dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 181
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie projekt M74 WSCHÓD SŁOŃCA

    Czy jest ktoś kto buduje/wybudował Wschód Słońca w okolicach Łodzi?
    Obecnie zastanawiamy się nad kupnem tego projektu. Rzuty domu są bardzo podobne do Domu w Groszku z Archonu (nie ukrywam iż byliśmy zainteresowani tym projektem na początku, ale Wschód Słońca ma lepiej dla nas usytuowaną łazienkę i nie będzie aż tyle przeróbek przy adaptacji- prawie wcale ich nie będzie).
    Co myślicie o tym projekcie??

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie projekt M74 WSCHÓD SŁOŃCA

    witam, jestem tu nowa, poszukuję osób, które zbudowały Wschód słońca M74. Przeglądałam forum, ale nic nie znalazłam...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam ja tez poszukuje osob ktore buduja/zbudowaly domek wg tego projetku.
    Projekt jest dosc podobny(uklad pomieszczen) do domu w groszku z archonu.
    Jesli mozna wiedziec to na jakim etapie budowy jestes?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    My też wybraliśmy projekt Wschód Słońca i namiętnie poszukuję kogoś kto już go zrealizował lub też jest w trakcie realizacji

  5. #5

    Domyślnie

    Ja z mężem wybraliśmy projekt Wschód Słońca. Właśnie załatwiamy pozwolenie na budowę i na wiosnę - w okolicach czerwca - zaczynamy budowę

  6. #6

    Domyślnie

    W jakich okolicach stanie Wasz domek? Robiliście jakieś zmiany w projekcie. My jesteśmy przed zakupem projektu, czekamy tylko na decyzję o warunkach zabudowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Będziemy budować 60 km od Warszawy w kierunku Lublina
    Zmiany?? Nieznaczne. Nie będziemy robili kominka, na górze podnosimy ścianki kolankowe o 1 lub 2 cegły (wysokość 80 cm to dość mało, aby cokolwiek postawić), powiększymy przedpokój przesuwając drzwi w kuchni do końca, w garażu nie robimy okna (dzięki temu do sąsiada możemy przysunąć się o metr). Zastanawiamy się nad schodami, zrobilibyśmy schody całe drewniane na stelażu. Również istotną dla nas zmianą było to, że nad garażem będziemy robili strop. Dzięki temu na górze zyskamy całkiem duże pomieszczenie, w którym zrobimy sobie garderobę. To chyba wszystko
    A wy wprowadzacie jakieś zmiany?? Gdzie będziecie budować??

  8. #8

    Domyślnie

    Budować będziemy ok 60 km od Wrocławia w stronę granicy Czeskiej. Zastanawiamy się właśnie nad zmianami w projekcie. Dziękuję Ci za uwagę dotyczącą ścianki kolankowej, ponieważ na to nie zwróciliśmy uwagi. Na 100% chcemy zrobić część nad garażem jako użytkową - szkoda takiej przestrzeni. Zagospodarujemy ja na pralnie i garderobę, likwidujemy okno w garażu - zawsze to jedno mniej do mycia Zmieniamy też sposób ogrzewania - piec z podajnikiem na ekogroszek itp
    Likwidujemy też balkon na piętrze z boku budynku i odrobinę zmniejszamy wielkość okien - o ile będzie to możliwe.
    Chcielibyśmy również powiększyć okno w jadalni wychodzące na front budynku, ponieważ z tej strony mamy najładniejszy widok i szkoda nam go zamykać w pomieszczeniu. Zastanawiamy się również czy taras z tyłu budynku nie przerobić na oranżerie - ale to jeszcze musimy przemyśleć.

    Macie już jakieś wstępne wyliczenia dotyczące kosztów inwestycji?

  9. #9

    Domyślnie

    Nasz architekt zwrócił uwagę, że ścianki kolankowe są dość niskie, przez co nawet szafki nie dosuniemy do końca. Tak więc warto podnieść o 1-2 cegły
    My również zmieniamy rodzaj pieca - również decydujemy się na piec na ekogroszek U brata jest i jest bardzo praktyczny
    Jeśli chodzi o powiększenie okna w jadalni - myślę, że nie będzie problemu. My rezygnujemy w jadalni z tych dwóch wielkich okien wychodzących na ogród. Zrobimy jedne drzwi

    A z jakiego materiału będziecie budować ?? I ilu warstwowe ściany??

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    jeszcze nie zdecydowaliśmy jaki materiał wybierzemy.

  12. #12

    Domyślnie

    My będziemy budować z pustaków ceramicznych firmy Markowicze. Materiał już jest, teraz tylko czekamy na ładną pogodę

  13. #13

    Domyślnie

    również myślimy o pustakach

    Czekamy tylko na decyzję o warunkach zabudowy i kupujemy projekcik, aby móc działać dalej

    już nie mogę doczekać się kiedy to wszystko się rozpocznie

  14. #14

    Domyślnie

    a znaleźliście jeszcze kogoś kto też buduje ten domek lub już ma to za sobą?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jerro1307

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    my też czekamy na pozwolenie

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jerro1307

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania_uparta
    My będziemy budować z pustaków ceramicznych firmy Markowicze. Materiał już jest, teraz tylko czekamy na ładną pogodę
    z maxów??

    ile ich kupiliście??

  17. #17

    Domyślnie

    Tak, będziemy budować z MAXów. Mąż się uparł i będziemy budować ściany trójwarstwowe - MAX, styropian 8 mm, K-3.
    Jeśli chodzi o ilości pustaków, muszę sprawdzić w domu i napiszę. Tylko ciekawe, czy dobrze wyliczyliśmy

  18. #18

    Domyślnie

    w standardzie w projekcie jest beton komórkowy

    Co sądzicie o tym materiale? z jakich powodów zdecydowaliście się na zmianę na pustak

    ps.

    dostaliśmy już decyzję o warunkach zabudowy, teraz geodeci...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jerro1307

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynabz
    w standardzie w projekcie jest beton komórkowy

    Co sądzicie o tym materiale? z jakich powodów zdecydowaliście się na zmianę na pustak

    ps.

    dostaliśmy już decyzję o warunkach zabudowy, teraz geodeci...
    1) 90 % budujących w mojej okolicy używa tego materiału
    2) 90% budowlańców z którymi rozmawiałem poleciło mi maxa
    3) chyba jest najtańszy

  20. #20

    Domyślnie

    Witamy Wszystkich serdecznie!
    My też z grona osób, które wybrały ten projekt
    Jesteśmy na etapie załatwiania "decyzji o warunkach ..."
    mamy pytanko co do zmian projektu a dokładnie o adaptacji pomieszczenia nad garażem tzn. jak przestawiliście ścianki na górze? którędy wejście? itp.
    drugie pytanko to do tych ścian, wydaje się ciekawie ... czy MAX plus 8 i K-3 i to wszystko, czy jeszcze jakieś ocieplenie?

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony