dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie magnat czy beckers ?

    witajcie , mecze temat farb od dwoch tygodni i leb mi juz peka ... przerobilem temat kilku marek ktore mialy byc tansze a rownie dobre co beckers ale ostatecznie wyszlo mize najtaniej i naefektywniej wychodzi beckers ( gotowe kolory ) i praktycznie w tej samej cenie farby magnat ... wiec pytanie ktora lepsza ? ktora bardziej zmywalna i lepiej kryjaca ?

  2. #2

    Domyślnie

    Magnata nie używaliśmy ale za to cały do pomalowaliśmy Beckersem Elegantem. Krycie super już po pierwszym razie, po drugim malowaniu idalnie gładka ściana. Dodam tylko, że praktycznie sama malowałam cały dom wałeczkiem 10 cm (od większego boli mnie nadgarstek ) I wszystkie ściany wyglądają naprawdę ładnie i elegancko. Zmywa się również bardzo dobrze bo dziecko raczej ścian nie oszczędza. Używałam różnych kolorów do różnych pomieszczeń od czystej bieli przez kremy, beże, morele, zielenie na błękitach kończąc. POLECAM

  3. #3

    Domyślnie

    ja ze wzgledu na niektore kolory wszystkiego i tak nie wymaluje beckersem bo w palecie gotowych kolorow nie am tego czego szukam ale mam dylemat czy brac wtedy wszystko z magnata czy jednak to co mozna wziasc z beckersa

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Andżelka007 a możesz opisać te jasne kolory. Używałaś irysa i sunflauer???
    Szukam jasnego koloru, delikatnego ale żeby nie wpadał w żółty ani pomarańczowy ale był ciepły w odcieniu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dodam tylko, że można opierać sie na kolorystyce Tikurili a zrobić na Beckersie ja tak zrobiłam w przypadku zieleni bo odpowiadającej w Beckersie jakoś znaleźć nie mogłam a tam i owszem. Pokażę te nasze jasne kolory z salonu i klatki dwa podobne tylko ten w salonie to taka lekka morela a na klatce jest bardziej słoneczny. Nie opierałam się na żadnych nazwach a na ich symbolach i numerach, jezeli chcesz mogę Ci jhe podać a w praktyce wyglądają tak...jezeli można coć dojrzeć na zdjęciach:
    Salon:

    Klatka schodowa:

  6. #6

    Domyślnie

    jak juz pisalem wczesniej intersuja mnie kolory gotowe bo te z mieszlanika juz przerabialem i wzory ktore mnie intersuja wychodza bardzo drogo

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Andżelka007 ja myślę o gotowych kolorach dlatego podawałam te nazwy.
    Podobnie jak marecki6 szukam czegoś w bardzo rozsądnej cenie.
    Gotowe farby becersa sa u nas za niecałe 50 zł za 2,5 l

    Ściany masz bardzo ładne nie wiedziałabym, który kolor wybrać

  8. #8

    Domyślnie

    a tak przy okazji cyz to prawda ze beckers z cstoramy i beckers z ich punktow sprzedazy to rozna farba ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    nie wiem która farba bardziej kryjąca, ale spokojnie mogę powiedzieć, że przy czarnym psie, Bekers zmywa się idealne i po 3 latach wygląda jak nówka! tak więc polecam!

  10. #10

    Domyślnie

    tak sobie mysle ze chyba wezme to co moge z beckersa tylko teraz zastanawia mnie ile jest prawdy w tym co powiedzial mi gosc ze sklepu beckersa ze to co sprzedaje castorama to inny produkt niz farby od nich

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    tak sobie mysle ze chyba wezme to co moge z beckersa tylko teraz zastanawia mnie ile jest prawdy w tym co powiedzial mi gosc ze sklepu beckersa ze to co sprzedaje castorama to inny produkt niz farby od nich
    a cena tez inna???

  12. #12

    Domyślnie

    w castoramie 49zl za 2,5l , w beckerskie 59zl ale koles moze zejsc z ceny do 52zl a w leroy merlin twierdzi ze sa te same co ich farby za 54zl

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    w castoramie 49zl za 2,5l , w beckerskie 59zl ale koles moze zejsc z ceny do 52zl a w leroy merlin twierdzi ze sa te same co ich farby za 54zl
    a skąd jestes bo u mnie cena gotowych ponizej 50 zł (i nie w castoramie )

  14. #14

    Domyślnie

    wrocław

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    wrocław
    upss, to troche daleko

  16. #16

    Domyślnie

    Ja też używałam gotowych kolorów (koszty!) więc przerobiłam różne farby- malowałam Beckersem, Duluxem, Magnatem, Bondexem i Śnieżką. Śnieżki nie polecam bo słabo kryje i malować trzeba w goglach- tak chlapie. Reszta farb podobnej jakości i każda z nich zmywalna. Najwygodniej maluje się duluxem, bo wcale nie chlapie i na dobrą sprawę nie trzeba nawet niczego zabezpieczać przed upaćkaniem. Magnat super kryje (wystarczy 1 warstwa nawet bardzo intensywnego koloru) i jest z tych farb najwydajniejszy. W castoramie faktycznie są inne beckersy- mają inne opakowania i kolory, ale jakościowo się nie różnią.
    Aneta-we , właśnie w castoramie są kolory jakich chyba szukasz: sweet cream- taki kremowy, śmietankowy i melon juice- właśnie ciepły kolor, który nie jest ani żółty ani pomarańczowy.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    dzięki piwona

    Szkoda, że do najbliższej castoramy mam prawie 100 km

  18. #18

    Domyślnie

    czyli koles z beckersa mial racje , mam folder beckersa i tms a te wymienione kolory a myslalem ze to folder typowo beckersowy ...tak sobie mysle ze 3zl roznicy w cenie na 2,5l to nie duzo wiec wole nie ryzykowac i beckersa kupie chyba u nich w punkcie ....w zasadzie wyszlo mi ze tylko jeden kolor wezme z magnata i to nie wiele bo na jedna sciane - chodzi o gleboki fiolet korego beckers nie ma a magnat ma pod nazwa Noc Kairu - moze ktos malowal tym kolorkiem ?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we
    Andżelka007 a możesz opisać te jasne kolory. Używałaś irysa i sunflauer???
    Szukam jasnego koloru, delikatnego ale żeby nie wpadał w żółty ani pomarańczowy ale był ciepły w odcieniu.
    Oba wymienione przez Ciebie kolory wpadają w żółty. Przerabiałam to, bo szukałam czegoś śmietankowego do salonu i myślałam, że sunflower będzie ok. Niestety nie i poszedł ostatecznie do pralni. Irys mam w gabinecie a z żółtych mam jeszcze gerbera w jednej sypialni. Ładne kolorki, ciepłe.

    Salon pomalowałam w końcu melonem. Jest prawie śmietankowy, ale delikatny odcień żółtego jednak ma... Mimo to podoba mi się

    Bardzo ładnie wyszedł również pudrowy róż. Polecam ten kolor, jeśli ktoś szuka czegoś różowego.

    Ogólnie jestem póki co zadowolona z farb. Malarze bardzo je chwalili. Mimo dość wysokiej ceny opłaca się nimi malować, bo są bardzo wydajne.

    Nie mieszkamy jeszcze, więc nie wiem, jak się sprawdzają w użytkowaniu, ale sądząc po opiniach forumowiczów powinno być dobrze

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    czyli koles z beckersa mial racje , mam folder beckersa i tms a te wymienione kolory a myslalem ze to folder typowo beckersowy ...tak sobie mysle ze 3zl roznicy w cenie na 2,5l to nie duzo wiec wole nie ryzykowac i beckersa kupie chyba u nich w punkcie ....w zasadzie wyszlo mi ze tylko jeden kolor wezme z magnata i to nie wiele bo na jedna sciane - chodzi o gleboki fiolet korego beckers nie ma a magnat ma pod nazwa Noc Kairu - moze ktos malowal tym kolorkiem ?

    Ja mam pomalowane jedną ze ścian tym kolorem i powiem tak: jako jedyny się nie sprawdził w całym domu. Po przetarciu czystą ściereczką pozostają jakieś dziwne plamy, których nie sposób się pozbyć nawet kontaktowałem się z producentem Magnata i oznajmił że na to lekarstwa nie ma i może Pan sobie przetrzeć całą ścianę wodą to zmniejszy się efekt mokrej plamy. Tak więc Noc Kairu odradzam choć malowało się tą farbą wspaniale to jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony