dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Dziś - po tygodniu czekania zaczęły pojawiać się nowe zarysowania wylewki, po tupnięciu nogą jej spory fragment się zarysował i odłamał.

    Odkułem miejsce gdzie widoczne były rury - w sensie nie odkułem tylko wydłubałem wylewkę śrubokrętem.

    Wygląda to tak:


    Rury w otulinie leżą na styropianie, zamocowane zszywkami - nie ma więc mowy o złym ułożeniu rurek itp.

    Wyciąłem też kawałek folii i styropianu - bałem się, że może cała płyta poszła do góry - okazuje się, że jest ok - całość ładnie przylega do stropu.

    Zrobiłem kilka pomiarów - miarka na żelbecie:


    Tutaj miarka na folii/styropianie pod wylewką:



    Widać, że grubość warstwy styropianu to jakieś 5,2 cm - wydaje mi się, że jest ok.

    A tutaj miarka na gotowej wylewce:



    Grubość wylewki 3,8 cm

    Sam nie wiem co z tym robić dalej - kazać posadzkarzom nadlewać? Umawialiśmy się na 6,5 cm wylewki - brakuje jakieś 2,5 cm.

    Inna sprawa, że na 170 m2 posadzek poszło trochę mało cementu - miałem przygotowane 2100 kg - z tego wykorzystali 1850 kg.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0303.jpg
Wyświetleń:	901
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	320101   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0304.jpg
Wyświetleń:	881
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	320103   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0307(1).jpg
Wyświetleń:	885
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	320104   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0308.jpg
Wyświetleń:	884
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	320105  

  2. #42

    Domyślnie

    A tutaj jeszcze kawałek wylewki - na moje oko włókna brak:



    I po rozkruszeniu w rękach

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0310.jpg
Wyświetleń:	890
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	320109   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0311.jpg
Wyświetleń:	881
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	320110  

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Zamiast grzebać w wylewce śrubokrętem, powinieneś ją tuż po wylaniu delikatnie zrosić i przykryć folią.

    Byłaby mocna, a tak skupiając się na małym problemie stworzyłeś sobie wielki kłopot.
    Teraz to już "po ptokach". Pozdrawiam.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Zamiast grzebać w wylewce śrubokrętem, powinieneś ją tuż po wylaniu delikatnie zrosić i przykryć folią.....
    A w jakim celu Panie Elita Forum? Żeby przedłużyć agonię? Że niby inwestor dał ciała? I to on stworzył sobie problem? A cement, grubość i brak włókien, to co? W normie?
    FM się stacza

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał misq Zobacz post
    Dziś - po tygodniu czekania zaczęły pojawiać się nowe zarysowania wylewki, po tupnięciu nogą jej spory fragment się zarysował i odłamał.

    Odkułem miejsce gdzie widoczne były rury - w sensie nie odkułem tylko wydłubałem wylewkę śrubokrętem.

    Wygląda to tak:


    Rury w otulinie leżą na styropianie, zamocowane zszywkami - nie ma więc mowy o złym ułożeniu rurek itp.

    Wyciąłem też kawałek folii i styropianu - bałem się, że może cała płyta poszła do góry - okazuje się, że jest ok - całość ładnie przylega do stropu.

    Zrobiłem kilka pomiarów - miarka na żelbecie:


    Tutaj miarka na folii/styropianie pod wylewką:



    Widać, że grubość warstwy styropianu to jakieś 5,2 cm - wydaje mi się, że jest ok.

    A tutaj miarka na gotowej wylewce:



    Grubość wylewki 3,8 cm

    Sam nie wiem co z tym robić dalej - kazać posadzkarzom nadlewać? Umawialiśmy się na 6,5 cm wylewki - brakuje jakieś 2,5 cm.

    Inna sprawa, że na 170 m2 posadzek poszło trochę mało cementu - miałem przygotowane 2100 kg - z tego wykorzystali 1850 kg.
    pielegnacja swoja droga-tego nie zrobiles,druga konkretna rzecz cementu powinno pujsc minimum 3 tony to jest fakt 1tona=okolo 50m2 przy gr.6cm grubosci
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    ludzie nie on jest od ustalania, czy jastrych należy pielęgnować i jak... Ci partacze albo fachowcy od "siedmiu boleści" zniszczyli kilka tygodni czasu, pieniądze i nerwy. Gdzie są protokoły zakończenia prac ze wskazówkami pielęgnacji? Gdzie są dane o gwarantowanej wytrzymałości na ściskanie, zginanie. Tak właśnie pracują tzw. fachowcy a jest ich wyjątkowo dużo...
    To wszystko należy usunąć. Nad rurami w otulinach musi być minimum 3,5cm jastrychu. U niego jest w sumie 3,5cm jastrychu.
    20m2 x 5cm grubości jastrychu daje 1m3. Zostało im cementu, ponieważ grubość jastrychu to 3,5cm. Poza tym 247 kg cementu wypadło by na 1m3 przy 5cm grubości, też trochę mało, ale jeszcze ujdzie...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    pielegnacja swoja droga-tego nie zrobiles,druga konkretna rzecz cementu powinno pujsc minimum 3 tony to jest fakt 1tona=okolo 50m2 przy gr.6cm grubosci
    Nie wiem skąd wniosek, że posadzka nie była pielęgnowana - przez 10 dni była przykryta folią - mimo, że posadzkarz jak się o to zapytałem to powiedział, że nie trzeba tego robić.

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    ludzie nie on jest od ustalania, czy jastrych należy pielęgnować i jak... Ci partacze albo fachowcy od "siedmiu boleści" zniszczyli kilka tygodni czasu, pieniądze i nerwy. Gdzie są protokoły zakończenia prac ze wskazówkami pielęgnacji? Gdzie są dane o gwarantowanej wytrzymałości na ściskanie, zginanie. Tak właśnie pracują tzw. fachowcy a jest ich wyjątkowo dużo...
    To wszystko należy usunąć. Nad rurami w otulinach musi być minimum 3,5cm jastrychu. U niego jest w sumie 3,5cm jastrychu.
    20m2 x 5cm grubości jastrychu daje 1m3. Zostało im cementu, ponieważ grubość jastrychu to 3,5cm. Poza tym 247 kg cementu wypadło by na 1m3 przy 5cm grubości, też trochę mało, ale jeszcze ujdzie...
    Czy jedynym wyjściem jest skucie całej posadzki?
    Czy nie da się tego "nadlać" dodatkowymi np 3 cm?
    Czy skuwaniem nie uszkodzę rur podłogówki?
    Ile może kosztować takie skuwanie i wylanie na nowo - za posadzki miałem umówione 11zł/m2 + mój materiał.

    Co ciekawe wylewała to najbardziej polecana ekipa w mojej miejscowości.

    Na dole na szczęście posadzka wygląda zupełnie inaczej - jest ciemna, mocna, ma widoczne włókna i nie pęka.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze jaki cement kupili. Przy cemencie 32,5 normy mówią coś o chyba 360-380 kg/m3 betonu, musiałbym pogrzebać by sprawdzić poniżej jakiego poziomu nie wolno schodzić. 170 m2 wylewek czyli dla 1 cm oznacza, że jest 1,7 m3 betonu, czyli licząc nawet oszczędnie te 350 kg cementu 32,5 daje to niemal 600 kg dla 1,8 tony srednia grubość to coś ok 3,0 cm z małymi groszami a wtych 3 centach są rury i wszystko, gdyby zeszli o 1/3 cementu czyli do ok 240 - to można by robić ok 4,0 centy wylewki... Tak czy inaczej te fachowcy liczyli wszystko tak oszczędnościowo jak się tylko da... A wylewka tak czy inaczej będzie słaba

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Pytanie jeszcze jaki cement kupili. Przy cemencie 32,5 normy mówią coś o chyba 360-380 kg/m3 betonu, musiałbym pogrzebać by sprawdzić poniżej jakiego poziomu nie wolno schodzić. 170 m2 wylewek czyli dla 1 cm oznacza, że jest 1,7 m3 betonu, czyli licząc nawet oszczędnie te 350 kg cementu 32,5 daje to niemal 600 kg dla 1,8 tony srednia grubość to coś ok 3,0 cm z małymi groszami a wtych 3 centach są rury i wszystko, gdyby zeszli o 1/3 cementu czyli do ok 240 - to można by robić ok 4,0 centy wylewki... Tak czy inaczej te fachowcy liczyli wszystko tak oszczędnościowo jak się tylko da... A wylewka tak czy inaczej będzie słaba
    Na wylewki kupiłem (zgodnie z ich sugestią) cement CEM II/A-V 42,5 R - Cemex Zielony.

    Prawdę mówiąc nie wiem czemu mieliby na tym "oszczędzać", skoro materiał był mój?

    Niemniej wczoraj ma budowę zaprosiłem posadzkarza i kierownika budowy, wykonawca nie przyznał się do końca do winy, ale posadzkę w tym korytarzu, gdzie są problemy z grubością i rurami skuje, pochowa rury i zaleje na nowo.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie posadzki miały być wykonane wg ustalonych wcześniej proporcji (piasek 0-2, żwirek 4-8 i cement CEM I 42,5R
    I gdyby mnie nie było na budowie, to też zostałbym z cementem i żwirkiem na placu, bo panowie woleli sypiać więcej piasku, dzięki któremu posadzkę lepiej się układami i zaciera.

    Wiec dlatego "oszczędzają", mimo, iż material jest inwestora.

  11. #51

    Domyślnie

    swieta prawda
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    misq: czyli kupili cement popiołowy, o ilości popiołu w teorii do 21 %, o wytrzymałości 42,5 a w praktyce nieco więcej, powinno dobić do ok 50, ale dla worków to lubi być zgaduj zgadula. Poza tym przy cemencie popiołowym powinien być nieco inny skład mieszanki, ale to już detal, podobnie jak inna ilość wody i inna pielęgnacja
    "Jedyneczka" i to 42,5 to je to... A że trudniej się ją pielęgnuje, trudniej wylewa i ciężej dba to już tak zwany urok, a wylewka ma być przede wszystkim mocna. Gładkość lub jej brak to wynik doboru mieszanki i gęstości wylewu, a także kilku składników np mikrokrzemionki czy częstych w tzw. gotowych mieszankach do wylewek metylocelulozy lub jej pochodnych. Do tego dochodzą dobre platyfikatory a właściwie upłynniacze... I tak dalej. Na słabszych betonach nie trzeba się przejmować tym co się dzieje po wylaniu: mniejsze skurcze, wolniej wiąże i tak dalej...

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomTom12

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Otwock Mały
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki Zobacz post
    Klasyka to dwa worki cementu na kreta. Tak powinno się dawać i pewnie co solidniejsi (pozdrawiam Janzara tak robią...
    U mnie było 1,5 worka i na razie czekam, mam nadzieję, że nie bedzie problemów, aczkolwiek żałuję, że wcześniej nie sprawdziłem jak ma być. Wylewkarze poleceni niezależnie przez dwóch forumowiczów, nawet nie sądziłem, że ktoś może oszczedzać na moim materiale.
    Dwóch podwykonawców w firmie mojego kierbuda potwierdziło, że dają mniej niż dwa worki, m.in. z powodu łatwiejszego zacierania.
    Witam. Wiem, że post stary. U mnie dokładnie taka sama sytuacja chciałem zapytac się jak wytrzymała posadzka przez te lata ?

  14. #54

    Domyślnie

    A teraz konkret. Idealna posadzka z miksokreta to...?
    Mamy jakiś przepis i elementy "must have"? u mnie salon z kuchnią to dosyć duża powierzhnia, jakieś 55m2 w prostokącie. Boję się o wytrzymałość tej posadzki w tym miejscu tym bardziej, że chudział był źle wypoziomowany więc mam jakieś tam fale dochodzące do 2-3cm różnicy. Hydraulik za moją zgodą niwelował to używając miejsca cieńszego czy grubszego styro. Generalnie ok 20cm EPS100 od Knaufa. Jak się po tym chodzi po potrafi podnieść się delikatnie czy zapaść miejscowo o 1 czy 2cm. Na logike wydaję się to być akceptowalne, ale czy faktycznie masa własna posadzki i fakt tworzenia przez nią jednej powierzchni-płyty zniweluje miejscowe nierówności? Nie będę tam ustawiał półtonowego akwarium czy innego mega ciężkiego klamota, ot. normalne, domowe użytkowaniem. Grubości według niwelatora takiej posadzkie to będzie 5-8cm.

    Inny gość od posadzek stwierdził, że w ogóle nie robi się posadzek z kreta pod płytki/ glazurę bo to i tak h*j strzeli , no chyba, że zastosujemy siatki stalowe i plastyfikatory. Jaka jest praktyka w tej kwestii? u mnie płyta (pomijam pomniejsze pomieszczenia) będzie miała około 9x6m. Jak cenowo obecnie wychodzi anhydryt? Czy pomieszczenia wymagają jakiś specjalnych zabiegów przed wylanie anhydrytu poza uszczelnieniem?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Okolice Kielc Pan mi powiedział 750 zl brutto/m3 plus 15 zl /m2 za wylanie i te pozostałe zabiegi przy wylewaniu.
    U kuzyna dom 12x12 i posadzka z Kreta pękła miedzy kichania a salonem (ok 3,5mb). Nie dość ze szczelina to jeszcze opadła 2-3mm. Styropian sam kładł.

  16. #56

    Domyślnie

    U mnie rozłożyli styropian ale KB tego nie odebrał, niedopuszczalne są puste przestrzenie gdzie styro się ugina, to będzie pękać na pewno czy osiadać bo się nie chciało piasku podsypać. Co ciekawe u mnie w projekcie na piętrze jest przewidziane tylko 4 cm wylewki ale nie ma podłogówki. Ja dołożyłem podłogówkę i w/g KB minimum bezpieczne to 6-7 cm na tradycyjnej. Dodatkowo wykonawca mówi że nie potrzeba u góry folii ,a ja w projekcie mam i KB mówi że powinna być.

  17. #57

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony