dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 29
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 576

Temat: kompostownik

  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkam na osiedlu z domami szeregowymi. Chciałabym umieścić kompostownik i jedynym miejscem pasującym mi jest narożnik mojej działki sąsiadujący z działką sąsiada. Czy muszę mieć jego bądź urzędu pozwolenie na to? Czy takim kompostownikiem nie "zatruję" mu życia? Tego też nie chcę ale to naprawdę jedyne odpowiednie miejsce

  2. #22

    Domyślnie

    Możesz spokojnie. Kompost nie śmierdzi.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    beata

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    na budowę kompostownika nie musisz mieć niczyjej zgody, to nie jest budowla. Jedyne co, to jeżeli będzisz miał kompostownik otwarty, może on mieć nieprzyjemny zapach a wtedy sąsiad może nie być zadowolony.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: beata dnia 2002-05-31 13:27 ]</font>

  4. #24

    Domyślnie

    Możesz spokojnie. To przecież ekologia EKOLOGIA.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    dziękuję za info

  6. #26

    Domyślnie

    Jak w temacie, prosze formuwiczow o wskazowke jak zrobic niewielki i <estetyczny> i tani kompostownik dla niewilekiej rodzinki (2+1).
    Maro

  7. #27

    Domyślnie

    zbij cztery dość szerokie dechy w kwadrat i przykryj folią
    i gotowe.

    snow

  8. #28

    Domyślnie

    A jak nie masz szerokich to pozbijaj wąskie na kształt szalunku, później je w kwadrat, wzmocnij narożniki i

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    A co bedziesz wyrzucal i do czego to pozniej bedzie sluzylo?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Poszukaj na forum. Już było i to z linkami i dokładnymi opisami.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  11. #31

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    No coz jak to w domku, czyli wszystko co organiczne. Jak do tej pory korzystalem z wykopanego dolka ale napewno jest to gigantyczne marnotrastwo. Chcialbym powstaly kompost wykorzystac w ogrodzie. Staramy sie selekcjonowac odpady na maxa czyli szklo, plastik, alumnium, zlom, papier osobno. Okazuje sie ze odpadki organiczne stanowia dosc pokazna ilosc produkowana w naszym domku. W ten sposob niemamy problemu z przepelnionym pojemnikiem na smieci, niewspominajac o tym ze wszystkie smieci sa "suche" czyli nie gnija. Faktycznie udalo mi sie znalezc dosc ciekawe rozwiazania na http://www.ogrody.pl .
    Pozdrawiam Maro

  12. #32
    adambed
    Guest
    adambed

    Domyślnie kompostownik

    POwiedzcie mi proszę czy jest jakiś przepis prawny który mówi w jakiej odległości od granicy działki sąsiada można zrobic sobie kompostownik.

  13. #33

    Domyślnie

    W ostatnim Działkowcu był bardzo obszerny artykuł o tym w jakich odległościach można ustawiać kompostowniki, co mozna palić i kiedy na działce itd Wprawdzie czytałam całym ale nie pamiętam dokładnie
    Napewno ten numer jest jeszcze w kioskach

  14. #34

    Domyślnie

    bardzo przepraszam to był czerwcowy numer "Mojego pięknego ogrodu"

  15. #35

    Domyślnie Kompostownik - biały nalot.

    Witam,
    Założyłem kompostownik - taki z desek drewnianych. Co 10 cm trawy sypałem preparat do kompostowania z praktikera.
    Ostatnio po rozgarnięciu zobaczyłem sporo mrówek i biały nalot za żdzbłach trawy - to pleśn ? Czy to dobrze ?
    W srodku kompostownika jest ciepło.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #36

    Domyślnie Kompostownik

    Tak czytam sobie co piszecie i niektorzy pisza co nalezy spalic co wyrzucic. Ja zbudowalem sobie kompostownik i do niego wyrzucam skoszona trawe; cos sie wypieli i tez tam; czasem jak jakies galazki uschna, to tne na male kawalki i tez do kompostu.
    Na jesieni laduja tam tez chore jablka czy tez sliwki (nie wiem czy dobrze robie). Czasami przez okres wakacji wlewam tam pare wiader wody, a na zime zasypuje spora iloscia wapna. Niedawno kupilem przyspieszacz do kompostu (nazwy nie pamietam) w postaci granulek, ale stwierdzilem ze szkoda kasy na cos takiego, poniewaz duzo musialbym tego kupic i sypac warstwami. Teraz mysle, ze jak skocze do kolegi na wies to przywioze ze 4 wiaderka krowiego lajna i rozpuszcze w wodzie i zaleje to wszystko aby wzbogacic komposcik. Mysle ze to tanszy srodek i duzo lepszy.
    Pytanie dot. czy mozna wszystko wyrzucac do kompostownika. W jednym poscie czytam ze galezie z brzoskwini, ktora dopadla kedzierzawosc nalezy spalic. A to nie przegnije w komposcie? Co Wy myslicie na ten temat? Jak dlugo to ma wszystko tam przegryzac sie, aby bylo gotowe np. do posypania trawnika.
    Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Poponuję post http://murator.com.pl/forum/viewtopi...mokompostownik

    Dużo tutaj dyskutowaliśmu o kompoście.

    I jeszcze jedno do kompostu nie należy wrzucać chorych roślin czy owoców bo to w większości przypadków źródło infekcji na następne lata. Najgorszym błędem jest kompostowanie np. łętów od pomidorów - zaraza ziemniaka jak w banku. Jeśli już decydujemy się na taki manewr to chore rośliny należy zakopać. Ale ponieważ dla niedoświadczonego ogrodnika jest sprawą nie zawsze jasną jak dochodzi do infekcji i jak patogeny zimują więc lepiej w inny sposób usunąć paskudy (np. spalić).[/list]

  18. #38

    Domyślnie

    Super post. Dzieki za info

  19. #39

    Domyślnie

    Czy do kompostownika mozna wyrzucac cebulki kwiatowe? Przegnije to? Czy od czasu do czasu mozna podlac taki kompost wapnem budowlanym rozpuszczym w wodzie? Co myslicie?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpot
    Czy do kompostownika mozna wyrzucac cebulki kwiatowe? Przegnije to? Czy od czasu do czasu mozna podlac taki kompost wapnem budowlanym rozpuszczym w wodzie? Co myslicie?
    W jakim celu to wapno ?
    I do tego budowlane.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 2 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony