dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 175 z 175
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja mam podobne plany jak Ty. Myślę o nich już od lat. Też chciałbym mieć kuchnię kaflową, na której ugotuję i jednocześnie ogrzeję dom 160 pow. użytkowej. Kominek nie potrzebny, lepiej wydać więcej na super kuchnię, z dużym paleniskiem i przeszklonymi drzwiami. Będziesz potrzebowała mocny wymiennik wodny wyspawany na zamówienie. Ten wymiennik zostanie obmurowany szamotem tworząc bazę konstrukcji Twojej kuchni. Można tez dokonać strzału na skróty: kupić używany kocioł CO (albo nową pieco-kuchnię za 1850zł typu Warmet PK) o odpowiedniej budowie - z płaską górną płytą, rozebrać z niego blachy osłonowe, wstawić przeszklone drzwi, obudować szamotem i kaflami, i gotowe. Zaraz posypią się na mnie gromy, ale co robić, taki już ze mnie minimalista - kombinator. Taki strzał na skróty pozwoli CI zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #162

    Domyślnie

    Dzięki za rady, cieszę się, że ktoś też się tym interesuje. Masz rację z kominkiem, to chyba tak bardziej dla prestiżu no bo dworek musi mieć kominek nawet jak w nim się nigdy nie pali. Myślałam o tym aby ustawić kuchnię i kominek po dwu stronach tej samej ściany, tak by budować tylko jeden komin. Czy to jest możliwe? Co do tych kuchni gotowych, to czy są takie, które nadają się do ogrzania powierzchni rzędu 150 m? Nie mam w tym rozeznania.

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Takie połączenie kuchni i kominka jest jak najbardziej możliwe i bardzo często stosowane. Ale wedle prawa budowlanego i samego zdrowego rozsądku obowiązuje zasada, że kuchnia i kominek muszą mieć osobne przewody odprowadzające spaliny.
    Inaczej w niektórych sytuacjach (np. pogodowych) użytkowanie na raz obydwu tych sprzętów nie było by możliwe a tym bardziej bezpieczne dla samego użytkownika.
    Kuchnią da się ogrzać i z 200 metrowy dom. Ale należy też spojrzeć na to z drugiej strony - kuchnie wymagają wręcz dużo mniejszych palenisk od takich jakie są w kominkach czy piecach. Więc w większości przypadków ogrzewanie domu taką kuchnią staje się upierdliwe. Inaczej sprawa wygląda jak mamy do ogrzania 80 - 100 litów wody użytkowej taką kuchnią (tak jak to dawniej bywało w postaci bojlerka stalowego spełniającego zarazem rolę naczynia wzbiorczego), co jest i szybkie i komfortowe w rzeczywistości.
    Wszystko zależy od kasy jaką chce się przeznaczyć na taką kuchnię. Bo im więcej się techniki włoży w takie coś, to tym więcej możemy od niej wymagać. To już z K160 mamy przedyskutowane onegdaj.
    Z drugiej strony - jeżeli komuś podobają się np. gotowe kuchenki stalowe (popularnie choć niepoprawnie zwane "westfalkami") to za 5-6 tys. zł moiżna kupić i cieszyć się ogniem.
    Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że jeżeli kuchnia ma wyglądać ładnie, estetycznie, być trwała i maksymalnie wykorzystywać przez długie lata swoje możliwości, to nie da się uniknąć wydatków sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych - zwłaszcza jeżeli ma ona jeszcze współpracować z nowoczesną instalacją wodną (nie mylić z rurami kilkucentymetrowej grubości biegnącymi przez cale mieszkanie pod sufitem).
    W mojej galerii w profilu znajdziesz Basiu zdjęcia takich kuchni, albo na stronie www. Jak zobaczysz zdjęcia to będziesz wiedziała o jakich kuchniach mówię.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Poniżej jedna z możliwości - projekt takiego kombajnu, zawierającego:
    - dwa kominy
    - kuchnię z paleniskiem i płytą
    - dwa piekarniki
    - piec chlebowy z osobnym paleniskiem
    - pieco-kominek akumulacyjno-konwekcyjny
    - szamotowy blok akumulacyjny
    - okap z nowoczesnym wyciągiem elektrycznym
    - system DGP (dystrybucja gorącego powietrza) do reszty pomieszczeń w domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Forest-Natura,kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	126354 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Forest-Natura,kuchnia2 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	126355 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Forest-Natura,kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	126356
    Projekt autorski Forest-Natura Pracownia Zduńska
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #165

    Domyślnie

    Właśnie o takie coś mi chodzi!, Czy ten system DGP to jest wyprowadzony z kuchni, czy z kominka? Czy to wystarczy do ogrzania domu? Czy jednak ten płaszcz wodny trzeba montować?
    Jeszcze do tego projektu trzeba dołączyć kuchnię gazową lub elektryczną na lato, żeby ładnie była w kafelkach zrobiona.

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Z kuchni DGP za nijakie licho nie da się zrobić ... Musi być do tego kominek.
    Jeżeli mówimy o ogrzewaniu kuchnią domu to w grę wchodzi tylko woda.
    W kafle zabudować można wszystko - płyty elektryczne, gazowe, piekarniki elektryczne i gazowe, można zrobić dodatkowe szafki, ba - można nawet zamiast mebli, zrobić całą kuchnię jako dalszą część kuchni kaflowej.
    Poniżej przykład.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	malinowy z piekarnikiem2.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	126462
    Tutaj sama kuchnia zajmuje malutko miejsca po prawej stronie, a cała reszta to taka właśnie zabudowa kaflowa z półkami, piekarnikiem, płytą gazową i indukcyjną.
    Projekt i realizacja (niedługo na FM pokażę zdjęcia) - Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek Zobacz post
    Te to wizualizacje chyba, albo przynajmniej podradowane komputerem wnetrza. Ale bardzo te zielone fajne


    Fakt fotki troszkę poprawione komputerowo ale styl ciekawy .

  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie do Foresta. Jaką głębokość ma kuchnia kaflowa w miejscu gdzie są piekarniki i palenisko. I czy 180cm dł. starczy licząc z indukcją i piekarnikiem pod spodem?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ziuta62 ; 14-04-2014 o 21:18 Powód: ps
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  9. #169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Wyszukałam temat kuchnie kaflowe i nie sprawdziłam, że jest on we wnętrzach. A Forest tu nie zagląda.
    Muszę coś znaleźć na jego podwórku.
    Przepraszam za zamieszanie.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zagląda, zagląda ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    WItam.
    Głębokość 77 cm
    180 cm to trochę mało żeby indukcję i piekarnik jeszcze upchnąć ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Dziękuję. Wolę nie mieć podłogówki pod kuchnią. Muszę się zastanowić na tą długością bo pomysł z większą indukcją wydaje się dobry.
    Odezwę się jak będą zdjęcia od majstra.
    Pozdrawiam również
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  13. #173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kuchnia wymiarowo "full wypas" - c.a. 2,5 metra
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	254743
    Od lewej - piec chlebowy na dole, ogrzewacz, drugi piekarnik, pierwszy piekarnik, palenisko kuchenne, płyta gazowa lub elektryczna 70 cm i piekarnik elektryczny.
    Jak się chce mniej to można ujmować z szerokości.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 14-04-2014 o 23:22
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    W pierwszej części piec na pizzę + piekarnik + schowek na drzewo, w drugiej palenisko i potem indukcja z piekarnikiem el. Jestem pewna, że widziałam taką gdzieś i jeszcze palenisko po skosie, żeby już indukcja była zlicowana z meblami. Tyle, że jak jest ta ścianka z kafli z tyłu to chyba się nie zlicuje kuchni z meblami.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziuta62 Zobacz post
    W pierwszej części piec na pizzę + piekarnik + schowek na drzewo, w drugiej palenisko i potem indukcja z piekarnikiem el. Jestem pewna, że widziałam taką gdzieś i jeszcze palenisko po skosie, żeby już indukcja była zlicowana z meblami. Tyle, że jak jest ta ścianka z kafli z tyłu to chyba się nie zlicuje kuchni z meblami.
    Cześć wszystkim. Trochę odgrzewam temat ale przecież takie kuchnie są na lata świetlne Odnawiamy stary domek (około 120-letni), w którym znajduje się stara kuchnia z piekarnikiem. Chcę ją odświeżyć bo bardzo mi się podoba i super się na niej gotuje - tak już gotowałam Na dole płytki zdaje się są w dobrym stanie. Chcę tylko odświeżyć platę, drzwiczki i płytki nad kuchnią. Czy takie płytki nad kuchnią, to zwykłe płytki czy też muszą mieć jakąś klasę wytrzymałości? Jak wyczyścić piec w środku?

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony