dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    25 51,02%
  • Nie

    24 48,98%
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 166
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Młynek do odpadków pod zlewozmywak, młynek do zlewu

    Co sądzicie o młynkach do śmieci zintegrowanych ze zlewozmywakiem
    Chciałbym zebrać trochę informacji o tym wynalazku

  2. #2

    Domyślnie

    Parę lat temu miałam do czynienia z takim młynkiem przy zlewie. Z jednej strony niby wygodne, ale wymaga więcej miejsca, niż normalnie zajmuje zlew. Musi mieć doprowadzenie prądu i transformatorek, bo ma silniczek. Trzeba uważać, żeby nie wpadło tam coś, czego się nie da zemleć (nożyk, obierak, łyżeczka etc). Zwłaszcza przy dzieciach. Nie wiem, jakie i ile rodzajów można spotkać u nas na rynku, pewno technika posunęła się trochę od tamtego czasu. Ja tego ustrojstwa nie instaluję u siebie, bo postanowiłam mieć kompostownik.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem, że ostatnio wprowadzono młynki "zasilane" ciśnieniem wody - nie wymagają doprowadzenia prądu.

    Ja z tych samych względów co Luśka raczej nie będę miał, chociaż dużo o tym myślałem. Teraz zamiast młynka chyba poszukam takiego zlewozmywaka z "kanałem" do specjalnego kubła na odpagki organiczne. Bo miło jest obierać w zlewie a nie nad koszem do śmieci a jak będzie taki odtwór to bez schylania się do kosza będzie można obierać marchewkę...

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Miliony ludzi żyją bez jakiś młynków na śmiecie. Bez obrazy, kocham was wszystkich, ale nie macie innych problemów?

  5. #5

    Domyślnie

    MILIARDY ludzi żyją bez dostepu do Internetu na świecie !

    Radzę Ci więc zająć się swoimi problemami i nie przejmować się Internetem...

  6. #6

    Domyślnie

    Uwaga
    młynek nie jest dla tych , którzy mają przydomową oczyszczalnię.

  7. #7

    Domyślnie

    A to ciekawe. Mi się wydawało, że dobrze jest dla oczyszczalni jak jej się wprowadzi zmielone resztki biologiczne. Wtedy będzie lepiej "fermentować" i przerabiać wszystko ... !

  8. #8

    Domyślnie

    Przerabiać będzie, tylko osad trzeba będzie wywozić częściej.
    Tylko dlatego nie warto wrzucać części stałych - włosów, siersci, petów, resztek jedzenia, obierzyn itp

  9. #9

    Domyślnie

    także uważan, ze młynek to dobry pomysł.Powoli zaczęłam sie za nim rozglądać. Wiem, że w markatach go nie ma , szukam dalej.
    Ania

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Słuchajcie, a nie ma czegoś takiego jak kawałek rury ze zlewu, aby można wrzucać te obierki. Mnie męczy ciągłe sprzątanie zabrudzinej ściany od silnie barwiacych obierków. Może nie młynek, bo to pewno wyższa technika, ale jakieś prostsze rozwiązanie?

  11. #11

    Domyślnie

    Jestem przekonany, że widziałem gdzieś takie zlewozmywaki ze specjalnym kanałem, który się kończył tak, że można było podstawić wiadro czy pojemnik na śmiecie.
    Na ten kanał zakłądało się specjalną pokrywkę coby zapachy nie leciały...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Najpierw ciekawostka - czytałem, że w N.Y. zabroniono młynków. Zapewniło to lobby śmieciarzy, których dochody były przez to mniejsze.

    Ja się obędę bez młynka, choć mile go wspominam z niemiłego wydarzenia. Do tej pory tylko 2 razy byłem "chory" i raz to właśnie zlew był najbliżej. Domyślacie się co by mnie czekało, gdyby nie było młynka

  13. #13

    Domyślnie

    No tak.
    A mawiają starzy ludzie: jak chcesz dożyć 100lat to gryź każdy kęs 33 razy.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Krzysztofj - czyli zalecasz kupno młynka wolnoobrotowego

  15. #15

    Domyślnie

    Widziałam ostatnio taki młynek w castoramie, potwornie drogi ok 1800. Ale się chyba w przyszłości zdecyduję, to naprawde fajna rzecz.

  16. #16

    Domyślnie

    Użytkuję od 5 lat widząc same zalety a zakup polecam via internet któregoś z modeli z rynku US ( są również modele 230 V)wychodzi duuuuużo taniej. Pozdrawiam Dk

  17. #17

    Domyślnie

    Nasenny, daj namiar na stronę www tych młynków.

  18. #18

    Domyślnie

    Mieszkam w USA i taki mlynek mam od dawna, bardzo jest tutaj popularny. Ostatnio zwrocilem na nie uwage i ceny rozpoczynaja sie od 59$do okolo100$. A wiec nie wiem jaki mlynek ktos widzial w Polsce za 1800zl.

  19. #19

    Domyślnie

    Po prostu ktoś sprowadza z USA i tu robi kasę

  20. #20

    Domyślnie

    W USA wszystkie sprzęty AGD są znaaacznie tańsze niż w Europie.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony