dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 59
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1161
  1. #21

    Domyślnie

    Masz już jakaś firmę? Kosztorys inwestorski?

    Kochane polskie urzędy.

    Była nowela ustawy i nie miało być pozwoleń na budowę ale ten mały kurdupel to skierował do TK [chyba dobrze pamiętam jak nie to proszę mnie poprawić].

    3mam kciuki!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Na razie zbieramy oferty, sporo też chcemy zrobić systemem gospodarczym, przy pomocy rodziny. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

    Właściwie to nam już się nie spieszy, bo i tak w tym roku raczej już nic nie zrobimy. Więc kiedy przyjedzie do pozwolenie to przyjdzie. Potem kredyt

  3. #23

    Domyślnie

    Tylko pozazdrościć

    Nikt inny nie ma nic do powiedzenia?
    Zapraszam do dyskusji szczególni w odniesieniu z91 vs inne projekty.

  4. #24

    Domyślnie

    Dołączam do klanu Z91 Wersja z garażem na 1 auto po prawej stronie. Planowana budowa na przyszły rok. Aktualnie projekt w adaptacji u architekta. Ma być energooszczędny.

    Tu była mała dyskuja na temat projektu Z91 w dziale domków energooszczędnych:
    http://forum.muratordom.pl/post3559078.htm#3559078

    Jak większość z nas, planuję zmiany:
    - w ściankach działowych,
    - oknach - przede wszystkim chcę przenieść okno północne pokoju na stronę wschodnią. Na stronie wschodniej dodam też okno do drugiej sypialni, by elewacja miała spójność. Okna w garażu. Większe okna od południa: szerokość zwiększona ze 150 na 180 cm.
    - dodanie drzwi wyjściowych z garażu na ogród.

    Co sądzicie? Uwagi mile widziane.
    Wykończenie ścian szczytowych i powierzchni wokół drzwi wejściowych i tarasowych: deski elewacyjne włókno-cementowe, np. Cedral Euronitu.



    A tu planowana kolorystyka:

    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej, super, że jest ktoś kto będzie budował Z91. Zmiany moje pewnie widziałeś wyżej. Też mam wjazd na działkę od północy, tak od północnego-wschodu. W garażu mam dodane okno od zachodu. Czytałam Twojego linka o energooszczędności, co zamierzasz zrobić w tym kierunku?? Ja będę ogrzewać dom gazem z sieci i będzie kominek z dgp. Na pewno chcielibyśmy zwiększyć grubość ocieplenia domu, tj. styropianu z 12 cm do 16 bodajże czy 20 cm. Co o tym myślisz? Z czego będziesz budował, z betonu komórkowego?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Aaaaa co do elewacji to mamy ten sam gust

    A daszek wejściowy zostawiliście?

  7. #27

    Domyślnie

    Klodziki, tak, czytałem Twoje wypowiedzi co do naszego wspólnego projektu. Miło, że można będzie powymieniać informacje Widzę, że Twoja wersja będzie super-nowoczesna: inny daszek, 2 tarasy. No i niezłe zmiany w środku!

    Projekt jest w adaptacji z naciskiem na energooszczędność. Materiał: gazobeton. Ale projektant oblicza w OZC zapotrzebowanie na ogrzewanie domku i wtedy podejmiemy decyzję jakie ocieplenie. Policzę opłacalność grubszej warstwy ocieplenia, ale wstępnie chciałbym 30 cm. I Ty też zastosuj te min. 20 cm, ale radzę policzyć w OZC ile mniej wydasz na ogrzewanie przy jeszcze większym ociepleniu.
    Mi chodzi o to, że jeśli w OZC wyjdzie, że przy sporym ociepleniu zapotrzebowanie na ogrzanie będzie niskie, to nie będę musiał stosować drogiej instalacji... pompy ciepła Nie mam gazu na działce, a eko-groszki i pellety odpadają. I zostanie mi elektryka. Już trochę osób na forum ogrzewa prądem tak małe domy.

    Chcemy dać dachówkę ceramiczną, w kolorze szarym, łupka czy coś takiego I jak się uda, to szare okna, trochę jaśniejsze od dachu. A inspiracją do desek elewacyjnych w kolorze pomarańczowo-brązowym był wątek: http://forum.muratordom.pl/nowoczesn...je,t151258.htm
    Pewnie ładnie wyglądałaby dachówka płaska (np. Domino), ale cena jest wyższa - to się jeszcze zobaczy.
    Daszek zostawiamy.

    I wstępnie posadowimy dom na płycie fundamentowej. Będzie rekuperacja i jakieś ciepłe okna.

    Życzę szybkiego uzyskania PnB. Może jakiś dziennik budowy Z91 w końcu będzie Jednego czytelnika już masz

    Robiłaś już rozeznanie co do okien albo wiązarów? Będziesz miała wiązary prefabrykowane czy robione na budowie?
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej. No tak, chcemy by dom był nowoczesny, choć kuchnia będzie najprawdopodobniej prowansalska bardziej, retro, taka mi się podoba i nie ma rady, chyba, że się jeszcze rozmyślę. Dachówka Domino, czy Tegalit to moje marzenie i pewnie nim pozostanie, bo cena kosmiczna. Chcemy kolor antracyt, pewnie Roben Monsa będzie. Okna ciemny brąz. Drzwi wejściowe też będą poszerzone, bo będzie doświetlenie boczne.

    Czemu robisz dom na płycie??? Liczyłeś ile wyniesie Cię rekuperator i czy przy tak małym domu on się sprawdzi, w sensie cena do późniejszych zysków? Gdzieś czytałam, ze przy tak małym domku pompa ciepła i rekuperator to nieekonomiczne rozwiązanie, droga inwestycja a mało może się zwrócić.Ale nie znam się.


    Tak właśnie myślimy, że 20 cm styropianu damy. Nie wiem co to to OZC Nie wiemy jak to liczyć.

    PnB powinniśmy mieć za jakiś tydzień, dwa. Ale to już tak się nie spieszy, bo i tak pewnie ruszymy już na wiosnę, bo teraz to już chyba nie ma co grzebać w ziemi.

    A co do okien, to jeszcze nie robiłam rozeznania. Ale z tego co wiem to trzeba liczyć na 15 tys. a może i więcej bo chcę drzwi tarasowe przesuwne. Na pewno te od jadalni, a te drugie jeszcze się zastanawiam, tzn. chcę, ale jak wyjdą duuużo drożej to może zrezygnuję.

    Co do wiązarów, to właśnie zbieramy oferty. Wiem tyle co z forum. Średnio trzeba liczyć na nasz dom ok. 18 tys. przez profesjonalną firmę. Tartak znajomej wycenił mi drewno z robocizną na ok. 10 tys. (bez założenia na dachu). Jak coś się dowiem, to dam znać.

    Szkoda, że tak daleko od siebie budujemy
    A masz z kimś jeszcze kontakt, kto buduje Z91?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A jeszcze jedno. Przez myśl mi też przeszło ogrzewanie na prąd. Znasz się widzę na tym, więc powiedz, w przypadku naszego domu jeśli mam gaz to chyba nie ma sensu prąd co? Instalacja gazowa na pewno droższa niż na prąd (planujemy wodne ogrzewanie podłogowe na całości), ale potem eksploatacja powinna wyjść taniej?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki za info na PW. Odpisze wieczorem. pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Nie było mnie kilka dni a tu widzę dyskusja kwitnie ostro

    Ja jeżeli dobrze pójdzie chcę w przyszłym roku również budować. Do tego czasu być może zmienię projekt aczkolwiek Z91 bardzo mi się podoba

    Klodziki, jeżeli masz sieć gazową to nie warto inwestować w nic innego jak gaz. A skoro chcesz podłogówkę to kondensat obowiązkowo! Ja powiem szczerze również roważam takie rozwiązanie jak ty DGP i pełna podłog. Tylko moje pytanie jest takie, czy małe pokoiki będą dobrze ogrzane?

    Pozdrawiam

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej. A czemu miałyby byś niedogrzane?

  13. #33

    Domyślnie

    muszę poszukać jaką powinna być minimalna powierzchnia po ziemi żeby pokój był dobrze ogrzany. Druga sprawa jeżeli jest orzewanie podłogowe to meble stojące na ziemia powinny mieć nóżki o określonej wysokości. Nie pamiętam dokładni jakiej poszuka w niedzielę i odpisze
    Do niedzieli balanguję dziś mam urodziny
    Pozdrawiam

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie



    A no to wszystkiego naj, naj, naj........
    Ja też dziś balanguje i jutro też więc wypije Twoje zdrowie!!!
    jak sprawdzisz to tej podłogówce to pisz, pisz......

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Muszę się pochwalić

    Mamy PnB!!!!!!!!!!


  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Muszę się pochwalić

    Mamy PnB!!!!!!!!!!

    gratulacje kiedy ruszacie?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki

    Ruszymy raczej na wczesną wiosnę, jeszcze zobaczymy. Choć pogoda taka, że można coś robić.
    Teraz trzeba kredyt załatwiać

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Dzięki

    Ruszymy raczej na wczesną wiosnę, jeszcze zobaczymy. Choć pogoda taka, że można coś robić.
    Teraz trzeba kredyt załatwiać
    Oj ja też juz rozmyslam nad kredytem...Gdzie bierzecie?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem, tą sprawą mąż się zajmuje, bo jest "specem" w tych sprawach

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Jeszcze nie wiem, tą sprawą mąż się zajmuje, bo jest "specem" w tych sprawach
    Ooo to masz dobrzezazdroszczę
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

Strona 2 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony