dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 59
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1161
  1. #41

    Domyślnie

    BPS ma fajną ofertę teraz. Rodzina na Swoim 1.5% marży ale 20% wkładu. Normalny kredyt do 2% marży na 100%.

    Gratulacje z tym PnB.

    Co do tematu podłogówki to nie mogę tego znaleźć
    Poszukam jeszcze.

    Życzę powodzenia.

    aha kredyt pln czy obca?

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze w jakiej walucie, wszystko zależy od warunków.

    pozdr

  3. #43

    Domyślnie

    Znalazłem! Żeby podłoga dobrze oddawała ciepło na całej swojej powierzchni dobrze by było aby meble na niej stojące, np kanapa, miała nóżki ok 10cm.
    Tak podane jest w muratorze 7/2009 ale nic nie pisze o tej minimalne powierzchni, może ja to sobie wmówiłem

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki za info. No tak planowałam, meble na nóżkach właśnie. Będzie tą kwestię szczegółowo omawiać ze znajomym, który na co dzień zajmuje się różnymi instalacjami. A tak poza tym to ciekawa jestem jaka może być różnica w cenie tzn. między ogrzewaniem z grzejnikami a podłogówką, czyli inaczej ile podłogówka wyjdzie drożej

  5. #45

    Domyślnie

    Około 30% wg wyliczeń muratora, tak mniej więcej.
    Minusem podłogówki jest fakt, że ciężko ją "naprawić"
    Ale woda potrzebna do ogrzewania jest niższa aniżeli grzejniki co daje + przy bieżącej obsłudze instalacji.

    Powiem ci, że zastanawiałem się ostatnio nad instalacją i w sumie cała podłogówka i DGP ma sens Bo jadnym ogrzejemy podgogę i tym samym pomieszczenia, a jak trzeba "na szybko" nagrzać to rozpalamy w kominku i gra Bezwładność podłogówki jest dość spora.

    Mi niestety plany raczej nie wypalą, w pracy trochę gorzej i na razie albo zmienię pracę albo przeczekam "pewien" okres Rozdmuchany ten kryzys sztucznie jak ta świńska grypa, grr jakie to irytujące.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    junioropl

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam dołączam się do osób budujących ten domek.Jestem z Opola i zamierzamy zacząć budowę na Wiosne 2010.Jeżeli chodzi o projekt to żadnych zmian nie wprowadzamy jedynie dodajemy okno nad stolikiem obiadowym gdzie bedziemy mieli ogródek.Mury stawiamy z Porothermu 30 + 15 styropian(jeszcze nie wiemy jaki styropian i caly czas szukamy czegos dobrego może ktoś z was moze doradzic?) jezeli chodzi i sciany dzialowe to Silka 12 ktora jest chyba jednym z lepszych materiałow na sciany dzialowe ze wzgledu na swoja trwalosc i akustyke.A garaz pojdzie chyba z maxa bo jest tanszy niz porotherm.Co do Komina to juz wybralismy firmy Schiedel rondo +
    dachówki ceramiczne oczywiście i prawdopodobnie Koramic nad kolorem jeszcze sie zastanawiamy.Co do ogrzewania to bedzie napewno piec gazowy + kominkowe i zastanawiamy sie nad rekuperatorem ktory jest naprawde bardzo ciekawy.Chcialbym nawiazac do ogrzewania podlogowego bo tez sie nad nim zastanawialismy jezeli chodzi o moja orientacje to mozna je klasc tylko tam gdzie sa plytki gdyz np. panele juz zabira duzo ciepla no i slyszalem ze jezeli chodzi o sypialnie to nie jest to najlepszy pomysle gdyz ponoc nie zdrowo jest spac przy takim ogrzewaniu no i marnuje sie duzo ciepla na meble.No i jezeli cos nawali to katastrowa, zalanie i klucie podlogi.Ale to jest tylko moje zdanie.Wlasnie mamy zamiar zlikwidowac konto oszczednosciowe i zakupic juz material chodzi mi o porotherm i silke no i max bo nie wiemy jak ceny sie zmienia na przyszly rok a niby na zime zawsze jest taniej.Jezeli chodzi o cene porothermu 30 to u nas w hurtowni z dowozem chca 4,87 mysle ze cena nie jest duza co sadzicie?Nie chcemy kupowac przez internet bo slyszalem rozne opinie. Jezeli kogos interesuja szacunkowe koszta moge poprzesylac bo juz mamy troche poobliczane no i za robocizne stanu surowego otwartego zaplacimy naszej ekipie 40.000 mysle ze cena nie jest zla tak mi sie wydaje.Pozdrawiam

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Cytat Napisał junioropl
    Witam dołączam się do osób budujących ten domek.Jestem z Opola i zamierzamy zacząć budowę na Wiosne 2010.Jeżeli chodzi o projekt to żadnych zmian nie wprowadzamy jedynie dodajemy okno nad stolikiem obiadowym gdzie bedziemy mieli ogródek.Mury stawiamy z Porothermu 30 + 15 styropian(jeszcze nie wiemy jaki styropian i caly czas szukamy czegos dobrego może ktoś z was moze doradzic?) jezeli chodzi i sciany dzialowe to Silka 12 ktora jest chyba jednym z lepszych materiałow na sciany dzialowe ze wzgledu na swoja trwalosc i akustyke.A garaz pojdzie chyba z maxa bo jest tanszy niz porotherm.Co do Komina to juz wybralismy firmy Schiedel rondo +
    dachówki ceramiczne oczywiście i prawdopodobnie Koramic nad kolorem jeszcze sie zastanawiamy.Co do ogrzewania to bedzie napewno piec gazowy + kominkowe i zastanawiamy sie nad rekuperatorem ktory jest naprawde bardzo ciekawy.Chcialbym nawiazac do ogrzewania podlogowego bo tez sie nad nim zastanawialismy jezeli chodzi o moja orientacje to mozna je klasc tylko tam gdzie sa plytki gdyz np. panele juz zabira duzo ciepla no i slyszalem ze jezeli chodzi o sypialnie to nie jest to najlepszy pomysle gdyz ponoc nie zdrowo jest spac przy takim ogrzewaniu no i marnuje sie duzo ciepla na meble.No i jezeli cos nawali to katastrowa, zalanie i klucie podlogi.Ale to jest tylko moje zdanie.Wlasnie mamy zamiar zlikwidowac konto oszczednosciowe i zakupic juz material chodzi mi o porotherm i silke no i max bo nie wiemy jak ceny sie zmienia na przyszly rok a niby na zime zawsze jest taniej.Jezeli chodzi o cene porothermu 30 to u nas w hurtowni z dowozem chca 4,87 mysle ze cena nie jest duza co sadzicie?Nie chcemy kupowac przez internet bo slyszalem rozne opinie. Jezeli kogos interesuja szacunkowe koszta moge poprzesylac bo juz mamy troche poobliczane no i za robocizne stanu surowego otwartego zaplacimy naszej ekipie 40.000 mysle ze cena nie jest zla tak mi sie wydaje.Pozdrawiam
    Super, że ktoś jeszcze buduje Z91 Który masz wariant?

    Ja na pewno chcę podłogówkę w łazienkach, holu, kuchni i salon, nad resztą myślę jeszcze. Bardzo bym chciała ten Twój kosztorys i wyliczenia.

    Czy ta cena 40 tys. to stan sso, czy do dachu czy z dachem, a wiązary osobno, czy mówisz o cenie z wiązarami już i pokryciem dachowym? Kto Ci będzie robił wiązary, jaka firma? Masz też wycenę za wiązary już?

    pozdrawiam

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    junioropl

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, dzieki za szybka odpowiedz Co do ceny to jest to cena łacznie z wiazarami i dachem, oczywiscie sama robocizna. Na wycene wiazarow jeszcze czekamy.Wysle ci mailem nasz kosztorys.My wybralismy wariant z garażem.Pozdrawiam

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Cytat Napisał junioropl
    Witam, dzieki za szybka odpowiedz Co do ceny to jest to cena łacznie z wiazarami i dachem, oczywiscie sama robocizna. Na wycene wiazarow jeszcze czekamy.Wysle ci mailem nasz kosztorys.My wybralismy wariant z garażem.Pozdrawiam
    Rozumiem, że ta firma od sso będzie tylko montować wiązary na dachu. Gdzie wysłaliście o wycenę wiązarów?
    A wariant rozumiem, że z pojedyńczym garażem?

    Dzięki za maila. pozdrówka

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał junioropl
    Witam, dzieki za szybka odpowiedz Co do ceny to jest to cena łacznie z wiazarami i dachem, oczywiscie sama robocizna. Na wycene wiazarow jeszcze czekamy.Wysle ci mailem nasz kosztorys.My wybralismy wariant z garażem.Pozdrawiam

    Witam!
    Mnie również interesuje ten projekt. Jeśli można to poproszę o maila z kosztorysem.
    Dziękuję i pozdrawiam

    [email protected]
    UDA SIĘ? - MUSI SIĘ UDAĆ!

  11. #51

    Domyślnie

    Ha! Ja też z Opola!!!

    No i pięknie

    Te koszty najlepiej wklej tu, niech wszyscy poczytają!

    Co do wiązarów to w Osinach jest firma, która robi.

    Gdzie będziesz się budować?

    Firmę masz już wybraną?

    ps mam zrobiony projekt taki jaki najprawdopodobniej będę budował z programie Sweet Home 3D jeżeli ktoś chce proszę PW!

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja chce, jak chce sweet home Proszę na PW.

    Co to za firma w Osinach, daj namiary

  13. #53

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Sweet home pooglądam w domu. Co do tartaku to własnie dzwoniłam, ale tam tylko dechy gotowe dadzą a reszta to cieśla na budowie ma robić. Wolałabym, że to odrazu było zrobione, gotowe do założenia na dach.

    pozdrawiam

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Widzę Evil że ze spiżarni zrezygnowaliście. Nie chcecie?

    Pooglądałam sobie to 3D, ja mam w Arcadii zrobione, z meblami, też się fajnie chodzi po domku

  16. #56

    Domyślnie

    Oj to źle słyszałem albo to inna firma. Bo widziałem jak wyjeżdżali stamtąd tym dźwigiem z przygotowanymi wiązarami.

    Daj swój projekt z arkadii Tez się przejdę

    Tak sobie myślę (a mam jeszcze trochę czasu ), że może warto zrobić sobie tak jak wy macie, tzn sypialnia + łazienka i garderoba, bo po co mi te 2 pokoje na starość jak dzieci pójdą w świat? Rozumiem jeden bo tam zawsze można położyć gości ect ale dwa...

    Generalnie to mam efekt "przejedzenia" wizualnego projektami, sam już nie wiem co chcę

    Ostatnio myślałem nad jakimś domku z poddaszem. Bardzo mi się podoba Z79 http://www.z500.pl/projekt/z79/rzuty.html no ale to w ogóle inny przedział cenowy budowy domu.

    Mam jedno ważne kryterium, finanse. Kredyt max 300000zł ze wszystkim, czyli wchodzę i mieszkam w urządzonym domu. Mamy około 50tyś oszczędności i za to kupimy na wsi działkę, myślę, że w Prószkowie (oczywiście tym pod Opolem), tylko jest mały problem tam nie ma gazu a wynajem butli też kosztuje Generalnie długa droga przed nami.

    Co do spiżarni to tak, uważam że jest zbędna. w bloku nie ma takich wynalazków i też daje się radę, wejdzie mi tam więcej szafek, chociaż pote stronie to ja akurat będę miał sprzęty: lodówka, sam piekarnik, mikrofalówka.

    Myślałaś może o wentylacji? tzn rekuperatorze, nie jakimś tam za 10tyś ale takim średni sprawność 75%? Teraz w muratorze był fajny artykuł. No i wymiennik gruntowy do tego. Ostatnio byłem na pępkowym i kumpel ma wielu znajomych z budowlanki trochę tam pogadaliśmy

    Się rozpisałem

    Pozdrawiam

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ściągnij sobie program tu na przykład http://chomikuj.pl/Gacy002/Budownict...+Mieszkanie+PL

    Potem podam Ci link (musi zająć się tym małż bo się nie znam ) i sobie pochodzisz po moim domku.

    My chcieliśmy dwie łazienki. Teraz mamy jedną i wiem, że dwie będą o wiele wygodniejsze i osobne pomieszczenie na pralkę i suszenie gatek Będzie jeszcze strych no ale tam nie będę z jedną parą gaci latać.
    I tak po kilkakrotnych zmianach doszliśmy do wniosku, że zrobimy sobie swoją łazienkę i garderobę. Zastanawiam się czy sypialnia nie będzie za mała, niecałe 11 m kw. chyba jakoś tak. Ale w sumie tam się chodzi spać, czyli jest się rano i wieczorem w zasadzie, więc chyba nie ma sensu kombinować już. My na wszelki wypadek wiązary robimy nożycowe, czyli bez tych poprzecznych belek, będzie strych na 3.20 szeroki, wysoki na 2.10 na całej długości domu, a po bokach skosy. Jak będzie potrzeba to u góry zrobimy pokój do przenocowania gości. Strop będzie wzmocniony do 120 k na m kw. Mamy doprojektowane okno szczytowe. Na razie mamy jedno dziecko, więc jeden pokój i tak jest wolny. Ale kto wie co będzie dalej, rodzina rozwojowa

    Ja też blokowa i dlatego uważam, że spiżarnia jest mi niezbędna, czyli przeciwnie niż Ty
    A co do finansów to mamy identyczne założenie, mam nadzieję, że się uda.


    pozdrówka

  18. #58

    Domyślnie witam

    Ja również zastanawiam się nad tym domkiem. Wstępnie mieliśmy wybrany projekt ar-1 ale ten będzie tańszy a jest bardzo podobny w środku (po małych przeróbkach. Czy możecie udostępnić jakieś zdjęcia? Jak to wygląda podczas realizacji. My chcielibyśmy zrezygnować z kominka pośrodku i dać go bliżej wyjścia na taras. Ale decyzja jeszcze nie jest podjęta dlatego bardzo mi zależy na zdjęciach.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Hej. Budowa ruszy na wiosnę, więc nie mam żadnych zdjęć. Dlaczego uważasz, że będzie tańszy niż Ar-1???

    Czemu chcesz przenieść kominek? Podoba Ci się tak czy z innych względów?

  20. #60

    Domyślnie kominek

    Kominek chcemy przenieść na ścianę sanolu z sypialnią w róg koło drzwi tarasowych. Zastanawiamy się nad tym bo u znajomych fajnie to wygląda, salon jest bardziej ustawny. Tutaj na środku kominek, więc chciałabym by sofa była na wprost, ale co z telewizorem, nie chcę, żeby był koło kominka, a tak, sofa na jedną ścianę, w rogu kominek.
    Może wrzucę zdjęcie i pokażę o co mi chodzi. To coś koło łazienki to prysznic - mąż musi taki mieć, wchodzisz, cały wyłożony kafelkami, stoliczek z drewna z ręcznikami.
    Co do kominka to cały czas myślimy, dlatego zależy mi na zdjęciach.
    A dlaczego uważam, że będzie tańszy niż ar1. Otóż jest na równym prostokącie, nie ma za dużo kątów a to ponoć (wg fachowców z którymi rozmawiałam) zwiększa koszty, poza tym rozpiętość, ar jest 12,5 na 12,5, większy koszt terrivy no i dachu.
    Jak tu wrzucić zdjęcie?

Strona 3 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony