dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 181
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    airik

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś wprowadzał zmiany do projektu mające na celu poszerzenie salonu. Z naszych obserwacji wnika że ma on ok. 4.5 m. Czy to waszym zdaniem nie jest zbyt mało?

  2. #42

    Domyślnie

    Witam nowe osoby na naszym forum pamiętam jak szukaliśmy projektu, to wydawało mi się, że nikt M74 nie buduje, a tu grono sympatyków okazało się całkiem spore

    masz rację Aniu z tą ekipą, o dobrych fachowców ciężko od ręki. Mamy już sprawdzonego fachowca od wykończeniówki (robił wcześniej u nas trochę rzeczy w mieszkanku i rewelacja - więc tutaj już nie mamy żadnych wątpliwości, kto zajmie się pracami wykończeniowymi ). Spotkaliśmy się z nim aby polecił nam jakąś dobrą ekipę, która nam domek postawi no i mam trzy namiary. Jak wrócimy z urlopu (trzeba nabrać sił przed budową ) to spotkamy się z fachowcami.

    Przemyśleliśmy temat i doszliśmy do wniosku, że na sprawdzonych budowlańców warto poczekać, bo to co nasłuchaliśmy się o różnych "fachowcach" to przeraża - więc stawiamy na sprawdzonych ludzi. A więc, jeśli w tym roku już nie zdążymy to ostro ruszamy na wiosnę - a teraz zrobimy wjazd, studnie, ogrodzenie, załatwimy kredyt i takie tam inne, o których pewnie jeszcze nie wiem, że są bo na każdym kroku coś nowego wychodzi.. dzisiaj mieliśmy wizytę w Starostwie, bo jak nam naliczyli grunt do wyłączenia z produkcji rolnej to okazało się, że będziemy przez 10 lat po 1500 zł. płacić za tą przyjemność. Więc wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Pana Kierownika Wydziału w nastawieniu bojowym, z jakimiś orzeczeniami NSA aby postawić na swoim i policzyć tak, aby nie przekroczyć 500 m2. I w sumie to nie rozumiem o co chodziło, bo jak już przyszliśmy do Pana Kierownika i powiedzieliśmy tylko, że nie zgadzamy się z jego decyzją (nawet nie uzasadniając dlaczego) to zrobił obrys po naszemu. Już się przeraziła, bo to tak naprawdę pierwsze trudności jakie mieliśmy do tej pory, ale całe szczęście szybko problem się rozwiązał I czekamy dalej ... Ciekawe ile nas jeszcze różnego rodzaju wycieczek do Urzędu czeka zanim to pozwolenie dostaniemy.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał airik Zobacz post
    Witamy wszystkich a w szczególności katarzynebz, gdyż też mieszkamy na południe od Wrocławia

    Marzymy o własnym domku. Marzymy mimo tego, że jesteśmy absolutnymi laikami budowlanymi. Wierzymy, że dzięki temu forum sytuacja w tej kwestii ulegnie poprawie.

    Na tą chwilę mamy działkę i chęci. Acha, na sąsiedniej działce jest woda i prąd. Jeśli chodzi o projekt wstępnie zdecydowaliśmy się na "WS". Celowo używamy słowa "wstępnie" gdyż chcielibyśmy dowiedzieć się od Was (a w szczególności od osób, które dysponują już projektem na własność) czy zdolność kredytowa w wysokości 370 -400 tys wystarczy na "WS" z materiałów zasugerowanych projekcie, czy raczej powinniśmy pomyśleć o jakiejś altance?? . Wiemy, że pytanie jest bardzo ogólne ale odpowiedź na nie ma dla nas kluczowe znaczenie. Wszędzie słyszymy, żeby zacząć wszystkie procedury potrzebny jest projekt. Brak elementarnej wiedzy powoduje, że kręcimy się nieco w kółko. Wywalić ponad 2000 za projekt by potem okazało się, że nasze marzenia muszą pozostać marzeniami nie uśmiecha nam się. Pomożecie?
    spokojnie kwota, o której myślicie powinna wystarczyć. my jeszcze nie zrobiliśmy kosztorysu, ale zasięgaliśmy wstępnie opinii znajomych, którzy budowali/ budują podobne domki i mówią, że można się zmieścić w takich pieniądzach. Wszystko zależy od wykończeniówki, wiadomo materiały są różne i mają też różne ceny Jak zrobimy kosztorys to napiszę na ile nam to wycenili. Według mnie najważniejsze trzymać się budżetu na każdym etapie, wiadomo jak na coś wyda się więcej niż było przewidziane to na co innego może braknąć

  4. #44

    Domyślnie

    podsumowałam koszty etapu pierwszego

    A DOKUMENTACJA, UZGODNIENIA 8 736,52 zł
    z tego:
    A wypis z ewidencji gruntów 72,00 zł
    A projekt domu 1 950,00 zł
    A mapa do celów projektowych 700,00 zł
    A przyłączenie prądu 2 714,52 zł
    A architekt 800,00 zł
    A uzgodnienia elektryczne 600,00 zł
    A adaptacja projektu, przeróbki oraz projekt garażu 1 900,00 zł

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał airik Zobacz post
    Czy ktoś wprowadzał zmiany do projektu mające na celu poszerzenie salonu. Z naszych obserwacji wnika że ma on ok. 4.5 m. Czy to waszym zdaniem nie jest zbyt mało?
    Airik, nie wiem, czy będą możliwe takie zmiany, z tego względu że: za chwilę masz klatkę schodową, a 2 - między salonem a kuchnią i między salonem a klatką schodową masz ściany nośne, które podtrzymują strop. Dlatego przed zakupem radzę skontaktujcie się z Muratorem, czy takie zmiany będą możliwe.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynabz Zobacz post
    podsumowałam koszty etapu pierwszego

    A DOKUMENTACJA, UZGODNIENIA 8 736,52 zł
    z tego:
    A wypis z ewidencji gruntów 72,00 zł
    A projekt domu 1 950,00 zł
    A mapa do celów projektowych 700,00 zł
    A przyłączenie prądu 2 714,52 zł
    A architekt 800,00 zł
    A uzgodnienia elektryczne 600,00 zł
    A adaptacja projektu, przeróbki oraz projekt garażu 1 900,00 zł
    Adaptacja projektu, przeróbki ?? zastanówcie się i poszukajcie wśród architektów. My np. znaleźliśmy takiego u którego kupiliśmy projekt i wszystkie zmiany naniósł nam za darmo

  7. #47

    Domyślnie

    Witam wszysktich!

    Nam też bardzo podoba się ten projekt.
    W sobotę wylewamy fundament Wschodu Słońca w okolicach Stalowej Woli
    Może ktoś wrzuciłby fotki na forum taka jestem ciekawa jak to wszystko będzie wygklądało! I czy po wybudowaniu spełniły się wasze oczekiwania??

    Pozdrawiam !

  8. #48

    Domyślnie

    Mamy pierwszą wycenę od ekipy budowlanej. Za postawienie domku wraz z zadaszeniem wycena jest na 58 000 zł. za robociznę.

    Co o tym sądzicie, jaką cenę podały wasze ekipy za wybudowanie tego domku?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynabz Zobacz post
    Mamy pierwszą wycenę od ekipy budowlanej. Za postawienie domku wraz z zadaszeniem wycena jest na 58 000 zł. za robociznę.

    Co o tym sądzicie, jaką cenę podały wasze ekipy za wybudowanie tego domku?
    Katarzynabz, według mnie to dużo... U nas wygląda to tak:

    1800 zł -> wymurowanie bloczków fundamentowych. W związku z tym że jest nisko i będziemy chcieli nawozić, to robiliśmy 5 warstw bloczków.
    5000 zł -> pierwsza kondygnacja, tzn. ściany nośne
    5000 zł -> strop teriva
    5000 zł -> druga kondygnacja, tzn. ściany nośne i działowe
    4000-5000 zł -> II strop teriva + skosy
    4000-5000 zł -> ściany szczytowe + ścianki działowe na dole
    5000-6000 zł -> celagier + pokrycie dachu blachodachówką
    ok.1500 zł -> schody wejściowe
    31300 -34 300 zł -> razem


    Tylko trzeba pamiętać, że murujemy ściany trójwarstwowe

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania_uparta Zobacz post
    Katarzynabz, według mnie to dużo... U nas wygląda to tak:

    1800 zł -> wymurowanie bloczków fundamentowych. W związku z tym że jest nisko i będziemy chcieli nawozić, to robiliśmy 5 warstw bloczków.
    5000 zł -> pierwsza kondygnacja, tzn. ściany nośne
    5000 zł -> strop teriva
    5000 zł -> druga kondygnacja, tzn. ściany nośne i działowe
    4000-5000 zł -> II strop teriva + skosy
    4000-5000 zł -> ściany szczytowe + ścianki działowe na dole
    5000-6000 zł -> celagier + pokrycie dachu blachodachówką
    ok.1500 zł -> schody wejściowe
    31300 -34 300 zł -> razem


    Tylko trzeba pamiętać, że murujemy ściany trójwarstwowe
    Aniu o co chodzi z tym II stropem teriva?

    Szczegółowo to wygląda mniej więcej tak:

    fundamenty (stan zero) - 13 500 zł.
    ściany parteru - 8 000 zł.
    strop- 9 200 zł.
    ściany piętra - 8 000 zł.
    dach (dachówka) - 19 600 zł.

    w Twojej wycenie nie widzę kosztów stanu zero poza tymi bloczkami, dlatego rozpisałam szczegóły

  11. #51

    Domyślnie

    w rejonie Gorzowa Wlkp. ceny robocizny wahają się od 40 tys. do 60 tys. za stan surowy zamknięty
    średnio jednak za nasz projekt to ok 50 tys.
    wydaje nam się 58 tys. to dość wysoko, warto jeszcze poszukać

    Ania, właśnie, rozwiń trochę Twoje wyliczenia i koszty, plis, fundamenty to tylko bloczki czy też z ociepleniem i ławami ? i jaki drugi strop?

    My w tej chwili już czekamy na pozwolenie i może na przełomie września i października uda nam się ruszyć


    Pozdrawiamy

  12. #52

    Domyślnie

    Jeśli chcecie szczegółowo dowiedzieć się o II stropie, to odsyłam do dziennika budowy Ged`a. Oto link: http://forum.muratordom.pl/showthrea...9-mi-TRUMN%CA-!!!

    W wielkim skrócie wygląda to w ten sposób:
    murarze niektóre ścianki działowe na górze zrobili grubsze. W projekcie są 12 cm, my miejscami zrobiliśmy 25 cm. Na tych ścianach + wymurowanych ścianach nośnych położyli belki i gary (strop teriva). Następnie między zewnętrznymi belkami a ścianką kolankową zrobili szalunek i murują z cegły dziurawki. Po wymurowaniu skosów zaleją belki i gary i będziemy mieć trwały strop

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania_uparta Zobacz post
    Katarzynabz, według mnie to dużo... U nas wygląda to tak:

    1800 zł -> wymurowanie bloczków fundamentowych. W związku z tym że jest nisko i będziemy chcieli nawozić, to robiliśmy 5 warstw bloczków.
    5000 zł -> pierwsza kondygnacja, tzn. ściany nośne
    5000 zł -> strop teriva
    5000 zł -> druga kondygnacja, tzn. ściany nośne i działowe
    4000-5000 zł -> II strop teriva + skosy
    4000-5000 zł -> ściany szczytowe + ścianki działowe na dole
    5000-6000 zł -> celagier + pokrycie dachu blachodachówką
    ok.1500 zł -> schody wejściowe
    31300 -34 300 zł -> razem


    Tylko trzeba pamiętać, że murujemy ściany trójwarstwowe
    Ten post dotyczy tylko robocizny

    beton na fundamenty (tylko w ziemi) - 8000 zł
    bloczki na fundamenty (nad ziemią 5 warstw) - 3700 zł
    robocizna za wymurowanie bloczków - 1800 zł
    folia kubełkowa - izolacja fundamentów od piasku zasypowego - 500 zł
    piasek zasypowy - 900 zł

    Pozostałe koszty przedstawię w wolnej chwili w domu, bo w teraz nie pamiętam

    W tej chwili ciągle biegamy między działką a domem teściów

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem ze Stalowej Woli i intensywnie zastanawiam się nad wyborem tego projektu proszę Agę- Tomka o wysłanie wiadomości z nr telefon (mój nr gg 4632434).
    Pozdrawiam ;D
    Ostatnio edytowane przez Janusz & Gosia ; 13-08-2010 o 19:56 Powód: dopisanie nazwy odbiorcy

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    co do kwot to u nas wyszlo tak iz za 150tys zrobilismy stan surowy otwarty, max29, dachowka rupp-ceramika (sirius).

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    msr_jr

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jeżeli to nie problem to proszę rozbić tą kwotę na poszczególne elementy. Może jekieś fotki?? . Ja zaczynam pod Kołobrzegiem za tydzień stan zero, na resztę nie będę się porywał przed zimą. Pozdrawiam.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz & Gosia Zobacz post
    Witam,
    Jestem ze Stalowej Woli i intensywnie zastanawiam się nad wyborem tego projektu proszę Agę- Tomka o wysłanie wiadomości z nr telefon (mój nr gg 4632434).
    Pozdrawiam ;D
    Witajcie, wybudowaliśmy dom w Grębowie. Podaje adres [email protected]. Jeśli chcecie się skontaktować to piszcie

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    Witam,
    my przymierzamy sie do startu na wiosne, na razie szukamy jakies ekipy, ktora nam postawi stan surowy do konca przyszlego roku.
    czy macie kogos kogo mozecie polecic ?

  19. #59

    Domyślnie

    My fundament mieliśmy ubity dopiero pod koniec lipca. A w tej chwili dom wygląda tak w sumie nie licząc fundamentów dom postawiony w 2 miesiące teraz jeszcze tylko dach i czekamy do wiosny

    Oczywiście robiliśmy też drugi strop co widać na załączonym obrazku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domm..jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	27819  

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Ewelina & Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy Wszystkich serdecznie!

    My również z grona osób, które wybrały projekt Wschód Słońca będziemy budować w Gorzowie Wlkp., na tą chwilę dostaliśmy warunki zabudowy i mamy zamówiony projekt

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony