dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 45
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 899
  1. #1

    Domyślnie TRAWNIK problemy - wątek zbiorczy: choroby, brak wzrostu, żółknięcie trawy

    Czego brakuje glebie, lub co jest powodem, że żółknie mi trawa. Końcówki stają się żółtawe. Nie na całej powierzchni, tylko w pewnych miejscach. Proszę o wskazówki.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Masz psa?

  3. #3

    Domyślnie Jak uratować trawnik???

    Mam kłopot z trawnikiem, siusiała na niego dość intensywnie moja sunia Azja -była wtedy jeszcze dość mała, teraz nauczyłam ją załatwiać potrzeby w dalszej części ogrodu. Jednak pozostał trawnik z powypalanymi placami. Czy można coś na to poradzić?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Intensywnie spłukać wodą by usunąć nadmiar azotu, suche "placki" wygrabić i podsiać na nowo trawą.

  5. #5

    Domyślnie Re: Jak uratować trawnik???

    Cytat Napisał mika30
    Mam kłopot z trawnikiem, siusiała na niego dość intensywnie moja sunia Azja -była wtedy jeszcze dość mała, teraz nauczyłam ją załatwiać potrzeby w dalszej części ogrodu. Jednak pozostał trawnik z powypalanymi placami. Czy można coś na to poradzić?
    wychodziz z sunia na spacerki

  6. #6

    Domyślnie trawnik

    Jaka mądra rada, stokrotne dzięki pchlistosc
    Wychodzę z nią i to często , ale kiedy miała 2 miesiące sikała gdzie się da i nigdy nie zdążyłam dojść dalej od domu a ona już siusiała (wychodziłam z nią koniec listopada co godzinę nawet w nocy)

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kronos

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    dobrze jest spryskać trawnik środkiem odstraszajacym psy i koty - sunia nie bedzie więcej tego robiła - do pierwszego deszczu

  8. #8

    Domyślnie trawa

    Mam ten sam problem. Nastąpiło to po 4-tym koszeniu trawy. W tym temacie jestem laikiem ale myślę, że brakuje nawozów. Spróbuję zasilić tylko muszę się dowiedzieć jaki nawóz kupić.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam suczki. Dwie O swoich kłopotach pisałem rok temu. Do dzisiaj mam kolorowe placki na trawniku i tłumaczę to tym, że mam jałową glebę, trochę podsypuję jakimś granulatem.
    Ale jak w tym roku już mieszkamy w naszym domu i regularnie raz w tygodniu podkaszam trawnik to zrobił się bardzo gęsty i puszysty.

  10. #10

    Domyślnie Trawnik - lyse placki...

    Hej!

    mam pytanko.. czy ktos z forumowiczów ma sposób na zagospodarowanie lysiejacych czesci trawnika...

    tak sie zlozylo.. ze podczas remontów i wszelkiego rodzaju budów, skladowano cement, cegly, i inne materialy na biednym trawniku, i teraz... porobily sie w tych miejscach lyse placki...

    Co proponujecie??

    Skopac te czesci lysiejacego trawnika i posadzic nowa trawe czy po prostu posypac troche ziemi, na nia posadzic nowa trawe, przysypac lekko ziemia... i poczekac az wyrosnie??

    Czy ktos zalatwil w podobny sposób takie lysiejace miejsca??

    Pozdroooo

  11. #11

    Domyślnie Re: Trawnik - lyse placki...

    Cytat Napisał Richard_S
    Hej!

    mam pytanko.. czy ktos z forumowiczów ma sposób na zagospodarowanie lysiejacych czesci trawnika...

    tak sie zlozylo.. ze podczas remontów i wszelkiego rodzaju budów, skladowano cement, cegly, i inne materialy na biednym trawniku, i teraz... porobily sie w tych miejscach lyse placki...

    Co proponujecie??

    Skopac te czesci lysiejacego trawnika i posadzic nowa trawe czy po prostu posypac troche ziemi, na nia posadzic nowa trawe, przysypac lekko ziemia... i poczekac az wyrosnie??

    Czy ktos zalatwil w podobny sposób takie lysiejace miejsca??

    Pozdroooo
    Gdy łyse placki sa małe np srednicy 20 cm ( takie zwykle po działaniach psów) to nie bawie śie w dosiewanie lecz kupuje trawe w rolce i wymieniam łyse fragmenty na kwadraty trawy. Wychodzi to niewiele drożej a efekt jest od razu.
    W przypadku gdy jest takich pustych miejsc sporo i mają duże rozmiary trzeba postepowac tak jak w przypadku zakładania trawnika od nowa.

  12. #12

    Domyślnie

    acha...

    a ta trawa w rolce potem przyrosnie do ziemi??

    tak ze bedzie mozna spoko kosic???

  13. #13

    Domyślnie

    Przyrośnie.
    I będzie można zaczesać.
    Nawet z przedziałkiem.

  14. #14

    Domyślnie

    A ilekosztuje taka trawa??

    np 1m2???

    i gdzie mozna kupic???

    W castoramie??

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Richard_S
    A ilekosztuje taka trawa??

    np 1m2???

    i gdzie mozna kupic???

    W castoramie??
    W castoramie niestety nie widziałem
    Ja mam blisko domu plantację - więc nie mam z zakupem problemu
    1 m kw. to 1 rolka - kosztuje 9-11 zł w zależności od plantacji czyli tyle co małe opakowanie nasion traw na 25 m kw. w przypadku gdy mamy niewiele ubytków jest chyba idealne wyjscie.
    Pare dni temu uzupełniełem ubytki ( działania psa) ok 20 placków średnicy 20-30 cm - wystarczył 1 m kw.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    jatoja - czy mógłbyś podać namiary na tę plantację - z góry dziękuję

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał Richard_S
    A ilekosztuje taka trawa??

    np 1m2???

    i gdzie mozna kupic???

    W castoramie??
    W castoramie niestety nie widziałem
    Ja mam blisko domu plantację - więc nie mam z zakupem problemu
    1 m kw. to 1 rolka - kosztuje 9-11 zł w zależności od plantacji czyli tyle co małe opakowanie nasion traw na 25 m kw. w przypadku gdy mamy niewiele ubytków jest chyba idealne wyjscie.
    Pare dni temu uzupełniełem ubytki ( działania psa) ok 20 placków średnicy 20-30 cm - wystarczył 1 m kw.
    A co ty dajesz temu psu do picia ze wypala tobie trawe. U mnie male dziecko posiusialo sie w paru miejscach na trawnik i dopiero tam sie trawa rozwija. Chyba jako produkt uboczny zycia takiego dziecka jest amoniak bo jak to wytlumaczyc?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    jatoja - czy mógłbyś podać namiary na tę plantację - z góry dziękuję
    Plantacji wokół Warszawy jest sporo ale
    najlepsze wg mnie to w Wawrze na Trakcie Lubelskim 286 i w Domaniewku koło Pruszkowa

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    jatoja - dzięki Czy te plantacje mają także osoby, które taki trawnik u mnie przygotują? A może można to prosto samemu zrobić?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    jatoja - dzięki Czy te plantacje mają także osoby, które taki trawnik u mnie przygotują? A może można to prosto samemu zrobić?
    Plantacje zwykle zajmują sie produkcją a zakładaniem trawników tylko czasem - gdy im się to opłaca ( gdy maja zrobic boisko na 10000 m kw.)
    Przygotowanie podłoża musi byc staranne tak samo jak pod trawnik z siewu - jeżlei masz kamienie w ziemi to nie musisz ich wybierać "co do jednego" - w sumie to proste ale dość czaso...i pracochłonne.
    Jak duzy masz ten trawnik do założenia?

Strona 1 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony