dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 56
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1104
  1. #1061
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Basiu, ale jak to ma się do chwastów? Czy na gazety daje się tylko korę? czy można też dać żwirek/grys? Jak znajdziesz tą dyskusję to podaj mi proszę linka

    Agulla dziękuję

    Dzisiaj były robione kolejne nasady, zaczyna się robić pięknie Zostało mi jeszcze do posadzenia ok. 25 wrzosów i gdzieś tak z 10 berberysów... Może jutro lub w poniedziałek

  2. #1062
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak możesz na gazety dać wszystko,bo one potem się rozłoża.A na chwasty też działają ,bo nie mają słońca.Ale to tylko moja skromna opinia.
    Basiu a berberysy to dajesz dla koloru czy gdzie coś nimi chcesz zasłonić?

    Możesz mi napisać ile płaciłaś za kosodrzewinę.U nas widziałam po 100 zł .
    Aha a wogóle to nie wiesz czy sosna górska to jest to samo co kosodrzewina?

  3. #1063
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    No to dobrze z tymi gazetami, bo mi przede wszystkim chodziło o to, aby chwasty nie wyszły... Tylko co potem, jak znikną gazety? Zapewne na nowo trzeba ułożyć

    Beberysy dałam na skarpę, ale głównie dla koloru - bardzo mi się podobają



    A tu moja wybrana kompozycja (ostatecznie ułożyłam ją zupełnie inaczej)



    Kosodrzewiny mają PRZEróżne ceny... Sama nie wiem od czego to zależy. Najdroższe są chyba te odmiany, które mają najmniejsze igły i wolno przyrastają (np. odmiana 'Mops') oraz te które mają po kilkanaście lat. Wczoraj kupiliśmy tradycyjną kosodrzewinę, czyli właśnie sosnę górską w odmianie 'Pumilio', w cenie 60,00 zł.

    Jeżeli chodzi o fajny katalog z sosnami górskimi (i nie tylko) to zobacz sobie tutaj - wg mnie ekstra wszystko zebrane i są zdjęcia:
    http://kurowski.pl/pl/katalog-roslin...gorska-pumilio

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Dziewczyny,
    może idiotyczne pytanie, ale jeszcze się nie znam: czy agrowłóknina i mata to to samo, czy to są różne rzeczy?
    My mamy kłaść matę, grubą, podobno absolutnie nic nie przepuszcza (no chwastów konkretnie, i trawy)

  5. #1065

  6. #1066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Basiu, w ogrodzie jest przepięknie!! A ja mam pytanie - jakiej szerokości masz rabatę przy płocie? bo nam ogrodnicy przygotowali 3m i sie zastanawiamy czy to nie za duzo...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  7. #1067
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    Dziewczyny,
    może idiotyczne pytanie, ale jeszcze się nie znam: czy agrowłóknina i mata to to samo, czy to są różne rzeczy?
    My mamy kłaść matę, grubą, podobno absolutnie nic nie przepuszcza (no chwastów konkretnie, i trawy)
    Sharlotka - geowłóknina i geowłóknina to jest to samo, natomiast mata - nie wiem? Nie wiem czy to dobrze, że jest gruba? ona powinna raczej mieć takie mikrodziurki, w których przepuszcza wilgoć. Najlepiej to zobaczyć co jest napisane na opakowaniu, żeby była do celów ogrodniczych.

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    Basiu, w ogrodzie jest przepięknie!! A ja mam pytanie - jakiej szerokości masz rabatę przy płocie? bo nam ogrodnicy przygotowali 3m i sie zastanawiamy czy to nie za duzo...
    lucka6 - dziękuję! powoli powoli zaczyna się robić po domowemu Rabata z trawami ozdobnymi przy ogrodzeniu? o tą Ci chodzi?



    Ona ma szer. 1m x 5m. Taka jak u Ciebie, o szer. 3m też fajna, ale to zależy jakie tam planujesz nasadzenia. Ja mam na końcu ogrodu, po lewej stronie rabatę o szer. 2m, a raczej o szer. 3m, z czego już teraz 1m szerokości zajmują tuje, więc mam tam 2m na pozostałe nasadzenia przed nimi. Namieszałam strasznie, ale chyba czytelnie to opisałam

    Popatrz tutaj, tu masz szeroką rabatę:


  8. #1068
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Basiu jak na targach?
    Bardzo mi się podoba Twój ogród z tymi różnymi poziomami,zrób zdjęcie z perspektywy najniższego poziomu?tam masz dane te łupane palisady w pionie?to są pojedyńcze palisady?Ja dzisiaj dokupiłam 3 duże kosodrzewiny,ale z posadzeniem to muszę poczekać do poniedziałku,jutro jedziemy na wycieczkę.

  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    No to dobrze z tymi gazetami, bo mi przede wszystkim chodziło o to, aby chwasty nie wyszły... Tylko co potem, jak znikną gazety? Zapewne na nowo trzeba ułożyć

    Beberysy dałam na skarpę, ale głównie dla koloru - bardzo mi się podobają



    A tu moja wybrana kompozycja (ostatecznie ułożyłam ją zupełnie inaczej)



    Kosodrzewiny mają PRZEróżne ceny... Sama nie wiem od czego to zależy. Najdroższe są chyba te odmiany, które mają najmniejsze igły i wolno przyrastają (np. odmiana 'Mops') oraz te które mają po kilkanaście lat. Wczoraj kupiliśmy tradycyjną kosodrzewinę, czyli właśnie sosnę górską w odmianie 'Pumilio', w cenie 60,00 zł.

    Jeżeli chodzi o fajny katalog z sosnami górskimi (i nie tylko) to zobacz sobie tutaj - wg mnie ekstra wszystko zebrane i są zdjęcia:
    http://kurowski.pl/pl/katalog-roslin...gorska-pumilio
    Basiu, napisz prosze, gdzie kupujesz roslinki. Tez jestem z Krakowa i w przyszlym roku czeka mnie obsadzanie.
    pozdrawiam

  10. #1070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Basiu, bez problemów znajdziesz taką kosodrzewinę - jest ich mnóstwo! Ja właśnie wolałam taką trochę wyższą, żeby w górę poszła. I tak planuję ją na wiosnę skubać i nadać taki kształt, jak będzie mi pasował
    W trawach to nie lampki - to system Gardena Pipeline:







    Nie wszędzie daję agrowłókninę. Chce dać te gazety, tylko nie mogę znaleźć na forum o co z nimi chodziło... Nie wiem gdzie o tym czytałam Czy u Elfir, Spireii? Spirea na pewno ma gazety, bo wczoraj widziałam na zdjęciach..
    Witaj Basiu w tym roku, bo jeszcze nie maiłam okazji.
    Widzę, ze zabrałaś sie za ogród.Już kibicuję....

    Mamy ten sam system Gardeny, miejsca wpiecia do ujęcia wody mamy dwa. Bardzo ułatwia mi to życie.

    Co do włókniny-ogrodnicy odradzają jak to nazywają ''szmaty'' roślinom brak tlenu i wypychają korzenie do wierzchu, słabiej rosną. Ja rozkładałam gazety i zdało egzamin. rośliny rosną, żwirek się nie brudzi. Zanim wiedziałam, ze włóknina to zabójstwo dla roslin, rozłozyłam na jednej rabacie przed domem. Powiem tak, jesli to ma być zabezpieczenie przed chwastami to doopa blada. Chwast sie rozsieje i wyrosnie między korą, żwirkiem. I tak muszę kilka razy w sezonie,na kolanach plewić żwirek z drobnych chwastków.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  11. #1071

  12. #1072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Witaj Basiu w tym roku, bo jeszcze nie maiłam okazji.
    Widzę, ze zabrałaś sie za ogród.Już kibicuję....

    Mamy ten sam system Gardeny, miejsca wpiecia do ujęcia wody mamy dwa. Bardzo ułatwia mi to życie.

    Co do włókniny-ogrodnicy odradzają jak to nazywają ''szmaty'' roślinom brak tlenu i wypychają korzenie do wierzchu, słabiej rosną. Ja rozkładałam gazety i zdało egzamin. rośliny rosną, żwirek się nie brudzi. Zanim wiedziałam, ze włóknina to zabójstwo dla roslin, rozłozyłam na jednej rabacie przed domem. Powiem tak, jesli to ma być zabezpieczenie przed chwastami to doopa blada. Chwast sie rozsieje i wyrosnie między korą, żwirkiem. I tak muszę kilka razy w sezonie,na kolanach plewić żwirek z drobnych chwastków.
    Witaj żona!

    To prawda, ten system jest super! Już nie mogę się doczekać, jak uruchomimy wodę w całym ogrodzie! Chyba w nadchodzącym tygodniu, bo już nie powinno być przymrozków

    Ja teraz wszędzie rozkładam już gazety, super sprawa - bardzo szybko i wygodnie owijam wokół posadzonych roślin. Potem zasypuję korą lub żwirkiem.

  13. #1073
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    Basiu wiosna idzie czas na zdjęcia !

    Wiem wiem malkul, cały czas staram się uaktualnić dziennik

  14. #1074

    Domyślnie

    Basiu przepiekny ten Wasz trawnik Kupowalas gdzies na miejscu ?(podaj prosze namiar )
    Mam pytanie odnosnie systemu nawadniajacego .Rozkladaliscie go sami czy mielsicie jakas firme ktora sie tym zajmuje .Jesli mozesz polecic ekipe to tez poprosze o namiar. W wakacje chcialabym zrobic ogrodzenie a pozniej powoli ruszyc z ogrodem dlatego tak dopytuje ) Jesli mozesz rowniez polecic ekipe od ogrodzenia -bede wdzieczna
    kaka

  15. #1075
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Basiu kolor trawy rzeczywiście piękny,jak Ci się użytkowało podjazd podgrzewany?
    Co do płyt,to może rzeczywiście jak błota będzie mniej to będa się mniej brudzić.Ale wydaje mi się ,że Ty już podjazd masz ścieżki masz to skąd błoto?
    U mnie kostka do wymycia i impregnacji.straciła swój kolor i jest brzydka.My nie wjeżdzamy z drogi asfaltowej ,więc w deszczowe dni dużo błota.Jak ja się cieszę ,że już wiosna.

  16. #1076

    Domyślnie

    Świetny dom! Gratulacje! Jeżeli dobrze przeczytałem , to macie w całym domu ogrzewanie podłogowe? Co ile cm macie rozstaw rurek? Jak sprawdza się Wasza podłogówka w salonie przy tak dużych oknach? Czy przy oknach jest w zimne dni odczuwalnie zimniej? Nie macie problemów z utrzymaniem zadanej temp. w salonie?

  17. #1077
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Basia,

    dawaj przepis na taki trawnik, od a do zet!!!!!

    Ale masz fantastyczne drzewa i sporo roślin!!!!!!

    ZDJĘCIA I ARANŻACJA JAK Z KATALOGU!!!

  18. #1078
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ditomasso
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toruń
    Dzielnica
    Pigża
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Basiu, a co będzie na tej zaktytej rabacie po prawej stronie ogrodu (patrząc z tarasu)?

  19. #1079
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jazzy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej Basia,
    Ogród wygląda bardzo ładnie. Trawa Wam się świetnie udała.
    Czy masz może jakieś szczególne wskazówki w temacie zakładania trawnika? W maju planuje zakładać u siebie trawnik, mam juz rozplantowaną ziemie, i teraz co? Grabić, grabić, grabić?
    Czy nawoziliscie/wzbogacaliscie jakoś swoją glebę przed sianiem?
    Z gory dziękuje za sugestie
    Pozdrowienia
    komentarze

    dziennik budowy

    My home is my castle.

  20. #1080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek Zobacz post
    Basiu przepiekny ten Wasz trawnik Kupowalas gdzies na miejscu ?(podaj prosze namiar )
    Mam pytanie odnosnie systemu nawadniajacego .Rozkladaliscie go sami czy mielsicie jakas firme ktora sie tym zajmuje .Jesli mozesz polecic ekipe to tez poprosze o namiar. W wakacje chcialabym zrobic ogrodzenie a pozniej powoli ruszyc z ogrodem dlatego tak dopytuje ) Jesli mozesz rowniez polecic ekipe od ogrodzenia -bede wdzieczna
    kakusek, dziękuję Trawa (Agroland Diana) kupowana była przez wykonawcę, nie wiem dokładnie gdzie, muszę podpytać, bo i tak koniecznie trzeba jej dosiać teraz na wiosnę. Gatunek trawy wybrałam sama, kilka osób siało ją tu na FM, bardzo mi się podobała, stąd też taki mój wybór. Wiem, że w Krakowie ciężko ją kupić

    Jeżeli chodzi o system nawadniający, to rozrysowaliśmy sobie wszystko sami. Kupiliśmy wszystkie elementy nawadniania Gardeny. Układaniem rurek i montażem zajmowała się ekipa, która robiła u nas kostkę oraz cały trawnik (wraz z ukształtowaniem terenu).
    Namiary na obie ekipy przesyłam w PW

    A i jeszcze jedno, zrób tak jak piszesz: najpierw ogrodzenie, potem ogród. Najważniejsze jest poprawne naniesienie wszystkich poziomów!

    Edit: masz pełną skrzynkę PW

Strona 54 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony