dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 217 z 219
Pokaż wyniki od 4.321 do 4.340 z 4363
  1. #4321
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jeszcze lepiej jet jak ekipa od ocieplenia klei styro tylko na placki bo ściana musi oddychać, i mówią to z taką powagą, iż strach ich z błędu wyprowadzać
    Polecam najnowszego Muratora, strona 102. Jest ciekawe zdjęcie w tym temacie w piśmie, na którym inwestorzy opierają swoją wiedzę
    https://scr.hu/4zR6dk
    https://scr.hu/Zy4mXa

    I co Wy na to inwestorzy?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 07-07-2018 o 12:56

  2. #4322
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Zaprawa cienkowarstwowa do silikatów doczytałem, że ma być najlepiej M10 - a firme wybrać to co najtańsze czy szukać lepiej konkretnej firmy ?
    W pobliskich składach mam głównie EURO-MIX ewentualnie ALPOL

  3. #4323
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy jest jakiś minimalny wymiar silki po przycięciu?
    To znaczy jaki minimalnej wielkości "kawałek" można murować?
    Ściany nośne, szerokość 24cm.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #4324

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    jaki minimalnej wielkości "kawałek" można murować?
    Czy widziałaś to: https://www.ytong-silka.pl/pl/docs/Z...ka_07-2014.pdf

    Ps. Czy komuś udało się ostatnio kupić bloczki silikatowe ?

  5. #4325
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    Planuję wykorzystać kanały na przewody elektryczne Silki E18. Inni producenci nie mają takiego "patentu".
    żebyś sie nie zdziwił, jaki to zajebisty patent - musisz pilnować aby zasrane kanały klejem nie zostały zaślepione,czasem wystarczy tylko lekka obwódka i już meczysz sie z wkładaniem kabla...... poza tym te kanały są głeboko ciężko się wprowadza tam kabel, moim zdaniem patent nieprzemyslany

  6. #4326

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    żebyś sie nie zdziwił, jaki to zajebisty patent
    Już to do mnie dotarło

  7. #4327
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    Czy widziałaś to: https://www.ytong-silka.pl/pl/docs/Z...ka_07-2014.pdf

    Ps. Czy komuś udało się ostatnio kupić bloczki silikatowe ?
    Dzieki za link, widziałem inny pdf ("jak budować ...") bardziej ogólny i mniej techniczny.
    W tym zalinkowanym przez ciebie znalazłem tylko info o minimalnym przewiązaniu (odległośc między spoinami pionowymi) wynosi 8cm.
    nie ma nic o minimalnym wymiarze dociętego bloczka. Może nie ma takich ograniczń.

    PS Mnie, ale pośrednio przez firmę budowlaną. Samodzielnie to podobno oczekiwanie 4-6 tygodni (ale to takie zgrubne info, nie interesowałem sie wnikliwie).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #4328

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Może nie ma takich ograniczń.
    Też tak myślę.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    PS Mnie, ale pośrednio przez firmę budowlaną. Samodzielnie to podobno oczekiwanie 4-6 tygodni (ale to takie zgrubne info, nie interesowałem sie wnikliwie).
    A można wiedzieć kiedy kupowałeś i jaką miałeś cenę ? (rozumiem, że Silka E24)

  9. #4329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    A można wiedzieć kiedy kupowałeś i jaką miałeś cenę ? (rozumiem, że Silka E24)
    Tak E24 (kl. 15).
    Ceny nie znam (specyfika umowy z wykonawcą "na wszystko").
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #4330

    Domyślnie

    Ja wczoraj odwiedziłem lokalny skład z zapytaniem o materiały na ściany i usłyszałem takie coś:
    - Ytong 9,2 PLN
    - Silka 5,7 PLN
    transport i rozładunek w cenie

    Dobra to oferta?

  11. #4331

    Domyślnie

    Cen Ytonga nie znam, ale cena Silki, jeżeli to z 23% VAT IMO jest dobra. Nie przypominam sobie żeby ktoś po tyle chciał sprzedać z transportem w zeszłym roku. A były przecież podwyżki.

  12. #4332
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Z tego co widze to za silkę 24 kl15 ceny brutto są 5.9zł, 4,8zł lub 5.09zł. Ale to tylko suche ceny. Trzeba uwzględnić wycenę wraz z kosztem dostawy. No i czas oczekiwania.

  13. #4333
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał _vviktor_ Zobacz post
    Ja wczoraj odwiedziłem lokalny skład z zapytaniem o materiały na ściany i usłyszałem takie coś:
    - Ytong 9,2 PLN
    - Silka 5,7 PLN
    transport i rozładunek w cenie

    Dobra to oferta?
    Parę miesięcy temu - na lokalnych składach Ytong po 12,60 plus transport, kupiłem bezpośrednio w fabryce po 9,25 z transportem, kilka tygodni oczekiwania, rozładunek własny. Jak nie będzie jakiej zapaści na rynku, to na wiosnę ceny pewnie ruszą ...w górę.

  14. #4334

    Domyślnie

    Cześć odświeżę trochę, ciężko mi się zdecydować na N 24 czy NP 24 z Leżajska "N" są podziurawione jak sito ale cieplejsze NP pełne ale cięższe i droższe za to mają lepszą akumulację i akustykę. Dom mam mały z niskim zapotrzebowaniem na ciepło, co wybrać?

  15. #4335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    NP.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #4336
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    NP.
    Dlaczego?

  17. #4337

    Domyślnie

    Bo w przypadku strzału z działa w Twój dom, NP powinien wytrzymać minimalnie większy kaliber Na taką też ją bym się zdecydował, bo może jest mniej kruchy, może będę chciał powiesić poręcze do ćwiczeń i trafię akurat w dziurę i może okazało by się, że jest to problem...
    Ale generalnie bez względu na to co dasz z tych dwóch i tak będziesz zadowolony. Oba to dobre materiały. Na termoizolacyjność nie patrz, bo i tak nadrobisz styropianem lub wełną.
    Zobacz na zdjęcia domów z BK, ostatnie z tego forum choćby. Dopiero wybudowane, a już ściany niektóre robią się zielone. W silikacie nie będziesz miał takich problemów, podobnie jak w dobrej ceramice.
    Też długo zastanawiałam się co wybrać, jednak za chwilę uwierz, powiesz sobie, po co tyle na ten temat myślałem, przecież to i tak nie miało większego znaczenia

  18. #4338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Dlaczego?
    Bo różnica w izolacyjności termicznej jest niewielka i do zniwelowania 2cm styropianu, a różnicy w gorszej akustyce, akumulacji ciepła nie da się w przypadku N24 zniwelować

  19. #4339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo różnica w izolacyjności termicznej jest niewielka i do zniwelowania 2cm styropianu, a różnicy w gorszej akustyce, akumulacji ciepła nie da się w przypadku N24 zniwelować
    Ze strony producenta:

    Silikat N24 (drążone 6 otworów): Wskaźnik oceny izolacyjności akustycznej właściwej przegrody RA1 54 dB RA2 50dB, Współczynnik przewodzenia ciepła 0,46
    Silikat NP24 (drążony 1 otwór): Wskaźnik oceny izolacyjności akustycznej właściwej przegrody RA1 55 dB RA2 51dB, Współczynnik przewodzenia ciepła 0,61

    Czy dalej uważanie lepiej mieć lepsza izolacje akustyczna o 1dB kosztem gorszego współczynnika przewodzenia ciepła? Mi osobiście wydaje się że zysk za mały a koszt za duży, ale mogę się mylić, może 1dB to bardzo dużo i jednak warto?

  20. #4340

    Domyślnie

    Jak tamat juz wypłynął to ja z doswiadczenia polecam szukać kielni do bk 175mm a nie 180. Przy n18 180 jest praktycznie niedostępna za to tej od betonu komorkowego jest od groma aukcji. No i nie chlapie się po bokach.
    Co do akustyki, coraz częściej łapie się na tym, że irytuje mnie brak ogłosów z zewnątrz przy pozamykanych oknach. Wniosek jest taki, że nadmierne tłumienie też nie jest niezbyt zdrowe. A ... mieszkam teraz w domu z bk 36cm przy ruchliwej drodze wiec szału nie ma.

Strona 217 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony