dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 34
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 670
  1. #641

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki za pomoc.

    Nie mogę w takim razie zrozumieć, dlaczego banki wymagają, aby w księdze wieczystej działka była oznaczona jako budowlana... Skoro jedynym sposobem na przekwalifikowanie działki z rolnej na budowlaną to budowa domu, to gdzie tu sens i logika? Skoro biorę kredyt na budowę domu, to chyba oczywiste że działka do tej pory nie jest zabudowana (a co za tym idzie - nie jest budowlana w zapisach KW i rejestrze gruntów).

  2. #642
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    działka budowlana (budynek w budowie) to nie to samo co działka zabudowana budynkiem

    pierwsza w ewidencji gruntów będzie miała oznaczenie "Bp"
    druga "B" - niemożliwe przed zakończeniem budowy
    Bp po uzyskaniu PNB jest do zmiany w EG przez geodetę (naniesienie planowanego bud. na mapkę)

    Problem nie lezy w samych bankach a w ustawie i jej stosowaniu przez sądy. Mimo iż w ustawie jest wyjątek wyłączający nieruchomości <0,3 ha oraz objęte MPZP, to sądy i tak widzą problem. Bank nie chce dać kredytu bo nie chce ponosić ryzyka, braku możliwości wpisania hipoteki, bo przy gruntach rolnych zgodnie z ustawą wysokość wpisu hipoteki (1,5-1,7 krotność otrzymanego kredytu) NIE może przekraczać wartości samego gruntu (dlatego sądy wołają razem z wnioskiem o wpis operatów), nie ważne, że za pół roku na tym gołym gruncie powstanie budynek podnoszący wartość całości kilkukrotnie.


    tam gdzie jest pogrubione sądy od razu widzą problem z wpisem do KW, a lasy to już w ogóle padaka
    R – grunty orne
    S-R, S-Ł, S-Ps – sady
    Ł – łąki
    Ps – pastwiska
    B-R, B-Ł, B-Ps – grunty rolne zabudowane
    Wsr – grunty pod stawami
    W – rowy
    Ls – lasy
    Lz, Lz-R, Lz-Ł, Lz-Ps – grunty zadrzewione i zakrzewione
    B – tereny mieszkaniowe
    Ba – tereny przemysłowe
    Bi – inne tereny zabudowane
    Bp – tereny przeznaczone pod zabudowę (niezabudowane)
    Bz – tereny rekreacyjno-wypoczynkowe
    N – nieużytki
    dr – drogi


    ale
    6 lipca b.r. została uchwalona ustawa zmieniająca pierwotną ustawę oraz ustawę o księgach wieczystych i hipotece. Ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 1 sierpnia 2016 r. i wejdzie w życie po upływie 14 dni.


    Uchylony zostanie przepis art. 68 ust. 2a ustawy o księgach wieczystych i hipotece, który przewiduje ograniczenie sumy hipoteki na nieruchomości rolnej i konieczność przedłożenia operatu szacunkowego z wnioskiem o wpis hipoteki (o czym wspominałem). Dzięki temu, przywrócony zostanie stan prawny sprzed 30 kwietnia 2016 r. Nie będzie już ograniczenia sumy hipoteki do wartości nieruchomości - możliwe będzie ustanowienie hipoteki na kwotę przewyższającą wartość nieruchomości.

    Ustawa nowelizacyjna poszerza także zakres nieruchomości wyłączonych spod działania ustawy. Przepisów ustawy nie będzie się stosować się do nieruchomości rolnych będących drogami wewnętrznymi oraz do nabycia udziałów lub ich części we współwłasności nieruchomości rolnych o powierzchni mniejszej niż 3000 m oraz będących drogami wewnętrznymi.

    Poszerzony zostanie również katalog podmiotów, które mogą nabyć nieruchomość rolną o parki narodowe, w przypadku zakupu nieruchomości rolnych na cele związane z ochroną przyrody.

    Może z kredytami wrócimy do normalności
    Tu była reklama...

  3. #643

    Domyślnie

    Hmm taka ciekawostka: Według mojego starostwa WZ są wystarczającą podstawą do podziału działki. Jedyny problem to czas... WZ będą dotyczyły jeszcze niepodzielonej działki, a więc po podziale będę potrzebował nowych WZ na nową działkę. Rozumiem, że nie ma żadnej możliwości przeniesienia postanowień z WZ na nowo powstałą działkę?

  4. #644

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie. Aby dostać kredyt (żeby w ogóle złożyć wniosek) musiałem zmienić w ewidencji gruntów rodzaj działki na Bp po całości. Działka ma 10 arów. Zmienili mi i dostałem wypis i wyrys. Dwa dni później weszła ustawa, że działki do 30 arów nie muszą już spełniać tego wymogu.
    Czy teraz mogę znowu zmienić w ewidencji gruntów mojej działki na 50% Bp i 50% rolna? Będzie to duży problem?
    Chciałbym zmniejszyć kwotę podatku jaki będę musiał teraz płacić. Geodeta powiedział, że tak naprawdę działka potrzebuje 5 arów Bp i 5 arów R.
    Ostatnio edytowane przez drza ; 25-08-2016 o 09:30

  5. #645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Witam,
    a pytanko, czy żeby zrobić inwentaryzację budynku do odbioru to budynek muszę już mieć ocieplony? Inwentaryzację przyłączy można zrobić wcześniej czy najlepiej razem z budynkiem?

    pozdrawiam

  6. #646

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Zakupiłem mieszkanie u dewelopera.

    Mam ogródek - zapisany w umowie deweloperskiej (183 m2), jednak z informacji jakie uzyskaliśmy wczoraj ( 2 miesiące do końca budowy ) i wyliczeniach na działce , ma on maksymalnie 130 m2 zamiast 183 m2 , minus jest taki że obok kupił mieszkanie prezes dewelopera, nie wiemy co robić bo wydaje nam się że powiększył swój ogródek kosztem naszego.

    Czy poprosić o dokładnie wytyczenie i dać to geodecie , czy iść od razu do prawnika ??

    Na razie nie rozmawialiśmy z deweloperem

    Dzięki
    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	368031

    Możecie pomóc czy dobrze +/- wyliczyłem powierzchnie działki

  7. #647

    Domyślnie

    Potrzebuje informacji jak rozwiązać taki temat

    Miasto - Bielsko-Biała
    Mam mapkę geodezyjna do celów projektowych z 2012 roku. Urząd Miasta żąda aktualnej mapy. Jak najtaniej wykonać taka aktualizację bez ponoszenia takich kosztów jak za nową mapę?

  8. #648
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał email9 Zobacz post
    Witam,
    a pytanko, czy żeby zrobić inwentaryzację budynku do odbioru to budynek muszę już mieć ocieplony? Inwentaryzację przyłączy można zrobić wcześniej czy najlepiej razem z budynkiem?

    pozdrawiam
    Ocieplony. Razem z budynkiem,, będzie taniej.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał GreyTech Zobacz post
    Potrzebuje informacji jak rozwiązać taki temat

    Miasto - Bielsko-Biała
    Mam mapkę geodezyjna do celów projektowych z 2012 roku. Urząd Miasta żąda aktualnej mapy. Jak najtaniej wykonać taka aktualizację bez ponoszenia takich kosztów jak za nową mapę?
    Na mapce masz numer telefonu do geodety który robił mapkę, on może potwierdzi ci aktualność mapy.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #650
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fel=x

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Młynki
    Kod pocztowy
    24-130
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem nowy i nie wiem czy w tym miejscy piszę ale nie znajduję (nowy temat)

    Od sześciu lat po tzw. modernizacji, walczę o przywrócenie pow, działki którą posiadam i zagospodarowuję od 1988 r.Bo firma przeprowadzające prace bez powiadomienia mnie i sąsiadów (wnosiłem o ujawnienie zawiadomień) nie przeprowadziła ich na gruncie, (oprócz ter. siedliskowych) i sprawdzenia stanu posiadania i zagospodarowania, tylko opierając się na jakichś wyliczeniach Starostwa za biurkiem z lat 60 tych. Szkic do uwłaszczeń na którym ta działka ma szer +/-24 a w rzeczywistości na gruncie i mapie ew, z 1975 r +/- 22 mb. wyliczyli mi pow.o 10% mniejszą. WSA i I i II organ twierdza, że zapisy w Ks.W A.Notarialnym się nie liczą bo nie ma tam nic o granicach, mój poprzednik kupił tą działkę w 1979 r a ja od niego w 1988. Nigdy nie było i nie ma żadnych sporów i waśni. Ta granica którą przesunięto to granica dzieląca moją działkę od działki sprzedającego w roku 1979 mojemu poprzednikowi.
    Przytoczę fragment w/g mnie ciekawego a może śmiesznego ostatniego uzasadnienia wyroku WSA. kluczowy dla tej sprawy. W/g mnie to jest właśnie dowód na uznanie mojej skargi .
    "Podczas prac związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków, wykonawca dokonał oceny dostępnej dokumentacji źródłowej pozwalającej na ujawnienie przebiegu granicy działek znajdującej się w posiadaniu organu I instancji i stwierdził, że jest ona nie wiarygodna, (co ja laik cały czas podnoszę w kolejnych skargach) bowiem skutkował błędnym obliczeniem pow. i wykazaniem jej w wielkości 0,72 ha.
    Podkreślił jednocześnie że zgodnie z art. 39 ust. 1 rozporządzenia ustalenie przebiegu granic ewidencyjnych, w tym położenia wyznaczających je punktów granicznych, może nastąpić na podstawie zgodnych wskazań właścicieli lub użytkowników wieczystych tych działek, albo osób władających tymi działkami na zasadach samoistnego posiadania i zostanie potwierdzone ich zgodnym oświadczeniem złożonym do protokołu ustalenia"
    Cóż z tego skoro wykonawca tego nie zrobił. Wnosiłem o ujawnienie "protokołu ustalenia".
    Mimo tylu nieprawidłowości, które nawet wskazuje wykonawca modernizacji, sam nie stosując się do procedur i zaleceń odpowiedniej ustawy, które wymieniłem. Wysoki Sąd odrzuca moją skargę, nie odnosząc się w ogóle do moich argumentów, żądań i dowodów. Byłem na posiedzeniu poprosiłem o głos, aby dopytać czy zostały ujawnione żądane prze-zemnie dowody, ale Pan. Przewodniczący po kilku słowach przerwał mi?? "pan o tym napisał". Szkoda że nie użył "spieprzaj chamie". Moje pytanie czy wykonawca modernizacji powinien to zrobić czy wystarczyło że tylko zwrócił na to uwagę. To kto ma to zrobić ja jestem emerytem 73 lat niepełnosprawny w stopniu znacznym mam problemy z poruszaniem nigdzie nie mogę pojechać pójść wyjaśnić, nie stać mnie na prawnika, i na to żebym to ja jakoś wyprostował. Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam.

  11. #651
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    granul1

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Brójce
    Kod pocztowy
    95-006
    Posty
    1

    Domyślnie podział działek

    Witam.
    Rodzice posiadali dwie działki rolne po ok.1000m2. Po śmierci taty w spadku każdy dostał po 1/6części, to znaczy ja i brat mamy po 1/6 części, a mama ma 4/6części. Chciałam wybudować na tych działkach dom, mama darowizną może przekazać 4/6 tych działek.
    Mam pytanie, czy z części brata można utworzyć odrębną działkę czy musi też oddać ją np.darowizną?

  12. #652

    Domyślnie

    Milo ze ktos jest chetny.
    Wiec zaczynamy. Odziedziczylem dzialke posiada ksztalt L jednak przy dolnej czesci zaplanowano droge co zmniejszy teren do postawienia domu. Nieprzekraczalna linia zabudowy zabiera mi 4m w tym momencie kuzynka w prawym gornym rogu posiada dwie dzialki (dwa pasy dl. oklo kilkuset metrow) szer. 13m. Do budowy potrzebuje od niej to glupie 5m/13m z tych dwoch dzialek na boga jak to mozna rozwiazac? W sumie czytam ze ludzie sie kloca z sasiadami a u nas jest wola oddania tej dzialki Ps jest dzielona jeszcze przyslowiowo od osiki do gruszki przez wisnie i kamien. Jednak w warunkach zabudowy i mapach ew. granica jest jak jest i wybaczcie ze zazartuje ale szukam geodety ktory by sie chetnie pomylil o te 5m ale na serio teraz. Czy jest jakies bezbolowe finansowo wyjscie z sytuacji niz potezne koszty?
    Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc ewnt. na Priv

  13. #653
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nnneooo

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    99-210
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o informacje czy można zrezygnować z usługi geodety i zatrudnić innego który miał zaktualizować dane w celu wyciągnięcia mapki do celów projektowych.
    Cała sytuacja ciągnie się już od maja . Czy ów kolejny będzie mógł to zrobić czy może jest zablokowana taka możliwość w urzędzie . (nie dostanie dostępu do materiału w celu aktualizacji).

    Pozdrawiam

  14. #654

    Domyślnie

    Ja zmieniłem bo też czekałem i się doczekać nie mogłem. Geodeta z polecenia ogarnął to szybko i sprawnie ale drożej

  15. #655
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mpotasznik

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Kod pocztowy
    11-010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem działki rolno-budowlanej o powierzchni 0,6965 ha. Chciałbym z tej działki wydzielić działkę o pow. ok. 0,31 ha w trybie rolnym, która prawdopodobnie kiedyś zostanie sprzedana. Problem jednak pojawia się w kwestii drogi dojazdowej. Jedyną opcją jest wytyczenie drogi z "pozostałości" działki, która po podziale będzie miała powierzchnię 0,3964. Jeśli wytyczę drogę w ten sposób (dołączam rysunek podglądowy), to dojdzie do kolejnego podziału tejże działki rolnej, ale wtedy nie zachowam minimalnej wielkości działek rolnych. Gmina nie ma planu zagospodarowania.


    Czy taki podział jest możliwy?

  16. #656
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    loocago

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-069
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda procedura tyczenia budynku?
    Geodeta miał wytyczyć dom 4 metry od działki sąsiada, dopiero po wybudowaniu domu podczas inwentaryzacji powykonawczej okazało się, że dom wg map stoi około 3,5 m od granicy - po sprawdzeniu w naturze stoi równe 4 m od granicy. I właśnie wtedy geodeta stwierdził, że dwa kamienie graniczne, które wstawiał inny geodeta 18 lat temu podczas podziału i zamiany działek są przesunięte w kierunku sąsiada. Podział ten i zamianę ten wcześniejszy geodeta wykonywał na zlecenie sąsiada, po czym sąsiad wybudował tam dom i postawił ogrodzenie odstępując około 20cm od kamieni. Teraz ja mam problem i nie mogę zakończyć budowy! Proszę o poradę.

    1. Czy geodeta wytyczający budynek mógł opierać się tylko na dwóch kamieniach granicznych? Przecież gdyby odniósł się do trzeciego powinien był od razu zauważyć niezgodność.
    2. Czy nie powinien odnieść się do osnowy?
    3. Czy powinien być jakiś dokument dot. wytyczenia, czytałem o szkicu tyczenia,ja go nie dostałem, mam tylko wpis do dziennika budowy,
    4. Co można z tym fantem zrobić?
    Geodeta po konsultacji w Starostwie proponuje przeprowadzić ustalenie granic, w celu uznania kamieni które są tam od 18 lat, proszę o rade czy to dobry pomysł, czy sąsiad musi wyrazić zgodę na to? Co jeśli nie wyrazi, przecież zmniejszy się jego działka (przynajmniej na papierze). Jeszcze z nim nie rozmawiałem...
    Dziękuję z góry za pomoc!

  17. #657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał loocago Zobacz post
    Witam!
    Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda procedura tyczenia budynku?
    Geodeta miał wytyczyć dom 4 metry od działki sąsiada, dopiero po wybudowaniu domu podczas inwentaryzacji powykonawczej okazało się, że dom wg map stoi około 3,5 m od granicy - po sprawdzeniu w naturze stoi równe 4 m od granicy. I właśnie wtedy geodeta stwierdził, że dwa kamienie graniczne, które wstawiał inny geodeta 18 lat temu podczas podziału i zamiany działek są przesunięte w kierunku sąsiada. Podział ten i zamianę ten wcześniejszy geodeta wykonywał na zlecenie sąsiada, po czym sąsiad wybudował tam dom i postawił ogrodzenie odstępując około 20cm od kamieni. Teraz ja mam problem i nie mogę zakończyć budowy! Proszę o poradę.

    1. Czy geodeta wytyczający budynek mógł opierać się tylko na dwóch kamieniach granicznych? Przecież gdyby odniósł się do trzeciego powinien był od razu zauważyć niezgodność.
    2. Czy nie powinien odnieść się do osnowy?
    3. Czy powinien być jakiś dokument dot. wytyczenia, czytałem o szkicu tyczenia,ja go nie dostałem, mam tylko wpis do dziennika budowy,
    4. Co można z tym fantem zrobić?
    Geodeta po konsultacji w Starostwie proponuje przeprowadzić ustalenie granic, w celu uznania kamieni które są tam od 18 lat, proszę o rade czy to dobry pomysł, czy sąsiad musi wyrazić zgodę na to? Co jeśli nie wyrazi, przecież zmniejszy się jego działka (przynajmniej na papierze). Jeszcze z nim nie rozmawiałem...
    Dziękuję z góry za pomoc!

    Ad 1. Nie jest to prawidłowe postępowanie.
    Ad 2. Ma taki obowiązek ustawowy.
    Ad 3. Tak.
    Ad 4. Geodeta Powiatowy wyjaśni.
    Trudno odpowiedzieć na odległość. Zależy jaki jest status istniejących granic, wymaga analizy dokumentów na miejscu. Sąsiad musi byc zawiadomiony ( w przypadku ustalenia) lub wezwany ( gdyby to było rozgraniczenie). W przypadku rozgraniczenia i braku porozumienia, strony mogą wniesć sprawę cywilną do sądu powszechnego.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 21-02-2019 o 09:53

  18. #658
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    loocago

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-069
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuje Bertha za rozjaśnienie problemu.
    Pomału zaczynałem wierzyć że to moja wina - geodeta powiedzial: "wymierzylismy od kamieni, ktore pan wskazal" , i to się zgadza pytali gdzie kamienie to pokazałem, przecież tam są do tej pory...
    Czyli tłumaczenie sie geodety, że nie jego wina, poniewż 5 lat temu gdy był wytyczany budynek nie było wprowadzonych map numerycznych i nie było widać błędów poprzedniego geodety to bzdura... Brak mi słów....

  19. #659

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Mam pytanie dotyczące kolejności postępowanie.
    Sprawa wygląda następująco, parę osób odziedziczyło po zmarłym członku rodziny ziemię (połowa to grunty rolne VI kategorii, natomiast reszta to łąki). Wpis do ksiąg wieczystych został dokonany w sądzie rejonowym. Czy w pierwszej kolejności dokonuję podziału działki zgodnie z postanowieniem sądu o spadku i po tym każda z osób zainteresowanych składa wniosek o odrolnienie swojej działki indywidualnie (o ile jest zainteresowana budową na swojej działce) czy najpierw należy złożyć wniosek do gminy o odrolnienie i następnie dokonać podziału? Rozumiem, że zniesienie współwłasności poprzez podział fizyczny w tym przypadku jest jak najbardziej możliwe.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  20. #660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak masz współwłasność, to najpierw trzeba ją znieść przez podział fizyczny.
    Wyłączenie z produkcji rolnej następuje po zabudowaniu działki. O przeznaczeniu terenu decyduje MPZP - a to robi gmina sama z siebie i masz nikły wpływ na to, co tam jest zapisane.

Strona 33 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony