dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 368
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Oppss - ale Ty masz tempo.
    Jeszcze mi klawiatura nie wystygła po stukaniu do Ciebie a tu już odpowiedź
    Tylko dalej nie wiem co robić Spróbuję zapytać w wymianie doświadczeń - może ktoś coś podpowie.
    Pozdrawiam.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Alicjanka,
    Jaki model stołu Klose kupiłaś? I dlaczego właśnie Klose?

  3. #203

    Domyślnie

    Alicjanko kochana, własnie jestesmy na etapie zakupów ceramiki łazienkowej. Mogłabys podac namiar na ta hurtownie na Bartyckiej z której jestes zadowolona? Dzieki

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Model był jakiś numeryczny, ale poznać go można po tym, że rozkłada się do 4,5m długości, a taki jest w Klose chyba tylko jeden. Wybrałam Klose bo słyszałam że jest to mercedes wśród polskich mebli, widziałam ten stół i krzesła i były bardzo porządnie wykonane i bardzo gładko się rozkładały, mechanizm był bardzo sprawny. Co prawda sam stół wygląda nieco przyciężko, ale to dlatego że są podwójne nogi które rozsuwają się razem ze stołem. No i zwróciłam też uwagę na to, że każdy inny stół jaki oglądałam był mało stabilny, gibał się na nogach jak głupi. Stół Klose nie ma tego efektu, czyli zupa nie rozleje Ci się na spodnie gdy na stole usiądzie motylek . Co prawda jest to duży wydatek, ale chciałam, żeby długo nam służył i żebym nie musiała pożyczać stołu gdy zjedzie większa rodzina. Sprawdził się w czasie 14-to osobowej Wigilii doskonale.

    Firma San-Technic s.c. z Bartyckiej 24/26 paw.25. Tel 559-10-25, lub 0-601-212-897 do jednego z właścicieli.
    Powodzenia w negocjacjach!
    A.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-01-03 11:57 ]</font>

  5. #205

    Domyślnie

    Dzieki, jak zwykle mozna na ciebie liczyc. Wyobraz sobie ze zamowilismy wreszcie drzwi (tez sa w Jaxie ale nie wloskie). mam wrazenie ze niektore modele sa troche podobne do twoich. Firma Drewpol ktora je robi chyba sie wzorowala na Wlochach bo kolekcja nawet nazywa sie Italia. mam nadzieje ze ze swoich jestes zadowolona. Podobaja mi sie bardzo tylko dlaczego sa tak cholernie drogie. Nie uwierzysz ale decyzji w sprawie glazury nadal brak. Pozdrawiam

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Gratuluje Anula!

    Widziałam te drzwi Drewpolu (w katalogu) i faktycznie sa bardzo podobne do moich stylistycznie.
    Po kafelki jedz do Waldiego na Al. Jerozolimskich.

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Znalazłem na www - faktycznie chyba jedyny stół o długości 4,5.
    Swoją drogą te ich nazewnictwo zupełnie nie marketingowe - nie sposób zapamiętać.
    Też znalazłem stół, który mi się spodobał - 120x240/400 (tylko piszą, że konferencyjny ). Pojadę zobaczyć jak wygląda i ile kosztuje. Rzeczywiście meble robią wrażenie solidnych

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Każdy stół dłuższy niż 360cm nazywają konferencyjnym .
    Stoły i krzesła na prawdę solidne. Pojedź i sam zobacz. Powodzenia!
    A.

  9. #209
    Guest

    Domyślnie

    Alicjnko,
    pytałam już przy zdjęciach,ale powtórzę jeśli można.
    W jakich kolorach jest klinkier na tarasie-cieniowany.Czy komin jest taki sam?
    Powiedz coś o doborze kolorów.
    A jak z projektem ogrodu?Czy to strasznie droga impreza?
    A co do sadzonek, to moja ciocia rozmnaża wszystko co się da-ma swoje sposoby na rozsady, i w ten sposób ogród kosztuje grosze, a jest imponujący.Ale faktem,że ma kobieta rękę do roślin.
    Pozdrówka

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Alicjanko,
    ogród wygląda super!!!
    Czy mogłabyś podać namiary na projektanta? Czy to bardzo droga impreza?

  11. #211

    Domyślnie

    Alicjantko, a czy wiesz jakiego progrmau używa Twoja projektankta ogrodu ?

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Odpowiadając od początku moje cegły to Robena 17tka (tak nazywa się odcień). Odcienie są od ceglanego do brązowego i komin jest z tej samej cegły.
    Nazwy programu nie znam ale wiem, że sprowadziła go sobie ze Stanów. Natomiast jak widzę zdjęcie ogrodu jest na razie widoczne tylko w "pokazie slajdów" a nie ma go na podglądzie całego albumu. Myślę, że jutro juz będzie widoczny od razu gdy wejdzie się na stronę, a faktyczne robi fajne wrażenie.
    Moja koleżanka dwa lata temu brała ok 2zł za metr projektowanego ogrodu. Ostatni projekt jej autorstwa to park "Morskie Oko" w Warszawie przy Madalińskiego.
    Projekt dostaje się bardzo profesjonalny ponieważ o ile wiem najpierw robi ona spis wszystkich roślin które istnieją na działce i robi dokładny pomiar terenu. Na tej podtawie w komputerze robi profesjonalny kolorowy projekt z lotu ptaka (który jest na tyle ładny, że spokojnie może wisieć na ścianie w charakterze ozdoby). Do tego dostaje się spis potrzebnych roślin i ich wycenę. No i wizualizacja w podobnym stylu do tej na moim zdjęciu.
    O warunki w obecnej chwili trzeba by pytać samą zainteresowaną.
    Jej mail to [email protected] lub tel. 0-608-768-016. Ma na imię Beata.
    Pzdr

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Maco, program w którym robiła wizualizację to "Photo Land Designer". Wydaje mi się jednak że do projektowania używa też CADa (coś mi o tym wspominała).
    Alicja

  14. #214
    Guest

    Domyślnie

    Alicjanko,
    ale piękny ten ogród.
    Z tarasu zwisa sobie glicynia?
    Cudny projekt.A jak z resztą ogrodu?
    "To brązowe" to co? Ścieżki z płyt, czy drewna?
    Pozdr

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-14 16:22 ]</font>

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Reszta w opracowaniu . Jak tylko będę miała zdjęcia to się pochwalę.
    Narazie dostałam to pierwsze zdjęcie jako przedsmak "klimatu" z zapytaniem czy tak to ma (mniej więcej) wyglądać czy też może skromniej lub w innych kolorach. Dlatego nie wiem co tam jest w charakterze chodnika. Czekam na całościową koncepcję, żeby wszystko razem omówić i nanieść ewentualne poprawki.

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    w polsce dostępny jest dość dobry program Wymarzony Ogród firmy Intersoft, więcej informacji http://www.intersoft.pl/wymarzonyOgrod.htm program kosztuje niecale 70 zl.

  17. #217

    Domyślnie

    Alicjanko, ogród extra! A jaki będzie koszt tych nasadzeń przepięknych? I czy dobór roślinek uwzględnia rodzaj gleby?
    P.S. W dalszym ciągu jestem zauroczona Twoim dziennikiem. To już schorzenie chroniczne

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Luśka ,

    Właśnie po to zatrudniłam specjalistkę, żeby uwzględniła rośliny na moją glebę (kwaśna) i warunki słoneczne (blisko las, więc częściowe zacienienie). No i jeszcze ilość wolnego czasu jaki posiadam czyli po nasadzeniu mam się nimi zajmować w MINIMALNYM zakresie czasu. Jak ja sama bym zaczęła wsadzać roślinki które losowo mi się podobają, efekt byłby pewnie mizerny...
    Koszt całościowy powinnam dostać razem z całym projektem, czyli jeszcze za chwilę.

    Ściskam,
    A.

  19. #219

    Domyślnie

    To ja jeszcze w temacie oszczednosci gazowych.

    Myślę Alicjanko, że masz właściwy zbiornik tzn. większy zbiornik kosztowałby Cie drożej i pozatym - byłby bardziej wyeksponowany w ogrodzie.

    Większy zbiornik wiecej kosztuje w dzierżawie: min 15 zł miesięcznie tj. 180 zł rocznie.

    Natomiast gaz jest zima droższy o max. 25 gr.
    Pojemnośc robocza zbiornika wynosi 2300 l (85% z 2700) czyli pełne tankowanie kosztuje wiecej o 575 zł. Nigdy jednak tyle się nie tankuje: gaz powinno się zamawiac już przy 20% napełnieniu a już napewno przy 10%. Efektywna pojemnośc robocza wynosi zatem 2025 l. Tak więc tankowanie może kosztowac drożej o 506,25 zł.
    Minimalna ilośc gazu, którą trzeba zamowić wynosi 500 l czyli drożej o 125 zł. Możesz tyle zamowić np w marcu i dociągnąć do niższych cen letnich i latem zatankowac na full. Za czynność tankowania się nie płaci.

    Oszczędność roczna min 55 zl a chyba więcej bo dzierżawa kosztuje więcej a różnica jest mniejsza.

    Tak więc - spokojnie ciesz się mniej zeszpeconym ogródkiem.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Co racja to racja!

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony