dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 83
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    EPS-100 - 038 DACH/PODŁOGA 100mm
    KLEJ GREINPLAST KS (25kg)
    FARBA GRUNTUJĄCA GREINPLAST F (15kg)
    DYSPERBIT Dn Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa ICO PAL

    Zastosowano takie środki i preparaty
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #62

    Domyślnie

    śledzę ten wątek i problem jest typu golono czy strzyżono
    ja mam inny problem
    mam garaż 6,5 m na 9,5 m niepodpiwniczony, wykonany w technologii izodomu ( kształtka styropianowa zalewana betonem), na ławach dałem izolację poziomą - folię, 3 warstwy bloczków betonowych, następnie folia na to i póżnniej kształtki z betonem, w ten sposób kształtki zaczynają mi sie ok 0,5 m ponizej gruntu,
    od poziomu gruntu do ław dałem dysperbit a na to folię kubełkowa ( na styropian wcześniej siatka z klejem), całość obsypałem piaskiem teraz chyba zastosuje drenaż bo po tegorocznych opadach woda gruntowa doszła do 70 cm poniżej gruntu. PYTANIE czy drenaż jest konieczny, wskazany, niepotrzebny?
    PYTANIE na które nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na jakiej wysokosci, głebokości montujemy listwę folii kubelkowej - wokół budynku ma być kostka? Moze ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafal054

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kruszwica
    Kod pocztowy
    88-153
    Posty
    6

    Domyślnie

    a ja powiem tak- buduję aktualnie budynek gospodarczy bez podpiwniczenia - i zrobilem tak ławy- izolacja pozioma- bloczki- 2x dysperbit i KONIEC !!! ...ojciec tak sie budowal 20 lat temu i nawet w domu gdzie ma piwnice jest oki ...

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal054 Zobacz post
    a ja powiem tak- buduję aktualnie budynek gospodarczy bez podpiwniczenia - i zrobilem tak ławy- izolacja pozioma- bloczki- 2x dysperbit i KONIEC !!! ...ojciec tak sie budowal 20 lat temu i nawet w domu gdzie ma piwnice jest oki ...
    Do budynku gospodarczego takie rozwiązanie jest OK, ale do współczesnych domów już nie (konieczne ocieplenie fundamentów).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #65
    kawo53
    Guest
    kawo53

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ludzie. Pomyślcie przez chwilę.
    .
    Właśnie myślę i mam wątpliwości odnośnie mojego przypadku.
    Remont domu w tym ocieplenie budynku. Fundament z kamienia ( budynek z lat 50-tych) odsłonięty na głębokość około 50 cm.
    Na ten kamień wrzucony tzw. spryc czyli zaprawa betonowa. Na nią klej do styropianu- styropian (wzmocniony), klej do siatki, siatka zatopiona w tym kleju. Po wyschnięciu pomalowane 2 razy "mazidłem" ... chyba o nazwie Dysperbit. Teraz chcą mi położyć folię bąbelkową. Grunt u mnie jest gliniasty a wody w fundamentach nigdy nie było ( teren lekko pochyły więc nadmiar spływa).
    Czy ta folia jest zasadna w jakimś stopniu. ? Oby nie okazało się ,że wykonuje wrogą robotę. !!
    Proszę o fachowe doradztwo.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Całkowicie się zgadzam z TomekC73
    Oczywiście drenaż tylko w domu podpiwniczonym lub z uskokiem.
    dodalbym swoje 3 grosze, jezeli poziom wod gruntowych jest niski to drenaz nie ma sensu pod warunkiem ze nie nastepuje doplyw wody "z zewnatrz" i nie stoi ona pod domem. Wtedy ewentualny drenaz ma sens. Jezeli budynkej jest na profilu (spadku to lepeij niech woda sobie wierzchem odplywa....

  7. #67

    Domyślnie

    Mam pytanie techniczne. Ekipa która robiła SSO w trakcie budowy uszkodziła w kilku miejscach folię kubełkową. Dla swojego świętego spokoju wolałbym posklejać przedarcia naklejając na tamtą folię łaty również z folii kubełkowej. Moje pytanie: czym skleić taką folię (coś co będzie trzymać mimo wilgoci w ziemi)?

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek_80 Zobacz post
    Mam pytanie techniczne. Ekipa która robiła SSO w trakcie budowy uszkodziła w kilku miejscach folię kubełkową. Dla swojego świętego spokoju wolałbym posklejać przedarcia naklejając na tamtą folię łaty również z folii kubełkowej. Moje pytanie: czym skleić taką folię (coś co będzie trzymać mimo wilgoci w ziemi)?
    ale po co? kubelki nie sa izolacja przeciwwilgociowa, jak woda chce wejsc to wejdzie, chociazby pod folia

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    ale po co? kubelki nie sa izolacja przeciwwilgociowa, jak woda chce wejsc to wejdzie, chociazby pod folia
    Nie do końca. Folia kubełkowa chroni przed wodą opadową, Są nawet folie kubełkowe z klejonymi zakładkami, wówczas woda opadowa nam nie grozi.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Mój wykonawca twierdzi że folia kubełkowa przy zasypywaniu fundamentu ciągnie styro i może go uszkodzić. Nie wiem czy ma rację czy tylko chce sobie zaoszczędzić roboty? Nie wiem co z drenażem opaskowym robić czy nie? Ziemia u mnie gliniasta. Geotechnik stwierdził że woda gruntowa na 1,6-2m. Dół ławy ma być na 1,5m. Spadek na działce mam ale daleko. Trzeba by kopać ze 120m. Tyle od domu mam niecke która może robić za zbiornik retencyjny.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    U nas jedyne co zostało pociągnięte na dół przez ziemię to sama folia kubełkowa, ocieplenie nie drgnęło. Co jeszcze wciągnęła ziemia, to karbowaną rurę rewizyjną (czy jak się tam ona nazywa) na narożu budynku. Warto więc zostawić więcej folii kubełkowej na ścianie, aby ziemia gdy osiada, nie wciągnęła całego naddatku, tak jak i tej rury.
    Kupiliśmy folię kubełkową od razu z zamocowaną geowłókniną na szczytach kubełków (są od zewnątrz a otwory folii od strony ocieplenia). Nie pamiętam już dlaczego koniecznie z geowłókniną, ale miało to związek z gliniastą ziemią.
    Mamy zrobiony drenaż opaskowy na wysokości ław, a cały wykop przy ścianie fundamentowej na nim, zasypany został rodzimą gliną a nie kamieniami i żwirem, jak zwykle widzi się na rysunkach.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 25-08-2018 o 07:41
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pabloobr

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    folia bombelkowa podstawa Przykręcić wkrętami do styropianu takimi do drewna i obsyb żwirem jak będziesz robił drenaż jak nie to piaskiem

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    chyba podstawa braku wiedzy .... folia kubelkowa powinna byc z geowłoknina i jej stosowanie ma sens tylko i wylacznie w przypadku wprowadzenia tej folii do drenazu , bo folia kubelkowa razem z geowloknia to element drenazu powerzchniowego.
    Sama folia bez geowlokniny to glupota wymyslona chyba na polskich budowach, moze jedynie słuzyc do ochrony przy zasypywaniu .....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 03-09-2018 o 08:10

  14. #74

    Domyślnie

    Przecież folia bombelkowa może być bez włókniny i przykręcona na wkręty - nie znasz się po prostu na takich foliach.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No tak folia bombelkowa może być .... na bombelkowych sie nie znam

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Powiedzcie że żartujecie błagam.. bo tracę wiarę w ludzkość.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie


  18. #78

    Domyślnie

    Czyli bombelkowa folia w końcu może być bez włókniny, czy nie?
    Pozdrawiam serdecznie.

  19. #79

    Domyślnie

    Bąbelkowa może być bez włókniny, podobnie jak stretchowa

  20. #80

    Domyślnie

    Dodajcie jeszcze sreberko do tej bąbelkowej i będzie zgodnie ze sztuką
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony