dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 177
  1. #21

    Domyślnie

    jeżeli masz w planach założyc kiedys automat , to z doswiadczenia ( zawodowego) wiem ,że furtka nie jest używana

    nie zapomnij położyc przewodów lub samych peszli --unikniesz w przyszłosci syzyfowej pracy

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał frykow
    Ale ceny z napędem?
    Pomarzyć każdemu można - najprostsze modele tak samo wykonane - taka różnica pomiędzy dwuskrzydłówką a przesuwną..
    Pawlok
    A no właśnie. Ale po dołożeniu napędu może się okazać, że ta skrzydłowa jest droższa od przesuwnej?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał PROAT1
    Ja chciałem dwuskrzydłowa, bo jest wg mnie dużo ładniejsza, ale wzgledu na skomplikowany wjazd musiałem wybrac przesówną. Brama ma tylko 3,1m, bez problemu sie mieszcze sprinterem. Zalety przesównej: zimą nie trzeba odsnieżać. Wady, jeszcze bez napędu bardzo ciężko sie otwiera w porównaniu do skrzydłowej, żona może narzekać. Jakbym miał możliwość wyboru to brałbym tylko i wyłacznie dwuskrzydłową.
    Jeżeli jest dobrze ustawiona to jedzie sama, wystarczy lekko pchnąć. Nie ma ryzyka że odbije i uderzy w samochów. Nie ma konieczności blokowania skrzydeł. Oczywiście dotyczy to bramy

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    2 metry na ogon 4m bramy, 3 metry na ogon 6m bramy, bo im większy rozstaw wózków tym lepiej całość chodzi i mniejszy napęd sobie poradzi z otwieraniem nawet w zimie

    150 cm ogon to rodzi duże problemy, zamontuj sobie taką i testuj, ja z chęcią poczytam jak przezwyciężyłeś problem zbyt wąskiego rozstawu wózków

    Ale na pytanie nie odpowiesz? Trudno, przeżyję.
    Co do krótkiego ogona to odpowiem, że rok temu zamontowałem taką bramę. Światło miało 4m, a przeciwwaga o ile dobrze pamiętam 1,3m. Było to na wyraźną prośbę klienta, ale do dzisiaj brama chodzi bez zastrzeżeń. Była z przewymiarowanym napędem. Prosiłbym o nie wypowiadanie się w temacie, w którym nie ma się zielonego pojęcia.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał zbigmor
    Jeśli własny gust estetyczny nie wchodzi w rozważania to słuchając o doświadczeniach innych i tak zrób przesuwną, samonośną.
    Jej zalety w stosunku do dwuskrzydłowej to:
    - trochę niższe koszty
    Gdzie masz firmę która oferuje przesuwne taniej od dwuskrzydłowej???
    U mnie najtańsza oferta dwuskrzydłowej z furtką 1800 zł netto, a sama przesywna bez furtki 2520 zł netto...

    Pawlok
    Jeśli się weźmie najtańsze konstrukcje to tak jest jak napisałeś bo nawet przy minimaliźmie przesuwna musi mieć profil nośny solidny. Jeśli się weźmie przeciętne konstrukcje to jest tak jak napisałem. Pamiętajmy o słupkach, które przy skrzydłowej muszą wchodzić w ofertę bramy (bo bez nich się jej nie zamontuje), a przy przesuwnej niekoniecznie i nie tak solidny.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    Ale na pytanie nie odpowiesz? Trudno, przeżyję
    skoro się domagasz to napisze po raz trzeci tak prosto jak dla inteligentnych inaczej

    brama samonośna przesuwna wymaga zamocowania elementów nośnych które muszą być proporcjonalne do wielkości bramy, a ponieważ Robak się nie określił czy będzie montował bramę jedno garażową czy dwu garażową napisałem że ogon bramy musi mieć od 2 do 3 metrów, i tyle potrzeba luzu od bramy do furtki, inaczej raz na 5 lat będzie wzywał serwisanta do wymiany łożysk w wózkach
    Cytat Napisał zbigmor
    Prosiłbym o nie wypowiadanie się w temacie, w którym nie ma się zielonego pojęcia.
    skoro jesteś taki fachman od bram to doradź mi

    mam 6 m bramę od co najmniej 10 lat, samonośna przesuwną, waży co najmniej 600kg, rozstaw wózków 2m, już raz jakieś 5 lat temu były wymieniane łożyska, pomogło na jakiś rok, teraz brama otwiera się jak 2 osoby szarpią jednocześnie

    u znajomego bardzo podobnie, ma ok 5 letnią bramę i też coraz ciężej chodzi i tez ogon 2 metry do 6 metrowej bramy, i każdy łódzki fachman od bram radzi wymianę łożyskowania średnio co 5 lat, a podobno wózki miały być niezniszczalne

    i co ty na to ?? czy to znaczy że nie da się zrobić dobrze działającej samonośnej bramy na lata ?? a może fachmany celowo robią za wąski rozstaw wózków żeby sobie potem raz na 5 lat przyjeżdżać z serwisem ??

    Co do pytania to dalej grzecznie zapytam, aby nikogo nie obrażać - skąd wziąłeś ogon 2,3m?
    Cytat:"tam trzeba wygospodarować minimum 2,3m wolnego na ogon bramy". Nie napiszę nic o inteligencji bo to obraźliwe, ale przypomnę, że 3 razy o to pytałem i nie otrzymałem odpowiedzi.
    Co do trwałości bram to jest to kwestia właściwego zaprojektowania i wykonania. Wasze bramy były po prostu wadliwe lub wadliwie zamontowane lub użytkowane w trudnych warunkach i dlatego są z nimi problemy.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Co do pytania to dalej grzecznie zapytam, aby nikogo nie obrażać - skąd wziąłeś ogon 2,3m?
    Cytat:"tam trzeba wygospodarować minimum 2,3m wolnego na ogon bramy".
    Zbigmor, wrzuć na luz. Napisał "2,3m" mając na myśli 2 do 3 metry na ogon, a nie 2m i 30cm.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    .......otóż kiedy brama będzie otwarta nie będzie można posłużyć się furtką, ..........czy przekombinowane?
    Mam bramę przesuwną z automatem, wjazd szer. 4 metry, furtki brak. Żyję, nikt nie ma problemu żeby wejść/wyjść, wjechać/wyjechać.
    Pozdrawiam - Piotr

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał zbigmor
    Co do pytania to dalej grzecznie zapytam, aby nikogo nie obrażać - skąd wziąłeś ogon 2,3m?
    Cytat:"tam trzeba wygospodarować minimum 2,3m wolnego na ogon bramy".
    Zbigmor, wrzuć na luz. Napisał "2,3m" mając na myśli 2 do 3 metry na ogon, a nie 2m i 30cm.

    Napiszę szczerze, że na to nie wpadłem, ale chyba też nie można się dziwić. Teraz rozumiem intencję i mam nadzieję, że też zostanę zrozumiany skąd ten mój upór.
    Co do reszty doświadczeń zdanie podtrzymuję, ale teraz nerwowość mpoplawa jest dla mnie zrozumiała w rzeczonym temacie. mam nadzieję, że bez urazy.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał zbigmor
    Co do pytania to dalej grzecznie zapytam, aby nikogo nie obrażać - skąd wziąłeś ogon 2,3m?
    Cytat:"tam trzeba wygospodarować minimum 2,3m wolnego na ogon bramy".
    Zbigmor, wrzuć na luz. Napisał "2,3m" mając na myśli 2 do 3 metry na ogon, a nie 2m i 30cm.
    Hm, czytając te potyczki też miałem na myśli 2m i 30cm...
    WARTO? WARTO!

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał zbigmor
    Co do pytania to dalej grzecznie zapytam, aby nikogo nie obrażać - skąd wziąłeś ogon 2,3m?
    Cytat:"tam trzeba wygospodarować minimum 2,3m wolnego na ogon bramy".
    Zbigmor, wrzuć na luz. Napisał "2,3m" mając na myśli 2 do 3 metry na ogon, a nie 2m i 30cm.
    Hm, czytając te potyczki też miałem na myśli 2m i 30cm...

    Bo widząc 2,3m naturalnym jest skojarzenie z 2 m i 30cm, ale to tylko drobny błąd, a dyskusja wyglądała jakby tyczyła wyższej sprawy, dlatego tak to ująłem na końcu. Po prostu jako człowiek techniczny staram się zawsze czytać dosłownie to co napisane, a tyczy się spraw technicznych. Jak dla mnie powinno być napisane 2-3m, co i tak nie jest prawdą, ale z reguły taki wymiar powinien obowiązywać.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Na stronie jednego z producentow mozna znalezc prosty wzor do obliczenia miejsca na brame przesuwna:
    T - całkowita długość skrzydła bramy (T = So + K + 400 ),[mm]
    So - szyrokosc miedzy slupami
    K- rozstaw srub fundamantowych, w praktyce dla skrzydla:
    - 3500cm - 1100mm
    - 4000cm - 1300 mm
    - 4500-5500 - 1500 mm
    - 6000 i wiecej - 1700 mm

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    U nas brama jest dwuskrzydłowa.Na początku wszystko było OK.ale z biegiem czasu doszedł kolejny samochód i teraz przydałoby się te trochę miejsca, które w praktyce zajmują skrzydła bramy.Tak więc powoli zaczynamy myślec o wymianie na przesówną
    JOAZ

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Nie jestem producentem ani montażysta bram. Przytoczone przeze mnie informacje mozna znalesc na sronie jednego z producentow bram ( i nie tylko) w naszym kraju. Wystarczy troche poszperac, zadzwonic, spotac sie z przedstawicielem i wszystko w tym temacie!

    Brama o wymiarach 6m to wydatek kilku tysiączków( bliżej nastu) i to bez sterowania.
    Swoja droga jakiej firmy masz bramkę ze dwa razy wymieniałeś łożyska i więcej go na oczy nie widziałeś ? Firma obuwnicza "Jan Kapec i syn ?

    Pozdrawiam



    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    Wasze bramy były po prostu (...) użytkowane w trudnych warunkach i dlatego są z nimi problemy.
    mój fachman od bram powiedział dokładnie to samo jak zaprosiłem go na drugą z kolei gwarancyjną wymianę łożysk i więcej go na oczy już nigdy nie widziałem, może opiszesz dokładnie co to są trudne warunki bo w kwestii zaprojektowania i montażu fachman zarzekał się że ma największe doświadczenie w Polsce

    PS dajesz na swój montaż 5 lat gwarancji na łożyskowanie ?? ja bym z chęcią od zaraz wziął 2 takie zestawy z ogonem mniejszym niż 2 m przy 6 m bramie bo wtedy nie musiał bym przesuwać furtki ani robić nowego fundamentu
    Cytat Napisał tomik2874
    Na stronie jednego z producentow mozna znalezc prosty wzor do obliczenia miejsca na brame przesuwna:
    (...) w praktyce dla skrzydla:
    - 6000 i wiecej - 1700 mm+ 400
    a w praktyce ile ten producent daje gwarancji na łożyskowanie tak wykonanej bramy ??

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jeszcze w planach, ale coraz bliżej
    Będzie przesuwna, samonośna, 4m.
    Front bez szału - 17 m, ale chyba wejdzie akurat (zakładam 6 m z "ogonem"), furtka bez kolizji.

    Decyzja z wyniku searchu netowego i doświadczeń w biurze z bramą przesuwną na szynie. Masakra. Śnieg, lód, liście, piach..
    Never again.

    Oczywista oszczędność miejsca na działce. Zamiast otwartego skrzydła wolę mieć miejce na samochód przed garażem.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    A no właśnie. Ale po dołożeniu napędu może się okazać, że ta skrzydłowa jest droższa od przesuwnej?
    Napęd mi niepotrzebny do szczęścia..
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał frykow
    A no właśnie. Ale po dołożeniu napędu może się okazać, że ta skrzydłowa jest droższa od przesuwnej?
    Napęd mi niepotrzebny do szczęścia..
    Pawlok
    Pożyjemy , zobaczymy

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    Wasze bramy były po prostu (...) użytkowane w trudnych warunkach i dlatego są z nimi problemy.
    mój fachman od bram powiedział dokładnie to samo jak zaprosiłem go na drugą z kolei gwarancyjną wymianę łożysk i więcej go na oczy już nigdy nie widziałem, może opiszesz dokładnie co to są trudne warunki bo w kwestii zaprojektowania i montażu fachman zarzekał się że ma największe doświadczenie w Polsce

    PS dajesz na swój montaż 5 lat gwarancji na łożyskowanie ?? ja bym z chęcią od zaraz wziął 2 takie zestawy z ogonem mniejszym niż 2 m przy 6 m bramie bo wtedy nie musiał bym przesuwać furtki ani robić nowego fundamentu
    Cytat Napisał tomik2874
    Na stronie jednego z producentow mozna znalezc prosty wzor do obliczenia miejsca na brame przesuwna:
    (...) w praktyce dla skrzydla:
    - 6000 i wiecej - 1700 mm+ 400
    a w praktyce ile ten producent daje gwarancji na łożyskowanie tak wykonanej bramy ??


    Z tym internetem to trochę przesada. 10 lat temu już się zdarzał gdzieniegdzie, a nawet parę lat wcześniej.
    Co do trwałości wózków to ostatnio montowałem bramę na posesji, gdzie codziennie mimo zamiatania zbierała się przy bramie kupka żwiru grubości około 2 cm. Jeśli tak nawiewa piasek to prawie żadne łożyska długo nie wytrzymają.
    Co do zbyt dużego obciążenia na wózki spowodowanego długością bramy rada jest prosta. Zastosować wózki z większą ilością rolek. Na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów typowych wózków.
    Na łożyska mogę dać i 10 lat gwarancji, ale mało kogo będzie na nie stać. Wyobraź sobie, że w samochodach potrafią łożyska wytrzymać sporo więcej niż wymagasz do bramy, a warunki pracy i czas pracy mogą być sporo trudniejsze niż przy bramie.
    Jak chcesz prostego rozwiązania to kup wózki z większą ilością rolek i nie wnikaj w długość ogona bo ona nie ma z trwałością łożysk prawie nic wspólnego.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Z tym internetem to trochę przesada. 10 lat temu już się zdarzał gdzieniegdzie, a nawet parę lat wcześniej.
    To gruba przesada - 10 lat temu to rozkwit sieci osiedlowych a więc czas gdy internet już dosyć szeroko trafiał pod strzechy. Oczywiście odbywało się to głównie w dużych miastach.

    To tak na marginesie dyskusji.

  20. #40

    Domyślnie

    Mam teraz przesuwną na rolkach (nie samonośną). Nigdy więcej. Rolki trzeba regularnie smarować. Aktualnie stan bramy - "całorocznie rozwarta". Rolki odmówiły posłuszeństwa i nie ma kiedy się za to wziąć. W zimie koszmar. Prowadznice muszą być odśnieżone. Zaczynamy niebawem budowę nowego domu i tam będzie dwuskrzydłowa na stówę. Nawet po rozmowach jestem z nimi: http://www.bramex.pl/

    Pozdrawiam
    ===DARPIOT===
    [email protected]

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony