dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Szlifierka katowa zołta mala zmeczyla sie po wykonaniu 27metrow.sprzeseł kutych sluzyla do szlifowania polaczen spawanych.kupilem makite chodzi do tej pory

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ja też mam młot BBH 1500 - od pół roku - tzn. od stanu surowego. Wykonałem nim większość otworów w dwóch domach i wszystkie przebicia, skuwania stropów i fundamentów.
    Zalety:
    - duża moc - na budowie nie potrzeba niczego mocniejszego
    Wady:
    - ciężki - wiercenia nad głową dają popalić,
    - łatwo przypadkowo nacisnąć włącznik,
    - uwaga na wlot powietrza od spodu - po wyłączeniu nie można od razu odłożyć
    Poza tym tak jak każdy sprzęt z udarem: nie można na siłę pchać w materiał i bardzo dużo zależy od wierteł i osprzętu. Wiertła dołączone do zestawu padły po 50 otworach, przecinak stępił się po miesiącu. Uszkodzenia: oberwana wtyczka.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #23

    Domyślnie

    ja mam
    Wiertarkę - BSM 650 E

    Młot udarowy BRH 1500 Bavaria

    Wiertarkę użytkuję 3 lata i w użytku domowym działa bez zarzuty ( z racji tego że ma regulacje obrotów też nią całe poddasze kręciłem)

    Młot udarowy mam 0,5 roku i już nieźle dostał w kość póki co działa bez zarzutu

    Ja z Einhella jestem zadowolony tym bardziej jeżeli chodzi o zestawienie jakość/ cena.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam
    Ja używam już dwa lata kątówke dużą - BWS230 2000W,kapitalna maszyna,
    pracuje u mnie w ekstremalnych warunkach ,głównie w pyle,poza zacinajcym się włącznikiem,niebyło z nią żadnych problemów,polecam!

  5. #25

    Domyślnie

    Ostatnio padła kątówka mała - BWS960 960W (żółta, seria bavaria), po niecałych 2-ch latach przestał działać mechanizm blokady tarczy. Oddana do serwisu, zwrot gotówki i całe szczęście. Wcześniej padła wiertarka, którą wymienili mi na nową i udało mi się ją oddać (zwrot gotówki).

    Jedyny PLUS dla tej firmy to, że reklamacje są rozpatrywane "bardzo fajnie jak dla mnie".

    Ostatnio zmieniłem strategię i sprzęt, który najczęściej używam, jak np. mała wiertarka czy mała szlifierka postanowiłem zainwestować w coś lepszego.

    BYŁA: wiertarka Einhell BSM 710 710W
    JEST: wiertarka Makita HP1631K 710W

    BYŁA: szlifierka Einhell BWS960 960W
    JEST: szlifierka Makita GA5030 125MM 720W

  6. #26

    Domyślnie

    ..nie ma sie co oszukiwac, jak narzedzie kosztuje 30 zl, a narzedzie klasy profi 600 to nie ma sily aby jakosc byla porownywalna.
    Osoby ktore sobie chwala tego typu narzedzia to albo maja duze szczescie, albo po prostu narzedzie nie pracuje intensywnie.
    1600 otworow w suporeksie to mozna wywiercic bez udaru 'patykiem'.
    Chcial bym zobaczyc jak sobie poradzi np. pilarka tej firmy przy cięciu dech 1 i 1/2 cala wzdłuż, na łaty. Deski długie na 3-4 m.
    Albo ile wytrzyma szlifierka przy bruzdowaniu w silikatach.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz, ale mowa w wiekszosci przypadkow o narzedziach tzw. domowego uzytku a nie serii profesjonalnych
    Sporo mozna zrobic narzedziami "domowymi" jesli sa odpowiednia uzywane i utrzymane, zakladamz e ktos nie ma wyjatkowego pecha i nie kupi "gumowego" mlotka do przybijania gwozdzi.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam.Postanowiłem i ja napisać parę słów jako że też użytkuję narzędzia firmy Einhell.Dodam,że użytkuję je profesjonalnie..Wybór padł przypadkowo.Jeżeli ktoś bardzo się stara to i kij popsuje a miałem pecha trafić na takich właśnie pracowników.Wtedy trzeba szybko uzupełniać braki sprzętowe,a akurat w sklepie obok budowy był tylko Einhell Bavaria.Kupiłem parę narzędzi,nie spodziewając się po nich nic szczególnego.Byleby wytrzymały 3 dni do końca tygodnia.Efekt przeszedł moje oczekiwania.Po kilku latach pracuje ich większość.Padła szlifierka kątowa (o to nie mam żalu do firmy,nie wytrzymała wodnej kąpieli z przeciętej rury której tam miało nie być).Padła wkrętarka,efekt upadku z dachu..Piła żałosna,fakt,z tego względu nie używam,natomiast piła spalinowa rewelacja.Mimo że też ma minusy np.smarowanie łańcucha to za takie pieniądze jest niemal 8-ym cudem świata.Z tym,że pamiętam o tym że nie są to narzędzia klasy profesjonalnej i przeciążać ich nie wolno..A dla porównania?Szlifierka kątowa Bosch z profesjonalnej serii..po miesiącu użytkowania spalił się wirnik.Diagnoza serwisu sprzęt użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem,brak podstaw do uznania naprawy jako gwarancyjną..brak części do wykonania naprawy odpłatnie..Szlifierka przecięła 20(sic!) prętów zbrojeniowych fi 14..Pilarka poprzeczna Makita..zdarty tryb główny na wirniku.Piła spalinowa Stihl,notorycznie zacierający się silnik..Wkrętarka Makita,ciągle rozsypujące się akumulatory.Dla osłody..brak podstaw do wymiany lub naprawy gwarancyjnej..Nie wiem czy trzeba coś dodawać..

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja mam frezarkę einhell. Spalił się wirnik przy prostych drobnych pracach.

  10. #30

    Domyślnie

    Różne opinie..Jedni chwalą,drudzy ganią..Powiedzmy sobie szczerze.Jeśli ktoś spodziewa się cudów po narzędziu amatorskim,za 200 czy 300 zł na pewno się zawiedzie.Prawa ekonomii są nieubłagane.Jest jakiś powód dla którego istnieje podział na narzędzia amatorskie i profesjonalne.Cena to tylko jeden wyznacznik,a drugi jakość wykonania i zastosowane materiały.W narzędziach segmentu low tech trudno się spodziewać kosmicznych technologii,jak i tego że te kosmiczne technologie będą kosztowały grosze.Trzeba cieszyć się że takie firmy i produkty istnieją bo jednak bardzo ułatwiają pracę.Pamiętam początki swojej działalności gdzie nie było konkretnych narzędzi albo kosztowały krocie,a wypożyczenie z reguły kończyło się żle dla wypożyczającego.Czasy gdy np.pan Miecio informował że narzędzie owszem jest,ale trzeba zapłacić kaucję,rzekomo zwrotną..w wysokości 1,5 ceny nowego.Potem ze skrzyni wyciągał jakiegoś zdezelowanego grata informując"do jutra 8 rano musi wrócić",a rankiem przez godzinę lub dłużej słuchał zgrzytów i pisków zmęczonego metalu ze zbolałą miną informując klienta że wczoraj ten tryb tak nie zgrzytał i ponieważ zepsułeś mu pierwszorzędne narzędzie połowa twojej kaucji zostaje na poczet naprawy..bo "gdzie ja,panie,teraz ten tryb dostanę.."A potem następnemu naiwnemu sprzedawał taką samą bajeczkę,i interes kwitł.Dziś czasem lepiej pójść kupić narzędzie,nawet byle jakiej klasy niż mieć do czynienia z takimi ludźmi.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Einhell to jednorazówki

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    einhel to najwieksz smiec jaki sie produkuje , jak ktos montuje 5 kolkow rocznie to se moze to kupic . Jak bym na budowe przyszedl z Einchelem to by mnie zabili smiechem . Ja to sie wstydze w sklepie kolo tego stac ( bo pomysla ze rozwazam kupno tej kupy ) . Brak mi slow na opisanie tej marki .

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A o jakim einhel (kolor) się tak rozpisujecie?
    Bo mi się wydaje, że to bardziej o dbałość o narzędzia chodzi.
    Użytkuję amatorsko - czerwony jest ok.
    - szlifierka żelazko - cały płot dwa razy plus kilka samochodów
    - wkrętarka li-ion cały dach skręcony i inne rzeczy
    Niebieski trochę gorzej ale też daje radę :
    -piła lisica (cięła pustaki na cały dom i jest ok
    -strug obrobił całą nadbitke na dwa domy i wystarczy dbać aby noże były ostre.

    Wiem, że jak sie zarabia tymi narzędziami to wymaga się więcej ale amatorsko i dbając jest ok.

  14. #34

    Domyślnie

    Szkoda, że nie trafiłem na ten wątek wcześniej, bo kupiłem pod koniec zeszłego roku wyrzynarkę Einhell TH-JS 85. O Einhellu słyszałem trochę dobrego - że lepsze od marketówek, porównywalne z zielonym Boschem i posłużyc powinien długo. Na oko i dłoń sprzęt wykonany solidnie i dokładnie, a ciął (a właściwie wciąż tnie) rewelacyjnie - zdążyłem ułożyć jakies niecałe 80m2 kiedy wyleciała podkładka zabezpieczająca:

    Zastanawiałem się (szukałem, naprawdę), z której części wyrzynarki to odpadło, ale nie znalazłem. Następnie wypadła stalowa kulka i sprężynka... i przestała działać regulacja skoku brzeszczota.

    W tej chwili wyrzynarka jest w Praktikerze na reklamacji od tygodnia.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja używam szlifierki Einhella, takiej jak ta:

    MODEROWANO

    Według mnie to bardzo dobra firma. Mam też wiertarkę z tej serii i działa bez zarzutu już prawie 2 lata.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-06-2015 o 12:23

  16. #36

    Domyślnie

    zapomnialem uzupelnic wpis. Wyrzynarka wrocila z serwisu z naprawionym przelacznikiem, za to uchwyt (wrzeciono?) brzeszczotu latal jak zyd po pustym sklepie - przy cieciu panela brzeszczot szarpal i wrecz wypadal z kolka prowadzacego. Pare tygodni szarpalem sie ze sklepem (nie chcieli uznac reklamacji) i w koncu zwrocili kase.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar RokRok
    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-770
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na pewno lepsze niż te wkrętareczki - zabaweczki ze szwedzkiego sklepu na "i"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony