dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    dolabella
    to u Ciebie dzieci nie mogą dotykać elewacji ?
    u mnie nawet kot sie może o nią obcierać

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    kaba,
    Właśnie piszę o tym, że dotykają i mogą dotykać. Dlatego brudzą elewację, co nie znaczy, że mam ją brudną. Zmywam ją.
    Chciałam po prostu poradzić innym by zamontowali sobie dodatkowy kran w ogrodzie. Dla mnie i moich dzieci też byłoby to duże ułatwienie.

    Oj, czy nikt nie ma kranu w ogrodzie? Czy to dziwne?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolabella
    kaba,
    Właśnie piszę o tym, że dotykają i mogą dotykać. Dlatego brudzą elewację, co nie znaczy, że mam ją brudną. Zmywam ją.
    Chciałam po prostu poradzić innym by zamontowali sobie dodatkowy kran w ogrodzie. Dla mnie i moich dzieci też byłoby to duże ułatwienie.

    Oj, czy nikt nie ma kranu w ogrodzie? Czy to dziwne?
    Ja mam nie ze ściany, tylko obok studzienki rurka wyłazi pionowo. W studzience zaraz za licznikiem jest odgałęzienie z zaworem, rurka przebita przez ściankę studzienki wychodzi z ziemi jakies pół metra dalej.Niestety, zawór w studzience mimo wszystko jest bardziej narażony na wilgoć, uszkodzenia, u mnie przestal trzymac. Skończyło się to niestety pęknieciem kranu i fontanną podczas pierwszej odwilży.

    U mamy zrobilismy kran sterczący z elewacji i się trochę chlapie.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANK
    Cytat Napisał dolabella
    ... Skrzynka do nawadniania umieszczona w gruncie.
    Tak mam zrobione - skrzynka Gardeny umieszczona w trawniku - jestem zadowolony
    A możesz pokazać, jak to wygląda?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolabella

    Oj, czy nikt nie ma kranu w ogrodzie? Czy to dziwne?
    Mam. Dwa. Jeden na elewacji. Drugi z grubsza pośrodku ogrodu. Dlaczego? Bo ile metrów szlaucha można ciągać?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał dolabella

    Oj, czy nikt nie ma kranu w ogrodzie? Czy to dziwne?
    Mam. Dwa. Jeden na elewacji. Drugi z grubsza pośrodku ogrodu. Dlaczego? Bo ile metrów szlaucha można ciągać?
    25m

  7. #27

    Domyślnie

    Oj - można i 50m szlaucha ciągnąć. Szczególnie jak działka ma 30 arów i wokoło posadzone jest 130 brabantów w dzień, po którym przez miesiąc w okolicy nie spadła ni kropla deszczu.

  8. #28

    Domyślnie

    Na poczatku planowalismy zrobic kran tak jak pokazal na fotkach pablitoo. Jednak takie rozwiazanie nie do konca mnie zadawalalo i myslalem dalej. W koncu w ostatniej chwili tuz przed elewacja zamienilem takie rozwiazanie na cos takiego,



    a jednoczesnie w studni obok oprocz zaworu do spuszczania wody na zime jest wyprowadzona koncowka do zasilania systemu nawadniajacego.
    Rzecz jasna, ze pozniej studnia bedzie przycieta na odpowiednia wysokosc juz po wyrownaniu terenu.
    Takie krany mamy dwa jeden od strony ogrodu i drugi na bocznej scianie garazu np. do mycia samochodu.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    U nas rozwiązanie takie jak u pablitoo. Dodatkowo mamy kran w garażu, do niego podczepiony wąż na wózku - i w sumie podlewam tylko z tego węża.. Ale my mamy nie działkę, tylko działeczkę

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabba
    Cytat Napisał JANK
    Cytat Napisał dolabella
    ... Skrzynka do nawadniania umieszczona w gruncie.
    Tak mam zrobione - skrzynka Gardeny umieszczona w trawniku - jestem zadowolony
    A możesz pokazać, jak to wygląda?
    Jasne, zajrzyj tu :
    http://www.iglak.pl/gardena/pipeline.htm




  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamiloniu

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-718
    Posty
    1

    Domyślnie

    Prawdę powiedziawszy ja mam coś takiego: ] niby wolnostojący, ale nie miałem nigdy problemu żeby mi w nim woda zamarzała zimą.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-02-2020 o 19:38

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiloniu Zobacz post
    Prawdę powiedziawszy ja mam coś takiego: ] niby wolnostojący, ale nie miałem nigdy problemu żeby mi w nim woda zamarzała zimą.
    Jeśli wcześniej masz zawór odcinający i spuścisz wodę to problemów nie będzie.
    Lub jeśli odkręcisz lekko zawór podczas mrozu ale za to masz lodowisko wokół.
    Jeśli wody nie spuszczasz to opowiadasz bajki.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jeśli wcześniej masz zawór odcinający i spuścisz wodę to problemów nie będzie.
    Lub jeśli odkręcisz lekko zawór podczas mrozu ale za to masz lodowisko wokół.
    Jeśli wody nie spuszczasz to opowiadasz bajki.
    Zależy gdzie mieszka, u mnie zimy 3 rok już nie ma. W tym roku ANI RAZU nie było temperatury ujemnej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony