dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 71
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.418 z 1418
  1. #1401

    Domyślnie

    Fajnie się czyta Waszą dyskusję A jakie są trendy na 2019 i kolejne lata? Czego zauważalnie będzie więcej, a czego ludzie unikają? Waszym zdaniem oczywiście

  2. #1402
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    post wykasowany
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 24-01-2019 o 17:40

  3. #1403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    odpowiadasz osobie, która przygotowywała sobie baze postów pod spam.

  4. #1404
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    odpowiadasz osobie, która przygotowywała sobie baze postów pod spam.
    A skąd ja miałem to wiedzieć? W dobrej wierze przecież gadałem,
    Widać, że lepiej dzisiaj na FM w ogóle nikomu nic nie odpowiadać. Zwłaszcza świeżakom .
    Albo hieny, albo patentowane lenie się tutaj coraz częściej zlatują.
    To wszystko przestaje mieć sens.

  5. #1405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wiem, że ciężko rozpoznać.
    Ale zwykle, jak pytanie jest takie hasłowe, ogólnikowe, to warto przejrzeć wcześniejsze posty, by zobaczyć, czy warto strzępić klawiaturę.

  6. #1406
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wiem, że ciężko rozpoznać.
    Ale zwykle, jak pytanie jest takie hasłowe, ogólnikowe, to warto przejrzeć wcześniejsze posty, by zobaczyć, czy warto strzępić klawiaturę.
    Masz rację, nie warto strzępić a sprawdzanie forumowiczów uważam za nieco głupie.

  7. #1407

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    Ciekawa dyskusja. Moje 5gr. :

    1.Na pewno warto zaplanować, przed przystąpieniem do pracy. Warto zastanowić się nad zleceniem wykonania projektu architektowi wnętrz. Oczywiście to nie jest dobre rozwiązanie dla osób, które mają niski budżet.

    2.Nie widzę problemu w poszukiwaniu inspiracji w czasopismach czy internecie. Może warto dać sobie jaiś termin, do którego moga trwać poszukiwania, w przeciwnym razie może to trwać w nieskończoność.

    3.Tak jak powyżej, wspieranie się doświadczeniem innym jest jak najbardziej OK. Na pewno matgeriały zawarte na Muratorze są nieocenione, ale opinie respektowanych forumowiczów może być wartością dodaną.

    4.Tak jak pkt. 2 i 3. A filmy często kręcone są w prywatnych mieszkaniach . Znam ludzi u którch takie filmy były kręcone, więc nie są one dekoracją .

    5. Tutaj warto przejść przez wszystkie powyższe puntky. Inpiracje --> plan --> zakupy --> działanie.

    6. Tak jak pkt. 5, chciaż czasami można nagiąć plan. Nie trzeba się go sztywno trzymać. W trakcie może się okazać, że znaleźliśmy lepsze rozwiązanie, ale bez planu nie będziemy mieli możliwości, aby się do czegoś odnieść.

    7. Planowanie jak planowanie, nie ważne od czego się zaczyna. Ważne, żeby był plan przed działaniem .

    8. Warto zachować jakiś styl, lub płynne przechodznie z jednego na drugi. Niektórzy jednak lubią mieć każde pomieszczenie w innym stylu i jeśli jest to zrobione ze smakiem, to nie widzę problemu.

    9. Często się okazuje, że budżet nam się uszczuplił, ale masz rację, nie warto stosować tanich zamienników, bo prędzej czy później będziemy tego żałować.


    Pozdrawiam,
    Grzegorz

  8. #1408
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MGArchitekci

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-304
    Posty
    1

    Domyślnie

    Można w pewnej zależności od układu wprowadzić zestawienie kilku różnych materiałów na ścianach nawet tego samego wnętrza. A więc faktury, powierzchnie, naturalne kolory materiałów. Zaprawo tynkowa no przykład narzucono (rapowana) lub nakrapiana i nie wygładzona, posiada dzięki swej chropowatości powierzchnię, tak coś w stylu pracowni [SPAM] o wiele ciekawszą od zwykłego tynku. Można porównać ją do smaku razowca dla tych, którzy jadają zwykle mdławą bułkę „paryską”. Również drewno jest okładziną niezwykle efektowną, o niemałej tradycji. Wprowadza ono do wnętrza ciepły, kameralny nastrój. Dotyk ściany drewnianej czy oparcie się o nią jest pewne, przyjemne, nie doznajemy przykrego skurczu, jakim jest zawsze obawa przed wybieleniem ubrania. Oczywiście tradycyjne, bogato zdobione boazerie nie wchodzą w rachubę....
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-06-2019 o 13:13 Powód: literówka

  9. #1409

    Domyślnie

    Tyle lat a wciąż te same błedy. Moim zdaniem najprościej korzystać z usług archtekta. Mieszkanie nie będzie yglądać jak z katalogu i ktoś pomyśli by było funkcjonalne. Ja korzystałam z . Mam od razu meble na wymiar i za nedługo wszystko już bedzie poukładane na swoim miejscu. Nie mogę się doczekać
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-06-2019 o 17:55

  10. #1410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnóstwo osób - co miesiąc co najmniej kilka czasopism wnętrzarskich na rynku prezentuje po 3-5 realizacji. ok, nie wszytskie są z Polski, ale zdecydowana większość.

  11. #1411

  12. #1412

    Domyślnie

    Ktoś odświeżył no to się wypowiem, ale przez te 15 lat się niewiele zmieniło.
    1.Inspiracje z seriali, yup, głupi pomysł, ale z programów typu Nasz Nowy Dom czy innych deko-show czemu nie oczywiście wtedy jak się umie takie programy oglądać i wie, żeby nie rżnąć 1:1 bez patrzenia na ogólne warunki.
    2.Brak jednej idei - to dokładnie ja, przed urządzaniem swojaka naoglądalam się tyle inspiracji na forach, że moje poczucie estetyki oscyluje pomiędzy rustykalnym a glamour i to oba w tym samym salonie.
    3.Chciejstwo, podróbki, luksus ze sklepu wszystko po 5 złotych - z podstawowymi meblami bym tak nie zrobiła, starałam się wszystko zorganizować na zamówienie. Łoże u stolarza-rzeźbiarza mnie trochę wykosztowało, ale nie żałuję. Jak się uparłam na sofę od Puszmana i czekałam na przypływ gotówki to też się powstrzymałam od kupienia podobnej po taniości (Carla), za to mam kapitalną jakość wykonania i tapicerkę doskonale dopasowaną do widzimisię. Krzesła do jadalni, drewniany stół - na szczęście mieszkam na Podhalu, a tu sztuka stolarska żyje i ma sie dobrze. Przede mną jest jeszcze wymiana kuchni po poprzednim właścicielu i też koniecznie chcę na wymiar a fronty pod moje wybrzydzanie. AAALE - jeśli chodzi o błyszczące wihajstry-bibeloty czemu nie, urwie się to urwie. Tandetna figurka/świecznik/cokolwiek za milion monet będzie wyglądać tak samo tandetnie jak taka za dyszkę. Gust się zmieni to można wywalić bez żalu.
    4.Impulsywne kupowanie samo w sobie też nie jest złe, jak kogoś stać i chce robić magazyn to czemu nie. Zresztą, 15 lat później zwroty bez tłumaczenia są na porządku dziennym

  13. #1413
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gargalinka

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Sulechów
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Oto moje grzechy główne:
    1. Zaufanie znajomemu, który dzięki znajomości miał mi zrobić remontu kuchni taniej.
    2. Zaufanie sprzedawcy w sklepie z meblami kuchennymi - tragedia, trzykrotna wymiana części szafek i miesiąc płaczu dzień w dzień.
    3. Wybór płytek bo zobaczyłam fajną aranżację na stronie firmy.
    4. Wiara w ekipę remontową

  14. #1414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Twoje projekty?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #1415
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Architekt wnętrz nie przekazuje tylko zdjęć o ile wykonuje projekt kompleksowy. Otrzymujesz kosztorys, zestawienie materiałów, rysunki wykonawcze, projekty instalacji, projekty mebli na wymiar i cała wiedzę która taka osoba posiada. Zdjęcia czyt. wizualizację są jedynie pomocą dla klienta.

    Jeśli szukacie ciekawych pomysłów polecam ten blog Można sobie na nim sprawdzić nowe trendy wnętrzarskie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 12:33

  16. #1416
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar aleksandra-k
    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej, sama działam w branży projektowej. Poniżej przedstawiam listę 10 grzechów głównych, które według mojego doświadczenia, każdy architekt wnętrz powinien unikać. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże zarówno początkującym projektantom, jak i klientom zrozumieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas procesu projektowania i realizacji wnętrz:

    1. Nie słuchanie klienta - Najważniejsze jest zrozumienie potrzeb i preferencji klienta. Projektowanie wnętrza bez uwzględnienia tych aspektów to zdecydowany faux pas.
    2. Zaniedbywanie funkcjonalności - Estetyka jest ważna, ale funkcjonalność jest kluczowa. Projektant wnętrz musi stworzyć przestrzeń, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również praktyczna i komfortowa dla użytkowników.
    3. Niedostateczne planowanie przestrzeni - Niewłaściwe zarządzanie przestrzenią może prowadzić do nieefektywnego wykorzystania miejsca i tworzyć niepotrzebne przeszkody.
    4. Niewłaściwe oświetlenie - Oświetlenie jest kluczowym elementem każdego wnętrza. Zaniedbanie tego aspektu może zrujnować cały projekt.
    5. Niedocenianie detali - Detale mogą całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Ignorowanie ich może doprowadzić do stworzenia wnętrza, które wydaje się niekompletne.
    6. Nadmierna ilość trendów - Trendy są ciekawe, ale nadmierna ilość może sprawić, że wnętrze szybko wyjdzie z mody. Dobrze jest tworzyć wnętrza zgodnie z zasadą "czasowe, a nie trendy".
    7. Brak harmonii kolorystycznej - Nieodpowiednia paleta kolorów może zakłócić równowagę i harmonię wnętrza.
    8. Brak proporcji i skali - powinien zwracać uwagę na proporcje i skalę mebli i akcesoriów, aby stworzyć spójne i dobrze zorganizowane wnętrze.
    9. Zaniedbanie budżetu - To ważne, aby zawsze mieć na uwadze budżet klienta. Przekroczenie go może spowodować niepotrzebne stresy i napięcia.
    10. Zbytnia monotonia - Choć spójność jest ważna, zbyt monotonne wnętrza mogą być nudne. Ważne jest, aby wprowadzić trochę różnorodności i zaskoczenia.


    Przez lata pracy zrozumiałam, że podstawą sukcesu w naszej branży jest unikanie powyższych błędów. Wszystkiego dobrego!

    Aleksandra Kurklińska
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-05-2023 o 12:26

  17. #1417
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksandra-k Zobacz post

    Przez lata pracy zrozumiałam, że podstawą sukcesu w naszej branży jest unikanie powyższych błędów. Wszystkiego dobrego!

    Aleksandra Kurklińska

    Dobre!
    Po ponad 30 latach projektowania, doszedłem do wniosku , że nie ma żadnych 10 grzechów głównych. Każdy projekt ma ich znacznie więcej. Jednak gdy tyko na chwilę zabraknie pokory nadchodzi katastrofa bez względu jaki algorytm grzechów nam przyświeca. Nie zależy to wcale od stażu.
    Czym jest zatem sukces w tej branży ? Zadowolonym klientem, czy rozpoznawalną marką ? Jedno i drugie jest mocno ryzykowne i z reguły nie spełnia ani projektanta, ani "dzieła". Zadowolony klient, to przecież często bolesny a nawet wstydliwy kompromis.
    Rozpoznawalna marka - fajnie, bo daje gratyfikacje, które bezboleśnie wrzucają w kierat rutyny zwanej górnolotnie stylem i koją nawet brak satysfakcji.
    Ale czy cieszyć szczerze może znana marka typu "Szelągowska inspiruje" ?

    Nie rozumiałem dobrze chyba do końca przez te lata (a i przed założeniem tego wątku zwłaszcza) maksymy I think if I directly design their apartment, I will not help them…


    Dlatego a 'propos szczególnie ad1 i tego faux pas jeszcze jeden cytat z mojego guru: Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi.
    pozdrawiam

  18. #1418

    Domyślnie

    Nasza mała rodzinka właśnie odebrała klucze do nowego, upragnionego mieszkania w Piasecznie na osiedlu Zastanawiamy się nad przygotowaniem pokoju dla naszej 6 letniej córki. Skąd czerpiecie inspiracje? podzielcie się gdzie szukać ładnych przykładowych wykończeń pokoju.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 27-05-2023 o 15:27

Strona 71 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony