dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Tynk gipsowy ręcznie.

    Co sądzicie o ręcznym narzucie tynku gipsowego?
    W zeszłym roku otynkowałem piwnicę baumitem CW, teraz zastanawiam się, czy parteru nie lecieć gipsowym z doliny nidy beta.
    Tylko taki mają w najbliższej hurtowni.
    Trochę dalej to:
    -Alpol t31 (także lekki)

    Ponadto muszę dopytać. czym zagruntować ściany z silikatu?
    W hurtowniach twierdzą, że wystarczy zwykły uni grunt Atlasu rozmieszany z wodą 1:1.


    Innym rozwiązaniem są płyty gipsowe, ale jakoś sceptycznie jestem do nich nastawiony.

    PS.
    Piwnicę otynkowałem sam, bez niczyjej pomocy.

    Dlaczego tynk gipsowy?
    Nie mogę sam już robić tynku z udziałem cementu.
    Stąd we własnym zakresie gipsowy, albo płyty KG.

    Chciałem ekipę, ale na 5 firm, żadna w ostatnim miesiącu nie zjawiła się u mnie w domu do obliczenia i obgadania sprawy.
    Może mam pecha, ale jeśli od początku dzwonię po kilka razy, to później wolę nie myśleć co będzie z terminami.
    Wykonawcy mają chyba za dużo klientów.
    Ponadto samo podejście do klienta, dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 23-04-2016 o 09:26
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Nie warto bo nigdy nie zrobisz tego tak jak doświadczona ekipa ale jeżeli masz nadmiar wolnego czasu to próbuj, ale polecam do wykonania tego jakiś materiał do nakładania ręcznego np goldband bo zwykły tynk maszynowy ciężej zamieszać mikserem.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobiłem dziś dla próby małą ścianę.
    Tynk gipsowy lekki z doliny nidy (atlas).
    Znacznie lżejsza robota w porównaniu do CW baumita którego użyłem na piwnicę.
    Niestety nie znalazłem w pobliżu Zety.
    W sumie mam kilka pytań.
    -Czy ten tynk wykonanany idealnie nadaje się od razu pod malowanie?
    -Czym gruntować silikaty? W najbliższych hurtowniach mają tylko uni-grunty różnych producentów. Nie mam za specjalnie wyboru.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 25-04-2016 o 23:18
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Betonkontakt lub Grundiermittel
    w zaleznosci od podloza
    Grundiermittel na silikaty.
    Tym razem 3x większa powierzchnia.
    Będę miał pomocnika.
    Jeśli wyjdzie idealnie, ruszam pełną parą.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 28-04-2016 o 08:41
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5

    Domyślnie

    Po wielu wizytach w różnych składach, zdecydowałem się na tynk z Alpola.
    Dlaczego ten tynk?
    Bo tylko w jednym pobliskim składzie mieli grunt pod sprzedawanytynk gipsowy.
    Stąd taka decyzja.
    Tynk jest lekkim tynkiem gipsowym.
    Zastanawiam się czy po otynkowaniu (na razie poddasze) nie przelecieć ścian gładzią, by utwardzić powierzchnię.
    Co o tym myślicie?
    Jestem zadowolony z końcowanego efektu.
    Tynkuję po 2 ściany co sobotę. Mam już ich 6 + jedna z tynkiem doliny nidy beta.
    Tynkuję zgodnie z instrukcją producenta.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś zadowolony z efektu końcowego to zamiast nakładać gładź do utwardzenia tynku możesz użyć gruntu np unigrunt a on trochę wzmocni powierzchnię. Zrób sobie próbę na wszelki wypadek.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  7. #7

    Domyślnie

    Zrób mała próbe i ocenisz efekty

  8. #8

    Domyślnie

    Przemyślałem sprawę.
    Na razie się wstrzymam.
    Po wylewkach i KG na poddaszu zdecyduję.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Polecam tynki DOLINA NIDY ALFA LEKKI najlepszy i najtanszy tynk na rynku (moze po za gownianym alpolem).Nie polecam zadnych tam baumitow czy knaufów, za drogie za ciezkie w obrobce.Czas schniecia nie wymagajacy napinki, swietna konsystencja, swietnie sie rozprowadza.Calyy czas praktycznie pracowalem na tych tynkach, chyba ze inwestor zakupil inny (developer) jak knauf czy inne drogie badziewie.
    Na twoje pytania odpowiadam tak. 1:Kazdy tynk nadaje sie pod malowanie (po ówczesnym zagruntowaniu) a wszystko zależy od twoich preferencji gustowych, jedni lubia chropowaty tynk cementowy inni w miare rowny tynk gipsowy a jeszcze inni szpachluja 3 razy tynk gipsowy bo podoba im sie sciana jak tafla szkla.To kwestia gustu nie technologii.
    2:Czym gruntować silikaty? odpowiedz jest prosta. grunt pod tynk gipsowy wystepuje tylko w dwóch rodzajach. Na wszystkie wylewane powierzchnie jak belki, stropy, słupy itd stosuje sie betonkontakt, na wszystko inne, czy to silikaty, czy dziurawka, czy ytong stosuje sie specjalny grunt pod tynki gipsowe, każda firma ma w swojej ofercie swoj preparat ale nic nie stoi na przeszkodzie uzywac podobnego z innejk firmy poniewaz są one na tej samej bazie.Zadne tam uni grunty czy inne tanie gowno ktore nadaje sie conajwyzej pod malowanie.No chyba ze chcesz zbierac tynk ze scian czy sufitow lezacy na podlodze.Grunt pod tynk gipsowy jest dosc drogi ale mozna go rozrabiac, nawet jest to zalecane przez samego producenta, przecietnie w stosunku 1/2 czyli litr gruntu na 2 litry wody..Stosunek zalezy od chlonosci podłoza, na przyklad dla bloczka komórkowego mozesz rozrobic nawet 1/3 bo i tak wiekszosc wsiaknie w niego, czy nawet 1/4, ewentualnie mozna zmoczyc sciane i malowac gruntem w normalnym stosunku 1/2, techniki sa rozne.Nie zalecane jest stosowanie gruntu bez rozrabiania gdyz czas schniecia i warstwa samego gruntu bedzie zbyt gruba mimo rzadkiej konsystencji samej mieszaniny.
    I na koniec, dobra rada. jezeli masz na scianie jakies elementy metalowe ktore moga korodowac to proponuje kupc farbe podkladowa i wczesniej wszystko pokryc nia (przed gruntowaniem), tynk gipsowy ma to do siebie ze wspomaga korodowanie (zawarte w nim medykamenty to powoduja) metalu , wszlekiego zbrojenia wystajacego ze sciany czo sc takiego.Chyba ze lubisz brazowe plamy na sciane to spoko
    Ostatnio edytowane przez pvo ; 21-05-2016 o 11:39
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    tynki sie robi przed okladzinami kg, dlaczego? poniewaz cala wilgoc wychodzaca z tynku wejdzie w kg ktory sie rozlasuje i plyty beda bardziej sklonne do pekania i conajwyzej do wyrzucenia.Kolejnosc prac musi byc zachowana.tynki, pozniej wylewki (ale nie koniecznie tyle tylko ze mozna sobie zapackac wylewke i dodatkowo sprzatanie dochodzi, przed wylewka nie ma tkaiego sprzatania nawet jak cos zostanie drobnego), pozniej gk itd.
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pvo Zobacz post
    Polecam tynki DOLINA NIDY ALFA LEKKI najlepszy i najtanszy tynk na rynku (moze po za gownianym alpolem).Nie polecam zadnych tam baumitow czy knaufów, za drogie za ciezkie w obrobce.Czas schniecia nie wymagajacy napinki, swietna konsystencja, swietnie sie rozprowadza.Calyy czas praktycznie pracowalem na tych tynkach, chyba ze inwestor zakupil inny (developer) jak knauf czy inne drogie badziewie.
    Na twoje pytania odpowiadam tak. 1:Kazdy tynk nadaje sie pod malowanie (po ówczesnym zagruntowaniu) a wszystko zależy od twoich preferencji gustowych, jedni lubia chropowaty tynk cementowy inni w miare rowny tynk gipsowy a jeszcze inni szpachluja 3 razy tynk gipsowy bo podoba im sie sciana jak tafla szkla.To kwestia gustu nie technologii.
    2:Czym gruntować silikaty? odpowiedz jest prosta. grunt pod tynk gipsowy wystepuje tylko w dwóch rodzajach. Na wszystkie wylewane powierzchnie jak belki, stropy, słupy itd stosuje sie betonkontakt, na wszystko inne, czy to silikaty, czy dziurawka, czy ytong stosuje sie specjalny grunt pod tynki gipsowe, każda firma ma w swojej ofercie swoj preparat ale nic nie stoi na przeszkodzie uzywac podobnego z innejk firmy poniewaz są one na tej samej bazie.Zadne tam uni grunty czy inne tanie gowno ktore nadaje sie conajwyzej pod malowanie.No chyba ze chcesz zbierac tynk ze scian czy sufitow lezacy na podlodze.Grunt pod tynk gipsowy jest dosc drogi ale mozna go rozrabiac, nawet jest to zalecane przez samego producenta, przecietnie w stosunku 1/2 czyli litr gruntu na 2 litry wody..Stosunek zalezy od chlonosci podłoza, na przyklad dla bloczka komórkowego mozesz rozrobic nawet 1/3 bo i tak wiekszosc wsiaknie w niego, czy nawet 1/4, ewentualnie mozna zmoczyc sciane i malowac gruntem w normalnym stosunku 1/2, techniki sa rozne.Nie zalecane jest stosowanie gruntu bez rozrabiania gdyz czas schniecia i warstwa samego gruntu bedzie zbyt gruba mimo rzadkiej konsystencji samej mieszaniny.
    I na koniec, dobra rada. jezeli masz na scianie jakies elementy metalowe ktore moga korodowac to proponuje kupc farbe podkladowa i wczesniej wszystko pokryc nia (przed gruntowaniem), tynk gipsowy ma to do siebie ze wspomaga korodowanie (zawarte w nim medykamenty to powoduja) metalu , wszlekiego zbrojenia wystajacego ze sciany czo sc takiego.Chyba ze lubisz brazowe plamy na sciane to spoko
    Będę miał metalowe narożniki przy oknach.
    Nie ma u mnie nigdzie z tworzywa. Chyba że same kątowniki bez siatki, ale o te nie pytalem.
    Po tynkach będzie wylewka później KG.
    U mnie można dostać tylko te dwa, alpol t31 i dolinę Nidy.
    Alpola mam po 18 zł, Dolina Nidy beta po 20zl.

    Zrezygnowałem z cięższych tynków, między innymi ze względu na ciężar narzucanego materiału, no i cenę.
    Podkład mam z alpola.
    Dwie ściany w każdą sobotę. Zostało mi jeszcze 10 worków t31. Potem mogę przerzucić się na tego z doliny Nidy beta, ale nie wiem czy warto.
    Tynkuje na listwach 10mm, później je wyciągam.

    Średnia to około 14kg/m2
    Zależy od ściany.
    Ten z Alpola ma dłuższy czas obróbki.

    Czy tu na forum nie ma nikogo, kto tynkował gipsowym własnoręcznie?

    Co do piwnicy.
    U znajomego w tym miesiącu ekipa otynkowała sufit garażu w piwnicy tynkiem gipsowym. 15zł za robotę od m2.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 23-05-2016 o 23:00

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Nie wiem jak beta ja pracowalem głownie na alfie.
    Naroznikow nie trzeba konserwowac zazwyczaj sa one zrobione z blachy ocynkowanej albo innej nierdzewnej wiec to nie ma problemu z wychodzeniem rdzy, jedyna na co musisz uwazac to zeby jadac po nich łatą nie zedrzec powierzchnii bo sie dodrapiesz do stali a wtedy rdza jak malowana wyjdzie.Alpola nie polecam nikomu to chyba najgorszy producent wszelkiej masci tynkow, gladzi itd.Ogolnie po za cena nic ich nie wyroznia,.Nie obraz sie ale popelniles jeden z najwiekszych bledow jakie mozna zrobic przy tynkowaniu tynkiem gipsowym.Nigdy ale to nigdy nie uzywaj listew podtynkowych.One sa w miare dobre do tynkow cementowo wapiennych.Tynk gipsowy ma tendencje do kurczenia sie co zpowoduje lekkie, nie widoczne glolym okiem wciagniecia masy dokladnie pomiedzy listwami.Tynkowanie reczne gipsowe jest o tyle dobre ze robi sie je na raz czyli kolejno po sobie wykonuje obrobke w pewnych odstepach czasowych az na gotowo czego w tynkach tradycyjnych czy maszynowych cementowych praktycznie nei da sie zrobic (podobno sa magicy ktorzy to robia ale nie widzialem na wlasne oczy). Nie dziw sie ze nie znajdujesz osob ktore recznie tynkuja bo zwyczajnei ich nie ma.Na male powierzchnie nikomu sie nei chce bawic tynkiem woli gk a na duze szybciej zaklepac ekipe ktora zrobi to lepiej i szybciej (choc nie zawsze).15złm2? bez materiał rozumiem?
    Ostatnio edytowane przez pvo ; 24-05-2016 o 09:27
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Nigdy nie pakuj plastikowych tątownikow pod zadna mase one sie nie nadaja do tego, d metalu lepiej przywiera masa.Mozesz sporadycznie uzyc plastikow pod mase szpachlowa jak je wzmocnisz wizelina inaczej masa bedzie odpadac.Metalowe czy aluminiowe sa najlepsze.Do tynkow tylko tzw corniery czyli metalowe najczesciej ocynkowane w wycieta w nich siatka.zade inne.Mozna sporadycznie uzyc elewacyjnych z siatka z wlokna ale po co sie meczyc?
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Zakladam ze rowniez nie slyszales o tzw listwach przy okiennych czy przydrzwiowych dylatacyjnych? Stosuje sie je zeby poprawic jakosc wykonczenia okno-tynk czy drzwi-tynk a do tego dzieki temu ze posiadaja elastyczna pianke z klejem ktora sie przykleja do okien badz drzwi swietnie pracuja razem z tymi elementami nie powodujac odpryskow czy pekniec.Malo ktora ekipa jes stosuje mimo ze trzeba srednio dolozyc ok 250-300zł przy kilku oknach srednie ilosci w domu jednorodzinnym,w cenie zelcenia (ja nigdy nie podnosilem przez to ceny bo liczyla sie jakosc) a bardzo podnosilo to jakosc wykonania przez co mialem sporo klientow.Teraz sie tym nie zajmuje, przebranzowilem sie. Tak to wyglada.Troszke schodzi przy montazu ale za to latwo sie pozniej okleja okno i wyglad na 102 po zakonczeniu. https://www.youtube.com/watch?v=vPiYRWEbYzw
    Ostatnio edytowane przez pvo ; 24-05-2016 o 09:40
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pvo Zobacz post
    Zakladam ze rowniez nie slyszales o tzw listwach przy okiennych czy przydrzwiowych dylatacyjnych? Stosuje sie je zeby poprawic jakosc wykonczenia okno-tynk czy drzwi-tynk a do tego dzieki temu ze posiadaja elastyczna pianke z klejem ktora sie przykleja do okien badz drzwi swietnie pracuja razem z tymi elementami nie powodujac odpryskow czy pekniec.Malo ktora ekipa jes stosuje mimo ze trzeba srednio dolozyc ok 250-300zł przy kilku oknach srednie ilosci w domu jednorodzinnym,w cenie zelcenia (ja nigdy nie podnosilem przez to ceny bo liczyla sie jakosc) a bardzo podnosilo to jakosc wykonania przez co mialem sporo klientow.Teraz sie tym nie zajmuje, przebranzowilem sie. Tak to wyglada.Troszke schodzi przy montazu ale za to latwo sie pozniej okleja okno i wyglad na 102 po zakonczeniu. https://www.youtube.com/watch?v=vPiYRWEbYzw
    Pisałem na początku skąd wybór alpola t31.
    Mieszkam przy granicy czeskiej (mała miejscowość w granicy Jastrzębie-Zdrój), wybór hurtowni dzięki mojej lokalizacji mam ograniczony o połowę.
    No i nie ma tynku z DN o którym piszesz.
    Nic na to nie poradzę.
    Ten z Doliny Nidy beta ma znacznie krótszy czas obróbki. Tynkowałem nim małą ściane na samym początku i wolałbym już nim nie robić.
    Być może miałem inną konsystencję, ale wrażenie mam negatywne. Trzeba się spieszyć.

    Co do listew przyokiennych.
    Wiem o nich i mam je. Takie z siatką. Ty na filmiku pokazujesz bez siatki.
    W sumie zabrakło mi już ścian na poddaszu bez okien, tz mam jeszcze na najbliższy piątek, potem w sobotę miała iść już z oknem balkonowym.
    Jednak w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania na zabezpieczenie pianki montażowej okna paroszczelnie, natrafiłem na pewien temat.
    Okazało się, że mam niewłaściwie podparte okna (wydawało mi się, że mam dobrze).
    No i sobota będzie stracona.
    Muszę poprawiać za partaczami.

    Dziękuję za zainteresowanie
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-05-2016 o 23:22

  16. #16

    Domyślnie

    Uprzedzę następne pytania.
    Na wszystkie łączenia ścian daję siatkę z tworzywa, tę co na styro.
    Ponadto wszystkie betonowe nadproża na łączeniu z silikatem, daję tą samą siatkę.
    Jakbym o czymś zapomniał, to zobaczysz.
    Szkoda że nie mam agregatu

    Zużycie tynku mam na poziomie 10zł/m2. Trochę mniej, zaokrąglam w górę.
    W piwnicy miałem 22kg/m2, czyli także 10zł tynku baumit maszynowy CW+ podkład.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Szczerze powiem, nie wiedzialem ze sa takie listwy z siatką, akurat nie bylo mi dane ich widzec i z nich korzystac, ja uzywalem takich jak na filmie Jak widac kazdy sie moze czegos nauczyc/dowiedziec Co do samej siatki nałaczenia.Generalnie cala ta siatka w tynkowaniu to jeden wielki pic.Prawda jest taka ze jak sciana peknie to zadna siatka jej nie pomoze i tynk peknie tez.Inni twierdza inaczej ja wiem to z doswiadczenia ze tego sie nie uniknie i ani tynk ani siatka tego nie utrzyma.Oczywiscie nie zaszkodzi, to napewno ale czy ma wiekszy sens? nie sadze.Dzis buduje sie troche na odpierdol sie, wielu murarzy nie robi wiazania murarskiego, a i same pustaki np gazobeton czy ceramika wcale nie sa takie mocne jak kiedys, przez co i sciany konstrukcyjnie są słabsze.Nic mnei tak nie bawi jak przyklejanie kotwami sciany dzialowej do nosnej, no ale jak inwestor sobie na topozwoli to niech sie pozniej nei dziwi ze mu peknie róg czy cos.Masz racje z agregatem poszlo by ci szybciej ale recznie to jedynie to gorzej ze trzeba reznie mieszac i nakladac reszta ta sama.Generalnie maszynowo mozna we dwóch zrobic w 6-8h nawet 100m2 wiem bo mi sie to zdarzało, srednio jednak robi sie w granicach 60-70m2 tak na dwa rzuty.Odnosnie tynku, nie pisze nic o becie bo go nie znam.Alfa ma bardzo długi czas obrobki przez co nawet w upalny dzien (40stopni) spokojnie robi sie na luzie.beta nigdy nei robilem i nie wiem czy to nowy ich tynk czy zwyczajnie nie bylo go u mnie na skladach.Jezeli robi ci sie dobrze alpolem czy innym i jestes zadowolony w efektow to bardzo dobrze, w koncu to tobie sie ma podobac nie mi czy komus innemu.Pozdrawiam
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  18. #18
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Ręczne i samodzielne wykonanie tynku gipsowego jest oczywiście możliwe, ale trzeba się liczyć z tym, że całość pracy pochłonie bardzo dużo czasu. Należy pamiętać, że piwnica jest pomieszczeniem technicznym, a parter domu to wnętrze reprezentacyjne, tynk zatem powinien być wykonany w sposób prawidłowy, zgodnie ze sztuką budowlaną. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy budowlanej skróci czas pracy.
    Do wykonania prac polecam grunt głęboko penetrujący ACRYL-PUTZ® GP 41, który wiąże ze sobą luźne fragmenty podłoża i je ujednolica. Do ścian rekomenduję gładź szpachlową ACRYL-PUTZ® ST10 START, a jako warstwa wykończeniową – ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Dobrze wykonana powierzchnia będzie gładka i, po przeszlifowaniu, odpyleniu oraz zagruntowaniu, gotowa do malowania.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  19. #19

    Unhappy

    Tynki poddasza skończyłem 2 lipca.
    Dwie firmy nie wywiązały się z umowy na tynkowanie parteru.
    Nie będę się więcej szarpał z firmami.

    Tynkowanie parteru rozpoczynam wraz z początkiem urlopu, czyli 16 sierpnia.
    Na poddaszu wszystkie kable mam w bruzdach, na parterze, na ścianach. Zastanawiam się czy nie bruzdować, oszczędzę trochę tynku.

    Z doświadczenia na poddaszu, najbardziej niewdzięczną robotą jest obróbka okien.
    Będę się musiał z tym uporać.
    Po tynkach wrzucę zdjęcia.

    Inne firmy które mi się podobają, terminy na październik. Do tego czasu to skończę i zrobię podlogówkę którą miałem robić na urlopie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 08-08-2016 o 08:13
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #20

    Domyślnie

    Czy zrobiles w koncu je sam czy skonczylo sie na ekipie ?
    Ja mam u siebie ok 380m2 scian, sufity beda z gk. Elektryk ma dopiero wkraczac i nie wiem jaka bedzie ta zima czy da sie tynkowac czy nie.
    Firmy maja odlegle terminy a te dostepne robia roznie, ja chcialbym uniknac gladzi i dlatego pomysl na tynk gipsowy.
    Robilbym spokojnie, mysle ze 1 pokoj tydzien na gotowo, na salon licze 2 tyg. Doswiadczenia w tynkowaniu zbyt duzego nie mam, ale elewacje zrobilem w kleju sam i jest ok,.wiec czemu sie za to nie zabrac.
    Czy mniej wiecej potrafisz podac ile czasu zajmuje ustawienie listew i wytynkowanie recznie 1 pokoju bez sufitu ?
    Tynk bedzie z gotowej mieszanki - mniej roboty. I czy udane sie na koniec uzyskac taki efekt zeby nie robic gladzi, tylko od razu malowac.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony