurkowy. Ale co z węglowym? Przed czy za zmiękczaczem? Jest on w ogóle niezbędny?
    Dzięki bardzo za pomoc i cierpliwość. Niestety w tym temacie jestem laikiem.
    pozdrawiam

  6. #1446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwa997 Zobacz post
    Czytam, czytam i zamiast mądrzeć, głupieje...
    Jaki zmiękczacz polecacie dla 4os rodziny, zużycie około 17m3/mc.
    Twardość wody 23 stopnie niemieckie.
    Źródło zasilania - sieć wodociągowa.
    Przy zmiękczeniu do zera, maksymalnym zalecanym rozmiarem złoża byłoby aż 60-65 litrów. Ale to już prawie przemysłowy rozmiar... Myślę, że praktyczne będzie takie 50 litrów, a jeśli planujesz zostawić jakąś twardość, to i 40 litrów się nada.

  7. #1447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1912 Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Od razu powiem że jestem zielony w tym temacie, także proszę o poradę. Ma wyniki badań wody. Próbka pobierana przeze mnie z kranie w kuchni.
    Wyniki:
    bakterie coli- 0
    eschericha coli- 0
    enterokoki - 0
    Liczna mikroorganizmów w 22 st. C po 72 h >300, gdzie jest napisane że w kranie konsumenta nie powinno przekraczać 200. Czy coś z tym robić?
    PH - 7,1
    jon azotynowy - <0,006 mg/l
    jon amonowy - <0,032 mg/l
    jon azotanowy - 6,42 mg/l
    żelazo - <20
    mangan - <15
    twardość - 362
    Proszę o poradę w doborze zmiękczacza na cały dom. Oczywiście najlepiej jak najtaniej, ewentualnie jakiś konkretny model do polecenia.
    Pozdrawiam.
    Nie podałeś jednej kluczowej informacji - na jaką wydajność potrzebujesz tego zmiękczacza? Może masz zużycie wody miesięczne?
    Twardość jest już znaczna, ale bez informacji czy ma to być urządzenie dla 2 czy dla 5 osób ciężko coś polecić.

    W kwestii bakterii przy takim wyniku zaleca się zastosowanie lampy UV na wejściu do domu. Możesz też spróbować odkazić i przepłukać instalację, a potem powtórzyć badania, ale to chyba porównywalny koszt z lampą UV, a jeśli bakterie pozostaną to i tak lampa UV będzie zalecanym rozwiązaniem.

  8. #1448
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wwa997

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    24-154
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy zmiękczeniu do zera, maksymalnym zalecanym rozmiarem złoża byłoby aż 60-65 litrów. Ale to już prawie przemysłowy rozmiar... Myślę, że praktyczne będzie takie 50 litrów, a jeśli planujesz zostawić jakąś twardość, to i 40 litrów się nada.
    Planuje zostawić około 4 stopnie.
    Możesz polecić jakiś konkretny model? Może być na pw, bo przeglądając ostatnie 20 stron, widzę, że raczej tego nie robisz na forum

  9. #1449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał davor Zobacz post
    Ponieważ to mój pierwszy post, to na początek chciałem wszystkich powitać.
    Powracam do tematu wyboru zmiękczacza wody.
    - dom jednorodzinny – woda z wodociągu
    - twardość wody to ok. 16-17 stopni niemieckich, chciałbym zejść do 4-5 stopni, tak aby ograniczyć osady i jednocześnie mieć wodę „zdatną” do picia,
    - rodzina 4 osobowa
    - w tej chwili miesięczne zużycie to ok. 8 m3, ale dzieci rosną i za chwile zużycie na pewno wzrośnie, więc myślę nad zmiękczaczem trochę przewymiarowanym,
    - osobny obieg wody dla ogródka – tutaj woda nie będzie zmiękczana,
    - miejsca dużo – więc dwuczęściowy zmiękczacz jak najbardziej
    - z tego co ogarnąłem temat to myślę, że chciałbym coś z głowicą clack lub eire, ale inne podobne jakościowo też zaakceptuję,
    - wielką niewiadomą jest dla jaki typ regeneracji będzie w moim przypadku lepszy,
    Proszę o pomoc w doborze sprzętu, najlepiej konkretnych modeli. Jeśli chodzi o budżet to fajnie byłoby się zmieścić w granicach 4 tys.
    Pytanie jeszcze mam odnośnie filtrów. Jakiś czas rozeznawałem już temat wyboru zmiękczacza i zakupił zestaw 3 filtrów: 2 stopniowy wstępny (siatkowy i sznurkowy) oraz węglowy. Pytanie w jakiej kolejności je montować. Wiem, że przed zmiękczaczem filtr wstępny, najpierw siatkowy, potem sznurkowy. Ale co z węglowym? Przed czy za zmiękczaczem? Jest on w ogóle niezbędny?
    Dzięki bardzo za pomoc i cierpliwość. Niestety w tym temacie jestem laikiem.
    pozdrawiam
    Dla takich założeń spokojnie wystarczy zmiękczacz z 20-25 litrami złoża. Rodzaj regeneracji, przy takim rozmiarze, nie będzie miał dużego znaczenia. Osobiście radziłbym tradycyjną (czyli współprądową). Budżet powinien spokojnie wystarczyć.
    Filtry wstępne przed zmiękczaczem wystarczą mechaniczne, tak jak napisałeś. Filtr narurowy, węglowy ma stosunkowo niską wydajność więc jeśli w ogóle chcesz go używać to odpowiednim miejscem będzie np. przed pojedynczym kranem w kuchni. I trzeba pamiętać o regularnej wymianie.

  10. #1450

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na teraz wystarczający będzie zmiękczacz z 20-25 litrami złoża
    Ja bym Ci polecał modele z głowicą Clack i złożem Lewatit, ale to nie jest jedyna kombinacja. Unikałbym chińskich produktów, przynajmniej w tych dwóch punktach (głowica + złoże).

    Podpytałem coś znajomych: jeden ma Ruby Line ECO DW, inny będzie zakładać viessmanna. Niestety, więcej informacji nie udało mi się narazie dowiedzieć (głowica, złoże). Pytanie moje, czy sa to producenci warci uwagi czy lepiej innego znaleźć?

  11. #1451

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję zakup zmiękczacza do domu. Przeczytałam już masę postów na tym forum i przejrzałam dziesiątki ofert i mam wrażenie, że wiem mniej niż wcześniej Bardzo liczę na pomoc rozeznanych w temacie forumowiczów.
    Zmiękczacz będzie funkcjonował w domu - bliźniaku 84m2. Mieszkańcy - 3 osoby na stałe, co jakiś czas goście . Woda wodociągowa, z informacji od mieszkańców osiedla wiem, ze twardość to 19 st. niemieckich. Obecne zużycie wody to 9-10m3 na miesiąc i takie zapewne będzie. Jedna łazienka, wc, kuchnia.
    Kluczowa u nas jest wielkość zmiękczacza - im mniejszy (niższy - poniżej 100cm i płytszy do 50cm) tym lepiej. Budżet ca 3000 zł, chętnie mniej, ale może warto dopłacić?

    Początkowo interesowałam się Aquaphor 800 (złoże 20l), przedstawiciel twierdzi jednak, że wystarczy nam Aquaphor 550 (15.5l)
    Rozmawiałam też z Viessmannem, który proponuje Aquastilla 12 (tylko 12 l złoża - to chyba za mało??)

    Po lekturze forum zaczęłam mieć wątpliwości ze względu na brak informacji nt. głowicy i złoża... Aquaphor pisze o swoich patentach, a Viessmann milczy na ten temat.
    Ostatecznie wpadła mi w oko Ecoperla Slimline CS 17 - szczególnie ze względu na wielkość i komponenty, ale cena podoba mi się już mniej
    Nie bez znaczenia jest też gwarancja i wsparcie posprzedażowe - ew. serwis, reklamacje (oby nie) itd.

    Znalazłam też takie cudo: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...pl-11128291051
    Polski producent. genialne wymiary i ani słowa o głowicy i złożu...

    Pomocy Dziękuję!

  12. #1452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Podpytałem coś znajomych: jeden ma Ruby Line ECO DW, inny będzie zakładać viessmanna. Niestety, więcej informacji nie udało mi się narazie dowiedzieć (głowica, złoże). Pytanie moje, czy sa to producenci warci uwagi czy lepiej innego znaleźć?
    Ruby to chińszczyzna..., Viessmann to już lepsze komponenty (niestety nie zawsze da się znaleźć info co akurat w danym modelu siedzi), ale sporo się dopłaca za logo.

  13. #1453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElaW80 Zobacz post
    Witam,
    Planuję zakup zmiękczacza do domu. Przeczytałam już masę postów na tym forum i przejrzałam dziesiątki ofert i mam wrażenie, że wiem mniej niż wcześniej Bardzo liczę na pomoc rozeznanych w temacie forumowiczów.
    Zmiękczacz będzie funkcjonował w domu - bliźniaku 84m2. Mieszkańcy - 3 osoby na stałe, co jakiś czas goście . Woda wodociągowa, z informacji od mieszkańców osiedla wiem, ze twardość to 19 st. niemieckich. Obecne zużycie wody to 9-10m3 na miesiąc i takie zapewne będzie. Jedna łazienka, wc, kuchnia.
    Kluczowa u nas jest wielkość zmiękczacza - im mniejszy (niższy - poniżej 100cm i płytszy do 50cm) tym lepiej. Budżet ca 3000 zł, chętnie mniej, ale może warto dopłacić?

    Początkowo interesowałam się Aquaphor 800 (złoże 20l), przedstawiciel twierdzi jednak, że wystarczy nam Aquaphor 550 (15.5l)
    Rozmawiałam też z Viessmannem, który proponuje Aquastilla 12 (tylko 12 l złoża - to chyba za mało??)

    Po lekturze forum zaczęłam mieć wątpliwości ze względu na brak informacji nt. głowicy i złoża... Aquaphor pisze o swoich patentach, a Viessmann milczy na ten temat.
    Ostatecznie wpadła mi w oko Ecoperla Slimline CS 17 - szczególnie ze względu na wielkość i komponenty, ale cena podoba mi się już mniej
    Nie bez znaczenia jest też gwarancja i wsparcie posprzedażowe - ew. serwis, reklamacje (oby nie) itd.

    Znalazłam też takie cudo: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...pl-11128291051
    Polski producent. genialne wymiary i ani słowa o głowicy i złożu...

    Pomocy Dziękuję!
    Przy takim zużyciu i zmiękczeniu do zera, idealny byłby model z 25-30 litrami złoża. Jeśli wolisz zostawić trochę twardości to i 20 litrów da radę. Niżej bym nie schodził.
    Z drugiej strony, jeśli krytyczne są wymiary to każda ilość złoża będzie dobra, ale regeneracje będą częstsze, a przez to koszty utrzymania wyższe i wygoda użytkowania niższa.
    Aquaphor używa innej (drobniejszej) żywicy jonowymiennej przez co deklaruje wyższą wydajność, ale zapomina wspomnieć o znacznie wyższych oporach przepływu, przez co przy tej samej ilości żywicy będzie dużo wyraźniejszy spadek ciśnienia.
    Jak w opisie nie ma słowa o typie żywicy czy głowicy to zazwyczaj oznacza, że nie ma się czym chwalić... takie urządzenie będzie pewnie działało, ale skoro wspominasz o gwarancji i wparciu posprzedażowym to ciężko powiedzieć jak to wygląda w produktach, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich miesięcy, a ich "dystrybutorzy" zazwyczaj zmieniają się jak w kalejdoskopie.

  14. #1454

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ruby to chińszczyzna..., Viessmann to już lepsze komponenty (niestety nie zawsze da się znaleźć info co akurat w danym modelu siedzi), ale sporo się dopłaca za logo.
    Ok, dzięki za odpowiedź

    Czy ma sens stosowanie podwójnego złoża w jednym filtrze? Widziałem w tym wątku, że ktoś tak zrobił. Znalazłem taką ofertę:
    https://sklep.osmoza.pl/usuwanie-azo...202-p-893.html
    Tutaj w sumie też pytanie, czy głowica RX (w tym modelu, jak i w tym Ruby) to nie będzie kiepski wybór? Reklamowana jako produkcji amerykańskiej.
    Ostatnio edytowane przez wmar19 ; 29-05-2022 o 22:30

  15. #1455
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Ale ludziom zdrowo pierd..lo się we łbach
    To z powodu plusów, tak sądzę
    Moje pyski, mają co tydzień ok.20% wymiany wody z KRANOWY
    Żyją i mnożą się na potęgę
    A to ryby,o wiele bardziej delikatne od człowieka...
    Kranowa z Goczałkowic...
    Oczywiście, kranowa idzie również do kawki,zmywarki,pralki itp...

    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 30-05-2022 o 00:04

  16. #1456
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElaW80 Zobacz post
    Witam,
    Planuję zakup zmiękczacza do domu. Przeczytałam już masę postów na tym forum i przejrzałam dziesiątki ofert i mam wrażenie, że wiem mniej niż wcześniej Bardzo liczę na pomoc rozeznanych w temacie forumowiczów.
    Zmiękczacz będzie funkcjonował w domu - bliźniaku 84m2. Mieszkańcy - 3 osoby na stałe, co jakiś czas goście . Woda wodociągowa, z informacji od mieszkańców osiedla wiem, ze twardość to 19 st. niemieckich. Obecne zużycie wody to 9-10m3 na miesiąc i takie zapewne będzie. Jedna łazienka, wc, kuchnia.
    Kluczowa u nas jest wielkość zmiękczacza - im mniejszy (niższy - poniżej 100cm i płytszy do 50cm) tym lepiej. Budżet ca 3000 zł, chętnie mniej, ale może warto dopłacić?

    Początkowo interesowałam się Aquaphor 800 (złoże 20l), przedstawiciel twierdzi jednak, że wystarczy nam Aquaphor 550 (15.5l)
    Rozmawiałam też z Viessmannem, który proponuje Aquastilla 12 (tylko 12 l złoża - to chyba za mało??)

    Po lekturze forum zaczęłam mieć wątpliwości ze względu na brak informacji nt. głowicy i złoża... Aquaphor pisze o swoich patentach, a Viessmann milczy na ten temat.
    Ostatecznie wpadła mi w oko Ecoperla Slimline CS 17 - szczególnie ze względu na wielkość i komponenty, ale cena podoba mi się już mniej
    Nie bez znaczenia jest też gwarancja i wsparcie posprzedażowe - ew. serwis, reklamacje (oby nie) itd.

    Znalazłam też takie cudo: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...pl-11128291051
    Polski producent. genialne wymiary i ani słowa o głowicy i złożu...

    Pomocy Dziękuję!
    Cześć,

    do podanych potrzeb również sugerowalibyśmy Ci wybór większego zmiękczacza wody, np. z serii Ecoperla Slimline CS model 24 lub 30.

    Zwróć uwagę także na model z głowicą Clack - Ecoperla Vita 25. Jest dość wąski, choć ze względu na pojemność złoża wysokość kabinetu wynosi już 112 cm.

    Oczywiście mniejszy model także będzie zapewniał Ci miękką wodę, ale regeneracja złoża będzie częstsza.

    W razie pytań, zapraszamy do kontaktu
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #1457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Czy ma sens stosowanie podwójnego złoża w jednym filtrze? Widziałem w tym wątku, że ktoś tak zrobił. Znalazłem taką ofertę:
    https://sklep.osmoza.pl/usuwanie-azo...202-p-893.html
    Tutaj w sumie też pytanie, czy głowica RX (w tym modelu, jak i w tym Ruby) to nie będzie kiepski wybór? Reklamowana jako produkcji amerykańskiej.
    RX to chińska głowica i raczej nie ma nic wspólnego z produkcją amerykańską.
    Mieszanie dwóch różnych typów złóż to moim zdaniem kiepski pomysł. Oba mają inne wymagania co do regeneracji, inną trwałość, inne zadania. Poza tym w opisie nie ma informacji o tym jakie są proporcje tych złóż.

  18. #1458
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek1912

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Radecznica
    Kod pocztowy
    22-463
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie podałeś jednej kluczowej informacji - na jaką wydajność potrzebujesz tego zmiękczacza? Może masz zużycie wody miesięczne?
    Twardość jest już znaczna, ale bez informacji czy ma to być urządzenie dla 2 czy dla 5 osób ciężko coś polecić.

    W kwestii bakterii przy takim wyniku zaleca się zastosowanie lampy UV na wejściu do domu. Możesz też spróbować odkazić i przepłukać instalację, a potem powtórzyć badania, ale to chyba porównywalny koszt z lampą UV, a jeśli bakterie pozostaną to i tak lampa UV będzie zalecanym rozwiązaniem.
    Urządzenie dla 4 osób (2+2), zużycie ok 7m3 na miesiąc.
    A jaką lampę polecasz oczywiście nie za miliony, i gdzie ją się montuje? Przed zmiękczaczem czy po?

  19. #1459
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1912 Zobacz post
    Urządzenie dla 4 osób (2+2), zużycie ok 7m3 na miesiąc.
    A jaką lampę polecasz oczywiście nie za miliony, i gdzie ją się montuje? Przed zmiękczaczem czy po?
    Cześć,

    jeśli chodzi o zmiękczacz wody, to do takich potrzeb polecalibyśmy model Ecoperla Vita 25. Lampę UV montuje się za zmiękczaczem wody. Przed zmiękczaczem montuje się także filtr mechaniczny (w przypadku Vity już w zestawie) do zatrzymania zanieczyszczeń mechanicznych.

    Jeśli chodzi o lampę UV, to polecamy np. polskiego producenta TMA V25. Tak czy inaczej, studnię warto przechlorować pomimo montażu lampy UV.

    Tutaj znajdziesz film na temat usuwania bakterii ze studni: https://youtu.be/b212Naum2W0

    Dodatkowo film o zmiękczaczu wody Vita 25: https://youtu.be/nird8hfnfKs
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 30-05-2022 o 13:17
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #1460

    Domyślnie

    Ile stopni niemieckich twardości najlepiej żeby miała woda za uzdatniaczem? 4-5 dH jest w porządku?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 73 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony