dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie UWAGA! - Bramy garażowe firmy PAMAR z Kielc

    ja to mam chyba istnego pecha ściągam chyba samych pechowców. Rzecz się tyczy firmy PAMAR z Kielc producenta bram garażowych (http://www.pamar.net.pl/). W tym roku kupiliśmy bramę od wspomnianej wyżej firmy. Do momentu montażu przedstawiciel był kilka razy u nas oczywiście zawsze przed czasem. Wymierzył (jak to "fachowiec") zamówił, zamontował - my zapłaciliśmy. Montaż miał miejsce w chwili gdy nie było jeszcze wylewki (tylko chudziak). Pytaliśmy czy nie będzie problemów po wylewce - skąd, jest tak wymierzone że będzie dobrze. I było do chwili wylewki. Zadzwoniłem raz drugi żeby przejechali i porawili. Wkońcu udało się ich namówić na wizytę raz spóźnili się dwie godziny, raz trzy ale zadarzyło się im i 7h spóźnienia - szczegół. Przyjechał popatrzył pomierzył i stwierdził że jest za wysoka wylewka o 4,5 cm a wysokość wylewki w miejscu bramy ma 3,5cm. Dostałem numer do szefa - p. Wawrzeńczyk stwierdził że to moja wina bo podpisałem zamówienie - trzeba płacić. ok jak poprosiłem o fakture (tytuł: korekta wysokości bramy do zamówienia nr...) stwiedził że nie jest mi taka potrzebna... wystawi na montaż i demontaż bramy. Ręcę opadają. teraz chce żeby to poprawili potem będę dochodził swoich praw - mam nadzieje że ten horror się skończy.

    Serdecznie odradzam współpracy z firmą z Kielc!!!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jackal

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-573
    Posty
    1

    Angry Pamar z Kielc - odradzam współpracy, omijac szerokim łukiem

    Witam. W kwietniu tego roku zamówiłem bramę segmentową w firmie Pamar. Z doświadczenia jakie miałem wiem, że popełniłem największy błąd w życiu. W czerwcu 2010 r otrzymałem informację, że brama jest wykonana i serwis może mi ją przywieźc. Niestety pora dowozu jaką mi zaproponowano rzuciła mnie na kolana. Powiedziano, że bramę przywiozą mi o godz 1.00 w nocy z soboty na niedzielę. Kpina. Nadmienie, że przed tym przywozem zapłaciłem calą kwotę za bramę pod wskazane konto. Poprosiłem o kolejny dowóz bramy. Termin lipiec 2010. Uzgodniliśmy datę, niestety brama nie dojechała. Po kilkakrotnej interwencji z mojej strony okazało się, że brama uległa zniszczeniu, ponieważ serwisanci mieli wypadek. Kazano mi czekac na wykonanie nowej bramy. Ze względu na to, że wcześniej zapłaciłem za bramę zgodziłem się. W sierpniu 2010 r wykonano nową bramę. Poprosiłem o dowóz bramy. Brama dojechała na moją działkę. Jakie było moje zdziwienie, gdyż brama przyjechała źle pomalowana. Jeden z paneli miał odbarwienie innego koloru o wielkości około 90 cm kwadratowych, dodatkowo wszystkie panele przy zakończeniach miały wyraźne ślady niedomalowania, jakby malował to lakiernik w przyosiedlowych garaży. Tego było już za wiele. Kazałem zabrac brame z powrotem i poprosiłem o zwrot całej kwoty za bramę łacznie z kosztami transporu. Niestety mamy już połowę września i prezes firmy nie spieszy sie z oddaniem pieniędzy. Tak więc opisałem działania firmy Pamar z Kielc, która jest firmą nierzetelną, niekompetentną a na dodatek oszukuje swoich klientów. W jednym zdaniu - NIE POLECAM !!!
    PS. Sprawa zakończyła sie dla mnie pomyślnie . W dniu 26.11.2010r. po niejednokrotnym monicie oraz przedprocesowym wezwaniom do zapłaty całej kwoty za niewykonaną bramę, odebrałem moją upragnioną bramę . Niestety doświadczeniami wcześniejszych problemów z niedomalowaniem bramy, pomimo zapłaty za transport, postanowiłem osobiście pojechać do Kielc. Muszę przyznać, że źle rozpoczęta przez firmę Pamar współpraca, zakończyła się happy end-em. Bramę nienagannie pomalowaną ( swieżo przywiezioną od lakiernika ) odebrałem. Załadowałem na dostawczaka i pojechałem do domu. Z tego miejsca wielkie ukłony dla Pana Piotra, który dowodzi w firmie w Kielcach za chęć doprowadzenia tej sprawy do końca i pozytywnego załatwienia sprawy.
    Do Pana Piotra : Myślę że takie załatwienie sprawy i opisanie tego, co działo się dalej w temacie bramy usatysfakcjonuje Pana i Pana szefa. Niestety wczesniejsza indolencja w temacie wykonania bramy nie pozwala mi usunąć tego postu.
    Ostatnio edytowane przez Jackal ; 24-08-2011 o 19:29 Powód: końcowe załatwienie sprawy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcin_01

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja się nie mogę zgodzić z opiniami zamieszonymi tutaj. W firmie Pamar zamówiłem bramę segmentową. Całą procedurę zamówienia przeprowadziłem telefonicznie, zamówienie zostało przyjęte do realizacji w kwietniu. W maju otrzymałem telefon o przedstawiciela z informacją o gotowej bramie oraz z pytaniem o możliwość montażu. Ustaliliśmy termin montażu, przyjechał montażysta, zamontował bramę oraz uruchomił napęd. Od tamtego czasu brama sprawuje się bez zarzutu, nie miałem z nią kłopotów. Wszystkim polecam firmę, miła i fachowa obsługa.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A za napisanie tego peanu dostanę premię od szefa

  5. #5

    Domyślnie

    I dyplom dla najlepszego PR-owca w firmie
    Wyedytowany, a szkoda...

  6. #6

    Domyślnie

    Heh nie wiadomo jak to jest...ale możliwe że wpisał w google i wyskoczył wątek z muratora na anty...zarejestrował sie i wymyślił spiewke. Ale może być tak że konkurencja pofatyguje się i napisze taki oto post aby "przestrzedz" potencjalnych klientów....

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżę trochę temat. Panowie i Panie gdzie w Kielcach można zamówić bramę garażową segmentową. Zastanawiałem się nad firmą PAMAR ale po tym co przeczytałem firma odpadła. Czy macie może namiary na dobrego producenta z Kielc lub okolic. Nie chodzi mi tutaj o Hormann lub coś podobnego, ponieważ muszę kpić trzy bramy a nie stać mnie na takie firmy

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Essse

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    1

    Domyślnie

    U mnie brama zainstalowana pomyślnie lecz dali mi 1 PILOT .....? zastanawiające prawda? to trochę jak kupowanie samochodu z jednym kluczykiem. Co ciekawe w zestawach są dwa piloty lecz polityka ich firmy to "za mało zapłaciłeś żeby mieć od razu dwa piloty" i jeden sobie zabieramy i jak chcesz drugi to musisz dopłacić.!!!!!
    DRAŃSTWOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdybym wiedział o tym przed zakupem nie zdecydowałbym się na bramę z ich automatyką.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.085

    Domyślnie

    Nie przesadzacie? Auto kosztuje kilkadziesiąt tysięcy - brama co najmniej 10 razy mniej.
    W obliczu konkurencji i maniakalnego porównywania cen producenci automatyki dają jednego pilota - pozostałe są za dopłatą (do 100zł szt)

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    biuro.pamar

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-820
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czujemy się w obowiązku zająć stanowisko i uzupełnić informacje podane przez naszego klienta posługującego się nickiem "maggiess" - założyciela tego tematu, który – naszym zdaniem – nie przedstawia faktycznej sytuacji w całości.
    Bramy standardowo montowane są w odniesieniu do poziomu podłogi w garażu. Jeśli klient poinformuje nas, że planuje wykonanie wylewki lub ułożenie płytek już po zamontowaniu bramy, prosimy go o wskazanie docelowego poziomu „0” i w odniesieniu do tego punktu montowana jest brama.
    Jeśli jednak ostateczny poziom wykonanej później wylewki odbiega od założeń klienta trudno oczekiwać, że nasza ekipa dokona przemontowania lub przeróbki bramy dostosowującej ją do nowego podłoża w ramach gwarancji. Nie można mieć pretensji do krawca o to, że garnitur przestał się dopinać po tym, jak przytyło się o 10 kilogramów.
    Zawsze po montażu bramy prosimy klienta o sprawdzenie jakości wyrobu i montażu oraz podpisanie protokołu odbioru, w którym może zaznaczyć swoje zastrzeżenia do bramy oraz wykonanej usługi. Jeśli zastrzeżeń nie ma, montaż uznajemy za prawidłowy i zakończony. Za późniejsze zmiany w garażu i ich rozbieżności z założeniami nie możemy ponosić odpowiedzialności.
    Mimo poczucia niezasłużenie krzywdzącej oceny naszej pracy życzymy Panu dużo satysfakcji z nowego domu i wieloletniej komfortowej eksploatacji bramy.

    Pamar Torsystem
    Ostatnio edytowane przez biuro.pamar ; 28-08-2011 o 11:05

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arraksa

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-140
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich ciesze się że w końcu znalazłem forum na którym mogę napisać co nieco na temat tej pseudo firmy, która dba o klienta tylko do momentu montażu bramy, a potem ma go głęboko w czterech literach.

    Na pierwszym zdjęciu da się zauważyć brak drugiej sprężyny , która przy montażu bramy o takim ciężarze jak ta jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa.



    Drugie zdjęcia pokazuje nam umiejętności montażysty (który nie potrafił nawet odpowiednio wywiercić dziury pod kołek) i skutki jego niekompetencji.


    Trzecie zdjęcie może posłużyć jako zdjęcie szkoleniowe dla montażystów firmy Pamar System ( jak nie należy montować bram)


    Dodatkowo napisze jeszcze że przez 3 tygodnie starałem się o interwencje oddziału w Sosnowcu, gdzie przez te 3 tygodnie byłem zbywany tekstem że pan czeka na odpowiedz centrali, aż w końcu napisałem osobiście do Kielc podając im wszystkie dane i wysyłając im zdjęcia, po 5 minutach otrzymałem odpowiedz o odczytaniu meila i czekam sobie na odpowiedz od 22 Sierpnia 2011.

    Sorry za ogólne byki ale trochę jestem sfrustrowany

    Pozdrowienia dla wszystkich którzy mają odwage się budować
    Ostatnio edytowane przez Arraksa ; 31-08-2011 o 10:22

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Ja mam napęd "Hormana" (za kupę kasy w stosunku do chińskich odpowiedników ) i też był tylko jeden pilot w standardzie . Za drugi dodatkowo zapłaciłem 100 zł.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbynek72

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    nakło sl
    Kod pocztowy
    42-620
    Posty
    1

    Domyślnie

    kupiłem dwie bramy segmentowe ,duże, kontakt z przedstawicielem ok ,pomiar ok ,kilka dni po montażu jest ok ,wykonanie bramy i materiały ok . Wielki minus za fabryczny montaż .Taki wizerunek szkodzi firmie . Dla kupujących - wpłacać pełną sumę po całkowitym montażu ,nie na kilku śrubach ,nie dajcie sie naciągać

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artysta86

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-116
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Zdarzyło mi sie już nie raz poprawiać montaż bramy po firmie Pamar. Pomogę[usunięto treści reklamowe - Elfir]
    Ostatnio edytowane przez artysta86 ; 17-07-2013 o 18:36

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domino82

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    1

    Domyślnie

    Uwaga uwaga partacze do momentu wykonania przelewu kontakt wzorowy ale juz potem podzielam opinie poprzedników
    przyjechali z 2 tyg opóżnieniem mieli byc 9 rano dotarli 15:30 o 16 ciemno tacy fachowcy :d uszkodzili szybe ( uśmieszek pod nosem) po zapytaniu kto pokryje koszt opóżnienia i szyby powtórka uśmiechu i pojechali ale dobrze ze jest ten wspaniały internet i można ostrzec innych przed takimi amatorami dobrze ze zadatek dostali ale brama im została:d
    oszuśći oszuści

  16. #16

    Domyślnie

    Drodzy czytelnicy Forum, w tym miejscu był post który opisywał moje doświadczenia z firmą PAMAR. Firma ta za opisanie moich z nią doświadczeń GROZI MI SĄDEM. Nie jestem internetowym pieniaczem i nie mam ochoty w nimi wojować, co więcej chciałbym zapomnieć że istnieją. Zatem post usuwam zgodnie z ich oczekiwaniami. Moglibyśmy sobie online'owo powyjaśniać co było a co nie było prawdą w moim poście i na co mam dowody a na co nie. To nie ma znaczenia (po prawie 4 latach, bo bramę zakładałem w 2011).
    Zatem krótko powiem - moje doświadczenie konsumenckie z firmą PAMAR było w mojej ocenie złe na wielu płaszczyznach, w tym jakości instalacji i komunikacji.
    Za całokształt współpracy dostałem rabat 500 PLN więc powieniem zamknąć się na wieki i do tematu nie wracać, bo jak rozumiem straciłem do tego moralne prawo.

    Finalnie do PR'owców PAMARU, możecie sobie sprawdzić że prosiłem was o brakującą żarówkę kilkukrotnie, a może ktoś to pamięta jeszcze? Przez 4 lata nie udało Wam się mnie znaleźć, natomiast w tydzień po poście dostaje pisemne wezwanie do usunięcia posta z kopią do kancelarii prawnej (czyli jednak jak się chce to można szybko adres ustalić, nawet po nicku na forum). Mała porada - trzeba było podesłać mi w liście tą żaróweczkę (dalej je nie mam), powiedzieć sorry, że nam nie poszło w tym dealu i poprosić o usunięcie posta lub zmianę tego co w nim Waszym zdaniem było nie fair (ja opisałem moje odczucia po 4 latach i łapanie mnie za słówka czy coś się zdarzyło 2 tygodnie wcześniej czy 3 później nie ma sensu). Zapewne bym to zrobił i być może zmienił zdanie o Waszej firmie. A tak? Nic się nie zmienia...

    Dodam, że jeśli będziecie dalej mi grozić prawnikami, czy czymkolwiek innym - również firmowo korzystam z obsługi prawnej. Dodam też że każdy kolejny ruch w tej sprawie zostanie zreferowany na tym forum. Sprawiedliwie i konkretnie. Być może przyszli Klienci powinni wiedzieć czym ryzykują jak się okaże że coś jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez Com4tee ; 12-12-2014 o 10:28

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mustangoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Postanowilem tez opisac swoje doswiadczenia z ta firma. Doswiadczenia bo jest ich wiecej.
    Na firme NIESTETY trafilem niecale 3 lata temu. Szukalem firmy ktora mi zamontuje brame ktora otworzy sie calkowicie, tak zeby nyl odslonieta cala wysokosc wjazdu. Handlowiec mnei zapewnial ze moga to zrobic bez problemu, ale musze zaplacic troche wiecej i zamontowac naped do bram przemyslowych. Zgodzilem sie i o dziwo po montazu okazalo sie ze sie nei da, ze brama zaslania 30 cm od gory...tak musi byc.
    Nastepnie okazalo sie ze montezy trafili na zbrojenie wiec poucinali sruby - skonczylo sie polamanymi elemntami i reklamacja. Nastepna ekipa jak przyjechala to sie smiala ze "ktos" ucial sruby.
    od pol roku naped strasznie piszczy przy zamykaniu. Pierwsze co zrobilem to zadzwonilem na kontakt na moj rejon, czyli do handlowca, ktory mnie przez telefon wysmial, bo kto mi zamontowal naped do bramy przemyslowej w domu. Przeciez taki naped jest drozszy. Wcale bym sie nie zdziwil gdyby to nie ten sam handlowiec, tylko juz zapomnial co komu wciskka. Problem z piszczaca brama trwa juz jakies 4 miesiace, od 3 miesiecy dzwonie, wyslalem maila i bez skutku. Oczywiscie panowie bardzo mili, juz sie dowiedza, juz oddzwonia, ekipa serwisowa przyjala i bedzie dzwonic do pana dzisiaj lub jutro... i tak od prawie 3 miesiecy. Przy kolejnym telefonie jest "o jej, jak to nie dzwonili? To cos sie musialo stac bo mieli dzwonic..." i tak sie bawimy w kolko. Konczy sie gwarancja wiec juz musze odpuscic i znalesc NORMALNY serwis.
    I na koniec rada dla wszystkich ktorzy mysla o kupowaniu czegokolwiek z tej firmy - znajdzie sobie ludziska firme sprawdzona, pewna jesli nie chcecie miec problemu, a firme z kielc omijajcie szerokim lukiem. Jak zobaczycie w okolicy handlowca z tejze firmy, to zamykajcie drzwi i okna i nie wpuszczajcie do domu .

    Udanych zakupow.

  18. #18

    Domyślnie

    Szkoda ze tak duzo czasu trzeba poswiecic zeby dobrac im sie do dupy i zeby jakies kary zaplacili ze stracone nerwy i czas. Reklamacja zlozona pol roku temu telefonicznie, emailowo - do dzis brak nr tej reklamacji na szczescie sa emaile. Niby byl ktos ogladal, obiecali nawet wymienic brame i tak tez pan ktory mi sprzedawal mowi jesli odbierze telefon. Niestety nie wie -nie wiedza gdzie ciagle od kilku miesiecy urywa sie przeplyw informacji. Bo po obietnicach ze zadzwonia z serwisu sie umowic sprawa cichnie. Kolejne telefony jak zwykle sprawa rusza od poczatku by wszyscy od nich wykladaja laske na klienta, jak juz sie im zaplaciło. Nr tel do spraw reklamacyjnych - to chyba w Zusie czesciej sa w zasiegu i maja ochote oberac 5 min po 15 stej niz w firmie PAMTOR. TRAGEDIA TRAGEDIA !!! - doplaccie te 150 pln roznicy co mialem w innej firmie i bedziecie zadowoleni. Zreszta w tamtej firmie tez zyczyli mi powodzenia jak sie dowiedzieli na jaka wspaniala firme sie decyduje i mnie uprzedzali. Sugerowalem sie ze te kilka opinii to moze sporadyczne przypadki, ale jak wszyscy bu tu zaczeli pisac to by szybko sie z rynku zawineli !!!! i tego im serdecznie po cichu zycze. NIE kupujcie bo pojecie SERWIS i REKLAMACJA to nie maja pojecia co to znaczy i jak powinno dzialac. PAMTOR Ci sprzeda i tyle - a jak pozniej cos potrzeba to ZLEWA KLIENTA na MAXA !!!

  19. #19

    Domyślnie

    PAMTOR czy PAMAR ?

    a poza tym, co sie zepsuło? bo w końcu nie wiem, piszesz o PAMTOR, Zusie, ale co sie stało to nie wiemy
    Do sejmu sie dostałeś? Nadajesz sie
    Ostatnio edytowane przez dominikTU ; 03-11-2015 o 20:26

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafalisko1980

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Przebieczany
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    15

    Domyślnie

    Bylem prawie zdecydowany na brame Pomar. Po tych postach podziekuje a sam post od firmy pomar jeszcze bardziej mnie o tym przekonal.
    Piszac ze w trakcie montazu jesli nic nie stwierdzimy niepokojacego i ekipa odjezdza to po tym czasie was juz nic nie interesuje.
    Tak sie sklada ze dopiero na 2 czy 3 dzien wychodza rozne rzeczy kiedy zdazymy sie owej bramie lepiej przygladnac. To co Pan napisal to jest normalne na wlasnie znanym portalu aukcyjnym i dyskwalifikuje was na samym poczatku. Nie bede ryzykowac.
    Wole doplacic i kupic gdzies indziej.
    Pozdrawiam Pomar.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony