dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kotły na zagazowane drewno

    Może popisalibyście troszeczkę o kotłach na zagazowane drewno (opisać plusy i minusy, różne firmy produkujące te kotły, ceny i systemy ich łączenia

  2. #2

    Domyślnie

    Zobacz watek w "Wymianie doswiadczen" "Chetnie pomoge".
    Tam nie malo jest o tym napisane.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem wiem to wszystko już przeczytałem nawet razem trochę pisaliśmy ale sobie pomyślałem fajnie byłoby poczytać o tym w "Murztorze"
    Ty już masz piec a ja dopiero chcę mieć

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Popieram!!!
    Ostatnio sporo było o peletach - rozwiązaniu na razie bardzo kosztownym.
    Tymczasem kotły na tzw. holzgas są alternatywą atrakcyjną finansowo, a równie proekologiczną i nowoczesną. Owszem, obsługa wymaga trochę więcej uwagi, ale automatyka oraz inne udogodnienia dają spory komfort.

    Szanowna Redakcjo, polecamy lekturę wątku "Chętnie pomogę" - jest tam dwóch znakomitych znawców tematu, praktyków: Zbyniu i KaKa.
    Jakiś czas temu pojawił się artykuł o człowieku, który samodzielnie zainstalował pompę ciepła - może teraz nadszedł czas na relacje naszych specjalistów od pieców na holzgas...!
    Prosimy o artykuł !!!

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo mnie cieszy, że moja propozycja tematu artykułu albo artykułów w miesięczniku Murator zyskuje poparcie czytelników. Może jeszcze kilka albo kilkanaście wpisów i szanowna redakcja coś z tym zrobi.
    Pozdrawiam Kabak


    Jak kogoś interesuje temat kotłów na zagazowane drewno niech zrobi swój wpisik.

  6. #6

    Domyślnie GAZ Z KOTŁÓW

    BARDZO JESTEM ZAINTERESOWANY.
    [email protected]
    DZIĘKUJĘ
    mocny

  7. #7
    Luft
    Guest
    Luft

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabak1
    Bardzo mnie cieszy, że moja propozycja tematu artykułu albo artykułów w miesięczniku Murator zyskuje poparcie czytelników. Może jeszcze kilka albo kilkanaście wpisów i szanowna redakcja coś z tym zrobi.
    Pozdrawiam Kabak


    Jak kogoś interesuje temat kotłów na zagazowane drewno niech zrobi swój wpisik.
    Sprostowanie-drewna nie mozna zagazować.Można je odgazować,tak jak każdy opał stały, a nastepnie jak już zostanie sam wegiel drzewny to zgazować do tlenku i dwutlenku wegla.Słowo zagazowanie znaczy tyle co totalne zniszczenie.

  8. #8

    Domyślnie

    Sprostowanie-drewna nie mozna zagazować.Można je odgazować,tak jak każdy opał stały, a nastepnie jak już zostanie sam wegiel drzewny to zgazować do tlenku i dwutlenku wegla.Słowo zagazowanie znaczy tyle co totalne zniszczenie.

    Słowo "zagazować" potraktowałem jako zwrot potoczny większość osób z forum to zrozumiała, masz rację drewno można odgazować.
    Ale jeżeli jeż jesteś takim formalistą i specjalistą w kwestii odgazowania drewna to powinieneś wiedzieć że węgla drzewnego nie da się zgazować tylko do tych dwóch produktów o których piszesz (CO, CO2).powstanie jeszcze woda (w postaci pary wodnej) i popiół jeśli mówimy o spaleniu całkowitym( tylko daj mi taki piec) natomiast jeśli mówimy o spaleniu niecałkowitym to powstanie jeszcze sadza na powierzchni której adsorbują inne związki chemiczne np. węglowodory( no chyba że twój piec i drewno przed każdym paleniem przechodzą jakąś specjalną kurację czyli eliminowanie każdego związku chemicznego z ich powierzchi) i w jakiś wspaniały sposób potraficz tak dozować powietrze do pieca że jest go tam idealna ilość Czyli Panie Luft jak tak bardzo chciał Pan zabłysnąć trzeba się było lepiej przygotować teoretycznie do swojego postu i pisać tak żeby nie było żadnych niedomówień
    Pozdrawiam Kabak

  9. #9

    Domyślnie

    Sprostowanie-drewna nie mozna zagazować.Można je odgazować,tak jak każdy opał stały, a nastepnie jak już zostanie sam wegiel drzewny to zgazować do tlenku i dwutlenku wegla.Słowo zagazowanie znaczy tyle co totalne zniszczenie.
    Słowo "zagazować" potraktowałem jako zwrot potoczny większość osób z forum to zrozumiała, masz rację drewno można odgazować.
    Ale jeżeli jeż jesteś takim formalistą i specjalistą w kwestii odgazowania drewna to powinieneś wiedzieć że węgla drzewnego nie da się zgazować tylko do tych dwóch produktów o których piszesz (CO, CO2).powstanie jeszcze woda (w postaci pary wodnej) i popiół jeśli mówimy o spaleniu całkowitym( tylko daj mi taki piec) natomiast jeśli mówimy o spaleniu niecałkowitym to powstanie jeszcze sadza na powierzchni której adsorbują inne związki chemiczne np. węglowodory( no chyba że twój piec i drewno przed każdym paleniem przechodzą jakąś specjalną kurację czyli eliminowanie każdego związku chemicznego z ich powierzchi) i w jakiś wspaniały sposób potraficz tak dozować powietrze do pieca że jest go tam idealna ilość Czyli Panie Luft jak tak bardzo chciał Pan zabłysnąć trzeba się było lepiej przygotować teoretycznie do swojego postu i pisać tak żeby nie było żadnych niedomówień
    Pozdrawiam Kabak

  10. #10
    Luft
    Guest
    Luft

    Domyślnie

    Nie kolego.Zgazowanie to tylko i wyłącznie spalenie czystego wegla -koksu.Koks nie zawiera w tym przypadku juz ani wodoru,ani wody.Woda odparowała w pierwszym etapie spalania-podczas suszenia.Wodór spalił sie w drugim-podczas odgazowania.Trzeci to już sam wegiel z którego jest najpierw tlenek,a potem dwutlenek wegla.Masz racje - popiół zostaje także.

  11. #11
    Luft
    Guest
    Luft

    Domyślnie

    I jeszcze jedno.Prosiłeś o wpis.Dlatego to zrobiłem.Nie chcę błyszczec

  12. #12
    :( :( :(
    Guest
    :(  :(  :(

    Domyślnie

    Witam serdecznie.Chciałem zwrócić uwagę,że żyją jeszcze ludzie,nie tylko w Polsce,którym słowo zagazowanie kojarzy się z czymś strasznym.Z cyklonem "B".Proszę o tym pamiętać.

  13. #13

    Domyślnie

    Uważam, że niepotrzebne były te nasze dysputy ty doskonale wiedziałeś o co mi chodzi ja także wiedziałem jak jest z tym popiołem i spalaniem.
    Dzięki za wpisik i pozdrawiam

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  15. #15
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.681

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu z cyklu Muratora: Czym ogrzewać dom. Odcinek o doświadczeniach z grzaniem kotłem zgazowującym drewno:



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony