dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: dom w Anglii

  1. #1

    Domyślnie dom w Anglii

    Witam!
    Myślę o budowie domu z bali w Anglii. Chcę sprowadzić tu ekipę górali, żeby mi taki dom wybudowali.
    Czy ktoś z Was ma może już za sobą takie doświadczenie? Może ktoś z Waszych znajomych był już w takiej sytuacji??
    Czy Oni wogóle budują za granicą? I jakie są tego koszta??

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    U nas w USA można kupic prefabrykaty do budowy domów z bali. taki dom (bez podpiwniczenia) można postawić w miesiąc. dodam, że jest znacznie tańszy od zwykłego domu. Koszt posesji - to już osobna sprawa. Głównie takie domy buduje się jako domy wakacyjne w górach, gdzie taniej mozna kupić kawałek ziemi.
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję bardzo za odpowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    jeżeli jest tak samo jak w irl to nie potrzebujesz pozwolenia co zaoszczedza kilka miesiecy i tysięcy

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał hades307
    jeżeli jest tak samo jak w irl to nie potrzebujesz pozwolenia co zaoszczedza kilka miesiecy i tysięcy
    Tutaj sie z Toba nie zgodze. W Irlandii potrzebujesz zezwolenie na budowe. Trzeba najpierw wywiesic informacje dla sasiadow, z zamiarami budowy oraz infromuje sie lokalny urzad.
    Jezeli nikt z sasiadow nie zglosi sie do urzedu, ze sie na cos tam niezgadza, i budujesz zgodnie z warunkami zabudowy przestrzennej, to dostaniesz pozwolenie na budowe. Ale ten proces tez trwa pare tygodni i jest do tego oplata.

    http://www.citizensinformation.ie/ca...ilding_a_house

    Do pewnych przebudowan z rozbudowa nie potrzeba pozwolenia, ale to tez jest ograniczone, chyba do 20 m2.

    Pozdrowienia,

    Maja

  6. #6

    Domyślnie

    ale w pierwszym poście była mowa o domu z bali
    znam kilka takich domów postawionych bez zezwolenia!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    No to mozesz im numer zrobic , bo wszedzie - takze na portalach firm budujacych z bala w Irlandii - jest napisane, ze na budynek mieszkalny trzeba miec pozwolenie - technika budowy raczej z niego nie zwalnia.

    Na altane ogrodowa - nie do zamieszkania - do 25 m2 nie potrzeba zezwolenia.

    Inaczej to samowolka...tak to kazdy by budowal z bala: nie trzeba sie przejmowac sasiadami, zakazami, planami zabudowy dla okolicy.

    Jedna strona firmy budujacej z bala w Irlandii:
    http://www.goodwoodsolutions.com/

    Po lewej stronie jest tab: Your Next Steps jak w to klikniesz pokaze sie plan: druga pozycja: Planning i pokazuje sie ten tekst:

    Planning Permission
    The Planning Authority of Ireland is responsible for co-ordinating all the planning activities that must be completed in order to erect a structure in Ireland. They ensure that a structure complies with all the statutory regulations with regard to building in Ireland. All structures that have successfully been granted planning permission are subject to the Irish Building Regulations and the GoodWood Solutions' Construction Teams meet or exceed the requirements of these regulations.

    The planning submission must be made to the local Planning Authorities, usually in your County Council. GoodWood Solutions can provide you with plenty of information about the Planning Application Process and our knowledge of the planning laws and building legislation means that we can provide a faster and more successful route to securing planning permission for your log home.

    We recommend that you meet with your Planning Officer before starting the design of your home. This will ensure that your site is suitable for building on and that you understand any design restrictions that may apply in your area.

    If you are applying for planning permission for a house which is not connecting to a public sewer and where a septic tank or other treatment system is being proposed then you are required to have the site tested for its suitablity by the Health Board. Some special holes (a trial hole, a T test hole and a P test hole) have to be dug on your site your site before the Environmental Health Officer comes to perform the tests.


    Nastepna strona internetowa innej firmy irlandzkiej budujacej z bala:
    http://www.theloghousecompany.ie/

    U gory w pasku z tab'ami: PLANNING:
    i tekst:
    Pointers for Planning Permission.

    You are thinking of buying or have bought a field. It is our experience that a field is deemed a site if it is being sold with planning permission or subject to planning permission.

    Buildings that can be erected without planning (subject to planning regs) are; non habitable garden houses - max 25 M square and extensions to buildings not previously extended - max 40 M square.

    Visual impact, area of high amenity / outstanding beauty, one off housing and sporadic development contrary to the County Development Plan are some of the main reasons for refusal. If you already own a home it will be more difficult.


    Check the County Development Plan.
    Set up pre planning meeting with council. Preferably accompanied with an architect or planning consultant.
    Road Safety. Are site lines from entrance adequate? No continuous white lines at entrance. Can the road take an increase in volume of traffic?
    Height of building. Will it break horizon from road etc? Is it possible to dig in or down to lower house?
    Style of building. Is it in keeping with local tradition and design?
    Windows + Velux. Not good to have too many, too large or too visible from the road.
    Sewerage Treatment. Site test holes for drainage and percolation. Effluent disposal system. Make sure that all this complies with E.P.A. standards. Determine whether there is enough room on your site to facilitate the above.
    Correct documentation. Application form and fee. 6 copies of plans etc. Notice in newspaper. Site notice.
    Letter developing you and your family’s connection to the area e.g. are you a native, is your work in or connected to the area etc? Check out Policy SS 9 in the planning office.
    Check out Kilkenny County Council for excellent guidelines for planning applications.


    Na google.ie mozna znalezc jeszcze wiecej firm i ich stron.

    Cos mi sie wydaje, ze technologia zabudowy musi byc podana w wniosku o pozwolenie, ale samo budowanie z bala nie decyduje o tym, czy pozwolenie na budowe jest wymagane czy nie. Moze pomoc, bo dom ekologiczny, ale nie zezwala na bycie poza prawem

    Pozwdrowienia,

    Maja

  8. #8

    Domyślnie

    nie chodzi tu o to czy budynek jest ekologiczny czy nie i nie chodzi tez o materiał
    chodzi o to że budynek z bala można uznać za tymczasowy (zdatny do rozbiórki przeniesienia) a na taki nie potrzeba zezwolenia
    jedyny problem z którym się spotkałem w przypadku takiego budynku jest taki że ESB nie chce podłączyć prądu ale na to tez jest wyjście (trzeba najpierw postawić budynek gospodarczy -szopę)
    p.s. nie chodzi mi o to co mówią przepisy chodzi o to co mówią ludzie którzy zjedli zęby na ich omijaniu

    pozdrawiam Krystian

    p.s. 2 moja zona ma na imię Maja
    [/img]

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał hades307

    p.s. 2 moja zona ma na imię Maja
    [/img]
    To nie ja Moj maz to Maciej
    Za to mam kuzyna Krystiana, ale On wieczny kawaler

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamm

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc wszystkim.
    Mnie interesuje jakie dodatkowe koszty na mnie czekaja. Czy musze zapewnic budowlancom zamieszkanie, wyzywienie? Ile wiecej bedzie kosztowal mnie transport produktow w porownaniu z cenami polskimi.
    Z gury dziekuje za odpowiedzi.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar GE***X
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    EU
    Kod pocztowy
    33-098
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamm Zobacz post
    Czesc wszystkim.
    Mnie interesuje jakie dodatkowe koszty na mnie czekaja. Czy musze zapewnic budowlancom zamieszkanie, wyzywienie? Ile wiecej bedzie kosztowal mnie transport produktow w porownaniu z cenami polskimi.
    Z gury dziekuje za odpowiedzi.
    Musisz zapewnić zakwaterowanie pracowników + dieta (ale to już ustala się z firmą). Transport trzeba wiedzieć jaki duży budynek. I tak to taniej wyjdzie jak wzięcie ekipy z UK i tam płace im ich wynagrodzenia ...

    Tylko czemu z bali ? Nie lepiej zainwestować w ciężki prefabrykat drewniany ? I mieszkać energooszczędnie ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony