dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Przydomowa przepompownia ścieków - koszt użytkowania

    Witam,

    Dowiedziałem się ostatnio że na działce będę musiał zamontować przydomową przepompownie ścieków. Czy ktoś z was może mi powiedzieć ile kosztuje eksploatacja takiej przepompowni.? Jak często przeglądy. Czy instalacja jest zawodna? O czym powinienem wiedzieć itp.

    Przeszukałem forum ale niestety takich informacji brak...

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    http://www.pompy.pomorze.pl/

    http://meprozet.com.pl/?go=dzial&master=2

    http://www.esp.com.pl/oferta/przepompownie.html

    Literatury w sieci jest masa.Skoro nie znalazłeś tego na FM to może nikt tego jeszcze nie musi zastosować.Mam pytanie.Dlaczego ty musisz ją założyć i kto wydał taki nakaz.

  3. #3

    Domyślnie Przydomowa przepompownia ścieków - koszt użytkowania

    Na sieci znalazłem informacje o przepompowniach - ale chciałbym zasięgnąć informacje od ludzi którzy ją użytkują. A muszę założyć bo do kanalizacji mam trochę pod górkę , a wole to niż szambo
    A na pewno ludzie użytkują takie przepompownie bo na forum znajduje się dużo pytań o koszty zakupu .. ale o użytkowaniu niczego nie ma

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Przydomowa przepompownia ścieków - koszt użytkowania

    Cytat Napisał jan_ryba
    Na sieci znalazłem informacje o przepompowniach - ale chciałbym zasięgnąć informacje od ludzi którzy ją użytkują. A muszę założyć bo do kanalizacji mam trochę pod górkę , a wole to niż szambo
    A na pewno ludzie użytkują takie przepompownie bo na forum znajduje się dużo pytań o koszty zakupu .. ale o użytkowaniu niczego nie ma
    Czekaj czekaj.Piszesz coś o szambie.Mam u siebie przydomową oczyszczalnie ścieków.Przyznam szczerze ,że nie wczytując się za głęboko nad znaczącą różnicą i przeznaczeniem między :

    przydomową oczyszczalnią ścieków

    a

    przydomową przepompownią ścieków

    nie mogę odnaleźć właśnie tych znaczących różnic.Wyprowadź mnie z błędu

  5. #5

    Domyślnie Przydomowa przepompownia ścieków

    Przydomowa przepompownia ścieków - to nic innego jak zbiornik podłączony do kanalizacji w którym znajduje się pompa. I ta pompa jak zbiornik się napełnia przepompowuje zawartość do kanalizacji automatycznie i tyle.

    Przydomowa oczyszczalnia to całkowicie coś innego.

  6. #6

    Domyślnie

    Według nazwy:
    - oczyszczalnia oczyszcza ścieki
    - przepompownia przepompowuje do kanalizacji (stosuje się właśnie, gdy grawitacyjnie ścieki nie spłyną, bo jest "pod górkę" najpierw zbierając je w zbiorniku - coś jak szambo, jest tam pompa, która pcha to pod górę do kolektora).
    Byłam użytkownikiem przepompowni, obecnie oczyszczalni (to były dwa różne miejsca).
    Przepompownia była wspólna dla kilku domków. Psuła się początkowo tak gdzieś 2-3 razy w roku ze względu na różne rzeczy, które dostawały się do wirnika. Później zastosowano jakieś sito i było lepiej. Było to ponad 7 lat temu, teraz pewnie są lepsze rozwiązania. Mieliśmy zapasową pompę schowaną na wszelki wypadek. Koszt utrzymania był niewielki - prąd do pompy, ale koszt wykonania tej instalacji tłocznej raczej wysoki, nawet po podziale wśród sąsiadów.
    Ogólnie nie mam dobrych wspomnień, oczyszczalnia na pewno tańsza w eksploatacji (pompka tylko napowietrzająca, malutka), no i za ścieki nie płacę, oprócz szambiarki raz do roku lub rzadziej.

  7. #7

    Domyślnie

    Tez mnie interesuja opinie uzytkownikow tego ustrojstwa...
    Z tego co sie orientuje to sa 2 rodzaje tych pomp...
    Ciekaw jestem jak z ich awaryjnoscia , nie usmiecha mi sie grzebanie w nich
    Ktora jest przyslowiowym mercedesem oraz ,ktora z tych dwoch typow jest lepsza do domowego zastosowania.
    Praktycznie skonczony lecz ....zaczynam nowy

    MGprojekt - Pod Debem - skonczony
    Archon - rezydencja w nerterach 2 - faza startowa

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Przydomowa przepompownia ścieków

    Cytat Napisał jan_ryba
    Przydomowa przepompownia ścieków - to nic innego jak zbiornik podłączony do kanalizacji w którym znajduje się pompa. I ta pompa jak zbiornik się napełnia przepompowuje zawartość do kanalizacji automatycznie i tyle.

    Przydomowa oczyszczalnia to całkowicie coś innego.
    Skoro możesz mieć szambo to dlaczego nie możesz mieć przydomowej oczyszczalni ścieków?Pytam czy w twoim przypadku zastosowanie obydwu tych rozwiązań jest niemożliwe.Chodziło mi o znaczące różnice między przepomp a oczyszczal i nakazem w twoim wypadku.Czyli ktoś nakazał ci budowę przepompowni bo ani szambo ani oczyszczalnia nie wchodzą w rachubę z jakiegoś względu.A zasada działania i przeznaczenie diametralnie się różnią tak jak wytłumaczono to wyżej.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Przydomowa przepompownia ścieków

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał jan_ryba
    Przydomowa przepompownia ścieków - to nic innego jak zbiornik podłączony do kanalizacji w którym znajduje się pompa. I ta pompa jak zbiornik się napełnia przepompowuje zawartość do kanalizacji automatycznie i tyle.

    Przydomowa oczyszczalnia to całkowicie coś innego.
    Skoro możesz mieć szambo to dlaczego nie możesz mieć przydomowej oczyszczalni ścieków?Pytam czy w twoim przypadku zastosowanie obydwu tych rozwiązań jest niemożliwe.Chodziło mi o znaczące różnice między przepomp a oczyszczal i nakazem w twoim wypadku.Czyli ktoś nakazał ci budowę przepompowni bo ani szambo ani oczyszczalnia nie wchodzą w rachubę z jakiegoś względu.A zasada działania i przeznaczenie diametralnie się różnią tak jak wytłumaczono to wyżej.



    Bo z reguły jest tak, że jak jest kanalizacja (lub ma być w najbliższej przyszłości) to kompetentne organy nie zgadzają się na nic innego.

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Przydomowa przepompownia ścieków

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał jan_ryba
    Przydomowa przepompownia ścieków - to nic innego jak zbiornik podłączony do kanalizacji w którym znajduje się pompa. I ta pompa jak zbiornik się napełnia przepompowuje zawartość do kanalizacji automatycznie i tyle.

    Przydomowa oczyszczalnia to całkowicie coś innego.
    Skoro możesz mieć szambo to dlaczego nie możesz mieć przydomowej oczyszczalni ścieków?Pytam czy w twoim przypadku zastosowanie obydwu tych rozwiązań jest niemożliwe.Chodziło mi o znaczące różnice między przepomp a oczyszczal i nakazem w twoim wypadku.Czyli ktoś nakazał ci budowę przepompowni bo ani szambo ani oczyszczalnia nie wchodzą w rachubę z jakiegoś względu.A zasada działania i przeznaczenie diametralnie się różnią tak jak wytłumaczono to wyżej.



    Bo z reguły jest tak, że jak jest kanalizacja (lub ma być w najbliższej przyszłości) to kompetentne organy nie zgadzają się na nic innego.
    W mojej miejscowości w niedalekiej przyszłości ma byc kanalizacja.Mam przy.oczysz.ściek.Pewno gdybym się nie spóźnił to dostałbym dotację.Powstaje ich coraz więcej a aparat władzy czyli gmina wcale nie oponuje na powstawanie takich inwestycji.O jakich organach mówisz?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Przydomowa przepompownia ścieków

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał jan_ryba
    Przydomowa przepompownia ścieków - to nic innego jak zbiornik podłączony do kanalizacji w którym znajduje się pompa. I ta pompa jak zbiornik się napełnia przepompowuje zawartość do kanalizacji automatycznie i tyle.

    Przydomowa oczyszczalnia to całkowicie coś innego.
    Skoro możesz mieć szambo to dlaczego nie możesz mieć przydomowej oczyszczalni ścieków?Pytam czy w twoim przypadku zastosowanie obydwu tych rozwiązań jest niemożliwe.Chodziło mi o znaczące różnice między przepomp a oczyszczal i nakazem w twoim wypadku.Czyli ktoś nakazał ci budowę przepompowni bo ani szambo ani oczyszczalnia nie wchodzą w rachubę z jakiegoś względu.A zasada działania i przeznaczenie diametralnie się różnią tak jak wytłumaczono to wyżej.



    Bo z reguły jest tak, że jak jest kanalizacja (lub ma być w najbliższej przyszłości) to kompetentne organy nie zgadzają się na nic innego.
    W mojej miejscowości w niedalekiej przyszłości ma byc kanalizacja.Mam przy.oczysz.ściek.Pewno gdybym się nie spóźnił to dostałbym dotację.Powstaje ich coraz więcej a aparat władzy czyli gmina wcale nie oponuje na powstawanie takich inwestycji.O jakich organach mówisz?

    Nie odnoś wszystkiego tylko do siebie. W naszym kraju jest trochę więcej gmin. Na FM jest sporo postów osób, które nie otrzymały pozwolenia ani na oczyszczalnię, ani na szambo bo mają rurę kilkaset metrów od domu lub w najbliższych latach będą mieli pod działką kanalizację.

  12. #12

    Domyślnie Wyjasnienia :)

    No to moze kwesti wyjasnienia niescislosci.

    Kupuje dzialke (na razie mam podpisana umowe przedwstepna). Na dzialce zrobiony jest kolektor i poprowadzona rura do kanalizacji (pod gorke).
    Odpada wiec szambo i raczej odpada oczyszczalnia przydomowa (gmina sie nie zgodzi bo jest to otulina parku narodowego ja tez bym sie nie zgodzil jak ktos ma mozliwosc podpiecia do kanalizacji.) Dlatego tez chcialbym wiedziec jakie sa koszty tego ustrojstwa, ale widze ze chyba nikt tego nie uzywa ... to z czego zyja firmy sprzedajace pompy

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Może ktoś pomóc i napisać jak prawidłowo uruchomić oczyszczalnię i ile czasu to trwa.

    Dzięki z góry
    Jutro będzie lepiej

  14. #14

    Domyślnie Re: Przydomowa przepompownia ścieków - koszt użytkowania

    Cytat Napisał jan_ryba
    Przeszukałem forum ale niestety takich informacji brak...
    poszukaj jeszcze, na pewno był wątek o przepompowni - jeśli dobrze pamiętam, wodociągi chciały narzucić konkretny model czy instalację - spróbuj odszukać i skontaktować się z autorem wątku, może zainstalował sobie już tą przepompownie i mógłby coś napisać, a że już mieszka to zagląda np do działu ogród
    Było na pewno też kilka wypowiedzi ludzi, którzy to użytkują - kiedyś sam się zastanawiałem, więc były mi bliskie te tematy...

  15. #15

    Domyślnie Przepompownia

    Mozesz mi powiedzieć czemu sie zastanawiałes a nie zastosowałeś tego rozwiązania ?

  16. #16

    Domyślnie Re: Przepompownia

    Cytat Napisał jan_ryba
    Mozesz mi powiedzieć czemu sie zastanawiałes a nie zastosowałeś tego rozwiązania ?
    koszty, nie tylko instalacji (przepompownia + mieliśmy ~70m do kanalizacji w głównej ulicy), ale również użytkowania (woda*2). Ostatecznie stanęło na przzydomowej, bezdrenażowej, biologicznej oczyszczalni ścieków.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakie są koszty użytkowania?
    Na pewno prąd jaki pobiera pompa. I jakieś przeglądy raz na jakiś czas.
    Grundfos robi np. takie pompy i nie ma z nimi jakiegoś większego problemu.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    Jakie są koszty użytkowania?
    Na pewno prąd jaki pobiera pompa. I jakieś przeglądy raz na jakiś czas.
    i opłata z ścieki - to już zależnie od zużycia, niektórzy radzili aby zainstalować podzegar na ogród.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask
    Cytat Napisał fenix2
    Jakie są koszty użytkowania?
    Na pewno prąd jaki pobiera pompa. I jakieś przeglądy raz na jakiś czas.
    i opłata z ścieki - to już zależnie od zużycia, niektórzy radzili aby zainstalować podzegar na ogród.
    No tak opłata za ścieki oczywiście też. Wydawało mi się to oczywiste że nie napisałem.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony