dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    ...Folia kubełkowa pełni 2 role i zawsze je pełniała, rola pierwsza izolacja przewiwilgociowa...
    (...)
    Sam pan twierdzi, że folia kubełkowa ma osuszać warstwę izolacyjną czyli w tym wypadku styropian, a on jest MATERIAŁEM NIENASIĄKLIWYM I NIEODDYCHAJĄCYM, więć osuszanie GO mija się z celem tak samo jak kładzenie folli kubełkowej (...)
    Witam,

    Proponuję prosty eksperyment:
    Zważ płytę styropianu, zakop go w ziemi na 2 miesiące i potem zważ ponownie.
    Jeśli ktoś jest niecierpliwy to może skrócić eksperyment - wystarczy zamiast zakopywać styropian w ziemi zanurzyć go na dobę w wodzie.
    Podpowiadam, że drugie ważenie daje wynik zawsze większy.
    Jeśli styropian jest NIENASIĄKLIWY to, o co tu chodzi ?

    Folia kubełkowa ma za zadanie umożliwić odprowadzenie tej wilgoci z warstwy izolacyjnej. W przypadku foli budowlanej wentylacja jest niemożliwa.

    Pzdr
    TG

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a dr (i pewnie inż? ) Ciak to alfa i omega
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Folia kubełkowa - czy i jak???

    Cytat Napisał p1oterek
    Witam,
    Mam ocieplone fundamenty styropianem i zastanawiam się teraz czy dać na to folie kubełkową czy zwykłą czy też temat odpuścić i po prostu zasypać ziemią fundamenty. Jeśli natomiast dać folię to jak to zrobić dobrze??
    Pozdro
    A czy nie lepiej np poczytać w necie?
    http://www.izolacje.com.pl/index.php...d=41&Itemid=44
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    fragment ze strony
    W obu przypadkach należy jednak pamiętać, że sama folia wytłaczana nie stanowi samoistnej hydroizolacji. Folia stanowi tylko ochronę i wspomaga istniejącą hydroizolację.
    czyli jaką? bo na rysunkach siakoś żadnej nie widać
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Folia kubełkowa - czy i jak???

    Wypowiadałem się już w tej sprawie, ale u mnie kierownik zadecydował, ze folia kubełkowa będzie kubełkami na zewnątrz,na izolacji z 10cm styropianu który jest otynkowany za-siatkowany i zabezpieczony p.wilgoci.
    Folia ta ma stanowić zabezpieczenie przed naciskiem ziemi i kretami oraz innymi gryzoniami-nie wiem czy to dobry pomysł, ale patrząc po cenach wygląda, ze jest to najtańsze zabezpieczenie przed zniszczeniem termoizolacji ściany fundamentowej.
    A może ktoś ma jakieś inne pomysły-proszę o radę jeśli można
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    gryzoniami?
    a co one na ropę?
    i głebiej jak 30 cm to raczej nie spenetrują ziemi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    gryzoniami?
    a co one na ropę?
    i głebiej jak 30 cm to raczej nie spenetrują ziemi
    No właśnie Chomik Europejski buszuje i nic sobie ma 30cm to samo kret...ale one to już faktycznie 30-40cm
    Podobno ma to pomóc więc na to liczę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    .... Ma pan problem ze zrozumienie dwóch pojęć, izolacji przeciwilgociowej i przeciwwodnej...
    Jak byś był tak miły i choć w kilku słowach wyjaśnił czym się różni woda od wilgoci?! . Znam trzy stany skupienia: gazowy czyli para wodna; ciekły czyli woda; stały czyli lód być może jest jest czwarty czyli wilgoć! A może się mylę?
    Skoro nie rozumiesz istoty każdej izolacji to dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa. Istotą (podstawą poprawnie wykonaj izolacji) jest jej ciągłość!!! Ani folia kubełkowa ani folia budowlana na pionowej ścianie takiej ciągłości nie zapewniają więc nie stanowią żadnej izolacji. Zastosowanie folii budowlanej dolegającej do ściany spowoduje jej ciągłe zawilgocenie spowodowane właśnie kapilarnym podciąganiem wody z gruntu. Pisanie że folia budowlana chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi to jakieś totalne nieporozumienie. Natomiast folia kubełkowa chroni ścianę przed wilgotnym (nasączonym wodą gruntem) gruntem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał WaldiM
    .... Ma pan problem ze zrozumienie dwóch pojęć, izolacji przeciwilgociowej i przeciwwodnej...
    Jak byś był tak miły i choć w kilku słowach wyjaśnił czym się różni woda od wilgoci?! . Znam trzy stany skupienia: gazowy czyli para wodna; ciekły czyli woda; stały czyli lód być może jest jest czwarty czyli wilgoć! A może się mylę?
    Skoro nie rozumiesz istoty każdej izolacji to dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa. Istotą (podstawą poprawnie wykonaj izolacji) jest jej ciągłość!!! Ani folia kubełkowa ani folia budowlana na pionowej ścianie takiej ciągłości nie zapewniają więc nie stanowią żadnej izolacji. Zastosowanie folii budowlanej dolegającej do ściany spowoduje jej ciągłe zawilgocenie spowodowane właśnie kapilarnym podciąganiem wody z gruntu. Pisanie że folia budowlana chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi to jakieś totalne nieporozumienie. Natomiast folia kubełkowa chroni ścianę przed wilgotnym (nasączonym wodą gruntem) gruntem. Pozdrawiam.
    Proszę bardzo jestem miły
    Zaczniemy od tego podciągania kapilarnego, którego pojęcia pan nie rozumie najpościej jest wyjaśnić na przykładzie waty, zwilżamy tylko jej dolną powierzchnię a jednak wilgoć idzie w górę samorzutnie prawda To jest podciąganie kapilarne, aby się przed nim uchronić wystarczy w fundamentach wykonać izolację poziomą, (czyli odgrodzić spód waty od wody, nie ma kontaktu nie ma podciągania).
    Teraz izolacaja pionowa w gruntach przepuszczalnych wystarczy dysperbit x2 na ścianę i połączyć z izolcją poziomą i to jest w zasadzie izolacja przeciwilgociowa nic więcej nie potrzeba mam nadzieję, że pan to zrozumiał.
    Część z nas dodatkowo taką ścianę ociepla styropianem aby obniżyć mostki termiczne, ponieważ styropian jest materiałem, gdzie dyfuzja pary wodnej nie zachodzi (czyli praktycznie para wodna nie nie przenika przez tą przegrodę) nie ma konieczności izlolowania jej od otoczenia zewnętrzengo, ponieważ nie pełni on roli warstwy przeciwilgociowej, jednak ze względu na to, że niektórzy dają styropian miękki może on być narażony na uszkodzenia mechaniczne i dlatego stosuje się folię z zewnątrz aby go chronić przed działalnością czynników mechanicznych i odseparować go od gruntu.
    Ciągle natomiast myli pan pojęcia z uporem maniaka dyfuzji pary wodnej przez ścianę fundamentową i podciągania kapilarnego (takie w ścianie jako przegrodzie pionowej w zasadzie nie występuje za wyjątkiem dużego zasolenia ścian ale nowych domów to nie dotyczy), gdyby jak pan twierdzi występowało to wszyscy byśmy mieli wilgotne ściany.
    Folia kubełkowa ma natomiast za zadanie odprowadzać wilgoć (parę wodną ze ściany) oraz chronić izolację bitumiczną przed uszkodzeniem mechanicznym ale tylko samą ścianę goła pokrytą dysperbitem.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A mnie zastanawia górne zakończenie folii kubełkowej.

    Rozumiem, że są specjalne listwy ale czy te listwy mają być na wysokości powyżej kostki (odwodnienia)?
    Może ktoś podać sprawdzony sposób montażu?

    Obecnie mam w fundamencie 10cm styro. Do tego dojdzie jeszcze 5cm na cokół a 10cm na ścianę elewacyjną więc powstają schodki. Jak to zrobić najlepiej aby uniknąć podstawowego błędu? Rozumiem, że folia ma "oddychać".
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    dołączę się do pytania, mianowicie czy ma sens kładzenie foli kubełkowej na styropian przyklejonym do pomalowanej dysperbitem ściany piwnicy?
    Czy może sam styropian + siatka z klejem wystarczy, plus ewentualnie jeszcze raz dysperbit na ten klej na styropianie.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marxxx
    dołączę się do pytania, mianowicie czy ma sens kładzenie foli kubełkowej na styropian przyklejonym do pomalowanej dysperbitem ściany piwnicy?
    Czy może sam styropian + siatka z klejem wystarczy, plus ewentualnie jeszcze raz dysperbit na ten klej na styropianie.
    No własnie po konsultacjach z Inspektorem Nadzoru.......u mnie już nie będzie foli kubełkowej pozostanie w takiej kolejności ściana z bloczków fundamentowych,2X dysperbit, 10cm styro na kleju,siatka zatopiona w kleju, 2X dysperbit piach -grunt rodzimy.
    Zabezpieczenie przeciw gryzoniom-odpada
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    ...Ciągle natomiast myli pan pojęcia z uporem maniaka dyfuzji pary wodnej przez ścianę fundamentową i podciągania kapilarnego...
    Folia kubełkowa ma natomiast za zadanie odprowadzać wilgoć (parę wodną ze ściany) oraz chronić izolację bitumiczną przed uszkodzeniem mechanicznym ale tylko samą ścianę goła pokrytą dysperbitem.
    Z uporem maniaka starasz się oceniać moją wiedzę więc Cię proszę abyś tego nie czynił gdyż w moim przekonaniu nie masz do tego żadnych kwalifikacji.
    Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie czym się różni wilgoć od wody?!
    Przypisujesz mi stwierdzenia, których nigdy nie napisałem bo niby kiedy napisałem, że kapilarne podciąganie wody wystąpi wewnątrz ściany fundamentowej? Pisałem o kapilarnym podciąganiu wody pomiędzy np. folią budowlaną a zewnętrzną warstwą ściany fundamentowej!
    Napisałeś, że wilgoć to para wodna (no nareszcie jakiś konkret). Gaz (para wodna) nie potrzebuje żadnej folii kubełkowej aby opuścić ścianę fundamentową. Żadna folia nie ma zadania odprowadzenia jak piszesz wilgoci (pary wodnej) tylko co najwyżej stwarza jej taką możliwość! Odprowadzenie pary wodnej umożliwia ruch powietrza w szczelinie wentylacyjnej a folia kubełkowa taką szczelinę zapewnia. Szczelina ta umożliwia również swobodne spływanie skroplin zarówno po zewnętrznej warstwie ściany jak i po folii oraz oczywiście ma chronić tą zewnętrzną warstwę izolacji ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi (wcześniej pisałeś, że taką funkcję pełni folia budowlana). W przypadku gdy nie wystąpi wysoki poziom wód gruntowych to z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że dzięki zastosowaniu folii kubełkowej (poprawnie zamontowanej) zewnętrzna warstwa ściany fundamentowej będzie sucha. Jak z tego wynika folia kubełkowa praktycznie nie spełnia żadnych funkcji izolacyjnych a głównie funkcje ochronne! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Nie lubię tej metody ale trudno
    Pisałem o kapilarnym podciąganiu wody pomiędzy np. folią budowlaną a zewnętrzną warstwą ściany fundamentowej!
    Coś takiego NIE ISTNIEJE nie istniało i istnieć nie będzie. Po to kładzie się izolację poziomą, aby takim zajwiskom zapobiec.
    Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie czym się różni wilgoć od wody?!
    Jak rozumiem chodzi panu czym się różni wykonanie izolacji przeciwilgociowej od przeciwwodnej, to dosyć prosta odpowiedź, przeciwwodną wykonuje wtedy gdy istnieje znaczne ciśnienie hydrostatyczne na ściany budynku (nie żadne kapilarne), przeciwilgociową to profilaktuycznie aby ściany nie zawilgotniały od sąsiadującego gruntu.
    Napisałeś, że wilgoć to para wodna (no nareszcie jakiś konkret). Gaz (para wodna) nie potrzebuje żadnej folii kubełkowej aby opuścić ścianę fundamentową. Żadna folia nie ma zadania odprowadzenia jak piszesz wilgoci (pary wodnej) tylko co najwyżej stwarza jej taką możliwość! Odprowadzenie pary wodnej umożliwia ruch powietrza w szczelinie wentylacyjnej a folia kubełkowa taką szczelinę zapewnia
    Nigdzie nie napisałem, że wilgoć to para wodna, bo to by była jakaś herezja. Nie żaden ruch powietrza umożliwia odprowadzenie pary wodnej tylko róznica temeratur i ciśnień w dwóch ośrodkach i folia kubełkowoa jest po to aby to im zapewnić patrząć z fizycznego punktu widzenia.
    Pisanie że folia budowlana chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi to jakieś totalne nieporozumienie
    Szczelina ta umożliwia również swobodne spływanie skroplin zarówno po zewnętrznej warstwie ściany jak i po folii oraz oczywiście ma chronić tą zewnętrzną warstwę izolacji ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi
    W przypadku gdy nie wystąpi wysoki poziom wód gruntowych to z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że dzięki zastosowaniu folii kubełkowej (poprawnie zamontowanej) zewnętrzna warstwa ściany fundamentowej będzie sucha. Jak z tego wynika folia kubełkowa praktycznie nie spełnia żadnych funkcji izolacyjnych a głównie funkcje ochronne! Pozdrawiam.
    Wszystkie cytaty są pańskie z logiki uczyłem się o zasadzie pdwójnej negacji Pan sam sobie przeczy trzykrotnie, proszę wkońcu wybrać którą pan tezę obstawia po w jednym poście pan pisze jedno a w drugim przedstawia odwrotną tezę, trzeci zaś neguje obie poprzednie. Ta folia w końcu ma chronić przed mechanicznym uszkodzeniem, czy nie ma, potrzebna ta szczelina na tym styropianie, czy nie .. bo zaczyna Pan już jak prezydent Wałęsa jestem za, a nawet przeciw.
    Zastosowanie folii budowlanej dolegającej do ściany spowoduje jej ciągłe zawilgocenie spowodowane właśnie kapilarnym podciąganiem wody z gruntu
    Nie spowoduje bo folia budowlana ma chronić li tylko dysperbit przed uszkodzeniem a to on odpowiada za zabezpiecznie przeciwwilgociowa ściany a nie folia i nie ma żadnego podciągania kapilarnego przez folię, przynajmniej fizyka takiego nie zna, może Pan zna inną fizykę.
    Na koniec, proponowałem folię budowlaną jako izloację nie gołej ściany fundamentowej tylko konkretnego przypadku ściana fundamentowa, dysperbit, styropian !!!, folia, która w tym układzie ma chronić syropian przed uszkodzeniami mechanicznymi, może pełnić rolę lekkiej izolacji przeciwwodnej, a na styku folii ze styropianem nie ma żadnego podciągania kapilarnego, dyfuzja pary wodnej przez ścianę również nie zachodzi ze względu na właściwości styropianu i nie widzę tutaj większego sensu dawania folii kubełkowej, która jest droższa i niczego w tym układzie nie zmienia a ze względu na właściwości styropianu tej warstwy nie trzeba wentylować bo tak zbudowana warstwowo ściana nie oddycha, więc proszę mi tutaj nie imputować, że na ścianę jako izolację przeciwilgociową chciałem kłaść folię. Teorie o podciąganiu kapilarnym przez ścianę fundamentową na styku z folią są pańskie i proszę mi ich nie wpychać.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat:
    Pisałem o kapilarnym podciąganiu wody pomiędzy np. folią budowlaną a zewnętrzną warstwą ściany fundamentowej!
    "Coś takiego NIE ISTNIEJE nie istniało i istnieć nie będzie. Po to kładzie się izolację poziomą, aby takim zajwiskom zapobiec. "

    smotrisz w knigu widzisz figu
    to może ZAWSZE wystąpić, w przypadku istnienia wolnej przestrzeni i obecności wody
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat:
    Pisałem o kapilarnym podciąganiu wody pomiędzy np. folią budowlaną a zewnętrzną warstwą ściany fundamentowej!
    "Coś takiego NIE ISTNIEJE nie istniało i istnieć nie będzie. Po to kładzie się izolację poziomą, aby takim zajwiskom zapobiec. "

    smotrisz w knigu widzisz figu
    to może ZAWSZE wystąpić, w przypadku istnienia wolnej przestrzeni i obecności wody
    Nigdy nie było i nie będzie, niby co jest czynnikiem tego podciągania kapilarnego, folia ??, styropian ??. Owszem może zaistnieć ciśnienie hydrostatyczne napierające z zewnątrz ale na pewno nie będzie żadnego podciągania kapilarnego bo do tego potrzebny jest materiał higroskopijny a ani folia ani styropian do takich nie należą. Rozkoszny jesteś .....

  17. #37

    Domyślnie

    Ja z folii kubełkowej definitywnie zrezygnowałem bo w moim przypadku nie ma takiej potrzeby:
    - styro
    - siatka + klej
    - dysper x 2
    zastanawiam się jedynie nad zwykłą folia budowlaną ale tylko po to aby ochronić przed uszkodzeniami mechanicznymi styro, który z namaszczeniem pokrywałem dysperem. Pojawia mi się tylko pytanko jak ułożyć tą folię żeby to miało sens, czy zwyczajnie rozwinąć wokół ściany i przysypać piaskiem/ziemią czy należy to w jakiś specjalny sposób przymocować.

  18. #38

    Domyślnie

    czy barbarossa albo inny uczony moze mi wyjasnic pokiego wszyscy w tym watku smarują styropian dysperbitem, a wczsniej pieszczą go klejem i siatką?

    dwa lata temu była na forum inna tendencja:
    ściana- dysperbir-styro-folia kub.

    czy doszło do jakiegoś nowego odkrycia?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    ...Folia kubełkowa ma natomiast za zadanie odprowadzać wilgoć (parę wodną ze ściany)...
    To przecież Twój tekst, z którego jasno wynika, że wilgoć to para wodna! No chyba, że nie rozumiesz co piszesz!
    Nadal nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie: czym się różni wilgoć od wody?!!!
    Nie rozumiesz zjawiska kapilarnego podciągania wody.
    Nadal wypisujesz bzdury, że folia budowlana chroni przed uszkodzeniem.
    Dalsza wymiana poglądów z Tobą nie ma sensu bo to jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Twoje komentarze pozostawiam do oceny czytającym ten wątek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ludzie. Pomyślcie przez chwilę.
    Jak wygląda bardzo dobrze zrobiona izolacja pionowa typu np. średniego z mas bitumicznych zabezpieczona ową folią na dodatek kubełkami w stronę izolacji. Nacisk gruntu spowoduje że kubełki wciskają się w izolację i poprzerywały ją. (na izolacji powstał swoisty negatyw kubełków). A wtedy ściana naprawdę pooddycha.
    Jeszcze fajniej wyglądała izolacja jak folia obsunęła się razem z gruntem podczas zasypywania wykopu i późniejszego zagęszczania.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony