dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 219
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 4363
  1. #4341

    Domyślnie

    Znakomity wątek, dziękuję za jego utworzenie. Noszę się z zamiarem budowy domu z silikatów lub betonu komórkowego. Silikat jest o tyle interesującym materiałem ze względu na akumulacyjność cieplną, co może mieć znaczenie w przypadku mojego projektu, który jest mocno przeszklony od strony południowej.

    Zastanawia mnie tylko, dlaczego aż tak chwalona jest akustyka silikatu, skoro do wnętrza domu większość hałasu przedostaje się przez okna. Rozumiem sens budowy ścian działowych z cienkich bloczków, aby oddzielać pokoje od hałasujących dzieciaków/pralek itd. ale jaka jest praktyczna zaleta akustyki silikatu na ścianach zewnętrznych?

    Dodam, że murowanie ścian oraz izolację cieplną chcę wykonać metodą gospodarczą, co ma niemałe znaczenie przy wyborze materiału. Czy idea budowy murów metodą gospodarczą z silikatów to "marzenie ściętej głowy" i lepiej zostać przy BK?

  2. #4342
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wtz

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zakam, ja też się zastanawiam nad silką ale boję się, że w lato w trakcie długich upałów będzie się nagrzewać w dzień i wieczorem i całą noc będzie oddawała ciepło do wnętrza przez co będzie gorąco i nie da się wywietrzyć. Myślę, że z gazobetonem tak nie będzie bo ma małą pojemność cieplną więc szybko się wychłodzi.

    Czy ktoś kto ma dom z sylikatu może powiedzieć jak jest w upały?

  3. #4343

    Domyślnie

    Latem w upały standardowo - na parterze ok, na poddaszu cieplej ale nagrzewanie pomieszczeń to efekt wszystkim ilości okien/braku rolet. Ogólnie w mojej opinii komfort mieszkania latem w domu z silikatu jest wyższy niż w przypadku gazobetonu. A zimą - wszystko zależy od ocieplenia. Ja mam dom ponad 200 m2, i płacę za grzanie gazem mniej niż krewni/znajomi za ogrzanie domów 150 m2 grochem.

  4. #4344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czy ktoś może analizował temat bloczków silikatowych pod kątem producenta i różnic między ich właściwościami? Mam wrażenie że na rynku dominują dwie firmy: Xella i H+H których bloczki różnią się wszystkim - ceną, akustyką, lamdbą, wagą, kształtem. To są różnice na papierze, w praktyce jest ich pewnie jeszcze więcej. Co wybraliście i dlaczego?

    Drugie pytanie dotyczy zaprawy cienkowarstwowej - jaką wybraliście, co was przekonało?

  5. #4345

    Domyślnie

    A skąd ktoś może ocenić jakie są różnice tych bloczków w praktyce? Zbudował ktoś dwa takie same domy dla siebie? To co masz na papierze to tego sie trzymaj. To są laboratoryjne wartości, poparte aprobatą itd...

    To samo z klejem. możesz kupić dwa worki i spróbować samemu. jedni kupują bialy aby był ładny. inni Atlasa bo znają markę od urodzenia....

  6. #4346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Myślę że sporo ludzi mogło widzieć ten materiał od różnych producentów, choćby wykonawcy, kierownicy, czy po prostu ludzie bywający na innych budowach poza swoją np u sąsiada/kolegi/rodziny. Dlatego zapytałem bo być może ktoś ma takie doświadczenia którymi mógłby się podzielić

  7. #4347

    Domyślnie

    2 lata temu człowiek sie cieszył że zdołał coś nabyć. Z głębi kraju transport wyniósł 30 % ceny bloczków. Co kupisz od wiodących producentów będzie dobre.
    Ze swojej strony polecam na ściany nośne pełne bloczki lub maks z jednym otworem. Są droższe, sporo cięższe, ale nie ma problemu z wierceniem.
    Na działowe 12ki. Potęga. Ma sie wrażeni, że mogłyby robić za nośne.
    Mam 2 ścianki także z 8ki. Stabilne są jak beton ale problemem jest np osadzenie puszek. Doskonale sie spisują za to jako cienkie ścianki, u mnie np. domykające kuchnie, czy ścianki prysznicowe.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 18-11-2020 o 10:49

  8. #4348
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy podczas zalewania wieńca trzeba jakoś zatkać okrągłe otwory w bloczkach czy uchwyty bloczków aby beton tam nie wpływał do ściany?

  9. #4349

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Czy podczas zalewania wieńca trzeba jakoś zatkać okrągłe otwory w bloczkach czy uchwyty bloczków aby beton tam nie wpływał do ściany?
    Możesz psiknąć pianą, to wystarczy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #4350

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Czy podczas zalewania wieńca trzeba jakoś zatkać okrągłe otwory w bloczkach czy uchwyty bloczków aby beton tam nie wpływał do ściany?
    Nie lepiej żeby wpłynął? Bedzie solidniejsze powiązanie.

  11. #4351

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinek310 Zobacz post
    Witam, pierwszy post proszę o wyrozumiałość. Wczoraj lałem schody wewnętrzne betonem pół suchym b25, w dzień było plus 7 stopni Celsjusza. Po wysłaniu betonu schody szybko oddawaly wodę i fajnie schnelo ale po 4 godzinach wyłania temperatura w nocy spadła do minus 2. Beton portlandzki, bez dodatków na mrozy. Czy coś się może strasznego wydarzyć przy takiej temperaturze. Dziś rano pojechałem na budowę schody jakby twarde ale jak lekko rozmazuje palcem to jakby jeszcze nie stwardlo. Przykrylem schody szmatami kołdrą itp. Proszę o odpowiedź
    Przecież otrzymałeś już odpowiedź w swoim temacie.

  12. #4352
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Bloczki silikatowe mają 24 szerokość na 25 długość. są też bloczki połówkowe 24 szerokie i 11.5cm długie.
    Czy tak zrobić przewiązanie ścian konstrukcyjnych? Bo producent pisze tylko o wykonaniu narożników a nic na temat połączenia ze ścianą prostopadłą.
    Czerwona linia to zaprawa na spoinie pionowej bo tam nie ma pióra-wpust. warstwa parzysta i nieparzysta.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silikat_polaczenie.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	450775

  13. #4353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na łączniki.

  14. #4354
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Opcji jest kilka

    U siebie nie stosowałem żadnej z nich.

  15. #4355

    Domyślnie

    Narysowałeś dobrze, nie trzeba innych kombinacji

  16. #4356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czy pod pierwszą warstwę bloczków polecacie jakąś konkretną gotową zaprawę anty-mrozową, czy dać majstrowi piasek, cement i wapno i niech sam robi? Jakie wtedy dodatki anty-mrozowe powinien dodać i w jakich proporcjach?

  17. #4357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Pytanie - czy naroże otworu na okno może leżeć nad spoiną pionową?
    Odpowiedź- nie bo spoina jest słabsza niż element muru. Także trzeba przesunąć okno poza spoinę - najlepiej w połowie elementu aby było naroże. A kolejne dwie warstwy dać siatki w warstwie kleju.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 26-01-2021 o 13:39

  18. #4358

    Domyślnie

    Ktos znalazl odpowiedz na pytanie juz?
    Tu była reklama....

  19. #4359

    Domyślnie

    Co wybrać?
    N24 z kilkoma dziurami czy NP24 z jedną dziurą?
    4 linia zabudowy, parterówka, płyta fundamentowa na słabej nośności gruncie (sączenia dopiero na 4m).
    Widzę, że większość wybiera NP24, ale nie jestem przekonany czy mi to potrzebne, głównie ze względu na ciężar.

  20. #4360

    Domyślnie

    ^^

    Weź 18kę z jedną dziurą. Nic wiecej nie potrzeba.

Strona 218 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony