dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Mam w salonie jedną ścianę krzywą - jest garb, nierówności itp. Co z tym najlepiej zrobić? Z tego co wiem można albo położyć na to płytę G-K, albo tynkować... Już powoli myślę, że pogrzebię się z tym i potynkuję, bo jest taniej, a mi się nie spieszy (no i chyba większa satysfakcja będzie! ) ale nie wiem, czy to jest mądre... Jak się do tego zabrać? Skuć cały tynk? Czy może tylko miejscowo skuć ten garb i wyrównać?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Zależy jak duży jest ten garb

  3. #3

    Domyślnie

    Jak to mówią, mozliwości jest wiele, bardzo dużo. Ustal dlaczego ten garb wystąpił. Trzeba leczyć przyczynę. Jeśli jest duży to jak zaczniesz nakładać tynk to jest obawa, że będzie tak gruby, że z cazsem odpadnie. Jeśli chcesz tynkować to odwal ten garb i wyrównaj - aby ci ładnie wyszło.
    Jeśli garb jest duży dałbym płytę G-K i spokój. Z jednej strony masz gładziutką powierzchnię, z drugiej zaś nie obchodzi cię dalsza ewolucja tego garbu.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    podaj parametry tego garbu tzn wypukłość wzgledem płaszczyzny prawidłowej ,obszar ,określ materiał z czego jest ściana jakiej grubości, bo jeżeli ściana jest np 8cm ,a wypukłość 9 to nie będzie co tynkować(z tym ostatnim to oczywiście żart,ale wszystko wcześniej jest OK)
    Hej!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Z czego sciana i dlaczego jest garb (z czego wynika).?

  6. #6

    Domyślnie

    Ściana jest nośną z pustaka żużlobetonowego... Garb powstał prawdopodobnie podczas wybijania wielkiej dziury w tej ścianie - bowiem do domu dobudowano garaż, a nad nim werandę. Trzeba było więc zrobić jakoś drzwi na tą werandę, więc wywalono wielki otwór i wstawiono piękne skądinąd drzwi. Z tego chyba jednak okresu pochodzą nierówności. Ściana zatynkowana. Po wczorajszych "nocnych Polaków rozmowach" przekonuję się do tego, żeby garb trochę ściąć i płytę G-K przykleić. Rozmiar garba będę znał po niedzieli...
    Czy położenie płyty G-K to jakaś wielka filozofia?
    Kurcze, czuję, że reprezentuję "dzicz techniczną"...

  7. #7

    Domyślnie

    Oby tylko przed wstawieniem tych drzwi dali nadproże. Bo jeśli nie to może garb robi się od nacisku reszty ściany i z czasem może się stać coś poważniejszego. Sprawdź czy nie widać gdzieś jeszcze jakiś małych rys lub innych dziwnych rzeczy.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Najprosciej jest sciac i zrobic tynk lub g.-k. ale chodzi o znalezienie przyczyny wybrzuszenia. Poniewaz zrobisz to - zalatasz a sciana ci sie na leb zwali, nie dlatego ze zalatasz garb, tylko dlatego ze nie rozpoznales pierwszych symtomow.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony