dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 59
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1161
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie Czy ktoś buduje Z91 ze studia Z500???

    Witam serdecznie.

    Jak w temacie, poszukuje osób budujących dom wg projektu Z91 ze studia Z500.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie projekt Z91 pracownia STUDIO Z500

    Witam.

    Zainteresowany jestem budową małego, taniego domu.
    Po przeczytaniu kilkunastu for (czy to aby tak się odmienia ) Postawiłem na parterówkę.
    W chwili obecnej najbardziej przypadł mi do gustu projekt studia z500, Z91 http://www.z500.pl/projekt/z91.html

    Jaki może być przepuszczalny koszt budowy takiego domku, tak tak wiem pytanie debilne ale... chodzi mi o przypuszczalny koszt wykonania. Technologia murowana: Ytong albo Porotherm.

    Czy za 250000 da się wybudować pod klucz?

    Co myślicie o projekcie, co jest funkcjonalne a co nie.

    Każda opinia jest mile widziana, Twoja również. Wyraź swoje zdanie.

    Pozdrawiam Piotrek

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Witam. Ja zakupiłam projekt Z91 w podwariancie 2, czyli z podwójnym garażem. Aktualnie projekt jest w adaptacji u architekta, który projektem jest niemalże zachwycony. Prosty, tani a jednocześnie fajny układ wnętrza, ja zrobiłam kilka zmian. Architekt twierdzi, że dom za ok. 1800-2000 zł za metr kw. jest do zamieszkania już, czyli z wykończeniem, wiadomo bez fajerwerków jakiś tam. Architektowi najbardziej podoba się to pom gosp między kuchnią a salonem, praktyczne, bo jeden komin a stanowi też, jak toi nazwał fajny filar domu, można w całości obłożyć go np. cegłą.

    Ściany są działowe tylko, więc po do popisu jest duże. jeśli chodzi o układ pomieszczeń.

    Elewacyjnie będzie oczywiście dom korygowany, tzn. będzie nowoczesny i zmieniam wejście, nie będzie tego daszku, tylko nowoczesny ganek. Będą dwa tarasy, od strony kuchni, czyli z boku domu i z tyłu. będzie garderoba na końcu korytarza oraz dwie łazienki, małżeńska z sypialni i osobna. Jak coś to pytaj.

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    W taki układzie chętnie zobaczę twój rzut po zmianach

    Pomieszczenie gospodarcze jest w miarę ok. Zastanawia mnie najbardziej ta ubikacja... bo drzwi sa umieszczone tak, że otwierając je widzimy wnętrze z salonu to chyba mało komfortowe rozwiązanie. Jak ty to widzisz?

    btw ja spod Opola... więc czekam na Twoją budowę i zdjęcia z niej a jeżeli tylko pozwolisz to chętnie bym taki domek z bliska obejrzał. Ja mam jeszcze około roku do rozpoczęcia budowy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja zacznę budowę na jesień tego roku albo na wiosnę, luty, marzec 2010 r. Zobaczymy jak się uporamy z dokumentami i kredytem.
    Narazie projekt jest w adaptacji u architektki.

    Ja zmieniłam rzuty łazienki i wc tak, że nie ma wejścia od strony salonu i kuchni i nie mam wc tylko dwie łazienki. Nie ma problemy rzuty ze zmianami, zresztą mam kilka wersji zmian, podaj maila to Ci prześlę.

    Choć z tym wc to też nie takie głupie rozwiązanie, bo wtedy część sypialnianą możesz całkiem zamknąć i dla gości masz wc.

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Sensowności posiadania ubikacji i łazienki nie trzeba uzasadniać Sprawa oczywista.

    Mnie tylko zastanawiają drzwi otwierane tak, że z salonu widać środek, może by dać je odwrotnie? Ja za wiele zmian nie przewiduję domek prawie idealny, z tym gankiem można pomyśleć jak będziesz posiadać rzuty to chętnie zobaczę

    Czeka na opinię reszty forumowiczów, każde zdanie się liczy i wnosi coś nowego do dyskusji.

    Pozdrawiam

    @UP [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o posiadanie wc i łazienki, lecz o umiejscowienie drzwi do wc w tym miejscu. Jak sa z tej strony co w projekcie to można zamknąć cześć sypialnianą drzwiami, niektórzy tak robią. Moja architektka jest zwolenniczką takich rozwiązań.

    Rzuty wyślę wieczorem. pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się, aczkolwiek ja drzwi w tym miejscu robić nie będę.

    A co z tą ubikacją w końcu? Jak to będzie wyglądać u Ciebie? Bo w oryginalnym projekcie drzwi otwierane są w ten sposób ze z środka salonu widać całą ubikację, nie sądzisz?

    ps poproszę te rzuty Bo po ciężkim dniu w pracy chyba zapomniało Ci się je wysłać

    pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej. Nie zapomniało

    Miałam niespodziewany wyjazd.

    U mnie tak drzwi do wc nie będzie, zresztą w ogóle to mam dwie łazienki a nie jedną i wc.

    Rzuty właśnie wysyłam.
    O zmianach w mailu.

    pozdrówka

  10. #10

    Domyślnie

    Zachęcam inne osoby do wypowiedzi nawet jeżeli ten projekt wam się nie podoba! Krytyka mile widziana!

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andziksy

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    ja jestem na etapie poszukiwań działki i projekt Z 91 jest w tym momencie moim faworytem. Chodzi mi o nieskomplikowany dom parterowy, szybki i TANI do zbudowania - z dwuspadowym dachem, prostą bryłą etc. Na początku myślałam o Z8 (tani w budowie i prosty), ale tam bardzo nie podobała mi się malutka kuchnia. Natomiast projekt Z 91 jest dla mnie właśnie lepszą wersją Z8. Duże sypialnie, duża kuchnia, fajny salon. Plusem jest też jeden komin. Jeśli chodzi o zmiany w projekcie, to ja chciałabym zbudować dom z silikatów i zrobić dodatkowy taras z przodu domu przy kuchni, coś w tym stylu:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...90d18ad4f.html

    Zdjęcie znalazłam w czyimś dzienniku budowy i mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe wykorzystania go.

    Ostatnio zobaczyłam też nowość na stronie Z500, dom Zx17:
    http://www.z500.pl/projekt/z2017.html
    Projekt bardzo bardzo mi się spodobał, ale wydaje mi się że budowa tego domu byłaby zdecydowanie bardziej kosztowna, więc raczej zostanę przy Z91.
    Bardzo mnie zainteresowało co napisał(a) Klodziki - że dom do zamieszkania można zbudować w cenie 1800/2000 za m2. Byłoby super zmieścić się w takich pieniądzach. Czekam na dzienniki budowy osób które już kupiły projekt i zaczynają budowę, a zwłaszcza na zdjęcia. Pozdrawiam i 3mam kciuki za szybkie budowy.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Projekt Z-17 jest jak dla mnie o tyle beznadziejny, że ma wejście do domu i przejście do salonu od strony intymnej domu, czy sypialnianej. Koszt projektu też niezły

    Mi Z91 się elewacyjnie nie podoba, ale zmieniam wejście do domu, będzie taras boczny i dom będzie zrobiony w stylu nowoczesnym bardziej, coś a'la Z98.
    Jak się uda to może na jesień ruszymy z jakimiś robotami

  13. #13

    Domyślnie

    Andziksy podobnie jak ty myślałem o Z8, na początku nawet o Z61 ale tak na prawdę to Z91 jest moim zdaniem optymalny. Ten projekcik co wkleiłeś też widziałem nie podoba mi się choć kuchnia i salon pomyślany super.

    Klodziki pochwal się proszę tym, co mi pisałaś na @

    W szczególności rzutami i pomysłami na zmiany w projekcie.

    Co do kosztów, to muszę w końcu odwiedzić właściciela od którego wynajmujemy mieszkanie bo ma swoją firmę budowalną ale cięzko jest przejśc za płot a u niego z czasem cięzko ale jego syn (też budowlanka) jak patrzył na rzuty mówił, że taki domek idziesz szybko i tanio zbudować. Tylko tanio i szybko to dla każdego inne wartości

    Ja budowa albo w przyszłym roku na jesień albo za 2 lata.

    ps w czerwcu wesele a potem bierzemy się za budowę.

    ps2 Klodziki obiecała fotki jak zacznie albo najlepiej dziennik

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Evil niech Ci będzie

    Wklejam niżej foto ze zmianami.
    1. Przesunięcie komina i powiększenie jadalni, wtedy salon z jadalnią ma 36 m kw., kuchnia ok. 11 m kw. plus spiżarnia 1,7 m kw.

    2. Zmiany w małych pokojach, tzn. przesunięcie ścianki, jeden ma 10 m kw., a drugi ok. 13-14 m kw.

    3. Została wygospdoarowana garderoba 4,40 m kw.

    4 Została wygospodarowana suszarnio-pralnia 2 m kw. - oczywiście na odzież lekką, bo latem i tak pewnie suszarka stojąca gdzieś na ogrodzie, czy tarasie, Poza tym takie rzeczy jak pościel, koce, kurtki, płaszcze to na strychu będą się suszyć.

    5. Przesunęłam ściankę o 20 cm pomniejszając spiżarnię a powiekszając wiatrołap, bo chcę drzwi z doświetleniem.

    6. Koło stołu w jadalni drugi taras wschodnio-poł. na weekendowe śniadanka Wyjście na taras drzwiami przesywnymi o szerokości 2 m, na drugi taras drzwi przesuwne 3 m (dwie częsci po 1,5 m)

    7. No i dwie łazienki, jedna moja i męża z wejściem z sypialni o pow. ok. 5 m kw. i druga łazienka 4 m kw. dla dziecka i gości.

    8. W pom. gosp. będzie piec gazowy i kominek chcę aby był wpuszczony w to pomieszczenie, tak aby był na równo ze ścianą.

    9. Zlikwidowana wnęka w pokoju obok salonu pozwoliła poszerzyć hol do 1,6 m, ja nie potrzebuje tam szafy a to miejsce wolę fajnie zagospodarować w holu.

    Uff.... to chyba tyle

    pozdrawiam



    [/i]

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    No ludzie wysilcie się coś

  17. #17

    Domyślnie

    A co myślicie o z91 w porównaniu do Antka? http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410
    Jakie plusy i minusy mają oba projekty?
    Powiem szczerze oglądam poczynania osób budujących na extradomie i jestem mile zaskoczony kolejnymi fotkami. http://www.extradom.pl/projekt-domu-...ejsce&strona=4
    Nawet jedna osoba buduje w opolskim czyli u mnie )) A klodziki ponoć na kawę zaprasza jak wybuduje?
    Na razie moje plany sa takie aby kupić ziemie po nowym roku tak do marca i w lecie/jesieni ruszyć z budową.
    A może Lara? http://www.domywstylu.eu/projekty/je...index.php#opis Tylko te pokoiki jakieś małe Ale bajer z "przejściem" się po domu ekstra.

    pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Zapraszam, zapraszam - potwierdzam

  19. #19

    Domyślnie

    A jednak Napisz proszę na jakim etapie obecnie jesteś? Pozdrawiam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Czekam na PnB już 1.5 miesiąca!!

Strona 1 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony