dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 45
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 899
  1. #41

    Domyślnie mały kłopot z trawnikiem

    jeśli można -
    trawnik ma dwa lata, sa takie miejscaj akby wyschniete, białożółte, jakby pleśń - w ogrodnictwie Pani poleciła mi Amistar, ale jakoś nie doczytałem nic, że nadaje się na trawę.
    Co to za gadzina w tej trawie? I co jednak Amistarem go? I jeszcze jaki nawóz, nawet rozsiewany siewnikiem, sprawi, że trawa rosła będzie równomiernie i nie będzie miejsc "lepszych' i "gorszych"? Sypałem z ręki azofoska i była tragedia, siewnikiem jest już dużo lepiej.
    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Miron

  2. #42

    Domyślnie

    Czasami na takie problemy pomaga "wyczesanie" trawy. U siebie robię to grabiami, choć jest do tego nawet specjalne narzędzie, nazwy nie pamiętam, następnie delikatnie zruszam ziemię z pozostałą trawką, posypuję nasionkami i jeśli są "łyse placki" posypuję torfem. po dwóch tygodniach zapominam o sprawie (bo muszę się zająć reperowaniem kretowych szkód w coraz to nowych miejscach)
    Nie jestem pewna czy w Twoim przypadku takie rozwiązanie zda egzamin, ale życzę powodzenia w ogródkowych zmaganiach.
    Pa!

  3. #43

    Domyślnie Kłopot z trawnikiem

    Witam !!! W połowie kwietnia założyłem nowy trawnik( siałem nasiona).
    Wyszło to wszystko bardzo dobrze ale pojawiły się puste place. Jak to naprawić? Czy wystarczy dosiać i przysypać ziemią te puste place???




    Jeszcze jedno: Jak często podlewacie swoje trawniki przy obecnej pogodzie??? Czy wystarczy tylko rano i wieczorem?? A może w żarze słońca też trzeba (w co wątpie...)....


    Piszcie::>>>> Pozdawiam<<<<<::
    Życie to sen wariata...

  4. #44

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,
    Ja w tym roku tylko 2-3 razy podlalem trawnik porzadnie ( w te upaly ani raz).
    Kosze 2 razy tygodniowo bo tak rosnie ...
    Kosze na najwyzszym polozeniu noza wtedy trawa ma dosyc swej wilgoci z ziemii i sie tak nie wysusza...ale kazdy robi tak jak uwaza...
    Odnosnie nowej to musisz podlewac bardzo intensywnie,szczegolnie w te dni,najlepiej pod wieczor ale takim zraszaczem bo to mloda trawka

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Witam,
    Ja w tym roku tylko 2-3 razy podlalem trawnik porzadnie ( w te upaly ani raz).
    Kosze 2 razy tygodniowo bo tak rosnie ...
    Kosze na najwyzszym polozeniu noza wtedy trawa ma dosyc swej wilgoci z ziemii i sie tak nie wysusza...ale kazdy robi tak jak uwaza...
    Odnosnie nowej to musisz podlewac bardzo intensywnie,szczegolnie w te dni,najlepiej pod wieczor ale takim zraszaczem bo to mloda trawka

    ostatnio oglądałam program ogrodniczy, gdzie powiedziano: w upały kosić trawę jak najkrócej, nie za dużo podlewać, to ją zmuszado sięgania w głąb korzeniami w poszukiwaniu wody.

    no i co teraz? kosić krótko czy długo? podlewać często czy rzadko?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    ostatnio oglądałam program ogrodniczy, gdzie powiedziano: w upały kosić trawę jak najkrócej, nie za dużo podlewać, to ją zmuszado sięgania w głąb korzeniami w poszukiwaniu wody.

    no i co teraz? kosić krótko czy długo? podlewać często czy rzadko?
    kurcze, znowu inna teoria - ja słyszałam kosić w najwyższyp położeniu kosiarki i rzadziej niż zwykle (raz na 2 tygodnie), podlewać raz na 2 -3 dni, ale za to bardzo obficie.
    I bądz tu człowieku madry
    Natka

  8. #48

    Domyślnie

    Witam,
    Jako wywolany do tablicy moge puscic zdjecia trawnika po wczorajszym koszeniu
    I niech sie moze tez inni wypowiedza jak ten temat zalatwiaja...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Witam,
    Jako wywolany do tablicy moge puscic zdjecia trawnika po wczorajszym koszeniu
    I niech sie moze tez inni wypowiedza jak ten temat zalatwiaja...
    ja robię tak jak pisałam wyżej i też ta moja trawka nienajgorzej wyglada
    Natka

  10. #50

    Domyślnie

    Witam,
    Natka wiemy,wiemy i sie cieszymy z Toba

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Witam,
    Natka wiemy,wiemy i sie cieszymy z Toba
    ale ile wody w to wleję - to tylko ja wiem (i boleję przy rachunkach )
    Natka

  12. #52

    Domyślnie

    Witam,
    Dlatego ja nie podlewam
    Masz drugi licznik zamontowany?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Masz drugi licznik zamontowany?
    niestety nie
    Natka

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,
    To sobie zamontuj,zawsze bedzie troche taniej za wode przez pare miesiecy letnie

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Witam,
    To sobie zamontuj,zawsze bedzie troche taniej za wode przez pare miesiecy letnie
    aż tak dużo, żeby się opłacało, to ja nie płacę [/list]
    Natka

  16. #56

    Domyślnie

    Oj Natka,
    Ja mam w garazu,wiec i auto se mozna wymyc ,
    nozki po koszeniu trawnika,pieska czy inna suczke spryskac takze
    A to przeciez inwestycja na lata

  17. #57

    Domyślnie

    czupurek pisze:
    ostatnio oglądałam program ogrodniczy, gdzie powiedziano: w upały kosić trawę jak najkrócej, nie za dużo podlewać, to ją zmuszado sięgania w głąb korzeniami w poszukiwaniu wody.

    no i co teraz? kosić krótko czy długo? podlewać często czy rzadko?
    Kosić normalnie jak zawsze, ważne aby były ostre noże kosiarki.
    Nie ograniczać podlewania, gdyż jeżeli trawa jest płytko zakorzeniona to i w czasie upałów nie sięgnie głębiej.
    Jeżeli podlewamy trawnik czy cokolwiek to można to robić rzadziej ale obficie.

    Pytanie jak często podlewać trawnik czy też inne rośliny wydaje mi się bez sensu. Po prostu należy sprawdzić wilgotność i podlewać gdy jest taka potrzeba.
    Wiele czynników składa się na częstość podlewania, zaczynając od rodzaju gleby i jej pokrycia, pogody, stanowiska a na rodzaju roślin kończąc.
    W obecnym okresie upałów u mnie deszczownia chodzi każdej nocy. Nie pytajcie przez ile godzin bo to nie jest istotne a zależy od wydajności zraszaczy i stanu nasycenia gleby wodą. Jest dobrze ale zdjęć nie będę przesyłał
    U Was może nie być takiej potrzeby conocnego podlewania (sprawdźcie).

    Ważne: Jeżeli trawnik lub inne rośliny były dotąd systematycznie podlewane to nie powinno się tego zaniechać na czas urlopu a w żadnym wypadku na czas upałów.
    No i nie włączać deszczowni w czasie upału aby unknąć poparzenia roślin i straty wody (połowa potrafi wyparować zanim wsiaknie w glebę).

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Cytat Napisał MAREK S
    Witam,
    Ja w tym roku tylko 2-3 razy podlalem trawnik porzadnie ( w te upaly ani raz).
    Kosze 2 razy tygodniowo bo tak rosnie ...
    Kosze na najwyzszym polozeniu noza wtedy trawa ma dosyc swej wilgoci z ziemii i sie tak nie wysusza...ale kazdy robi tak jak uwaza...
    Odnosnie nowej to musisz podlewac bardzo intensywnie,szczegolnie w te dni,najlepiej pod wieczor ale takim zraszaczem bo to mloda trawka

    ostatnio oglądałam program ogrodniczy, gdzie powiedziano: w upały kosić trawę jak najkrócej, nie za dużo podlewać, to ją zmuszado sięgania w głąb korzeniami w poszukiwaniu wody.

    no i co teraz? kosić krótko czy długo? podlewać często czy rzadko?
    ja kosze krotko i podlewam co tydzien solidnie.kosze co drugi dzien

  19. #59

    Domyślnie Jak szybko i skutecznie zagęścić trawnik ?

    Witam
    W tym roku posiałem trawę , niestety po dwóch miesiacach trawa nie wyglada zbyt imponująco, widać małe, gołe placki ziemi. Chciałbym zagęścić trawnik jak najszybciej. Wiem, ze częste koszenie pomaga, ale jest to proces długotrwały. Może ktoś z forumowiczów zna jakieś inne metody. Próbowałem dosiewania trawy, ale to też niezbyt skutkuje. Moze są jakies preparaty, może jakiś specjalny nawóz do trawników, może jakaś mieszanka regeneracyjna. Proszę o radę.

  20. #60

    Domyślnie Re: Jak szybko i skutecznie zagęścić trawnik ?

    Chyba najskutecznie byłoby:
    - skosić trawę
    - dosiać trawy
    - przesypać ziemią
    - zwałować
    - ostro podlewać z nawozem

    Jestem amatorem w tych sprawach ale trawę miałem extra !
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 3 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony