dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 613
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 12250
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Co do tej kuchni i niebezpieczeństwie z nią związanym to masz 100% racji. A jak pomyslę o moim synu, który będzie miał około 3 lat jak dojdzie do realizacji to aż się wzdrygnąłem.
    Tak więc kuchnię przeniosłem - ciekawe co na to moja druga ta piękniejsza połówka...

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    mr6319 a może słupki z lodówką i piekarnikiem wcisnąć w tę wnękę po prawej? Powstanie wtedy coś na kształt tej zabudowy

    lub takiej:


    Będziecie mieli wtedy dużo więcej swobody w ustawianiu reszty kuchni.

    Można by też na ścianie, na której teraz est lodówka ustawić wyłącznie wysoką zabudowę a wyspę/półwysep zrobić dłuższą/szerszą i zmieścić na nie również zlew, coś jak tu:


    Co do niebezpieczeństwa, to nawet kuchenka pod ścianą nie daje gwarancji bezpieczeństwa przy dzieciach - trzeba po prostu zwracać dzieciom uwagę i samemu uważać. Albo mieć kuchnię zamykaną na klucz.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    josephine pisze:
    mr6319 a może słupki z lodówką i piekarnikiem wcisnąć w tę wnękę po prawej? Powstanie wtedy coś na kształt tej zabudowy
    Wyżej już wyjaśniałem, że to nie wnęka i nie ściana tylko otwór wejściowy. Kuchnia ma dwa otwory wejściowe usytuowane prawie naprzeciwko okien. Wieczorem poprzestawiam tak jak na twoich rysunkach, łącznie z wejściem. Są to na szczęście ścianki działowe więc można ruszyć wszystko (oprócz komina).

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    josephine pisze:
    mr6319 a może słupki z lodówką i piekarnikiem wcisnąć w tę wnękę po prawej? Powstanie wtedy coś na kształt tej zabudowy
    Wyżej już wyjaśniałem, że to nie wnęka i nie ściana tylko otwór wejściowy. Kuchnia ma dwa otwory wejściowe usytuowane prawie naprzeciwko okien. Wieczorem poprzestawiam tak jak na twoich rysunkach, łącznie z wejściem. Są to na szczęście ścianki działowe więc można ruszyć wszystko (oprócz komina).
    Oops.. nie doczytałam

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Co do niebezpieczeństwa, to nawet kuchenka pod ścianą nie daje gwarancji bezpieczeństwa przy dzieciach - trzeba po prostu zwracać dzieciom uwagę i samemu uważać. Albo mieć kuchnię zamykaną na klucz.
    oczywiście że tak, z tym że kuchenka w zabudowie jest bezpieczniejsza od takiej prawie wolnostojącej, bo tu wszystkie palniki są dostępne bezpośrednio i nie ma mowy o odstawieniu gorącego gara na palnik głębiej, czy odsunięcia rączki patelni pod ściankę,
    co nie zwalnia rodziców z uważania na dzieci i przewidywania ich pomysłów


    co do kuchni:
    a może zrobić dwa ciągi równoległe pełne? bez tego blatu pod oknem i przejścia na stronę jadalni? w końcu można przechodzić tymi dwoma wnękami, albo z niewielkim przejściem właśnie pod oknem bez szafek?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Po uwzględnieniu waszych uwag wyszło coś takiego:



    Kuchnia to oczywiście część większej całości. Z drugiej strony wygląda to tak:




  7. #27

    Domyślnie

    mr6319

    bardzo ci zależy na tych otwartych półeczkach?
    Ani to ładne, ani praktyczne, niezbyt pasuje do nowoczesnego wnętrza.

  8. #28

    Domyślnie

    [quote="mr6319"]Po uwzględnieniu waszych uwag wyszło coś takiego:



    a na tym krzesle po prawej to nie bedzie mial gosc zbyt wygodnie... naprawde musisz miec tą szeroką "wyspę"?????
    zwroc uwage na fakt, iż musisz stól ustawic tak, zeby nikt nie musial wstawac od stolu, zeby ktos mogl przejsc do kuchni...

    otwarte poleczki - kwestia gustu...tez bym nie montowala
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    mr6319

    bardzo ci zależy na tych otwartych półeczkach?
    Ani to ładne, ani praktyczne, niezbyt pasuje do nowoczesnego wnętrza.
    Też się z Tobą zgadzam, obecnie w bloku mam takie półeczki - siedlisko kurzu. Trzeba wszystko ściągać, myć i szkło i półki. Już takich półeczek nigdzie mieć nie będę.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    ja bym zlew bardziej na zewnątrz dała, żeby był symetrycznie z oknem i więcej blatu roboczego będzie przy płycie, też odradzam półeczki

  11. #31

    Domyślnie

    [quote="XX"]
    Cytat Napisał mr6319
    Po uwzględnieniu waszych uwag wyszło coś takiego:



    a na tym krzesle po prawej to nie bedzie mial gosc zbyt wygodnie... naprawde musisz miec tą szeroką "wyspę"?????
    zwroc uwage na fakt, iż musisz stól ustawic tak, zeby nikt nie musial wstawac od stolu, zeby ktos mogl przejsc do kuchni...

    otwarte poleczki - kwestia gustu...tez bym nie montowala
    ja tez bym dała zamkniętą półke zamiast otwartych półeczek

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A ja walczyłam o półeczki i wywalczyłam Wprawdzie nie są dokładnie takie jak chciałam. Miały być narożne, jak u Kopciuszka z GW:



    a mam typowe ikeowskie. Stoją tam różniste, kolorowe puszki metalowe i w każdej inna herbata , więc musiałam mieć półeczki

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    A jak moja pani zobaczyła te półki to dopiero mi się dostało.
    Półki już zdjąłem a w to miejsce poszła szafeczka 40
    Półwysep po zmianach ma 80 cm szerokości.
    A jeżeli macie półwyspy lub wyspy to jakie mają szerokości i długości?

  14. #34

    Domyślnie

    Słoneczko...możesz pokazać blaty ?? a najlepiej całą kuchnię plisss...chyba, że jest gdzieś Twój wątek i można zobaczyć

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    A jak moja pani zobaczyła te półki to dopiero mi się dostało.
    Półki już zdjąłem a w to miejsce poszła szafeczka 40
    Półwysep po zmianach ma 80 cm szerokości.
    A jeżeli macie półwyspy lub wyspy to jakie mają szerokości i długości?
    Mój półwysep będzie miał 60 cm szerokości i 150 cm długości - na półwyspie tylko blat roboczy.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaa256
    Cytat Napisał mr6319
    A jak moja pani zobaczyła te półki to dopiero mi się dostało.
    Półki już zdjąłem a w to miejsce poszła szafeczka 40
    Półwysep po zmianach ma 80 cm szerokości.
    A jeżeli macie półwyspy lub wyspy to jakie mają szerokości i długości?
    Mój półwysep będzie miał 60 cm szerokości i 150 cm długości - na półwyspie tylko blat roboczy.
    u mnie też ale będzie dodatkowo zlew wpuszczany 1-komorowy 45-tka

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Po uwzględnieniu waszych uwag wyszło coś takiego:



    Kuchnia to oczywiście część większej całości. Z drugiej strony wygląda to tak:



    bardzo dobrze zrobiłeś przenosząc kuchenkę pod ścianę, początkowa wersja na środku kuchni była dla mnie nie do przyjęcia = ogromne niebezpieczeństwo dla użytkowników domu, szczególnie dla dzieci

    jeśli chodzi o szafki - co prawda nie wiem jakie będą fronty, ale ja bym zrobiła inne górne szafki, tzn. dałabym tylko szafki obok okapu - takie poziome, dolne ze szkłem górne pełne (zobacz kilka postów wyżej u Magdal15)
    a tą szafkę boczną i półki bym sobie darowała = zupełnie psują wygląd kuchni

    aha i jeszcze zlew - ja bym go bardziej przesunęła w lewo, ale nie o to chodzi żeby był pod oknem (bo akurat nie jestem zwolenniczką takiego rozwiązania) ale żeby go odsunąć od kuchenki - mam obawy przed strąceniem łokciem garnka z kuchenki

  18. #38

    Domyślnie

    to i ja dorzucę 3 grosze,czy nie lepiej mr6319 ten półwysep dac po drugiej stronie tzn od okna?Byłaby kuchnia bardziej ustawna i nikt nie wpadałby na krzesła.

  19. #39

    Domyślnie

    A mnie się nasunęła taka refleksja : wyspy półwyspy wyglądają najlepiej w tv w programach o gotowaniu - tam nie może być inaczej, bo kucharz- gwiazda stała by do kamery tyłem - i chyba z tego wzięła się ta moda. U mnie w budowanym domu nie ma możliwości wstawienia wyspy - i mam problem z głowy.Owszem podobają mi się czasami takie rozwiązania - ale mam mieszane uczucie co do użytkowania.
    magda

  20. #40

    Domyślnie

    Za kominem dałbym u góry taką półeczkę na wina

Strona 2 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony