dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie projekt DOM W CURRY pracownia ARCHON

    Czy ktoś buduje ten domeczek lub ma zmaiar?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie



  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie




  4. #4

    Domyślnie

    Dom w curry ma moim zdaniem swietny rozklad na pietrze, na dole troche biedna kuchnia i dziwnie ulokowane wejscie (co nie znaczy, ze źle). Elewacja mniej mi sie podoba, bo nie lubie lukarn, balkonikow (wole prostsze formy). Generalnie całkiem fajny projekt.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No własnie planuje zrobic wejscie kolo garazu i zlikwidowac kotlownie (na rzecz przedsionka, a kotłownia w piwnicy).Ale sie zastanawiam bo mam dziwna dzialke.... (dlugo by opowiadac) i jeszcze sie nie wiem do konca co z tym wejsciem.
    Najprawdopodobniej pozmieniam cos wlaśnie na pietrze. To juz w sumie kwestia gustu.
    A kuchnia hmmm mysle ze do zniesienia.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarek 80

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Projekt bardzo ciekawy. Tylko gdzie zrobisz wejście do piwnicy i czy piwnica będzie pod całym domem czy może tylko pod częścią. Sam się nad tym zastanawiam.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Piwnica pod całym domem, wejsćie do piwnicy z zewnatrz i z wewnatrz domu schodami w doł. A z zewnatrz będzie zaraz przy tej wystajacej czesci garazu, na szerokości pokoju na dole. To bedzie takie podkopane zejscie. Mam wąska działke wiec mozliwie najlepiej musze wygospodarowac teren, wiec piwnica mi jest potrzebna z takich wzgledów.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarek 80

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    O takim rozwiązaniu nie pomyślałem.Chciałem podzielić piwnice na dwie części. Jedno zejście klatką schodowa koło salonu a drugie w kotłowni.Ale Twoj pomysł jest lepszy! Diałke też mam wąską , tylko 17,2m. Z czego planujesz zrobić ściany piwnicy? Osobiście zastanawiam sie nad silikatami bądz bloczkami z betonu.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kotlownię to ja zamierzam przenieść do piwnicy (i to nie nie jedyna zmiana jaką planuję zrobić), dlatego też konieczne jest wejscie do piwnicy z zewnatrz, żeby nie wnosić węgla czy groszku przez dom. Aha i jeszcze takie małe okienko (jak gdyby zsyp, żeby np nie nosić tylko sobie zrzucić) A zejscie do piwnicy w domu, aby miec wygodne zejscie do pralni, kotłowni, spiżarni czy siłowni. Korci mnie jeszcze basen w piwnicy ale podejrzewam, że to zbyt duży koszt.
    A ściany piwnicy to chyba z bloczków betonowych, ale mam jeszcze czas do zastanowienia, bo nawet nie mam żadnych papierków załatwionych. W lutym ruszam z biurokracją ehhh

    Moja działeczka ma 15m szerokości więc dużo mniej. Ale z tego względu ze zmienily się przepisy to mogę miec mniejsze odstępy od sąsiadow (dotyczy to dzialek do 16m).

    Masz może jakiś projekt tej piwnicy, bo nie rozumiem jak na dwie częsci (tylko dwie??)mogę wysłać mój rzut piwnicy (taki ktory sobie wymyśliłam, ale nie wiem czy będzie taki mógł być...)

    A kiedy planujesz rozpocząć budowe???

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarek 80

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cały mój pomysł opierał się na tym ,że chiałem odzielić część "czystą" i "brudną" piwnicy. Pod salonem miała znajdować się część czysta (kino domowe , bilard itp) W drugiej części kotłownia ,pralnia i tzw pomieszczenia gospodarcze.Obie części miały być odzielone ścianą bez żadnego przejścia. Stąd drugie zejście do piwnicy. Aczkolwiek teraz skłaniam sie do Twojego pomysłu.

    Rozumiem ,żę kotłownia na węgiel. Pewnie też taką zrobię ,choć mazy mi się pompa ciepła. Niestety w okolicy działki nie ma gazociągu.

    Ściany planuje wykonać z solbetu 24 do dego styropian 20 i od środka na ścianach zewnętrznych jakieś 8 wełny i zabudowa z płyt g-k. Myślę że dzięki temu zbliżę sie parametrami do "domu pasywnego"

    Basen...świetna sprawa ,ale w piwnicy to chyba za duży koszt i jeszcze większy problem z wilgocią. Lepjej dobudować basen do domu ( oczywiście kryty) I tu przydała by się pompa ciepła do ogrzewania wody.

    Ech.....ta biurokracja. Jestem na etapie wyrobienia mapek. Potem wniosek do urzędu gminy....i czekamy..... Niestety działka położona jest w obszarze obietym ochroną konserwatora zabytków .......zobaczymy co " ONI" powiedzą na ten projekt.

    Chętnie obejrzę Twój projekt piwnicy, własnego jeszcze nie wykonałem i chyba jusz nie bedę musiał

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No pomysł z brudna częscią i czystą to ok. Tylko dalabym tam jeszcze drzwi, żeby przechodzic z jednej częsci do drugiej a nie latać z jednych schodow do drugich. A szczerze mówić, to obecnie mieszkam w takim domu, gdzie kotłownia jest w domu na parterze i nie ma kurzu czy czegos podobnego z tej kotłowni. Także spokojnie moze byc to połaczone.

    Wysle jeszcze zmiany które chce wprowadzic w domu. To moze mi cos podpowiesz.... Bo samemu to mozna czegos nie zauwazyc



    okna w piwnicy będą z jednej strony domu, czyli tam gdzie beda najmniej widoczne
    1.wejscie do piwnicy z zewn
    2.siłownia (plus okno zeby "zapachy" wietrzyc)
    3.spiżarnia
    4. pralnia (okno zeby pranie schło i blisko wyjscia na zewn)
    5.narzedziownia
    6.łazienka z prysznicem
    7.kotłownia (okno musi byc), ale nie ma na rysunku
    8.pomieszczenie na opał (okno w roli zsypu)
    9."salon" o ile tak to mozna nazwac (chyba też okno)

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zmiany na pietrze


    lub


  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zmiany parter



    lub


    wejscie do domu koło garazu, czyli kotłownia całkiem zlikwidowana, tam gdzie była szafa to spiżarka taka podręczna zeby nie biegac do piwnicy, a na pioerwszym zdjeciu kuchnia zmieniona. Tzn jedna scianka zabudowana, co mi to da?:
    - większa kuchnia, wiecej szafek...
    - nie widać kuchni z salonu, tylko z jadalni (bo czasami jak duzo gosci jest to nawet nie ma sie cxasu posprzatac i to nie bedzie sie rzucac w oczy). Ale sie jeszcze zastanawiam kuchnia by wygladała wtedy np tak:

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarek 80

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Odnośnie piwnicy jestem za, wejście też dobrze umiejscowione.Problemem mogą być ściany na parterze, a właściwie ich ciężar.Być może trzeba będzie wykonać podciąg ewentualnie sytuację poprawi przesunięcie ścian w piwnicy. Ale tym zajmie się architekt podczas adaptacji budynku.

    Parter....pomysł z wejściem obok garażu jest b. dobry, likwidujemy jedne drzwi.Przenosimy szafe co daje miejsce na spiżarnię. Co prawda dość wąska ,ale zawsze.W kwestii kuchni ,ja bym został przy otwartej.Raz ,że optycznie powiększy pomięszczenie,a dwa ze bliżej do spiżarni.W łazience na parterze zrezygnował bym z brodzika. Tylko kibelek,bidet i umywalka.No i mała szafeczka na reczniki , papier i itp.

    Na piętrze nie rezygnowałbym z dwuch łazienek.Pierwsza połączona z sypialnią rodziców, a druga dla dzieci.Co prawda bedą dwie mniejsze ale dwie! Zastanawiam się jeszcze co zrobić z garderobami.Ale mamy jeszcze trochę czasu.
    Bardzo fajne i ciekawe zmiany choc trzeba pamietać o ograniczeniach konstrukcyjnych.A jak wyglądaja ceny adaptacji z doprojektowaniem piwnicy na podkarpaciu?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Szczerze mówic nie mam pojecia ile taki projekt piwnicy, ale musi byc i już. Nie ma innego wyjscia. Wszystko okaze sie w trakcie, mysle w granicy 1-2miesiecy powinnam miec takie dane.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U nas z tego co się dowiedziałam telefonicznie samo doprojektowanie kosztuje w granicach 600-1200zł, i zależy to od firmy. Ale pewnie cena ta ulegnie zmianom, w zależnosci od tego co się chcce w niej mieć. A biuro Archon podało mi cene 3400 + VAT za projekt piwnicy do domu w curry.
    My jednak rezygnujemy z piwnicy, bo raczej teren jest do tego nie przystosowany.
    Także od poniedziałku ruszam z papierkami, mam nadzieje ze jakoś się wyrobie i te fundamenty będą stały już w tym roku.
    pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Projekt kupiony za tydzień oddajemy do adaptacji.

    Ktoś już rozpoczął budowę domu w curry???

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zmiany wstawione przeze mnie na zdjęciach uległy zmianom, wymyslilismy coś innego

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gs81

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Malopolskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam !
    lukrecja_21jakies postepy, budujesz juz ?
    Ja przez zime moze rusze z papierami.

    pozdrawiam
    grzegorz

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No niestety nie.
    Mieliśmy już komplet dokumentow, naniesione zmiany i wszystkie wymagane przyłącza.
    Ale okazało się, że mamy problem z działką, tzn z wjazdem na działkę.
    Sprawa ma sie wyjaśnić do końca lutego.
    Miejmy nadzieję że będzie dla nas pozytywna
    pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony