dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Materiał na parapety zewnętrzne

Głosujących
105. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Blacha stalowa ocynkowana

    18 17,14%
  • Blacha aluminiowa

    15 14,29%
  • Ceg

    3 2,86%
  • 48 45,71%
  • 20 19,05%
  • 1 0,95%
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    Zaskoczył mnie wynik tej sondy. 48% klinkier a potem 21% granit. Myślałem,że wygra blacha. Sam mam granit z dwóch powodów: chciałem mieć spokój na lata i .... z żoną nie można walczyć. Miała rację, są super. Pzdr.

  2. #62

    Domyślnie

    Witam,

    Jesteśmy zdecydowani na parapety z granitu, jednak zastanawiam się - czy ktoś z Was robił wyceny na różne materiały? Jaka jest faktycznie różnica między blachą a klinkierem albo klinkierem a granitem etc. ?
    Ja wiem że granit tani nie będzie, ale blacha kompletnie do mnie nie przemawia, ani jego wygląd, ani cena (no nie lubię po taniości czegoś robić, co ja poradzę) ani odgłosy walącego w nią deszczu...

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    skorlaje

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    My mamy parapety aluminiowe i uważam, że to była jedna z lepszych budowlanych decyzji. Wiem, że na etapie budowy własnego domu każdy chce iść w jak najlepsze materiały, a tutaj nasuwa się od razu granit.
    Powiem tak - nie wyceniałam nawet parapetów z granitu, ale na cały dom parapety zew. szerokie na ok. 25 cm z aluminium kosztowały mnie ok 600 zł - za ok. 14 mb. Wyglądają super, absolutnie nieprawdą jest, że słychać jakikolwiek stukot kropli deszczu, świetnie się je myje, łatwy montaż - bardzo lekkie.
    mam dokładnie takie: http://rdm-strona.pl/parapety/plytka/zwzaok.html
    w kolorze antyczny grafit i do nowoczesnego domu pasują super.
    Okna mam w kolorze RAL 7016 i parapety gładkie antracytowe zakończone estetycznym zagięciem, bez żadnych plastikowych zaślepek.

    No i kończąc...tak naprawdę w budowie domu parapet zewnętrzny jest tak mało widoczny i ważny dla inwestora chyba tylko w momencie decyzji o zakupie.
    Lepiej tę kasę zainwestować w wykończeniówkę i tam naprawdę wydać na materiały, o których marzyliśmy.

  4. #64

    Domyślnie

    Wydaje mi się że o wiele bardziej niewidoczne są parapety wewnętrzne, zasłonięte najczęściej firanką A masa ludzi idzie w marmury (zresztą my też, świadomie zdecydowaliśmy się na marmurowe wewnątrz).
    Te parapety z blachy to jest zupełnie nie moja estetyka, niestety. No nie mogę się przekonać do nich. Już o wiele bardziej widzę u siebie drewnopodobne. Wizualnie. O wytrzymałości nie mówię, bo wiadomo że tutaj granitu nic nie przebije.

  5. #65

    Domyślnie

    Aczkolwiek jutro będę mieć prawdopodobnie wycenę na granitowe, i się wszystko okaże
    Granit chętnie, ale nie za wszelką cenę...

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    skorlaje

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Wydaje mi się że o wiele bardziej niewidoczne są parapety wewnętrzne, zasłonięte najczęściej firanką .
    Tutaj się akurat z Tobą nie mogę zgodzić. Parapety wewnętrzne jeżeli są szerokie i długie mogą być pięknym wykończeniem i ozdobą wnętrza, a także miejscem do eksponowania pięknych donic z roślinami itp.
    Ja akurat nie mam w domu firan - to kompletnie nie moja bajka - raczej minimalizm i nowoczesność, gdzie piękny parapet gra dużą rolę, zwłaszcza przy sporych przeszkleniach.
    A wierz mi, że nikt oprócz osób, które dom budują lub dopiero co budowały nie powie Tobie jakie masz parapety zew. - nawet gdyby Cię odwiedzali codziennie

  7. #67

    Domyślnie

    oliwkawawa,

    jak się sprawują Wasze parapety granitowe?



    Musimy się szybko decydować jakie wybrać parapety; dotychczas mieliśmy najtańsze ,cienkie, blaszane z okropnymi plastikowymi zakończeniami - straciły kolor, porysowały się tragicznie od skrzynek z kwiatami, a plastiki wypłowiały i zrobiły się porowate.

    Miała być cegła ręcznie formowana ułożona na sztorc, podoba mi się wizualnie, ale okazało się,że nie ma na nią miejsca, trzeba by wycinać mur itd.

    Dziś obejrzeliśmy u producenta stalowe, ocynkowane, gr.0,70 mm, powlekane folią '"złoty dąb" , bo w takim kolorze mamy okna. Nie wiem jak się sprawdzą na południowej ścianie -czy nie wypłowieją po czasie, czy mogę stawiać skrzynki z kwiatami ? Kto z Was ma takowe?

    Jak się zachowuje granit po kilku latach? Plami się? Rysuje?

    Czy do koloru okna dobierać kolor parapetu ( taki sam lub najbardziej zbliżony) - jak to jest "zgodnie ze sztuką"?

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Jako twórca wątku i właściciel parapetów granitowych od 4 lat - polecam
    Coś ankieta się rozwaliła - ale chyba granit wygrał ?

    Fantom

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wolska

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Wschód Polski
    Posty
    27

    Domyślnie

    Impregnujecie graniowe parapety ? Jak tak to czym ?

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Ja nie - mam je chyba z 8 lat - problemów nie widzę.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #71

    Domyślnie

    Fila MP 90. I jest OK.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony