dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 181
  1. #141
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    @alicja i piotr,

    to Wy przed dachem robicie wykończeniówkę .

    pokażcie swoje projekty - ja jakoś nie mogłem się zebrać aby opisywać w dzienniku jak przebiega budowa - za duży leń ze mnie..........
    poza tym jestem niecierpliwy i szybko się denerwuję więc może to i lepiej, żeby więcej czytać niż pisać
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  2. #142
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    Witam,

    jak Wam idzie budowa - zwłaszcza przy niesprzyjającej prognozie pogody?

    chciałem sobie trochę ponarzekać, że ocieplenie będzie mnie kosztowało 20% więcej z uwagi na temperatury jakie mają panować w najbliższym tygodniu
    i komu mam wystawić fakturkę za różnicę??
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witajcie,
    w naszym dzienniku nie ma jeszcze najbardziej aktualnych foto, ale postaram sie wrzucic w nastepnym tygodniu.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  4. #144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszkagrzegorz

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Hej witamy! u nas powoli ale prace też postępują Zalaliśmy strop i bierzemy się za górę. Więźba zamówiona, teraz szukamy dachówki i okien dachowych (zastanawiamy się nad drewnianymi-czy warto?? Porady mile widziane). Zrobiła się zima co nie napawa optymizmem... LOOTEK: COŚ O TYM WIESZ..? A swoją drogą czemu ten koszt ocieplenia wzrósł o 20 % - robocizna? Aha LOOTEK: naTwoich zdjęciach widać dwa okna dachowe w łazience - to są białe od środka plastiki czy drewniane? Zastanawiamy się nad urządzeniem górnej łazienki stąd pytanie czy któreś okno nie wypada nad wanną (my chcemy jedno okno zlikwidować) - jak u siebie to rozwiązaliście? POZDRAWIAMY

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    fakt, zima przyszła - ponad 10 cm śniegu (padało przez całą sobotę) bleeeee

    a co do kosztu - cena wzrosła o dodatkową potrzebę podgrzewania - wykonawca korzysta z własnego agregatu prądotwórczego

    okna wszędzie mam plastiki (białe bo tańsze - ale można wybrać w kolorze to wtedy nie będzie takiej różnicy jak u mnie - okna dachowe w bieli a drzwi balkonowe w brązie

    w łazience oba okna mam nad wanną - tak wyszło ale chciałem mieć doświetloną łazienkę -takie skrzywienie.............. aha uwaga - jeżeli dwa okna obok siebie to zamawiajcie podwójny fartuch a nie dwa pojedyncze - ja musiałem zmieniać

    uważajcie na wysokość zamontowania okien dachowych - u mnie trochę za wysoko i muszę na palcach stawać aby coś zobaczyć ale może dzięki temu będzie jaśniej w pokojach - czas pokaże.......
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  6. #146
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    ale tu cisza albo juz wszyscy zasnęli snem zimowym, albo już zakończyli budowę i podczas mieszkania nie ma czasu na pisanie na forum..........
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  7. #147
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    thomas90

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Brzozów
    Kod pocztowy
    36-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy ktokolwiek ma już urządzony w środeczku ten domek? Jeśli tak to prosiłbym o jakiekolwiek zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Tomek

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas90 Zobacz post
    Czy ktokolwiek ma już urządzony w środeczku ten domek? Jeśli tak to prosiłbym o jakiekolwiek zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Cześć Tomek,

    Myśle że możesz również przejrzec galerie osob, ktore buduja "dom w groszku" z archonu. Te projekty sa bardzo podobne do siebie
    U nas jeszcze sporo prac zeby zamieszkac, ale mysle ze na jesien bedziemy mogli sie podzielic fotkami

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  9. #149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    thomas90

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Brzozów
    Kod pocztowy
    36-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Dzieki za odpowiedz napewno przegladne dom w groszku, ale jakbys mial jakiekolwiek zdjecia swojego domku od wewnatrz to dodaj do dziennika
    Pozdrawiam
    Tomek

  10. #150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kaszubek
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kaszuby GKA,GDA,GWE
    Posty
    3

    Smile

    Cytat Napisał lootek Zobacz post
    fakt, zima przyszła - ponad 10 cm śniegu (padało przez całą sobotę) bleeeee

    a co do kosztu - cena wzrosła o dodatkową potrzebę podgrzewania - wykonawca korzysta z własnego agregatu prądotwórczego

    okna wszędzie mam plastiki (białe bo tańsze - ale można wybrać w kolorze to wtedy nie będzie takiej różnicy jak u mnie - okna dachowe w bieli a drzwi balkonowe w brązie

    w łazience oba okna mam nad wanną - tak wyszło ale chciałem mieć doświetloną łazienkę -takie skrzywienie.............. aha uwaga - jeżeli dwa okna obok siebie to zamawiajcie podwójny fartuch a nie dwa pojedyncze - ja musiałem zmieniać

    uważajcie na wysokość zamontowania okien dachowych - u mnie trochę za wysoko i muszę na palcach stawać aby coś zobaczyć ale może dzięki temu będzie jaśniej w pokojach - czas pokaże.......
    Witam ja wybrałem ten sam co tylko M74C -czyli podpiwniczony z garażem 2 stanowisk owym pozwolenia mam wszystko
    na wiosnę działam

    Mi to pójdzie szybko bo prowadzę firmę budowlaną w woj. Pomorskim wiec za pracę mojej budowy będę płacił stawkę godzinową
    Moja firma zajmuje się stanami surowymi oraz pod klucz jak ktoś chce wiedzieć ile za prace poszczególne to mogę pomoc ile biorą aby was nie naciągnąć na koszta robocizny
    Ja każdych prac prowadzę zdjęcia wiec jak ruszę za łoże temat i bede opisywał wszystko po kolei wraz z zdjęciami , moje zmiany to zamiast stropu Teriva zastępuje lanym bo jest tańszy i mała zmiana pomieszczeń w piwnicy kołowania będzie pod numerem 22 (była 21) a pomieszczenie gospodarcze 21 a( było pod 22) po prostu na odwrót ,ogrzewanie centralne , także myślę nad usunięciu ścianki działowej , lub skróceniu z miejsca postojowego pojazdów do gospodarczego które mieści się pod numerem 23

    Jestem ciekaw czy ktoś zakończył budowę takiego chodzi mi o zdjęcia ułożenia umeblowania , lub jak w rzeczywistości on wygląda
    Ostatnio edytowane przez kaszubek ; 22-01-2013 o 22:34 Powód: M74C - PROJEKT

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszkagrzegorz

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witamy!
    Dawno się nie odzywaliśmy, walczymy dzielnie z kolejnymi etapami budowy...
    Jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, potem jeszcze kominek z rozprowadzaniem ciepła no i tynki, wylewka, a co dpiero szczegóły w łaziece, kuchni...
    Mam pytanie może ktoś podzieli się z nami doświadczeniem, gdzie w kuchni zaplanowaliście zlewozmywak (czy wszyscy pod oknem???) bo my to zmieniamy, no i gdzie zaplanowaliście piekarnik???(chodzi o taki pod zabudowę - na wysokości ręki) .
    Walczymy też z decyzją ośiwtlenia salonu, czy decydowaliście się na rozwiązania z projektu, tj. trzy lampy wzdłuż salonu?? Prosimy serdecznie o Wasze porady i doświadczenia, to w końcu dość długie pomieszczenie, może warto dodać jakieś oświetlenie nad miejscem do wypoczyknu tj. na przeciw kominka????
    Robimy - na90% schody ażurowe i także rozważamy sposób ich oświetlenia, czy uważacie że jeden kinkiet na ścianie z oknem wystarczy??Czy lepiej jedna lampa dnad schodami? Jak to rozwiązaliście?
    Pozdrawiamy i dzięki ze ewentualne podpowiedzi

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    cześć,
    w temacie Waszych pytań:
    1) zlewozmywak pod oknem (ja lubię) ale można w narożniku - też ponoć ładnie.
    2) piekarnik w zabudowie na całej ścianie na przeciwko okna
    3) w salonie - 3 lampy wiszące na przeciwko kominka i 2 wiszące nad stołem w części jadalni
    4) schody lane (pełne) oświetlone 2 kinkietami na każdej ze ścian po bokach okna klatki schodowej.
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  13. #153
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-neczka

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam Serdecznie!
    My mieszkamy już w wymarzonym domku prawie 3 miesiące Jest dobrze, ale jeszcze trochę pracy przed nami. Cicho, spokojnie, dużo przestrzeni i sprzątania Co do pytań to:
    - zlew w kuchni mamy po lewej stronie (jakby ktoś stał przodem do okna), pod oknem długi blat, a z prawej strony kuchenkę,
    - piekarnik w zabudowie na przeciw okna, tam też jest lodówka - w ogóle całą tą ścianę zabudowaliśmy,
    - w salonie mamy trzy lampy (jak w projekcie), każda z sześcioma kloszami i jak palą się wszystkie jest bardzo jasno,
    - schody drewniane.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałej pracy Ania

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-neczka

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    A i mamy dwa kinkiety na schodach plus okno na ścianie, jest jasno. Jeszcze jest miejsce na lampki w schodach, ale jeszcze trochę potrwa zanim założymy. Pa!

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszkagrzegorz

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Hej
    no gorące dzięki Wam za blyskawiczną reakcje i podpowiedzi !!!
    My również, jak Aneczka planujemy zlew po lewej stronie na rzecz blatu pod oknem (jesteście zadowoleni z tego rozwiązania?), lecz obawiamy sie zabudowania tej ściany naprzeciwko (chodzi nam o przestrzeń, ale może obawy te są nieuzasadnione (?)) i myślimy tam o zwykłym blacie, w rogu tylko lodówka, no i może ten piekarnik.
    U nas będą schody ażurowe, więc myśleliśmy że jeden kinkiet na ścianie nad oknem da radę, ale po Waszych wypowiedziach widzę że to chyba mało...
    No jeszcze raz dzięki za porady ! Fajnie macie, że juz tyle macie za soba, no a potem rzeczywiście - sporo więcej do sprzątania, ale to pewno tez i radośc ze swojego domeczku. A Ty Lootek tez już mieszkasz?
    Byłoby super zobaczyć jakieś zdjęcia z wnętrz, jakby ktoś chciał się pochwalić
    Pozdrawiamy, aby do wiosny!!!!!
    Ostatnio edytowane przez agnieszkagrzegorz ; 31-03-2013 o 22:11

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    niestety jeszcze nie mieszkamy, wciąż walczą u mnie fachowcy z kartongipsami, potem łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi, schody, no i balkony, taras, podjazd, elewacja z parapetami .................................... no i ogrodzenie.
    pewnie wszystkiego się nie da do przeprowadzki, ale myślę o przenosinach na czerwiec, może lipiec.
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-neczka

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam!
    My mamy zabudowaną ścianę z lodówką i piekarnikiem i w tym miejscu resztę szafek aż do samej góry. Nie zabierają nam przestrzeni, bo tam, gdzie jest zlew, kuchenka i reszta pod blatem, nie mamy szafek wiszących i jest "czym oddychać". W kuchni jest dużo miejsca i z wszystkim się pomieściliśmy. Pozdrawiam

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    witam,

    czy ktoś już coś robi na swoich budowach?
    tyle szumnych zapowiedzi było, że jeden z przedmówców założy dziennik - czy ktoś go widział (mam na myśli dziennik, nie przedmówcę)
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszkagrzegorz

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Hej, no super wiosna przyszła więc my ostro do roboty, aż przyjemnie cos podziałać.,
    Walczymy teraz z górną łazienką, dumamy nad ustawieniem wanny, czy ktoś z Was ustawioną zwdłuż ma wzdłuż skosu? czy lepiej może prostopadle???
    Jesteśmy wysocy i nie chcemy sie urzerzać głowami przy wychodzeniu z wanny. No i wtedy gdzie dać toaletę, na prawej ścianie, czy obok wanny.

    Macie jakies sugestie w tej kwestii?? DZięki

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lootek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    75

    Domyślnie

    no wreszcie coś się ruszyło w tym wątku

    u nas wanna pod skosem, po prawej od wejścia kabina prysznicowa i kibelek, a po lewej umuwalka.
    taki plan, i pewnie tak to się zrobi
    Pozdrawiam
    lootek


    zapraszam Bełchatów:
    http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2853

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony