dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 612 z 613
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 12250
  1. #12221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wyciągając gorącą blachę możesz ją szybko odłożyć na blat.

    Może zamiast półwyspu wyspa?
    o widzisz - zupełnie nie pomyślałam o [tak popularnej] wyspie, nie wiem czemu bo i mnie się podoba . Chyba mocno się zasugerowałam układem z projektu.
    wnęka na lodówkę musiałabybyć szersza bo sbs to 90-92cm plus parę na otwieranie drzwi. Ale jeśli ścianka wystaje 1.6m [razem z kominkiem] to powinno dać radę wstawić na tej ścianie ze 100-120cm wysokiej zabudowy .
    Dzięki! i jeszcze plus że kominek zostaje - obecnie mamy, palimy dla nastroju i jest fajnie.
    Rozrysuję sobie w ikea planerze ten układ
    jedynie chyba tą część pod oknem zrobię krótszą bo chciałabym żeby w jadalni i salonie był parkiet, a płytki tylko w kuchni.
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 31-10-2019 o 20:29
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  2. #12222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    końcówkę blatu możesz zrobić jako kredens i wówczas on może stać na parkiecie


    coś jak tu (szafa obudowana ściankami):

  3. #12223

    Domyślnie

    o widzisz Elfir - kredens to też fajny pomysł, jedynie taścianka tuż obok drzwi tarasowych to chyba średnio by mi tam pasowała, przy przejściu to jak najbardziej, ale tak to średnio.

    podłoga powinna być w całej wizualce płytki, ale w rzeczywistości tylko w kuchni powinny być płytki, reszta parkiet. Nie chciało mi się kolejnych screenów robić i wrzucać na net, choćtak byłoby przejrzyściej.









    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 01-11-2019 o 15:09
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  4. #12224

    Domyślnie

    Tak myślałam nad tym układem z wyspą i kredensem i nie do konca jestem do kredensu przekonana [dochodzę do wniosku że nie lubię szafek z drzwimi ze szkła...nie wiem czemu, może dlatego, że jestem bałaganiarą a szklane fronty zobowiązują.] i wymyśliłam żeby może większą wyspę postawić w poprzek do tego co zaproponowałaś?! tak żeby konczyło się na wysokości szafki ze zlewem [oczywiście odsuniętej od brzegu z dobrych 40-60cm, a z drugiej strony żeby konczyło się na wysokości wysokiej zabudowy. Co Ty/Wy na to!? ta wyspa też byłaby bez krzeseł bardziej jako blat roboczy, dodatkowe szafki.







    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  5. #12225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zawsze można od szczytu zrobić miejsce na siedzenie

  6. #12226

    Domyślnie

    Elfir w sumie można trochę wydłużyć blat od strony salonu na tyle żeby hookery się pod ten blat mieściły, zawsze to punkt zawieszenia dla kogoś kto z salonu podąża do kuchni. Niestety nie potrafię tego zrobić w systmie Ikea...
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  7. #12227

    Domyślnie

    Chyba już ostatnia wariacja na temat kuchni. Ta zachowuje originalne ustawienie kuchni i spiżarkę, drzwi w domyśle przesuwane, spiżarka długa 232cm ale wąska 88cm, ale głębsze półki na koncach i wąskie na długiej ścianie też sporo mogą pomieścić.
    Główny minus tej kuchni to prawie brak wysokiej zabudowy na której mi tak zależy. 2 z 3 wysokich szafek to de facto lodówka SBS i jedna szafka 60tka. No ale jest spiżarka. No i przy wyspie sporo półek od strony jadalni, gł 37cm, choć można głębsze bo max szerokośc blatu z ikea z drewna to 125cm.

    Kolejna rzecz nad którą muszę się zastanowić to wysokość okna kuchennego - czy równo z blatem, czy może trochę wyżej. w obecnej kuchni mam okno 25cm powyżej blatu [góra parapetu]. Jest to fajne bo zasłania trochę bałaganu, zawsze jakiś płyn, słoik, czy też coś tam można schować i z zewnątrz nie będzie widać. Do tego dochodzi wysokość ramy okna. Minusem w obecnym domu jest słaba widoczność ogródka, ale kuchnia jest na 1szym poziomie. No i muszę wspiąć się na palce żeby dostać klamkę okna. Czy klamki okna mogą być montowane niżej? Dom byłby parterowy więc widoczność powinna być ok.


    W obecnej kuchni od strony zlewu mamy ściankę szerszą niż zabudowa kuchenna i zupełnie mi się to podoba. Od strony jadalni osłania trochę stołu, są tam włączniki, obok stoi czajnik, etc. może i taką ściankę byśmy postawili w nowej kuchni. Na koncu postu stare zdjęcia obecnej kuchni, ale wygląda nadal tak samo od 2012 .













    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  8. #12228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kavalerkastudio

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-436
    Posty
    1

    Domyślnie

    elfir a potrzebujesz na co dzien 6 krzesel przy stole?

  9. #12229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na co dzień mam 6 krzeseł przy stole, mimo, że mieszkam w dwie osoby.

  10. #12230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów
    Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, za pomysły w zaprojektowaniu układu dużego pokoju z aneksem kuchennym.
    Chcielibyśmy, żeby w pokoju znalazł się rozkładany stół i duża sofa, a najlepiej dwie sofy równolegle a pomiędzy nimi stolik kawowy. W obecnym (zaproponowanym przez dewelopera) układzie z wyspą wydaje nam się, że może być za ciasno, żeby to wszystko zmieścić.
    Zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłaby kuchnia w układzie "L" (tym samym postawienie ścianki na przeciwko wejścia do mieszkania)? - wtedy na miejscu . wyspy mógłby stać stół? Aczkolwiek zaletą wyspy jest, że już od wejścia do mieszkania byłoby jasno i byłaby duża przestrzeń.

    p.s. chyba, że totalna zmiana układu mieszkania? Obecny układ to dwa połączone mieszkania, drzwi wejściowe równie dobrze mogą być po lewej stronie od obecnego wejścia (na granicy garderoby i łazienki)

    Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LOKAL NR 15 INDUSTRIA-1-min_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	437667
    Ostatnio edytowane przez maroch84 ; 01-12-2019 o 14:31

  11. #12231
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Całej kuchni bym nie zasłaniała, tylko część z wysoką zabudową (lodówka, szafka-spiżarka) przy szachcie instalacyjnym/kominie. Dzięki temu przedpokój byłby nadal doświetlany, a kuchnia miałaby wejście nie tylko od strony salonu. Dodatkowy bonus, to brak szafek narożnych i nie rzucający się w oczy komin.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LOKAL NR 15 INDUSTRIA-1-min_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	437683
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #12232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz tam bardzo mały pokoik 7 m2

    ***
    moniss - zwróć uwagę gdzie w tej kuchni jest kanalizacja. jak chcesz podłączyć zlew?

    ***
    można tak:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-12-2019 o 16:39

  13. #12233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziekuje za ekspresowe odpowiedzi Dokladnie, przyłącza są tam gdzie komin i to mocno determinuje uklad Elfir, myślałem o identycznym układzie, ale w tej sytuacji kuchnia z "jadalnia" będzie większa niż "salon". Mały pokój jest faktycznie mały, ale chyba nie da się inaczej... myślałem, żeby powiększyć kosztem węższe łazienki, ale wtedy będzie jak pas startowy hehe

  14. #12234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z drugiej strony do siedzenia na kanapach wiele miejsca nie potrzeba

  15. #12235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroch84

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-079
    Posty
    35

    Domyślnie

    W piątkowe wieczory jak przychodzą znajomi to musi być miejsce na tańce hulance

  16. #12236
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    ***
    moniss - zwróć uwagę gdzie w tej kuchni jest kanalizacja. jak chcesz podłączyć zlew?
    Fakt, myślałam tylko o wodzie, zapominając o kanalizacji
    Można dać zlew w miejsce wysokiej zabudowy. Bo moim zdaniem lepiej już przechodzić z garnkiem nad przejściem pomiędzy szafkami (zlew-kuchenka), niż z tego powodu zmniejszać część wypoczynkową na rzecz kuchennej.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #12237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroch84 Zobacz post
    W piątkowe wieczory jak przychodzą znajomi to musi być miejsce na tańce hulance
    to odsuń stół na bok

  18. #12238

    Domyślnie

    Cześć,

    Co sądzicie o takim układzie - kuchnia otwarta na salon w kształcie litery U.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia7.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	443059

  19. #12239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeden z częsciej spotykanych układów, tylko ja bym zrobiła w odbiciu lustrzanym.

  20. #12240

    Domyślnie

    @Elfir, też wolę odbicie lustrzane, ale komin wentylacyjny jest po prawej stronie i tak będzie prościej z płytą grzewczą... ;/

Strona 612 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony