dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 110
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2193
  1. #21

    Domyślnie

    Witam!! Jak narazie pogoda kusząca-to też pokusiliśmy się,żeby postawić conajmniej jeszcze jeden poziomik ,a że ekipa jest sprawna-przystali na to i ruszamy-chyba od wtorku! Pustaki zamówione,zapłacone-mam nadzieję,że dojadą-hehe-we wtorek!! ....będą więc kolejne fotki!! Pozdrawiam!!
    Beti

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DARQ987

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    czekamy, czekamy a czym budujecie? ceramika czy beton komórkowy?

  3. #23

    Domyślnie

    Ceramika-dokładnie thermopor 25-firmy Leier-bardzo fajna cena i produkt jest juz w miarę sprawdzony. Firma z Krakowa przywozi nam to swoim transportem-maja atrakcyjne ceny,nadproza prawdopodobnie tez od nich kupimy,szkoda tylko,ze przepłacilismy piwniczne,no ale na błędach się człowiek uczy. Na terive też mam fajny namiar,ale na śląsku-w razie potrzeby służę... . Ciekawa jestem kiedy Wy zaczniecie - też juz nie mogę sie doczekać na foteczki . Pozdrowionka!!
    Beti

  4. #24

    Domyślnie

    Dzisiaj mielismy dostawę pustaków Leier25-firma solidna,dostawa punktualna. Na budowie juz trwa intensywna praca-produkt jak narazie super!! Wczoraj po przeczytaniu opinii na jednym z forum,na temat Leiera tak się przestraszyłam,że nocy nie przespałam,a tu miła niespodzianka-wszystko jest w porzadku-pustaki w całości,nie rozwalaja sie jak,nie pękaja-oby tak dalej!! Juz dzisiaj albo jutro składam kolene zamówienie do tej firmy na nadproża i pustaki na scianki działowe . Pozdrawiam!!
    Beti

  5. #25

    Domyślnie

    A oto świeżutka foteczka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e430223cd.html
    Może i jest mały ten domeczek,ale wiecie jaki będzie przytulny - mmm ;P.
    Beti

  6. #26

    Domyślnie

    Witam, my też zdecydowaliśmy się na ten projekt Betina 29 zazdroszcze, że u Ciebie budowa już na tym etapie. U nas narazie wytyczone są fundamenty, a zalewamy w sobote. Po wytyczeniu fundamentów jestem trochę przerażona wielkością ale to podobno normalne. A jak Twoje odczucia?

  7. #27

    Domyślnie

    Hej!! Wiesz co,ja tak samo ,ale nie ma się co czarowac-ten dom ma tylko 75 metrów,no powiedzmy,że jak podniesiemy murłatę (bo tak to się chyba nazywa) to moooże będzie miał 80. Jest mały,a z drugiej strony ma przeciez po zewnętrznej prawie 9m na 7m-obecnie mieszkam w takim 10m na 10m i wydaje mi się całkiem całkiem wielkościowo. Będzie dobrze... - będziemy mieli domy małe,ale przytulne i pełne ciepła-zobaczysz ,a nie ogromne,zimne "molochy"...jak niektórzy.... Oglądam wiele programów o urządzaniu wnętrz na DOMO-jest wiele małych domów cudownie urządzonych. Jak widzisz ja jestem pełna optymizmu i mimo różnych opini-życzliwych i nieżyczliwych znajomych...nie dam go sobie krytykować . Nie dam i już!! Rzuć fotą jak będziesz miał. Życzę powodzonka i pozdrawiam!!
    Beti

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DARQ987

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    no pięknie rośnie!

  9. #29

    Domyślnie

    Temat trochę stanął w miejscu a ja jestem bardzo ciekaw jak idzie wam budowa domu. Czy może ktoś ujawnić wstępny kosztorys domu. Sam zastawiam się nad budowa Z71,ze względu na małą powierzchnie myślę że koszty również nie będą wysokie.Czy 150 tys starczy na budowę i wykończenie parteru??

  10. #30

    Domyślnie

    Witam!! Coś mi się wydaje,że nasza budowa - jeżli chodzi o Z71 jest obecnie w najdalszym punkcie,bo mamy juz zakończony parter z piwnicą-oczywiście stan surowy,więc mogę juz dzielić sie jakimś doświadczeniem-wydaje mi się,że 150 tysięcy na wybudowanie i wykończenie parteru jak najbardziej wystarczy. Wiadomo,że wszystko zależy od wyposażenia,ale przy przeciętnym wykończeniu jak najbardziej. Pozdrawiam!!
    Beti

  11. #31

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    my również jesteśmy szczęśliwymi (póki co ) posiadaczami tego projektu. Zdecydowaliśmy się na wariant z garażem po lewej stronie. Zmiany w projekcie były podyktowane przymusem umieszczenia w domu pieca na paliwo stałe, a więc i kotłowni. Umieściliśmy ją zamiast pokoju na dole. To pomieszczenie jest obniżone o 70 cm, dlatego będzie się do niego schodzić dwoma schodkami. Ścianka tej przyszłej kotłowni od strony schodów jest przesunięta do słupa. W ten sposób zmniejszy się kotłownia, ale wygospodarowaliśmy miejsce na przejście bezpośrednio z domu do garażu. Ponadto strop nad garażem umieszczony będzie niżej, by do pomieszczenia nad garażem można było wejść z półpiętra. Schody na parterze muszą zaczynać się o dwa schodki wcześniej. Z pomieszczenia nad schodami "wycięty" zostanie mały prostokąt na podest. To najważniejsze zmiany w projekcie. Może dla kogoś staną się inspiracją. Czekamy teraz na pozwolenie na budowę. Lada dzień powinno przyjść. Jak będzie, to się okaże. Z budową chcemy ruszać, jak tylko pogoda i urzędnicy pozwolą. Bardzo cieszę się, że ten temat powstał. Ponieważ również jestem ze Śląska, to liczę, droga Betino29 na jakieś namiary. Wszelka porada mile widziana

  12. #32

    Domyślnie

    błąd - z pomieszczenia nad garażem... nie schodami, oczywiście.

  13. #33

    Domyślnie

    No nareszcie temat się rozkręca ....myślałam,że tylko my ten dom budujemy . Przecież takie forum,to coś wspaniałego-można podzielić się doświadczeniami,popytać co i gdzie kupic - dobrze i tanio!! Mam nadzieję,że wreszcie coś się ruszy i będę tu pisała częściej niż raz na dwa miesiące!! ;p U Was Aleksandro też wiele zmian w projekcie,my tez trochę nawymyslalismy-piwnice i.t.p.,ale jak narazie wszystko idzie sprawnie i nieczego nie żałujemy. Pozdrawiam i w razie czegoś służe pomocą!!
    Beti

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gregorian1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących (Betina29, Mimorak,mkmk) oraz zainteresowanych budową domu wg projektu Z71. Gratuluje budującym postepów i życzę jak najszybszego ukończenia budowy. Jako, że niedługo również startuje z budową, chciałbym sie podzielić swoimi uwagami nt tego projektu oraz zmian, jakich dokonałem. Wybraliśmy wersję z garażem po lewej stronie i zmianą, jaką dokonaliśmy to wyrównanie wnęki w miejscu wyjścia na taras oraz wydłużenie domu z prawej strony o 70 cm oraz z lewej o 30 cm. Zlikwidowaliśmy pokój na dole i przenieśliśmy komin do garażu i tam też wygospodarowaliśmy miejsce na pomieszczenie gospodarcze, gdzie będzie umieszczony piec na paliwo stałe i zbiornik 200 l. W miejscu łazienki zrobiliśmy przejście z garażu do sieni a łazienka została umieszczona w miejscu pomieszczenia gospodarczego. W kuchni znalazło się również miejsce na małą spiżarkę, ponieważ zlikwidowaliśmy prysznic na dole a pozostawiliśmy tylko kibelek wraz z umywalką. Przy zmianach operowaliśmy tylko ściankami działowymi, nie uległa zmianie konstrukcja nośna budynku. Jeżeli natomiast chodzi o poddasze to w miejscu pustki nad garażem zrobiliśmy dodatkową sypialnie a łazienkę przenieśliśmy w miejsce pokoju nr 1, gdyż musieliśmy zrobić przejście do sypialni nad garażem. W sumie oba pokoje nr 2 oraz sypialnia zwiększyły swój metraż do 15 m2, zostanie również podniesiona ściana kolankowa o jeden bloczek 24x24. To może na tyle jeżeli chodzi zmiany, z budową chcemy ruszyć w kwietniu i zakończyć ją w przyszłym roku latem. Co do kosztów to truddno mi sie wypowiadać w tym temacie ale czytając wasze wczesniejsze posty sądzę, że powinienem zamknąć sie w kwocie 300 TPLN stan pod klucz.

  15. #35

    Domyślnie

    Witam Cię Gregorian!!) Widzę,że poczyniliscie wiele zmian i jak narazie BRZMIĄ one bardzo interesująco. To paliwo stałe mnie zainteresowało. My planujemy ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym oraz gazowe,ale do końca nie wiem czy tej drugiej opcji nie zmienic . Co do sumy końcowej,wydaje się ona jak najbardziej realna-my tez planujemy nie wydawać zbyt wiele,choć jak narazie wszyscy nas straszą,ale...jesteśmy optymistami!! Parter już stoi,jak wszystko będzie dobrze,gdy tylko zawita wiosna-zaczynamy!! Pozdrawiam wszystkich!!
    Beti

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gregorian1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Beti! Ze względu, iz nieposiadamy mozliwości zastosowania ogrzewania na gaz, postanowiliśmy zastosować piec na paliwo stałe(eko-groszek) jako, że powierzchnia domu nie jest ogromna, piec też nie będzie dużych rozmiarów tylko odpowiednio dobrany do powierzchni domu. Jeżeli chodzi o kominek, to równiez mysleliśmy o ogrzewaniu kominkowym ale odpadło ze względu na duży nakład pracy(codzienne dokładanie drewna i utrzymywanie paleniska + koszt rozprowadzenia instalacji) tak więc kominek jak najbardziej ale będzie on "odpalany" głównie zimą. Zastanawiamy się nad zastosowaniem dwóch paneli słonecznych, gdyż będziemy mieli dach od południowej strony i w dużej mierze rozwiązałoby to problem podgrzewania wodu w okresie wiosna-lato. Oglądałem Wasze zdjęcia z budowy domu i musze powiedzieć, że zacząlem zastanawiać się nad podpiwniczeniem połowy domu. Bardzo dobre rozwiązanie, które spowodowałoby przeniesienie pomieszczenia gospodarczego z piecem do piwnicy , musze o tym jeszcze pomyśleć. Mam pytanie, czy na obecnym etapie prac pojawiły się jakieś problemy z budową, zmiany w konstukcji itp? Czy pozostawiacie słupek żelbetonowy przy schodach? czy zastosowaliście jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam Grzegorz

  17. #37

    Domyślnie

    Witam Cię Grzegorzu Drogi!! Wiesz,jak do tej pory-odpukać wszystko poszło bardzo sprawnie-nie było żadnych problemów.Ekipa zorganizowana,każdy wie co ma robić!! Co do piwnic,to polecam-jeżeli tylko macie możliwość-chodzi mi o teren,to zróbcie sobie chociaż nad połową domu. Z tym,że Wy jesteście juz i tak w dobrej sytuacji,bo będziecie mieli garaż i w związku z tym poczyniliście bardzo ciekawe zmiany. Co do słupa,to my nie mamy czegoś takigo,ale juz ktoś mnie o niego pytał-hmm-my w miejscu słupa będziemy mieli ścianę klatki schodowej,ze względu na zejście do piwnicy..!! Strop mamy bardzo dobrze zbrojony,więc to powinno wystarczyć!! Ten słup ujęty w projekcie chyba jest niezbędny,ale przy obecnych możliwościach pewnie będzie można tam coś fajnego wykombinować - tak myślę!! U nas już wnętrze widać-parter łanie się suszy ...z pomocą piwnicznego pieca . Dom nie jest duży,ale jest w nim wszystko to,co niezbędne...!!
    Beti

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.
    Możecie mi powiedzieć o ile wzrastają koszta podpiwniczenia budynku lub tylko jego części.W sumie jest to najlepszy pomysł żeby wygospodarować w małym Z71 trochę miejsca na kotłownie.

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,
    "Zychu" zaprosił mnie przez stronę studia Z500 na forum i jestem.

    Jestem obecie na etapie szukania wykonawców instalacji a co za tym idzie stan surowy mam już gotowy. Projekt Z71 bardzo nam przypadł do gustu i bez wachania kupiliśmy projekt. Zdecydowaliśmy sie na podwariant z garażem.

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z ekipy która podjeła się wykonania pierwszego etapu budowy. Oczywiście nie obyło sie bez kłopotów z systematycznością ekipy ale był to wynik wykonywania kilku prac w jednym czasie na różnych budowach. Pierwsza łopata wbita była dnia 4 października. Stan surowy otwarty z dachem odeskowanym i opapowanym zakończono tuż przed wigilią.

    pozdrawiam
    tomek
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz018.jpg
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz026.jpg

  20. #40

    Domyślnie

    Naprawdę fajnie to wygląda. Ja jestem na etapie przygotowywani terenu. Budować zamierzam na wiosnę przyszłego roku.
    Pietja czy podpiwniczałeś budynek?
    Możesz powiedzieć jaki rodzaj ogrzewania przewidziałeś?
    Robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
    Ja na razie chciałbym wybudować i wykończyć parter czy uważasz że uda mi się to zrobić za 150 tys( bez przyłączy) wariant bez garażu.
    Fajnie by było jak byś wrzucił jeszcze kilka fotek bardzo mnie interesuje jak wyglądają pomieszczenia na parterze.
    Fajnie że dołączyłeś

Strona 2 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony