dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 20
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 388
  1. #1

    Domyślnie Imitacja elewacji drewnianej

    Witam
    Zaprojektowaną mam elewację częściwo drewnianą:

    Przy grubości ocieplenia 20cm wykonanie takiej elewacji jest nieco problmeatyczne technicznie i kosztowne.

    Znalazłem firmę, króra robi świetne imitacje elewacji drewnianej:
    http://www.tiserec.pl/
    ale cena ich patentu powala na kolana - 150 - 180 zł /m2 netto i to za samą wierzchnią warstwę, bez styropianu, sitki, kleju.

    Czy ma ktoś może jakiś swój patent na taką elewację? Albo może inne firmy się też tym zajmują?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a dlaczego problematyczne? Ja właśnie robię. Mam 25 cm styro, w miejscu gdzie będzie drewno jest w tej chwili 20 cm. Na to zostaną nałożone i zamocowane kontrłaty, obłożone styro i na to nabita decha. Która powinna zlicować się z elewacją.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Stokholm-Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Nabic to sobie moze nie deske na elewacje, ale guza.....
    Nie wiem jak zabezpieczone i jak przykrecone deski, to i tak z czasem sie powykrecają, odejdą i beda straszyły tandetą! Jezeli nie zastosujesz na elewacje belek przynajmniej 13/13, to efekt bedziesz miał mizerny....

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie, jak to jest z tą drewnianą elewacją - czy faktycznie należy trzymać się książkowego reżimu?
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekas5
    Nabic to sobie moze nie deske na elewacje, ale guza.....
    Nie wiem jak zabezpieczone i jak przykrecone deski, to i tak z czasem sie powykrecają, odejdą i beda straszyły tandetą! Jezeli nie zastosujesz na elewacje belek przynajmniej 13/13, to efekt bedziesz miał mizerny....

    a mokrej belki 13x13 to już nie wykręci?? Ciekawe teorie.. Nigdy kolega nie widział krokwy wygiętej jak śmigło?

    To czy bedzie "krecić" czy nie nie zależy do przekroju tylko od obróbki drewna - zwłaszcza jego wysuszenia.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bożena030100

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    w projekcje mam trochę drewna na elewacji ale niestety cena powaliła mnie na kolana i ekipa od elewacji wyrzeżbiła mi ze styropianu cos jakby deski. Wygląda całkiem fajnie choć deski przypomina tylko z bardzo daleka. Miałam problem z kolorem i wybrałam chyba niezbyt dobrze ale jeśli ktoś bedzie miał troche czasu to może można dobrac lepiej kolor

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie - już któryś raz z rzędu spotykam się z rozwiązaniem : styropian - łaty - deski. Przyznam szczerze, że mnie również taki sposób bardziej na rękę niż zabawa z belkami...
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Stokholm-Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał marekas5
    Nabic to sobie moze nie deske na elewacje, ale guza.....
    Nie wiem jak zabezpieczone i jak przykrecone deski, to i tak z czasem sie powykrecają, odejdą i beda straszyły tandetą! Jezeli nie zastosujesz na elewacje belek przynajmniej 13/13, to efekt bedziesz miał mizerny....

    a mokrej belki 13x13 to już nie wykręci?? Ciekawe teorie.. Nigdy kolega nie widział krokwy wygiętej jak śmigło?

    To czy bedzie "krecić" czy nie nie zależy do przekroju tylko od obróbki drewna - zwłaszcza jego wysuszenia.
    Na mokrym drewnie to kolega moze sobie tylko popływac, do budownictwa stosujemy wyleżakowanego drewna, nie wysuszonego. MAteriał kupujesz przynajmniej rok wczesniej, przygotowujesz, suszysz w warunkach naturalnych, obrabiasz i po roku mozesz kroic z niego co chcesz.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    O dzięki Wasza Mądrość za tak światłe rady! Zaprawdę powiadam że nie wiem jak mogłem żyć bez świadomości że jednak będę miał tratwę a nie elewację!
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Właśnie. Dzięki takim mądrym ludziom, jak marekas5 warto czytać to forum

    A serio - w sobotę jechaliśmy z Barbossą i widzieliśmy super wyglądającą oblicówkę na bloku na Ursynowie. Miała kilka lat i ponoć była odnowiona - i z tym trzeba się pogodzić, że raz ja jakiś czas będzie trzeba przeszlifować i zabejcować jeszcze raz.

    Ale takie histerie to gruba przesada. Jakoś ludzie mają piękne drewniane elewacje i się nie wykręcają i tandeta nie straszą.

    Ja robie klasycznie - kontrłaty łaty 8x8, wełna między nimi, łaty 8x8, wełna między nimi, membrana, miniłatki jakieś 2cm (szczelina went) i na to deski.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Ja nie widzę problemu.
    Do ściany przykręcamy łaty na długich szpilkach.
    Deski koniecznie suszone i frezowane i łączone na pióro-wpust, nic się nie wypaczy.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    mam podobną zagwozdkę co Wy ... na elewacji mam zaprojektowane ok 40m2 drewna
    nie było by problemu z malowaniem co 2-3 lata gdyby nie to że dom mam piętrowy i do pomalowania drewna musiał bym ustawiać rusztowanie a to mi się nie uśmiecha

    szukam czegoś co zastąpi mi drewno, rozważam następujące opcje:
    - panele kompozytowe (twinson o-face), nie znam jeszcze dokładnego kosztu m2, podobno około 200 zł/m2 za sam materiał ... ale nie bardzo mi się to widzi na elewacji ... zaletą jest to że nie trzeba tego w żaden sposób konserwować
    - tynk o strukturze drewna (Tiserec) ... widziałem "na żywo" w warszawie, z odległości 15m wydaje się być ok, bliżej nie mogłem niestety podejść ... koszt materiału i wykonania to o 180 zł / m2
    - profile styropianowe o o strukturze drewna (Rodeo), widziałem na żywo, macałem i oglądałem z różnych odległości ... wygląda rewelacyjnie, fajnie imituje drewno, maluje się to farbą do drewna na wybrany kolor ... niestety koszt materiału to ok 190 zł / m2

    okazuje się że wszystkie imitacje są droższe niż oryginał czyli lite drewno

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekzet
    okazuje się że wszystkie imitacje są droższe niż oryginał czyli lite drewno
    Są KILKUKROTNIE droższe! Żeby to kosztowało do 100zł/m2 to jeszcze ujdzie. Ale 200?

    Ja zostaje przy drewnie. A że trza będzie rozstawić rusztowanie? No trudno się mówi. Może po 1 ścianie rocznie będę robił i cykl się będzie powtarzał co 4 lata
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    panele kompozytowe (twinson o-face), nie znam jeszcze dokładnego kosztu m2, podobno około 200 zł/m2 za sam materiał ... ale nie bardzo mi się to widzi na elewacji ... zaletą jest to że nie trzeba tego w żaden sposób konserwować
    Nie wiem jak O-face ale mam na tarasie deski kompozytowe tego producenta.
    Na poczatku tez wszyscy mówili ze beda kosztowac ponad 200/m2. Nie chciałem desek bo balkony mam dosyc wysoko i nie chce mi sie dyndac na drabinie i malowac 2x do roku. Kupilem u nich tylko deski (cos okolo 25pln/mb)i zaczepy. Glowne elementy maja nie tak drogie kosza na detalach.
    Np. srubki z nierdzewki 0.65pln a na allegro po 0.10pln.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Deska ma 14cm szerokości, czyli wchodzi ich 7 na metr.

    7 x 25 = 175 zł/m2.

    Do 200 niedaleko. Doliczyć "systemowe" koszty i dobijamy.

    W moim przypadku daje to ponad 22 000 za samą okładzinę. A ocieplenie?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    hmm faktycznie za 10-11m2 dałem za materiały 2100.
    No ale jak doliczyc materiały do konserwacji corocznej "naturalnej" alelwacji/balkonu, rusztowanie( chyba ze ktos lubi dyndac na drabinie dla mnie 6m nad ziemia to za wysoko) i poswiecony czas to moze warto dac tyle za bezobsługowośc.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Jakbym miał, to może i bym dał Drewno rozkłada koszt na dłuższy okres - pewnie za 20 lat się koszty zrównają, ale jest coś takiego, jak "wartość pieniądza w czasie". A pieniądz na koniec budowy jest baaaardzo cenny

    No i kwestia niewymierna, czyli estetyki - jednym odpowiada jednolita faktura Twinsona, inni (ja) wolą raczej niejednorodność drewna. De gustibus...

    Nie chcę mowić, że Twinson zły, bo całkiem serio go rozważałem - ale vide powyżej.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Rozumiem u mnie tez skarbiec swieci pustkami. Mnie było stac na twinsona bo metraz nie duzy wiec można było sie szarpnąć. Jak bym miał taras 100m2 to pewnie wybral bym normalne deski

  19. #19

    Domyślnie

    a dlaczego problematyczne? Ja właśnie robię. Mam 25 cm styro, w miejscu gdzie będzie drewno jest w tej chwili 20 cm. Na to zostaną nałożone i zamocowane kontrłaty, obłożone styro i na to nabita decha. Która powinna zlicować się z elewacją.
    coulignon jakie masz przekroje kontrłat, ja chcę u siebie zrobić podobnie ale mam do ukrycia rynny spustowe które są oddalone o 20 cm od muru - myślę jak to wykonać żeby było OK

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekzet
    nie było by problemu z malowaniem co 2-3 lata gdyby nie to że dom mam piętrowy i do pomalowania drewna musiał bym ustawiać rusztowanie a to mi się nie uśmiecha
    Nie sądzę, żeby dobrze zabezpieczone drewno trzeba było malować co 2-3 lata.
    Co prawda nie jestem jeszcze użytkownikiem drewnianej elewacji, ale ma na działce tymczasowy domek, który ma wiele drewnianych elementów.
    Pomalowane było dwa razy, najpierw rozcieńczoną (bardzo) farbą olejną, a potem gęstą, drewno nie szlifowane powierzchnia jak po cięciu. Stoi to to ponad pięć lat i pod żadnym względem nie kwalifikuje się do malowania, dlatego nie boję się mojej drewnianej elewacji, chociaż też jest na piętrze.
    Za nic nie chciałbym mieć imitacji drewna.

Strona 1 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony