dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Chciałem dołaczyć sie do dyskusji o szybkości otrzymania pozwolenia na budowę. Mi zajęło to prawie 10 miesiecy, bo za miedza mam sasiadkę - Radną, która to postanowiła pokazać mi
    kto stanowi prawo gminne. Szczęściarze Ci, którzy załatwili wszystko w kilkanaście dni.

  2. #2

    Domyślnie

    Szczerze współczuję. Ale sąsiadka nie stanowi prawa w gminie! Trzeba było złozyć skargę na bezczynność urzędu!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Jaki jest dopuszczalny okres oczekiwania na pozwolenie na budowę ja póki co mam WZZT i prawie wybrany projekt ile będę musiała czekać

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Niestety, zdarzają się osoby, które wykorzustują swoje stanowiska, czy mandaty w takich sprawach. W normalnych warunkach Urząd ma miesiąc na załatwienie wniosku, jeżeli dokumentacja wraz z załącznikami przygotowana jest poprawnie. Jednak składając dokumentację projektant lub inwestor powinien dokonać niezbędnych uzgodnień. Najgorzej jest wtedy gdy występuje zbytnie zblizenie do granicy sąsiada, lub gdy w gre wchodzą nie do końca załatwione sprawy własnościowe.
    W przygotowywanej nowelizacji prawa budowlanego natąpią w tym temacie pewne zmiany.

    Istotnym ułatwieniem proceduralnym jest przepis o uzyskiwaniu pozwolenia na budowę. Wprowadza on jedynie oświadczenie inwestora o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, co eliminuje konieczność dołączania do wniosku o pozwolenie na budowę wypisów z księgi wieczystej oraz aktów notarialnych. Złożenie nieprawdziwego oświadczenia będzie podlegało odpowiedzialności karnej.

    Wprowadzono również przepisy regulujące kwestie odpowiedzialności odszkodowawczej organu za rzeczywistą szkodę i utracone korzyści. Dotyczy to zwłaszcza uchylania się organu administracyjnego od wydania decyzji pozwolenia na budowę we właściwym terminie. Przepis, wprowadzający karę 500 zł za każdy dzień zwłoki w wydaniu decyzji po ponad 2 miesiącach zwłoki, powinien przyczynić się do przyspieszenia wydawania decyzji przez administrację architektoniczno-budowlaną oraz do ograniczenia ryzyka korupcji wśród urzędników. Tym celom służyć będzie również wprowadzony zaproponowany obowiązek prowadzenia przez administracje architektoniczno-budowlaną rejestrów składanych do nich wniosków i decyzji o pozwoleniach na budowę oraz niezwłocznego przekazywania tych dokumentów do organów administracji wyższego szczebla. W przypadku nie przekazania dokumentów, w ustalonym w ustawie terminie, automatycznie uruchamiana będzie kontrola skarbowa urzędu.
    S-O

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony