dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 613
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 12250
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cynamonka pisze:

    jeśli chodzi o szafki - co prawda nie wiem jakie będą fronty, ale ja bym zrobiła inne górne szafki, tzn. dałabym tylko szafki obok okapu - takie poziome, dolne ze szkłem górne pełne (zobacz kilka postów wyżej u Magdal15)
    a tą szafkę boczną i półki bym sobie darowała = zupełnie psują wygląd kuchni
    Właśnie takie szafki mają być. Niestety nie mogłem podobnych znaleźć w PRO 100. Fronty mają być płaskie bez żadnych wzorów i wypukłości.

    Damro pisze:

    to i ja dorzucę 3 grosze,czy nie lepiej mr6319 ten półwysep dac po drugiej stronie tzn od okna? Byłaby kuchnia bardziej ustawna i nikt nie wpadałby na krzesła.
    Takie rozwiązanie z półwyspem też jest rozpatrywane.
    PS.
    Dopiero wróciłem z kilkudniowego urlopu i biorę się za poprawki w wizualizacji.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Po uwzględnieniu waszych uwag wyszło coś takiego:

    przede wszystkim wywal te otwarte ukośne półeczki przy oknie, bo ani to ładne, ani funkcjonalne


  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Posiadacze juz kuchni i Ci co wiedzą więcej - pytanie do was.
    Wysoka zabudowa kuchni - powinna mieć ........ cm?
    Tak żeby było najpraktyczniej i najfunkcjonalniej.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    U mnie jest ok. 220 cm - przy wzroście 175 cm, stojąc na palcach, sięgam na najwyższą półkę i mogę zamknąć szafkę

  5. #45

    Domyślnie

    w standardzie chyba jest 211 lub 233 Ja mam 211 i jest oki
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    To Ja was jeszcze pomęczę. Analizując wasze sugestie kilka metrów wyżej stworzyłem cos takiego:



    Druga wersja z piekarnikiem obok lodówki:



    Kolory frontów i ścian na razie nieważne. Ważny układ.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319

    Druga wersja z piekarnikiem obok lodówki:



    Kolory frontów i ścian na razie nieważne. Ważny układ.
    Z punktu widzenia corki stolarza
    Glosuje za druga wersja, lzejsza optycznie, choc mniej miejsca w szafkach. Moim zdaniem ten slupek miedzy oknami zle wyglada, dodatkowo bedzie zacieniac kuchnie.
    Zdjelabym te polotwarte szafeczki z obu stron wyciagu, ale ja w ogole nie lubie wiszacych. Sciane moglbys do sufitu oblozyc lub pomalowac czyms zwracajacym uwage.
    Odnosnie otwartych szafek - zwlaszcza w kuchni miejsce na kurzolapy, asolutnie niepraktyczne i dodajace roboty
    Pozdrawiam!

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    wersja druga zdecydowanie
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    To Ja was jeszcze pomęczę. Analizując wasze sugestie kilka metrów wyżej stworzyłem cos takiego:



    Druga wersja z piekarnikiem obok lodówki:



    Kolory frontów i ścian na razie nieważne. Ważny układ.
    Teraz troszkę lepiej (wersja 2), ale ja zrobiłabym jeszcze inaczej

    Po co Ci ta szafka (półwysep) przy kominie? W tym miejscy postawiłabym stół. Masz mało blatu roboczego - ja pociągnęłabym ten rząd szafek pod oknami az do końca - szafek nigdy nie za dużo a do tego piekny blat roboczy powstaje.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    To Ja was jeszcze pomęczę. Analizując wasze sugestie kilka metrów wyżej stworzyłem cos takiego:



    Druga wersja z piekarnikiem obok lodówki:



    Kolory frontów i ścian na razie nieważne. Ważny układ.
    Jezeli juz miałabym wbrac to opcja druga.
    ale i tak niezbyt jak dla mnie funkcjonalna bo za mało jest w niej (w jedym kawałku) baltu roboczego w pobliżu płyty.
    Nie zanam całych planów domu wiec nie wiem czy to mam sens. Jakby zamórowac jedno wejscie do kuchni (pomiędzy kominem? a słupkiem i lodówką) w tym miejscu zaontowac wysoką zabudowę (lodówka i słupek z piekarnkiem) wtedy blat po lewej stronie zrobił by się wieszy. Tylko z uwagi na ergonomie nie bedziesz miec zachowanego ciągu (czy tam tójkąta) lodówka-zlew -płyta). ale jakby wtedy przesunąc płytę troche bardziej w prawo byłoby już ok. jeszcze zrezygnowałbym z tej szafki przy kominie - bo jest zupełnie bez sensu. a jak ktos wczesniej napisał - tam jest dobre miejsce na stół

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Zdecydowanie wersja 2, z tym, że faktycznie ta szafka przy kominie nie ma sensu, najlepiej dać tam stół a szafki jeszcze przedłużyć bo wydaje mi się, że jest ich za mało... a najlepiej podaj rzut kuchni z pokojem dziennym żeby było widac proporcje.

  12. #52

    Domyślnie

    Mnie tez ta nibywyspa zupełnie nie pasi przy tym kominie.Też dałabym tammały stolik i pociągnęła szafi dalej.
    Wersja 2 lepsza od 1

  13. #53

    Domyślnie

    Do mr6319: pomysł Kasi wydaje mi się bardzo udany - pociągnij blaty po całej ścianie z oknami a przy kominie postaw stolik.

    Princesa zerknij parę stron wcześniej - masz tam widok, o który prosisz.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    mr6319 wersja II, tylko szuflad nie widze poza tymi wyspowymi, wiec pod plyta zrobilabym szuflady.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Pociągnąłem szafki pod oknami. Żeby było ciekawiej płytę dałem w narożniku. Wygląda to ciekawie. jest sporo blatu i miejsca. Takie ustawienie płyty rozwiąże mi inny ważny problem związany ze schodami do piwnicy. Może to właśnie to?


  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Pociągnąłem szafki pod oknami. Żeby było ciekawiej płytę dałem w narożniku. Wygląda to ciekawie. jest sporo blatu i miejsca.

    a może by zamienić miejscami płytę ze zlewem?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Pociągnąłem szafki pod oknami. Żeby było ciekawiej płytę dałem w narożniku. Wygląda to ciekawie. jest sporo blatu i miejsca. Takie ustawienie płyty rozwiąże mi inny ważny problem związany ze schodami do piwnicy. Może to właśnie to?

    zdecydowanie lepiej

  18. #58

    Domyślnie

    No widzisz - co byś nie wymyślił zawsze Cię poprawimy

    Spróbuj proponowanej przez Magdę i Michała zamiany - zmieni to coś w kwestii schodów ? (tymi schodami to mnie zaintrygowałeś).

    Nie wiem tylko jak się ma piec gazowy do takiej bliskości okien .... od tak dawna mam piec elektryczny, że nie wiem. Może to w ogóle nie stanowi problemu?

  19. #59

    Domyślnie

    A co przewidujesz w tej wiszącej szafce miedzy oknami?

    Ja bym z niej zrezygnowała, ewentualnie dała tam grube półki. Albo jakiś plakat, zegar ...

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    mr6319 dziwnie wygladaja te 2 gorne szafki miedzy oknami, ja bym tam nic nie dawala.

Strona 3 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony