dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 43
Pokaż wyniki od 841 do 853 z 853
  1. #841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciejka00 Zobacz post
    A jak wyglądają u ciebie koszty "gazowe"?
    Ile wychodzi miesięczny rachunek....dopalasz dużo w kominku?
    Mój domek z widokiem ma 230m2 -jest dłuższy o 1m, salon powiększony kosztem tarasu, podpiwniczenie użytkowe pod całym budynkiem- wysokość 2,50, wszędzie podłogówka, za 69 dni 1270zł za gaz (grudzień-styczeń) mazowieckie
    Nie dogrzewam kominkiem- sporadycznie palę , temp ustawiona w salonie na 22stopnie

    W podpiwniczeniu mam garażyk pod kuchnią, tam podłogówka skręcona na max, reszta pomieszczeń wyregulowane na około 19 st
    Ostatnio edytowane przez nicramp ; 05-03-2015 o 12:48

  2. #842
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U nas są już okna Schüco. Kolor szary. Cena 32 tysiące z częściowo ciepłym montażem (taśmy paroizolacyjne i wysunięcie okien około 1cm poza mur. Jutro rozpoczynamy tynkowanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM0667.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	310622

  3. #843
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czlenson

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć wszystkim! Jestem nowy w tym wątku, temacie budowania jak i na forum murator.

    Jako że przez prawie rok szukania projektu ciągle wracam do "z widokiem 2" nie widzę innego wyjścia jak po prostu postawić tę chałupę Coś tu trochę zamarło więc chciałbym bardzo prosić budowniczych "z widokiem" o wrzucenie świeżych materiałów Pan h16v buduje "dwójkę" więc tym bardziej chciałbym zobaczyć kolejne odsłony a już ujrzenie "dwójki" z oryginalną antresolą byłoby najbardziej pożądane!

    Być może jest możliwość oglądnięcia na żywo realizacji w trakcie bądź ukończonej z antresolą?

    Moje obecne założenia są takie:

    -silikat i 18cm styro jak w projekcie
    -piec kondensacyjny
    -podłogówka w całym domu
    -WM z rekuperatorem i GWC rurowym l=20m, d=160mm
    -kominek bez płaszcza ( nawiew WM nad kominkiem niby powinien pomóc rozproszyć ciepło )
    -garaż powiększony do dwustanowiskowego ( co za tym idzie pom. gosp. )
    -rezygnacja z okna dachowego w sypialni

    Zagwozdki:

    -waham się nad płytą fundamentową ( te same pieniążki a mostków cieplnych mniej )
    -dachówka płaska czy blacha? Za dachówką przemawia poddasze użytkowe a za blachą prostota konstrukcji dachu
    -plan zagospodarowania określa mi dach 35-45st. i co prawda nie ma zapisu o dobudowanym garażu ale może być zgryz
    -skoro WM i kondensacyjny to trzeba robić drugi wewnętrzny, murowany komin?

    Pozdrawiam!
    Krzysiek
    Ostatnio edytowane przez czlenson ; 26-10-2015 o 08:50

  4. #844

    Domyślnie

    Cytat Napisał czlenson Zobacz post
    skoro WM i kondensacyjny to trzeba robić drugi wewnętrzny, murowany komin?
    Nie wiem jak w "dwójce", ale w "jedynce" tamtędy idzie rura od WM, także ja mam ją wpuszczoną do tego kanału wentylacyjnego. Różnica taka, że kończy się na poziomie podłogi poddasza i nie wychodzi na dach. W każdym razie na etapie adaptacji projektant powinien powykreślać wszystkie kanały wentylacji grawitacyjnej. Nie powinno ich w ogóle być.

    Temat coś umarł. Nikt już tego domu nie buduje? Nie chce mi się wierzyć... My od grudnia już mieszkamy. Kilka rzeczy niedokończonych, ale to drobnostki...
    Musze tylko szybko dorobić się drzwi na poddaszu bo gdy dziecko śpi to ciężko cokolwiek zrobić w kuchni. Każdy najmniejszy hałas słychać w całym domu.

  5. #845

    Domyślnie

    Witam "Widokowców"
    Mam zamiar kupić projekt Dom z widokiem( Domy z wizją) no i oczywiście startować z budową.
    Zachęciły mnie zdjęcia umieszczane na forum od osób, które już zrealizowały projekt, wnętrza są niesamowite każde w swoim stylu gratuluję:
    Mam serdeczną prośbę o info odnośnie wysokości ścianki kolankowej pierwotnie w projekcie i ew. do jakiej wysokości ją podnosiliście.
    Czekam na jakiś odzew.
    Pozdrawiam

  6. #846

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak jak wyszło z całego pustaka, czyli praktycznie nic (może 10cm). Ogólnie nie jest na poddaszu źle. Skosy schodzą nisko tylko na antresoli i w pokoju nad gabinetem, ale tam pomniejszyłem go regipsem zgodnie z projektem. Wcisnęliśmy pod spód łóżko i jest ok

  7. #847

    Domyślnie

    Dziękuję za info, wygląda na to, że zostałam sama na "placu boju"

  8. #848

    Domyślnie

    witam,

    czy ktoś z szanownym forumowiczów wybudował taki dom w okolicach Łodzi?
    Na 99% jestem zdecydowany na ten projekt ale właśnie pozostaje ten 1 % niepewności.
    Nie do końca potrafię wizualizować sobie kuchnie z salonem bo projekty na Domy w Wizją nie sa do końca w skali.

  9. #849

    Domyślnie

    Jestem pozytywnie zaskoczony. Rachunek za gaz za sezon zimowy opiewa na kwotę około 1700zł (CO+CWU+gotowanie). Mnie się podoba Biorąc pod uwagę, że na ścianach mam "zwykły" styropian, na dachu najtańszą wełnę z castoramy, a okna mają tylko dwie szyby. Jedyne szaleństwo to wentylacja z rekuperatorem.

  10. #850

    Domyślnie

    Witam.
    Czy jest ktoś z województwa mazowieckiego? Jestem zainteresowana własnie tym projektem i chciałabym zobaczyć go na żywo. Z góry dziękuje Karolina

  11. #851
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel_81

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Ja chciałbym jeszcze w tym roku rozpocząć i zrobić fundamenty. Będę budował pod Grodziskiem Mazowieckim.

  12. #852

    Domyślnie

    Cześć!
    Planuję budowę Domu z Widokiem 2 w woj. małopolskim. Czy ktoś z mojego województwa lub sąsiednich buduje/wybudował ten dom? Bardzo chciałbym zobaczyć go w środku na żywo Bardzo proszę o odpowiedź lub kontakt w tej sprawie.
    Z góry dzięki

  13. #853
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekTom

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Szanownych Forumowiczów
    Startuję z budową bliźniaczego projektu Dom z widokiem 3 i poszukuję wykonawcy, ekipy budowlanej z woj. mazowieckiego.

    Pomyślałem, że fajnie będzie znaleźć ekipę która stawiała już coś podobnego. Jeżeli znacie kogoś o kim możecie powiedzieć, że jest "Ok" to będę wdzięczny za każdy namiar.
    Budowa startuje w 2018 w okolicach Grodziska Mazowieckiego.

Strona 43 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony