dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 219
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4363
  1. #41

    Domyślnie

    Witam.
    Dostałem wycenę Silki w MBSie.
    Zabloczki M24 3,14 ,a za 18 2,50 to ceny po upuście15 proc.
    Ceny podobne do PThermu .
    Narazie nie powalili mnie na kolana , jutro dzwonię do Teodorów.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A w Wejherowie w Almaresie 18-> 2,36, 24-> 3,38 i to jeszcze przed upustami. Pan powiedział, że w sprawie upustów sprawę załatwia się z każdym klientem osobno.

  3. #43

    Domyślnie

    Krystian - jakie bloczki betonowe stosujesz. Są jakieś kryteria ich wyboru?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  4. #44

    Domyślnie

    Dostałem wycenę z Teodorów:
    cena katalogowa z ich stronki i rabat 21 procent do tego transport do Wrocka za 610 brutto.
    Qrcze ten transport to droga sprawa.
    Wychodzi na to, że w MBSie jak ich się trochę pociśnie będzie taniej za Silke.
    A tak na prawdę to jaka jest różnica między produkami tymi, bo już się zaczynam gubić???
    Czy tylko producent??

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    Krystian - jakie bloczki betonowe stosujesz. Są jakieś kryteria ich wyboru?
    Bardzo proste są te kryteria...
    Umówiłem się na wstępie z właścicielem firmy produkującej te bloczki, że będzie je dostarczał na plac budowy wywrotką i je ,,kipował".
    Wszystkie bloczki, które ulegną uszkodzeniu przy takim rozładunku obiecał wymienić...
    Zamówiłem 6000 sztuk, przysłał od razu 6100 z czego potłukło się...30!!!

  6. #46

    Domyślnie

    Krystian - ALe to znaczy, ze nie ma znaczenia jakie bloczki bierzesz. Te, gdzie dadzą ci transport. Tylko ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  7. #47

    Domyślnie

    W okolicach Ogrodzieńca nie miałem zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o firmy produkujące bloczki betonowe. Decydowała cena, przy założeniu podobnej jakości. Zależało mi też na tym, aby bloczki były wyprodukowane bez ,,domieszek" typu pyły dymnicowe itp. świństwa...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinF
    Właśnie jestem na etapie negocjacji cen i porównywania z cenami producenta + transport. Jak się doliczę, to dam znać.
    Wrocławiaków zapraszam na stonę "sondarze" post: "ktozaczyna na wiosnę..."
    Sorki za taki link ale nie wiem jak to profesjonalnie zrobić
    __________________
    pozdro Marcin

    Oto ten link:

    Kto zaczyna na wiosnę budowę we Wrocławiu?

    Również zapraszam.

    pozdrawiam
    Robert

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gość Grzegorz
    Materiał twardy, jednak bez zadnego problemu (i bez żadnej dopłaty!!!!!!) elektrycy robili bruzdy pod przewody.

    Czy było konieczne rycie bruzd, czy nie można było kłaśc przwodów w tynku?
    My właśnie przymierzamy się do kładzenia instalacji i trochę nam się nie chce ryć w silikacie. Myśleliśmy, żeby kłaść przewody na ścianie.
    POdzielcie się swoimi doświadczeniami.

    Pozdrowienia.
    M

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Z tym ryciem pod przewody to jest tak że, lepiej się trochę pomęczyć a zrobić cieńszy tynk (3 - 5 mm) zalecany przez porducenta.

  11. #51

    Domyślnie

    No, ale jesli mamy zamiar kłaść 1 cm tynku, to chyba nie trzeba ryć nie?

    Pozdr.
    M

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maddy
    No, ale jesli mamy zamiar kłaść 1 cm tynku, to chyba nie trzeba ryć nie?
    Ale po co tyle tynku? Teraz w instalacjach elektrycznych rezygnuje się z umiejscowienia puszek na górze ściany i zejście na dól do gniazdek. Można przecież to szybciej zrobić - w jednej puszce na dole w gniazdku 2 in 1 a przewody po podłodze. To samo się tyczy ogrzewania i innych instalacji. Naprawdę minimum rzeczy ładuje się na ściany (niektóre są potrzebne ale tego "rycia" będzie naprawdę minimum.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Można przecież to szybciej zrobić - w jednej puszce na dole w gniazdku 2 in 1 a przewody po podłodze.
    Czy "po podłodze", tzn. w listwach przypodłogowych?
    Bo jeśli tak, to chyba troche podraża sprawę.
    M.

  14. #54

    Domyślnie

    Maddy te przewody są w posadzkach, a nie w listwach.
    Oj chyba przyda Ci się lektura Muratora.

    Pozdro Marcin

  15. #55

    Domyślnie

    A możesz podać konkrety odnośnie numeru "Muratora", w którym znajdę coś na ten temat (miesiąc, rok)?
    Niestety elektryką się do tej pory nie interesowałam, ale chyba czas zacząć.
    Pozdrowionka.
    M.

  16. #56

    Domyślnie

    Sorki Maddy ale mam Muratory z 4 lat i wiem, że gdzieś o tym było, ale nie wiem gdzie.

    Mar

  17. #57

    Domyślnie

    jacyś też chyba niedouczeni jesteśmy oświećcie z tymi kablami w posadzce: jest gdzieś na forum lub w którymś Muratorze?

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Z tymi przewodami to jest tak, że układa się je :
    - przed końcowymi wylewkami (gdy takie będą),
    - w peszlach jeżeli kładzie się dechy na legarach (ja tak będę robił).

    Co się zaś tyczy głównego wątku to czy ktoś zna ekipę która budowała z silikatów na klej (3-miasto). Może jakieś namiary na budowy, gotowe domy. Pleace.

  19. #59

    Domyślnie Jak budować SILKĄ?

    Witajcie!
    Ja zdecydowałem się na budowę z silikatów i na razie jestem zadowolony.
    Teraz mam stan surowy zamkniety. Wykonane są już instalacje elektryczne.
    Jeśli chodzi o materiał, to wziąłem oryginalną SILKĘ. Najpierw próbowałem u producenta - w moim przypadku Wieliszew, bo budowa jest w Grodzisku Maz. Potem spróbowałem w lokalnej hurtowni, w programie "Buduj z PSB". Wyszło taniej. Transport wliczony w cenę bo blisko ok. 5 km od hurtowni. Ceny mogę sprawdzić i napiszę później. Grubość bloczków generalnie 24 cm, a na poddaszu 18 cm. Ale można wsztstko z 18. Ja zasugerowałem się wyceną producenta, który polecał 24 cm, ale potem wyczytałem, że wystarczy 18.
    Ekipa budowała tradycyjnie, raczej bez doświadczeń w silikatach, u mnie nie narzekali, oprócz wagi bloczków i konieczności docinania. Ogólnie jestem zadowolony. Łączenie na klej, może drożej ale szybciej i czyściej. Ceny też mogę sprawdzić. Klej od producenta.
    Ocieplenie Rockwool Ecorock 20 cm, Współczynnik U wyjdzie poniżej 0,2. Uważam, że efekt jest ok. Wełnę kupowałem w systemie, w promocji. Wyszło z robocizną ok. 100 zł/m2.
    Elektryk nie narzekał, kable mam prowadzone po wierzchu, chcę dać tynk gipsowy 1 cm i to ponoć nie przeszkadza. Oczywiście trzeba było robic bruzdy, ale nie jest to tragedia. Elektryk wziął 20 zł za punkt (robocizna) + materiały osobno. Razem wyszło coś poniżej 40 zł.

    Ogólnie jestem zadowolony i pozdrawiam wszystkich.

    Marzek

  20. #60

    Domyślnie Jak budować SILKĄ?

    Aha jeszcze co do tych przewodów. Co do gniazdek, to mam wszystko prowadzone dołem ścian, tuż przy podłodze. Inne przejścia też w posadzce w rurkach z twardego PCV. Nie mam puszek wszystkie łączenia w puszkach pod osprzętem. Może trochę drożej (więcej przewodu), ale estetyczniej.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony