dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie z której strony obmurowanie murłaty?

    Witam serdecznie.
    Mam pytanie odnośnie obmurowania murłaty. Ekipa proponuje zlicowanie murłaty z krawędzią zewnętrzną ściany i obmurowanie murłaty od wewnątrz budynku. mówią ze w ten sposób można wyeliminować mostek termiczny (ocieplenie elewacji będzie się stykało z ociepleniem dachu). Czy tak jest faktycznie i czy tak można?
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: z której strony obmurowanie murłaty?

    Cytat Napisał depcioch
    Witam serdecznie.
    Mam pytanie odnośnie obmurowania murłaty. Ekipa proponuje zlicowanie murłaty z krawędzią zewnętrzną ściany i obmurowanie murłaty od wewnątrz budynku. mówią ze w ten sposób można wyeliminować mostek termiczny (ocieplenie elewacji będzie się stykało z ociepleniem dachu). Czy tak jest faktycznie i czy tak można?
    Pozdrawiam

    Zwykle się robi murłatę w osi muru. Co do mostków to chyba bez znaczenia. Jak obmurujesz od zewnątrz to i tak dasz ocieplenie na to, jak murłata w osi to na niej ocieplisz grubiej, jak murłata wewnątrz to tak samo. W tym przypadku nie widzę w jakiej sytuacji miałby powastać mostek termiczny.

  3. #3

    Domyślnie

    Obmurowanie murłaty od środka domu daje możliwość otynkowania tejże konstrukcji. To znaczy ścianki kolankowej razem z dostawioną "obmurówką".

    Ja tego nie zrobiłem, więc ścianka kolankowa z murłatą została zabudowana płytami k-g na stelażach.
    Pozdrawiam,
    DW

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Nie podniesienie lica scianki kolankowej o wysokosc murlaty rowna sie, nie tynkowaniu scianki. Sprawdzic jak ma sie przyszla plaszczyzna skosow po ocieplenu a wysokosc lica scianki kolankowej. Jak powstaje szpara w postaci widocznej murlaty to, kleimy scianke plyta, robimy ruszt i plyty albo obmurowanie murlaty oczywiscie tylko od wewnatrz.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rakgrzech

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Zlicuj od zewnarz bedziesz miał więcej miejsca na obmurowanie murłaty. U mnie dali na środku i zostało 5 cm na podmurowanie. Boję się że płytki Itonga o grubości 5cm mogą być za delikatne i w przyszłości może się coś dziać. Tyknkarze ci to otynkują (będzie taniej) a zdrugiej strony ociepisz i nie będzie mostka.
    Jeśli masz dach dwuspadowy dopilnuj aby krokwie przy sicianach czołowych były odsuniętne na ok 20cm aby można było ocieplić skos tych ścian od góry. Wykańczając te ściany też pamiętaj o miejscu na o ocieplenie.

  6. #6

    Domyślnie

    mam murłaty w osi ścian (wieńca), z obu stron styropian eps200 5cm z zewnatrz (lizuje się z zewnętrzną powierzchnia ściany, na to pójdzie styropian elewacyjny aż do wełny dla ciagłości izolacji) i 4cm od wewnatrz i na to płyta zielona KG przytwierdzone na pianke i wkręty do murłaty, na to grunt, smetalowa, ocynkowana siatka tynkarska z zakładem na ścianę kolankową i tradycyjny tynk CW, żadnego mostka, sztywno, ciepło, solidnie

  7. #7

    Domyślnie

    Podbijam temat.

    Cytat Napisał darekw127 Zobacz post
    Obmurowanie murłaty od środka domu daje możliwość otynkowania tejże konstrukcji. To znaczy ścianki kolankowej razem z dostawioną "obmurówką".

    Ja tego nie zrobiłem, więc ścianka kolankowa z murłatą została zabudowana płytami k-g na stelażach.
    W jaki sposób to zrobiłeś?
    Sam mam podobny problem.
    Właśnie idzie tynk na ściankę kolankową, a murłata jest 6 cm od lica ściany.
    W jaki sposób zrobiłeś styk płyt skosu poddasza z przedłużeniem ścianki?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    4cm od wewnatrz i na to płyta zielona KG przytwierdzone na pianke i wkręty do murłaty, na to grunt, smetalowa, ocynkowana siatka tynkarska z zakładem na ścianę kolankową i tradycyjny tynk CW, żadnego mostka, sztywno, ciepło, solidnie
    I jak to się sprawuje po tylu latach?
    Też rozważam termoizolację na wieńcu wzdłuż murłaty po obwodzie domu o szerokości ok 6 cm, a na to przykręcenie kawałków płyt K-G o wysokości ok. 10-12 cm, bo taka jest odległość w pionie od krawędzi wieńca do płyt K-G skosu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony