dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie oczyszczalnia poliplast - problem

    Mam pytanko do osób, które mają oczyszczalnię bezdrenażową Poliplast. Czy w przypadku jakiejś większej ilości prania przez denka wypływa piana z detergentów?
    Moi rodzice zamontowali taką oczyszczalnię i po jednej większej akcji z praniem spod jednego denka zaczęła wydostawać się piana. Mama dzwoniła do serwisu, ale powiedzieli jej, że to normalne, że przyjadą za miesiąc na pierwszą kontrolę
    My mamy oczyszczalnię Rotha i nigdy nawet przy 10 praniach jedno po drugim nie doszło do czegoś takiego jak wybijanie piany górą.
    Czy ktoś ma Poliplasta i ma taki sam problem?

  2. #2

    Domyślnie

    mam taką oczyszczalnię i nie spotkałem się z takim problemem. Pralka czasem pracuje na okrągło - np po powrocie z wakacji, prysznic i wanna też w użytku. Przeważnie 4 dorosłe osoby, czasem 5.
    Z której komory wydostaje się ta piana? jeżeli z pierwszej to może jest w niej zbyt wysoki poziomcieczy, może źle wyregulowane podnośniki?
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    nie mam pojecia o oczyszczalni ale moze ta komora jest za wysoko osadzona i piana wylazi jak by dali glebiej to pewnie by niebylo problemu
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    nie mam pojecia o oczyszczalni ale moze ta komora jest za wysoko osadzona i piana wylazi jak by dali glebiej to pewnie by niebylo problemu
    Nie ma takiej możliwości przy sprawnie działającej oczyszczalni,
    Ta oczyszczalnia może przyjąć nawet 300l ścieków na godzinę. chyba że pierwsza komora jest przepełniona.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    aaaaa no litrow a piany to ile ?????????
    a tak na powaznie czy wasz ug tez probowal wam wibic z glowy oczyszczalnie bo kiedys zrobia kanalize i wszyscy bez wyjatku beda musieli sie podlaczyc
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    aaaaa no litrow a piany to ile ?????????
    a tak na powaznie czy wasz ug tez probowal wam wibic z glowy oczyszczalnie bo kiedys zrobia kanalize i wszyscy bez wyjatku beda musieli sie podlaczyc
    Skoro w pralce się zmieściła ta piana to w oczyszczalni też powinno

    U mnie urząd rozsądny, znali się na oczyszczalniach i wiedzieli, że przy tej nie będę się musiał przyłączać do kanalizy - spełnia normy unijne
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  7. #7

    Domyślnie Re: oczyszczalnia poliplast - problem

    Jeżeli chodzi o pianę to nie musi być to kwestia detergentów. Sądzę, że od prania to nie ma takiej opcji, żeby poszła piana.
    U mnie buała piana raz wychodziła ze zbiornika ze osadem czynnym (drugi zbiornik - tam gdzie jest napowietrzanie i cały czas tak naprawdę na powierzchni jest jakaś piana po woda-osad jest w ruchu) po tym, jak domownicy chorowali i brali antybiotyki. Była to jednorazowa akcja i wymyśliłem sobie, że to jakać reakcja z osadem czynnym - moze to być jednak zbieg okoliczności. Na wszelki wypadek dodaje w takich sytuacjach zawsze trochę "bakterii", choć sama oczyszczalnia nie wymaga tego, chyba, że osad całkiem padnie i trzeba go odbudować.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Piana wychodzi ze środkowego zbiornika. Było to jakiś tydzień po zamontowaniu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Piana wychodzi ze środkowego zbiornika. Było to jakiś tydzień po zamontowaniu.
    Nie jest to piana z pralki. Nie ma jak się tam przedostać.




    Ta piana to albo wynik wzmożonej aktywności bakterii, albo brakiem ich aktywności. Skoro tydzień po zamontowaniu to może żle zaszczepiona oczyszczalnia albo źle ustawione przepływy. Według mnie nie powinno się nic takiego dziać.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no właśnie tu jest problem. My mówimy, że nie powinno, a serwisanci mówią, że wszystko ok.
    Mam jeszcze jedno pytanko do użytkowników. Czy z tej oczyszczlani wywozicie co jakiś czas osad i dodajecie bakterie? My w naszej musimy wywozić osad co jakieś 1,5-2 lata. A jak jest w Poliplaście?

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie tez coś podobnego kiedys wystapiło było to własnie na początku użytkowania oczyszczalni - widocznie złoże jeszcze sie dostatecznie nie wyksztalciło.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja osad wywoziłem 1 raz po ok 1.5 roku ale było go mało - musialem wywieźć przed przegladem oczyszczalni. Ale osadu nie było za wiele może to dlatego że tylko 2 użytkowników.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    ale generalnie osad trzeba wywozić? Zamawialiście szambiarkę?
    A jak z bakteriami?

  14. #14

    Domyślnie

    Osad trzeba wywozić, serwisant twierdził że ilość osadu zależy od kilku rzeczy min. liczby domowników, czy posiada się młynek do odpadków (wtedy osadu jest więcej) i ogólnie od specyfiki gospodarstwa domowego. Do wywiezienia zamawialiśmy szmbiarkę (u mnie w jak zamawiałem to niezależnie od tego ile wypompuje szambiarka to minimum musiałem zapłacić za 5m3) Bakterie dosypuję zawsze jak któreś z nas łyka antybiotyki to po zakończeniu kuracji - tak z 2-3 dni później i czasami profilaktycznie po dłuższej nieobecności. Mieszkamy na razie tylko we 2 więc nasze bakterie mogą być trochę "wygłodzone"

  15. #15

    Domyślnie

    szambiarka była raz po około 1,5 roku zabrała wszystko z pierwszego zbiornika koszt 39 zł więc niewiele
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dziwne, dziwne.. Proszki do prania są (powinny) być robione na dtergentach niskopiennych. Czy piana była również w pralce podczas prania czy pojawiła się dopiero w oczysczalni?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    w pralce była piana, ale w normalnych ilościach. Dopiero przy oczyszczalni zrobiło się dużo

  18. #18

    Domyślnie

    Wolna przestrzeń nad powierzchnią cieczy w drugiej komorze to ok 300l - raczej pralka takiej ilości piany nie wyprodukowała. Ponadto pisałem już, że nie ma możliwości przedostania się piany z pierwszego zbiornika do drugiego.
    Raczej spodziewał bym się jakiejś reakcji chemicznej
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    i jeszcze jedna ważna (chyba) rzecz. To, co wyleciało z komory z zapamiętaniem wylizywał pies Może jednak bakterie?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    i jeszcze jedna ważna (chyba) rzecz. To, co wyleciało z komory z zapamiętaniem wylizywał pies Może jednak bakterie?
    O matko! Archiwum x się robi. Jak chcesz poeksperymentować to weź trochę tej piany do miski i zalej wodą z roztworem ze zwykłego (w kostce!) mydła. Jeśli piana zniknie (zgasi się) to oznacza że to piana z detergentu. Pewnie z proszku. Inna mozliwość, choć mało prawdopodobna, to łączenie kielichów rur na płyn do mycia naczyń który spłynął do zbiorników.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony