dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Kran ogrodowy- gdzie go umieścić ?

    Witam, w jaki sposób rozwiązać kwestię dostarczenia wody do ogrodu??


    Kran na elewacji- to problem ze styropianem, zalewaniem tynku itp.
    Jakieś sprawdzone pomysły??

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Kran ogrodowy- gdzie go umieścić ?

    Cytat Napisał gabba
    Witam, w jaki sposób rozwiązać kwestię dostarczenia wody do ogrodu??


    Kran na elewacji- to problem ze styropianem, zalewaniem tynku itp.
    Jakieś sprawdzone pomysły??
    Oczywiście - właśnie w elewacji



    --
    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...ale jeśli planujesz automatyczne podlewanie ogrodu, to dodatkowo wprowadzić zasilanie do "ziemi".
    Pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    ...ale jeśli planujesz automatyczne podlewanie ogrodu, to dodatkowo wprowadzić zasilanie do "ziemi".
    Pzdr
    J
    Oczywiście - to jest tylko wyprowadzenie wody do ręcznego podlewania ogrodu tudzież podłączenie Karchera ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: Kran ogrodowy- gdzie go umieścić ?

    Cytat Napisał pablitoo
    Oczywiście - właśnie w elewacji



    Pomysł genialny w swojej prostocie - aż trudno uwierzyć że nie wpadłem na to wcześniej

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .. ja mam drzwiczki zamykane na kluczyczek, ale po roku szlag trafił zameczek
    i teraz robi za atrapę
    MW4ewry1
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A mi się marzy wpuszczona lekko w elewację wklęsła żeliwna płyta z tkwiącym w niej kranem, rozwiązanie, które było niegdyś standardem, obecnie nadal jest dostępne, niestety jedynie w wersjach dla wielbicieli wanien na lwich łapach z mosiężną armaturą, stoliczków podpieranych przez marmurowe posągi w formie nagich dziewic w otoczeniu delfinów i tym podobnych.

    Czy ktoś widział taką obudowę kranu czerpalnego, ale w wykonaniu prostym najwyżej lekko zdobionym na krawędziach? Bez siusiających chłopczyków, różyczek, delfinów, łacińskich sentencji i wspierających wszystko półkolumienek rokokoko?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    .. ja mam drzwiczki zamykane na kluczyczek, ale po roku szlag trafił zameczek
    i teraz robi za atrapę
    MW4ewry1
    J
    Jakoś zabezpieczyć się trzeba przed nielegalnym poborem wody przez obcych ... - u nas nie ma kluczyka w drzwiczkach - ale w domu jest zawór na tą nitkę wody ... - zawsze na noc lub podczas nieobecności w domu zakręcam wodę zaworem i w kranie na zewnątrz susza ...

    --
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Jerzysio
    .. ja mam drzwiczki zamykane na kluczyczek, ale po roku szlag trafił zameczek
    i teraz robi za atrapę
    MW4ewry1
    J
    Jakoś zabezpieczyć się trzeba przed nielegalnym poborem wody przez obcych ... - u nas nie ma kluczyka w drzwiczkach - ale w domu jest zawór na tą nitkę wody ... - zawsze na noc lub podczas nieobecności w domu zakręcam wodę zaworem i w kranie na zewnątrz susza ...

    dodam od siebie że warto zamontować wewnątrz zawór z możliwością spuszczenia wody na zimę
    np taki
    http://www.ferro.pl/produkt-zawor-ku...kiem-3312.html
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie zawór ogrodowy

    Oras - zawór ogrodowy. Woda odcięta wewnątrz budynku, nie zamarznie, ale kluczyk na zewnątrz budynku.
    http://www.oras.com/pl/ProductDocume...5890-03-06.pdf

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie Re: zawór ogrodowy

    Cytat Napisał Wirecki
    Oras - zawór ogrodowy. Woda odcięta wewnątrz budynku, nie zamarznie, ale kluczyk na zewnątrz budynku.
    http://www.oras.com/pl/ProductDocume...5890-03-06.pdf
    Witam.
    Ja właśnie sobie taki zainstalowałem. Jedyne co trzeba zmienić to mocowanie kluczyka na mocniejszy łańcuszek (robotnikom się rozpadł w rękach). Oczywiście jest zawór odcinający tą nitkę. Choć trochę kosztuje, myślę że zakup był warty ceny. Koniec problemów z zamarzaniem w zimie i okresach przejściowych.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Kran ogrodowy najlepiej wyprowadzić po prostu do ogrodu. To najbardziej praktyczny sposób. Ten w elewacji powoduje, że łatwo ją pobrudzić, a dodatkowo przy domu jest w tym miejscu wilgotno.
    Ja bym teraz tak zrobiła, ale podczas budowy nikt z budowlańców tego nie podpowiedział. Mam dwa krany w elewacji i odradzam (nawet jeśli jest ozdobny)
    Osobny zawór ogrodowy jest oczywiście konieczny. Skrzynka do nawadniania umieszczona w gruncie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolabella
    (...) Ten w elewacji powoduje, że łatwo ją pobrudzić, a dodatkowo przy domu jest w tym miejscu wilgotno.
    Ja bym teraz tak zrobiła, ale podczas budowy nikt z budowlańców tego nie podpowiedział. Mam dwa krany w elewacji i odradzam (nawet jeśli jest ozdobny)
    Osobny zawór ogrodowy jest oczywiście konieczny. Skrzynka do nawadniania umieszczona w gruncie.
    Bzdura .

    Zamieściłem fotki mojego kranu w elewacji - tak wygląda po dwóch latach użytkowania - ani razu nie myłem elewacji w jego pobliżu - bo nie było po co ...
    Wilgotno pod kranem na kostce ?? - nie bardziej wilgotno niż w jakimkolwiek innym miejscu na podjeździe .
    --
    Pozdrawiam

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Jasne, wiele zależy od warunków użytkowania.
    Pewnie nie masz dzieci opierających się o elewację kiedy nalewają wodę do konewki albo budowlańców korzystających z kranu przy jakiś pracach.
    Trzeba natomiast bardziej zwracać uwagę na fakt jej pobrudzenia.

    Nie zawsze pod domem jest kostka, czasem roślinki, a woda i tak nie wyparowuje od razu w powietrze. Uważam, że im dalej jakakolwiek woda od fundamentów, tym lepiej.
    Generalnie napisałam swoją uwagę z punktu widzenia użytkownika, do ludzi którzy stoją jeszcze przed podjęciem decyzji, by rozważyli też inną alternatywę.

    Ja po prostu dałabym, oprócz kranu w elewacji (gdzieś z tyłu domu) także kran w ogrodzie.
    NA PEWNO potrzebnych jest więcej niż jeden kran z różnych stron. Ja mam działkę 1000 m, automatyczne podlewanie i dwa krany to miniumum.
    Uważam, że jeden z nich powinien być w ogrodzie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolabella
    ... Skrzynka do nawadniania umieszczona w gruncie.
    Tak mam zrobione - skrzynka Gardeny umieszczona w trawniku - jestem zadowolony

  16. #16

    Domyślnie

    brudna ściany wokół kranu, może być także skutkiem używania zażelazionej wody
    pzd

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..mam 4 lata i żadnego brudu.
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolabella
    Jasne, wiele zależy od warunków użytkowania.
    Pewnie nie masz dzieci opierających się o elewację kiedy nalewają wodę do konewki albo budowlańców korzystających z kranu przy jakiś pracach.
    Trzeba natomiast bardziej zwracać uwagę na fakt jej pobrudzenia.
    Wybacz - pewnie masz rację - skoro wiesz lepiej to po co z Tobą polemizować ...
    Jedno zdanie wyjaśnienia - mam dzieci , kran używam prawie codziennie / oprócz zimy / i wcale rąk jak mam używać kran nie myję - często korzystam z Karchera , i często podlewam rośliny , a oprócz tego wykonuję jeszcze drobne prace budowlane i wykończeniowe wokół mojego domu i z wody za pośrednictwem tego kranu normalnie korzystam ...
    Jak wygląda po dwóch latach używania - widać na fotkach powyżej ...

    No ale - każdy robi jak uważa za stosowne - oddzielne wyprowadzenie wody do nawadniania to co innego - kran zewnętrzny jest bardzo potrzebny - nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego ... - a zamontowanie go w elewacji budynku i gustowne wykończenie nie tylko nie zeszpeci elewacji ale doda jej funkcjonalności ...
    --
    Pozdrawiam

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie warto udowadniać sobie, które rozwiązanie jest najlepsze. Nie o to chyba chodzi w tym poście.

    Ważne by podać różne MOŻLIWE i ALTERNATYWNE rozwiązania, by ktoś kto stoi przed wyborem mógł go dokonać w oparciu o nasze doświadczenia.
    Nie ma chyba nic złego w tym, że podałam swoje negatywne doświadczenia z umieszczeniem u mnie kranu tylko w elewacji.
    Teraz po prostu dałabym dodatkowy w ogrodzie. Nie miałabym odciśniętych na elewacji brudnych łapek. A moje córki są prawdziwymi miłośniczkami ogrodowej zabawy i uprawy swoich roślinek. Mają brudne rączki, a chcą przecież nalać wody do konewki gdy podlewają po sadzeniu albo potrzebują wody do piaskowych "pączków"

    Swoją drogą, Twoje rozwiązanie pablitoo jest bardzo estetyczne.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    U mnie na razie jak niżej na zdjęciu. Zawór ogrodowy oras czeka na elewację


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony