dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie Głębokie szuflady w kuchni

    Zaczęli wczoraj montować mi kuchnię, w projekcie mam 6 szuflad, po 3 w szafce, u góry wąska i 2 głębokie, tak wynikało z projektu.
    Wczoraj okazało się że tylko front jest "wysoki" a boki szuflad (system blum) są niskie, jakieś 10 cm. Wkurzyłam się na maksa, dzisiaj zamierzam montującym wybić z głowy takie szuflady głebokie, bo zamierzałam w nich trzymać talerze.

    Mam pytanie, jakie boki mają Wasze głębokie szuflady w kuchni i jaki to system szuflad (o ile są to gotowe systemy typu blum czy inne).
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiekm dokładnie jak to wygląda w blumie, ale w Hettichu szuflada wysoka wygląda jak niska, z tym ze oprócz aluminiowego boku ma jeszcze podwyższenie w postaciu relingi (całośc ma wysokośc ok 14.5cm) i na tym relingu zaczepiany jest wkłąd organizacyjny, min na talerze.. między ścianką bokiem szuflady a tym relingiem można jeszcze zamocować dodatkowe "boczki: aluminiwe, szklane etc.. Przypuszczam, że w blumie jest podobnie bardzo...
    Tak to wygląda w Hettichu:


    Tutaj jest akurat wysoka szuflada, z dodatkowym boczkiem szklanym i wkładem OrgaFlag.

  3. #3

    Domyślnie

    A tutaj lepiej widoczna wysoka szuflada bez wkładów



    U mnie w takiej szufladzie stoją talerze i jest ok

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Tak tam też są relingi, ale mnie bardziej od tych "organizerów" interesowałby też wyższy bok. Muszę koniecznie się zorientować bo trudno będzie chyba w takiej szufladzie z niskimi bokami trzymać talerze aby nie latały
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #5

    Domyślnie

    Takie dodatkowe wyższe boki to osobny produkt, musiałabyś poprosić swojego stolarza o to. Ja mam organizację, ale bez wyższego boku-nic nie lata.. Moze to dzięki macie antypoślizgowej, jaką sobie włożyłam na dno...? W każdym razie nie ma tragedii, boczek można uzupełnić, koszt ok 20-30 zł

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba dokupić boczki

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał enigma
    Takie dodatkowe wyższe boki to osobny produkt, musiałabyś poprosić swojego stolarza o to. Ja mam organizację, ale bez wyższego boku-nic nie lata.. Moze to dzięki macie antypoślizgowej, jaką sobie włożyłam na dno...? W każdym razie nie ma tragedii, boczek można uzupełnić, koszt ok 20-30 zł
    Enigma dzięki za wyjaśnienia, a możesz pokazac zdjęcie z tymi organizerami?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Głębokie szuflady są świetne, nie wybijajcie tego ludziom z głowy po prostu trzeba mieć zamontowane wyższe boki i można w nich trzymać talerze, miski i co dusza zapragnie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa
    Głębokie szuflady są świetne, nie wybijajcie tego ludziom z głowy po prostu trzeba mieć zamontowane wyższe boki i można w nich trzymać talerze, miski i co dusza zapragnie

    a kto wybija z głowy?
    Po prostu nie została poinformowana o konieczności dokupienia tych boków.

    Nie wyobrażam sobie juz kuchni bez głębokich szuflad

  10. #10

    Domyślnie

    Tak na szybko tylko jedno małe zdjęcie znalazłam:


  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No ja też nie zamierzam z nich zrezygnowac, tylko faktycznie muszę dopytać o te wysokie boki i organizery.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał enigma
    Nie wiekm dokładnie jak to wygląda w blumie, ale w Hettichu szuflada wysoka wygląda jak niska, z tym ze oprócz aluminiowego boku ma jeszcze podwyższenie w postaciu relingi (całośc ma wysokośc ok 14.5cm) i na tym relingu zaczepiany jest wkłąd organizacyjny, min na talerze.. między ścianką bokiem szuflady a tym relingiem można jeszcze zamocować dodatkowe "boczki: aluminiwe, szklane etc.. Przypuszczam, że w blumie jest podobnie bardzo...
    Tak to wygląda w Hettichu:


    Tutaj jest akurat wysoka szuflada, z dodatkowym boczkiem szklanym i wkładem OrgaFlag.
    Wiesz może czy te dodatkowe "boczki" do Hetticha można kupić osobno.. mamy wlasnie takie wysokieszuflady z relingiem i chcemy to dokupić osobno..

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam hetticha z niskimi bokami bez relingów (zresztą co ten reling może zatrzymać) i do luftu, nadają się tylko do trzymania miksera, tostera itp, bo w drugiej mam pokrywki do garnków i często się wysypują .
    Bez organizerów do niczego.
    Wysoka szuflada (czyt. wysoki font) a w rzeczywistości płytka ,lepiej dać 2 wąskie.
    Blum ma na 100% szuflady pełne tandembox się to chyba nazywa o ile pamiętam, są na stronie int. bluma, zerknij sobie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filippo
    Cytat Napisał enigma
    Nie wiekm dokładnie jak to wygląda w blumie, ale w Hettichu szuflada wysoka wygląda jak niska, z tym ze oprócz aluminiowego boku ma jeszcze podwyższenie w postaciu relingi (całośc ma wysokośc ok 14.5cm) i na tym relingu zaczepiany jest wkłąd organizacyjny, min na talerze.. między ścianką bokiem szuflady a tym relingiem można jeszcze zamocować dodatkowe "boczki: aluminiwe, szklane etc.. Przypuszczam, że w blumie jest podobnie bardzo...
    Tak to wygląda w Hettichu:


    Tutaj jest akurat wysoka szuflada, z dodatkowym boczkiem szklanym i wkładem OrgaFlag.
    Wiesz może czy te dodatkowe "boczki" do Hetticha można kupić osobno.. mamy wlasnie takie wysokieszuflady z relingiem i chcemy to dokupić osobno..
    Można. Zwie się to Top Side, występuje w kolorze aluminium, transparentny z tworzywa sztucznego i szklany. Aluminiowy jest najbardziej popularny, koszt dla detalisty ok 50 zł brutt, nr katalogowy: 13289-do szyflady o standardowej głębokości 470

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha
    Ja mam hetticha z niskimi bokami bez relingów (zresztą co ten reling może zatrzymać) i do luftu, nadają się tylko do trzymania miksera, tostera itp, bo w drugiej mam pokrywki do garnków i często się wysypują .
    Bez organizerów do niczego.
    Wysoka szuflada (czyt. wysoki font) a w rzeczywistości płytka ,lepiej dać 2 wąskie.
    Blum ma na 100% szuflady pełne tandembox się to chyba nazywa o ile pamiętam, są na stronie int. bluma, zerknij sobie.
    Reling jest po to, zeby na nego założyć wszystkie organizacje do głębokich szuflad Hetticha.. Robienie sobie wysokiej szuflady bez wkładów jest lekko bez sensu, chyba ze potyrzebuje się jej własnie do przechowywania miksera..
    Niskie szuflady są fajne tylko jeśli planujemy trzymać tak sztućce... Poza tym moim zdaniem (w mojej kuchni) niepraktyczne.

    Tandembox Bluma to to samo co InnoTech Hetticha..

  16. #16

    Domyślnie

    enigma : też uważam robienie takich szuflad bez sensu i to całkowicie a nie lekko, mam tak w obecnej kuchni ,robionej kilka lat temu , drugi raz nie dam się nabrać.

  17. #17

    Domyślnie

    Mam 6 głębokich szuflad, ale wysokie są tylko fronty, natomiast boki niskie i relingi. I problem jest właściwie tylko w jednej szufladzie gdzie mam pokrywki, deski do krojenia i jakieś drobniejsze rzeczy - tam lubi się coś wysunąć bokiem (nie znalazłam sensownego organizera do takiej wysokiej szuflady). Ale w pozostałych, w których trzymam serwisy obiadowe, garnki nie ma żadnego problemu. Wszystkie talerze i mniejsze miseczki mam w takich stojakach z ikei i żadne dodatkowe organizery nie były potrzebne. Aha - na dno mata antypoślizgowa.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    U mnie tak jak u Besty77. Fronty wysokie , szuflady niskie plus relingi.
    W przypadku talerzy dobrze sprawdzają się stojaki z Ikea, w szufladzie gdzie stoją garnki nie przeszkadza to zupełnie ale w szufladzie gdzie jest drobnica chyba sprawię sobie boczki bo co chwile coś chce się wysuwać bokiem.
    pozdrawiam
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Stojaki na talerze to takie z uchwytami po bokach zi, które można wyciągnąć, tzn. talerze w tych uchwytach ?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Stojaki na talerze to takie z uchwytami po bokach zi, które można wyciągnąć, tzn. talerze w tych uchwytach ?
    Tak
    ja mam takie, naprawdę sprawdzają się świetnie
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony