dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 219
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4363
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie Jak budować SILKĄ?

    Drodzy Forumowiczowie podzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniami. Czy naprawdę trudno buduje się z takiego materiału jak SILKA. Czy to jest tylko sprawa idealnego wypoziomowania pierwszej warstwy a później już tylko kontrola pionów? W tym miejscuu troszeczkę to uprościłem ale wiem, że naprawdę trudno o fachowca, który prawidłowo wykorzysta zalety idealnych wymiarów tych pustaków.
    Ja w swoim życiu widziałem kilka ładnych domów wykonanych z tego materiału ale też widziałem tzw. "spiepszone" (przepraszam za wyrażenie).
    Podzielcie się swoimi opiniami.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć Wakmen,
    Czekam razem z tobą na info od forumowiczów. Też chce budowac z tego materiału. Na razie słyszałem więcej superlatyw niż wad i to mnie niepokoi.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Hallo, puk, puk.
    Jest tam ktoś? Wszyscy dookoła wiedzą co to jest, znają zalety i wady ale czy nik nie budował w tej technologii? Nie chce mi się wierzyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.
    Może jak we trzech będziemy czekali to ktoś się odezwie.
    P.s.
    Na wiosnę na sto procent zaczynam z silikatów.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też zapukam

    mam zamiar budować na klej i chciałbym się wdowiedzieć czy ktoś tak robił

    Adam

  6. #6

    Domyślnie

    To już było. Poszukajcie w archiwum. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że budowlańcy na początku sakali na klej, bo niby łatwiej im kielnią, ale potem byli zachwyceni jak szybko im idzie.
    Problemy:
    mało popularny mateiał i trudności w negocjacjach cenowych.
    ciężki - trzeba dowozić pod sam budynek, a ciężarówki się zakopują. Za rozładunek HDSem trzeba czasem dopłacić. Koszty transportu mogą być znaczne.
    trudno się tnie i dopasowuje.
    Mimo tych wad jestem zadowolony z wyboru.

    Więcej informacji w innych wątkach

  7. #7

    Domyślnie

    Markos - też zdecydowałem się na silikaty (no nie wiem do końca, czy SILKA, bo słyszłem ze "nasze" też sa bardzo dobre). Możesz z własnego doświadczenia powiedzieć coś o innych zagrożeniach związanych z tym materiałem. Zalety można znaleźć wszędzie, ale trzeba się przygotować też na ewentualne przykre niespodzianki.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  8. #8

    Domyślnie

    ALL - a może powinniśmy zrobić klub branżowy SILIKATY i wciągać wszystkich, kórzy chcą budować, budują lub budowali z silikatów.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cześć Chłopaki!
    Ja zbudowałam dom z silki w tym roku. Obecnie mam stan surowy zamknięty. Fachowców miałam jak każdy - mała prywatna bez kompletnego doświadczenia z silką i do końca odradzająca nam ten materiał. Budowaliśmy na zaprawę tradycyjna, gdyż klej wychodzi znacznie drożej. Od dilera silki dostaliśmy broszurę dla architekta i wykonawcy, gdzie było wszystko wyjaśnione. Budowlańcy zatem pod okiem kierownika wypoziomowali dokładnie pierwszą warstwę i dalej to samo szło. Nie narzekali na materiał - wręcz przeciwnie - mówili, że dobrze się buduje. Ściana wygląda bardzo ładnie i równo. Jedyna wada to jest ciężar = no ale to juz nie był nasz problem. Tak jak napisano wyżej trudne były negocjacje i dość duża cena za transport. Za HDS do rozładunku też zapłaciliśmy dodatkowo. Ale cenowo wyszło podbnie jak Poroton czy Porotherm. My jesteśmy bardzo zadowoleni - jak się sprawuje do mieszkania, przekonamy się dopiero od lata, po przeprowadzce. Zdjęcie mojego domu jest w galerii domów, jak też w moim dzienniku. Zapraszam i chętnie służę pomocą w przypadku nowych pytań. Pozdrawiam! Ivette.

  10. #10

    Domyślnie

    Wakmen, moja opinie o silikatach (Silikaty-Klucze, małopolskie) są jak najlepsze. Murarze dobrze znali ten materiał i byli zadowoleni z jego jakości. Doświadczenie chyba mam jako takie, bo brałem czynny udział w budowie, więc obserwacje masz z pierwszej ręki...
    Ściany są równe, myślę, że nie wydam fortuny na tynki...
    Transport na paletach, które lądowały według życzenia nawet na piętrze...

  11. #11
    AWAga
    Guest
    AWAga

    Domyślnie

    Krystian. A skąd miałeś ekipę budowlaną i ile brali od metra?

  12. #12

    Domyślnie

    Ekipa była z gminy Klucze...
    Cena jest z 2001 roku więc chyba już niezbyt aktualna, ale było to 15zł/m2 + obiad + kolacja...

  13. #13

    Domyślnie

    Krystian - Jak wybierałeś silikaty, to dlaczego akurat Klucze? Lokalizacja ? Zastanawiam się jak sa notowane poszczególnych wytwórcy polskich silikatów i jakie sa ich lokalizacje tak aby było najbliżej do trójmiata. Może są jakieś skłądowiska tych firm ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  14. #14

    Domyślnie

    Lokalizacja - odległość Klucze-Ogrodzieniec=ok.10km...

  15. #15

    Domyślnie

    Krystian - Nie mam pytań. FOrtuny na transport silikatów to chyba nie zostawiłeś u kierowcy.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  16. #16

    Domyślnie

    Transport (z rozładunkiem palet) był ... gratis

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba Twoje podejście do spraw budowlanych Krystian. Najważniejsze dla mnie są informacje z pierwszej ręki gdyż na tzw. "placu boju" będę również bardzo aktywny.
    W przyszłości chciałbym uniknąć problemów podobnych do tych opisanych na końcu tego wątku. Nie każdy "fachowiec" a tym bardziej wyszkolony w lanach 70-tych potrafi czymś takim się zająć.
    Co się zaś tyczy zalet podawanych przez producentów to można powiedzieć, że znam je już na pamięć.
    Thanks for everything.
    A jeszcze jedno. Jaki jest współczynnik ciepła dla przykładowych ścian 18 i 24? Jaką musiałbym dać grubość ocieplenia (wełny) przy ścianie gr. 18cm. aby uzyskać U=0,25 a jaką dla 24cm?

  18. #18

    Domyślnie

    Zajrzyj na te strone:
    http://www.silikaty.lezajsk.pl/rozwi...ozwiazania.php

    Wyliczenia wygladaja dosc wiarygodnie. Nb. Ja rowniez przymierzam sie do budowy domu z silikatow. Zastanawiam sie co do ocieplenia. Poglady (welna vs. styropian) slyszalem b. rozne, raczej ze wskazaniem in plus na welne.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Co się zaś tyczy tych poglądów - wełna vs. styropian to nie widzę innego rozwiązania ja wełna. Z tego co mi wiadomo aby zachować zalety silikatów należy zastosować materiał izolacyjny przepuszczający parę wodną a jak wiadomo styropian tych warunków nie spełnia. Jest całkowitym izolatorem i bezsensowne jest wtedy tłumaczenie, że jego ściany tzw. ODDYCHAJĄ. W pewnym stopniu pochłaniają nadmiar wilgoci z pomieszczeń ale nie ma żadnej możliwości oddania jej na zewnątrz budynku co skutecznie uniemożliwia styropian.
    Jestem również ciekaw opini ludzi, którzy wybudowali domy z silikatów a ocieplali wełną lub materiałem o podobnych właściwościach izolacyjnych. "Troszeczkę" znam się na ocieplaniu styropianem ale co do ocieplania wełną (chodzi o ściany zewnętrzne dwuwarstwowe) to znam tylko informacje pobierzne. Wełna mineralna lub szklana wykorzystywana do ocieplania poddaszy ma inną gęstość materiału dlatego chciałbym wiedzieć jaki materiał można zastosoawać do tematu wątku.
    Czekam na dalsze opinie.

  20. #20
    AWAga
    Guest
    AWAga

    Domyślnie

    Przyłączam się do powyższego pytania.

Strona 1 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony