dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Kochani,
    wiem, nie raz była dyskusja. Ale dotarłam do poprzednich wątków i
    jakoś niewiele znalazłam interesujacych mnie kwestii.
    Chciałabym spytać o ścianę jednowarstwową. Zaznaczam, że myślę o zwykłym gazobetonie.
    -czy aby zachować odp. parametry musi być zaprawa klejowa-a ciepłochronna? Czy też sa koneczne reżimy przy jej układaniu. I czy łatwe jest spartaczenie jej nakładania przez zwykłą ekipę.
    -czy ktoś pobudował już lub przymiezra sie do zbudowania ściany jednowastwowej. Chętnie posłucham opinii.
    -czy to prawda,ze trzeba docieplać. To dlaczego tendencje w produkcji gazobetonu sę ewidentene-ku jednowarstwowej> Na targch nie widziałam już tradycyjnych bloczków w żadnej z polskich wytwórni
    - a jeśli bym się zdecydowała na jedną warstwę, to czy w razie czego, nie jest problemem docieplenie.
    -czy ta zaprawa klejowa jest bardzo droga.

    coś nie lubię styropianu a i wełna ma zszarganą opinię.
    Plusy i minusy, bardzo proszę. Oczywiście chętnie "posłucham" też o ytongu.
    Pozdrawiam serdecznie.
    opal

  2. #2

    Domyślnie

    a może jednak ceramika jednowarstwowa

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    porotherm? nie
    ceramika niestety nie.gazobeton.

  4. #4

    Domyślnie

    czemu nie ceramika przecież budujesz dla siebie?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    bo gazobeton "przemawia" do mnie bardziej
    ale co z ta jednowarstwową, czy nikt tak nie buduje ??

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też nie lubię styropianu i zdecydowałem sie na BK z Żelisławic (w sobotę przywieźli mi na budowę).
    Beton ten łączy się na klej. Klej kosztuje <11 zł za 25 kg.
    Zakup całego betonu i kleju na mój dom (ściany zewnętrzne, wewnętrzne konstrukcyjne + działowe - razem 80 palet) wraz z klejem i przywozem wyniósł mnie trochę ponad 20000 zł.
    Oczywiście jak się ktoś uprze można taki dom zawsze docieplić, jednak jestem zdecydowany otynkować go tynkiem mineralnym z zewnątrz i jakimś "oddychającym" od wewnątrz i tak mieszkać. Jak mi to się uda - zobaczymy.

  7. #7

    Domyślnie

    Opal, ja buduje jednowarstwowo na klej, prawdopodobnie z Solbetu (ostatecznie zdecydujemy się na Ytong - jest drozszy). Nie ocieplamy, bo to nie ma sensu (Ytong wręcz nie zaleca ocieplania). Myslę, że dobrze zrobiona ścana (grubość 36 cm) będzie absolutnie wystarczajaca. Trzeba znaleźć ekipę, która juz robiła w bk na klej i wie jak się do tego zabrać. Znajomi mają dom z Ytonga, stoi 5 lat nie otynkowany (brak kasy), mieszkaja w nim chyba już trzy lata i są bardzo zadowoleni, ciepło, sucho, bez wilgoci. Znajomy budowlaniec też polecał.
    Podsumowując, gdyby była to zła technologia to nie budowałoby nią tyle osób. Ja tam, zaryzykuję. Intuicja mi podpowiada, że nie będzie źle .
    Pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie. ja też uważam,ze nic sie nie dzieje bez powodu.Tendencje do odchodzenia od warstw sa ewidentne. wszystko bylo by ok, ale
    -jest to nowa technologia (klej-kladzenie go rowno i cienko), trzeba wieć wziac ekipe przeszkolona, bo ci z polski moga zepsuc. a to oznacza koszty.ja zalozylam sobie minimalizajce kosztow i klopotow .chce wybrac warianty najprostsze-chyba,ze ktos by stal przy nich i patrzyl na rece-ale to problem
    -jak wyglada sprawa warstw pod wiencem-tam trzeba ocieplic i robi sie grubiej-czy tu nie bedzie problemu?
    -czy jest sens klasc jedna warstwe na cieplochronna zaprawę, czyli jednak grubszą.czy to nie powoduje mostków?
    -poniewaz to wciąż nowe rozwiązanie jest drogo i niefachowo.

    a moze ja sie mylę. jak myślicie. ale podana wyżej kwota za materiał wydaje mi sie wysoka.
    poradźcie.
    Karolino, dlaczego solbet? a inna wytwornia?teraz wszyscy robią takie bloczki.co decyduje o Twoim wyborze?
    pozdrawiam Was serdecznie



  9. #9

    Domyślnie

    Producenci betonu komórkowego są zrzeszeni w Stowarzyszeniu Producentów Betonu, które ma (polecam) stronę http://www.betonkomorkowy.com.pl. Jest tam (prawie) wszystko o interesujących nas materiale i jego producentach (adresy). Ponadto z Żelisławic dostałem poradnik wydany przez w/w Stwarzyszenie, gdzie omówiono pismem obrazkowym detale budowlane - narozniki, nadproża, balkony itd

  10. #10

    Domyślnie

    opal, mam zamiar budowadz zbloczkow klasy400 gr 36 z prefabetu Lubartow, już je zakupilem, znalazlem fachowca z papierami itonga ktory podejmuje sie budowy z tych bloczkow na klej,juz to robil, w maju zaczynam. Mysle ze jezeli fachowiec bedzie dobrze robil i zachowywa okreslone zalecenia producenta to dom bedzie cieply i bedzie swobodnie oddychal. Moi znajomi budowali z bloczkow ale efekt tego byl taki ze musza dom ocieplic. Fachowcy ktorzy budowali zrobili go tak ze spoiny pionowe sa nie wypelnione i maja szceliny.Probowali wypelniac je silikonem ale dali w końcu spokoj. dlatego dorzdzali aby zwrocic uwage na prace murarza ktory moze wszystko zmarnowac
    pozdrawiam michalus

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    no własnie. mnie sie tez wydaje,że to jest kwestia prawidłowego ułożenia.
    czy taki murarz bierze drozej? czy bedziesz go nadzorował stale?

    dzieki za linki.
    a co ze spoina ciepłochronna-czy ktos wie?

  12. #12

    Domyślnie

    opal, moj fachowiec nie bierze droze, ale troche taniej jak normalna sciane jednowarstwowa tak on twierdzi ,widziale jego prace u innych i rozmawialem znimi. Wszyscy mieli pochlebne opinie o nim. Zamierza pracowac jako jego pomocnik jak mi czas pozwoli i tak bede obserwowal jego prace. Odnosnie zaprawy cieplochronnej to moje doswiadczenia sa nastepujace: niektorzy fachowcy maja opinie ze na to zaprawe ciezko sie muruje, jeden z moich fachowcow powiedzial ze morowanie na zaprawe cieplochronna wymaga zmoczenia wczesniej pustakow na murze i twierdzi ze potym mozna w miare dobrze murowac
    pozdrawiam Michalus

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem stawiać w tym tygodniu z Ytonga. Robiła doświadczona ekipa. Parę spostrzeżeń - może Ci się przyda. Murowanie na cienką warstwę kleju nie jest dużo trudniejsze niż zwykłe murowanie. Doświadczenie jest potrzebne przy elementach krytycznych: nadproża, wieńce,ścianki kolankowe. Całość robi się szybciej niż ze zwykłej ceramiki. Ważne żeby pamiętać o detalach: np. przecieranie każdej warstwy bloczków przed położeniem następnej.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: andrzejp dnia 2002-04-22 15:32 ]</font>

  14. #14

    Domyślnie

    Do klejenia na cienkie spoiny potrzebne są specjalne narzędzia nie to, że bez nich nie można, ale z nimi idzie robota szybko i dokładnie. Dobra brygada takie narzędzia MA!
    Jeśli murujemy na ciepła zaprawę, to szkoda kasy na bloczki do cienkich spoin. Są do tego bloczki gładkie (bez uchwytów i pióro+wpust) o większej tolerancji wymiarowej i tańsze. Zwilżać je trzeba żeby nie chłonęły wody z zaprawy.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    ale czy wtedy taka sciana bezdie ciepla-z takich bloczkow i z ta zaprawa.

  16. #16

    Domyślnie

    1.Będzie ciepła, sądzę że mniej ciepła niż klejone, ale o ile mniej ? Może ktoś wie?
    2.Same bloczki - można wybrać o takich smych parametrach jak klejone (np biały gazobeton odmiany 400). Wygląda na to, że różnica tylko w zaprawie.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    tak właśnie planujemy-zwykłe bloczki, tzn polskie. ale jak juz wspomnialam te duze wytwornie nie produkują innych niz na pw. i co wtedy? nie ma spoin pionowych tylko poziome na grubszą. moze tak byc? plus tynk mineralny.

  18. #18

    Domyślnie

    OPAL - cena 20000 PLN-ów może i jest dużą ale to za obejmuje wszystkie ściany parteru, których łączna długość wynosi >160 mb. oraz murki poddasza.
    Rozpatrywałem wiele różnych czynników zanim wybrałem technologię. Z rachunków wychodziło, że troche taniej będzie na zaprawę ciepłochronną i bloczki bez P+W, ale po obejrzeniu "kilku" budów i rozmowie z fachowcami zdecydowałem się na wiadome rozwiązanie.
    Z moich informacji wynika, że ściany wybudowane na ciepłochronną zaprawę są tak samo ciepłe jak te na klej lecz jest więcej zabawy z tynkami (spoiny nie dają tak równych powierzchni ścian jak bloczki na klej).
    I jeszcze jedna uwaga - klej to klej, jak braknie to trzeba dokupić i budować dalej, natomiast w przypadku zapraw ciepłochronnych nagminne jest, że murarz, gdy mu braknie zaprawy ciepłej namiesza zwykłej i buduje dalej. A wiadomo czym to skutkuje.
    Nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale widziałem chyba 4 takie budowy i za każdym razem (za zgodą inwestora lub bez niej) taka sytuacja miała miejsce.

  19. #19

    Domyślnie

    Zajrzyj na http://www.betonkomorkowy.pl jest tam poradnik dla budujących z betonu komorkowego, którego wersję drukowaną dostałem w Żelisławicach. Jest tam wykaz wszystkich producentów i tego co produkują. Ponadto: właściwości cieplne zaprawy powinny być zbliżone do własności bloczków, a grubość spoiny nie większa niż 1cm. Pod tymi warunkami ściana na zaprawę ciepłą będzie miała takie same właściwości jak klejona. Nie studiowałem tego pod kątem zastosowania ciepłej zaprawy, bo sam chcę zrobić klejone. Nie wydaje mi się to dużo trudniejsze. Początkowy problem to pierwsza warstwa - trzeba skontrolować poziomy niwelatorem, poziomica nie wystarczy. Później - jak wszędzie - ocieplenie nadproży, balkony, poduszka betonowa pod Terrivę (by ciężar stropu rozkładał się równomiernie na bloczki) itd itp
    jest tam sporo przydatnych wiadomości.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    dziekuje wam bardzo. juz powoli klaruje mi sie obraz.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony