dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1

    Domyślnie Jak łatwo schudnąć parę kilogramów?

    Takie pytanie pewnie często pada. Żona powiedziała, że przydało by się conieco zrzucić. Moze macie jakies metody łatwego i skutecznego odchudzania?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tu się odchudzają:

    http://forum.muratordom.pl/czy-wy-te...e%20odchudzać

    Ale nie wiem czy łatwo i skutacznie

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam trochę ruchu. Na pewno są strony o dietach i możesz się bawić w jedzenie iluśtam-ale-zawsze-za-mało kalorii, ale nie polecam. Podzwoń po znajomych, umów się na piłkę, tenis, czy basen i kilogramy same zaczną znikać.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Po pierwsze dużo ruchu - do tego dieta... ale nigdy odwrotnie...

    nie można schudnąć zdrowo ( bez niszczenia organizmu) tylko dietą cud
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Na pewno można nieźle schudnąć budując dom z założeniem, że zmieścimy się w kwocie 200 tys pln...
    Szacun dla NetBeta....
    WARTO? WARTO!

  6. #6

    Domyślnie

    Łatwy sposób na schudnięcie to nie jeść po godz.18.

  7. #7

    Domyślnie

    Łatwy sposób na schudnięcie niestety nie istnieje inaczej wszyscy byliby szczupli... żeby schudnąć trzeba mieć bilans energetyczny ujemny, czyli więcej kalorii spalać niż przyjmować...Do tego dieta i ćwiczenia, co niestety nie jest łatwe

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Łatwy sposób na schudnięcie to nie jeść po godz.18.
    Jest w tym duzo prawdy, duzo z tych kalorii ktorych spalic nie mozemy wynika z podjadania pod wieczor

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maksimus773

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    łódz
    Kod pocztowy
    90-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Na pewno odstaw białe pieczywo, piwo, ziemniaki, napoje gazowane typu cola, słodycze, czipsy, fastfoody,
    Więcej warzyw, pij więcej wody, nie słodź cukrem
    Na śniadanie np płatki owsiane lub orkiszowe, jogurt naturalny , troche miodu i orzechym rodzynki do smaku
    Obiad: unikaj wieprzowiny: kurczak, indyk,
    Jak cie weżmie na jedzenie , miej przy sobie podgryzkę np : migdały
    Kolacja: np gotowane brokuły, chude wędliny,
    chleb ciemny z pełnego przemiału.
    Kapusta kwaszona i kefir ok
    Powodzenia

  10. #10

    Domyślnie

    Łatwo się nie da - tylko dobra wola i kompromisy....

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    dieta dietą ale nie można zapominać o sporcie - głównie aeroby, bieganie

  12. #12

    Domyślnie

    z tym sportem to może być różnie,ruch na świeżym powietrzu zwiększa apetyt i kalorie,które straciliśmy biegając mogą do nas wrócić,trzeba jednak mieć silną wolę i najlepiej stosować dietę jp czyli - jedz połowę.....

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    oj nie koniecznie bo można łatwo zepsuć sobie metabolizm taką "dietą". każdy musi indywidualnie policzyć sobie zapotrzebowanie na kalorie ( zgodnie z rodzajem pracy, aktywnościami), następnie opracować plan żywieniowy aby posiłki zawierały i węglowodany i białko i tłuszcze w jakiś sensownych proporcjach . nie można za mało jeść bo w momencie głodu organizm będzie czerpał energię z mięśni a nie z tłuszczu. A mięśnie nam są potrzebne żeby redukować tkankę tłuszczową. więc dieta owszem ale ze jakąś formą aktywności. i po treningu koniecznie jemy - coś wysokobiałkowego - nie rzucamy się np na pizzę bo to nie ma sensu. kalorie trzeba uzupełnić ale sensownie wówczas mięśnie będą pracowały jeszcze długo po zakończeniu uprawiania sportu.
    i nie biegamy z butelką wody mineralnej jak chcemy zrzucić wagę częsty błąd, aż razi w oczy jak się człowiek torturuje i zaraz - hlup - woda mineralna....

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chogata 80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-547
    Posty
    20

    Domyślnie

    To kiedy tę wodę pić??? Ile po treningu ???Bo ja biegam ...Tzn. wody nie pije bo na tym mrozie nie ma jak ale tak na przyszlosć chciałabym wiedzieć.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    po treningu na zrzucenie wagi pragnienie dobrze zabić owocem - najlepiej jabłkiem. kiedy pić - to zależy czy Twój organizm zatrzymuje wodę. ja ( w zależności od rodzaju treningu) wcinam zaraz po owsiankę lub owoc. czasem można wrzucić coś wysokobiałkowego - sałatkę, tuńczyka. znam osoby które min. 2 godziny po treningu odczekują z piciem. wszystko zależy od organizmu i od rodzaju Twojego programu treningowego - np. redukcja czy budowanie tkanki mięśniowej lub sama siłownia.. trzeba też uważać żeby się nie odwodnić oczywiście. jak to się mówi - najważniejsze są 2 godziny przed i po treningu - żeby się nie objeść przed i żeby się sensownie odżywić po.
    jak długo biegasz? czasowo? pamiętaj że w pierwszej kolejności tracimy wodę z organizmu, w zależności od tego jak długo biegasz, rozpoczynasz spalanie tkanki tłuszczowej ( w zależności od tempa po ok. 40 minutach powiedzmy przy spokojnym biegu). jak usuniętą wodę z organizmu zastąpisz od razu wodą to Twój bilans jest na 0 - to co wypocisz zaraz uzupełnisz wodą

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chogata 80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-547
    Posty
    20

    Domyślnie

    Biegam "powoli " tak jak zegarek mi pokazuje ok. godziny .Po treningu faktycznie owsiankę zajadam tylko to picie ...
    Mój organizm zatrzymuje wodę w organiźmie ale pije codziennie pokrzywę i mam problem z głowy .Do tego biegania dietka 1200 kcal.Zobaczymy co to będzie .W każdym razie żadne brzuszki tak nie modelują mojego brzucha jak bieg.
    Ostatnio edytowane przez Chogata 80 ; 24-01-2013 o 19:19

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    też piję pokrzywię i mi również pomaga
    za mało kalorii spożywasz.. dla osoby o trybie pracy siedzącym ( tak zakładam tylko) i przy aktywności takiej jaką opisujesz powinnaś spożyć min 1800 kcal. Bieg rzeczywiście jest super i modeluje całe ciało, ale wszędzie gdzie zapytasz, każdy Ci doradzi aby więcej jeść. Jest taka zasada: 30% białka, 30% tłuszczu i 40% węglowodanów.
    powiem Ci tak - zawsze takie rady wpuszczałam jednym uchem a drugim wypuszczałam - było dla mnie głupotą żeby jeść więcej po to aby coś tam zrzucić. ale to działa. Zwiększyłam liczbę posiłków, kaloryczność ( ale zdrowo a nie batonikami ) i to pomaga. Metabolizm dużo lepiej pracuje a efekty treningów/ ćwiczeń są bardziej widoczne. Mniej się męczę, mam większą wydolność. Organizm ma takie składniki jakich potrzebuje, "bierze" co mu potrzeba. Zrobisz jak uważasz, ale ja po wielu niepowodzeniach dałam się przekonać i naprawdę jest lepiej.
    Aha i wyrzuciłam wagę - zamieniłam ją na centymetr. Pewnie to wiesz, ale mięśnie są cięższe niż tłuszcz i można świetnie wyglądać ważąc więcej. Zrozumiałam to gdy waga stałą w miejscu a centymetrów w obwodach mi ubywało, ciało stawało się coraz ładniejsze pomimo że wskazówka na wadze nie spadłą ani o 100dkg.
    Ciężko coś mądrze doradzać nie znając Twojej budowy, nawyków żywieniowych ale to są takie uniwersalne zasady. Co mogę jeszcze polecić to pilates - jeśli chcesz, przekładaj biegi ćwiczeniami z pilates. Pilates pięknie wysmukla mięśnie, uwielbiam go. Znajdziesz na necie pełno treningów pilates lub podobnych, zachowanych w tej formie. 40 minut 3x w tygodniu daje efekty

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chogata 80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-547
    Posty
    20

    Domyślnie

    Studiuję dietetyke tak wogule ,na starość mnie pogięło ale coz takie zycie.Natomiast do tej wody jeszcze nie doszłam hihihihihihihihihih.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    o to o dietach nie muszę Ci pisać ja zdecydowanie wole jeść na co mam ochotę i spalić to w sporcie

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chogata 80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-547
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ja najpierw chcialabym zbędnego balastu sie pozbyć -7kg a potem moge sobie pojeść i spalić hihihihihihihhi ( bo też lubię a jakże)

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony