dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Nefer
    Bo tak się robiło od stuleci
    Są na szczęscie lekarze, ktorzy maja mózg. I po operacjach tego typu nie wsadzają w gips w ogóle - a rehabilitacja się zaczyna dzień po operacji.
    Ale to na ogół za pieniądze żywe
    gdzie takie metody stosują?
    chyba nie za bardzo się orientujesz
    ja usłyszalem tylko, że teraz częściej szyją niż kiedyś
    zresztą o tym się sam przekonalem

    Krzysztof2
    długie masz te szycie?
    In general Barbossa, in general.

    Gdyby mój mąż robił sobie wiązadła krzyżowe w normalnym szpitalu - leżałby w gipsie do pachwiny.
    Ponieważ robił za pieniądze - miał ortezę i rehabilitację w 24 h po zabiegu przeszczepu. W piątej dobie prowadził samochód- bez zagożenia życia innych uczestników ruchu.
    W obu przypadkach.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Nefer, ale achilles to nie więzadło krzyżowe (przednie ?), nie ma co porównywać

  3. #23

    Domyślnie

    A ja nie mogę zakumać jak tą lewą nogą hamować. Co wtedy z prawą? Do góry ucieka czy przekładanka?
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    malka
    mięśnie to pikuś
    dojdą do siebie szybko
    rozruszać, to co było szyte, to jest zabawa

    Nefer
    mówimy o achillesie, to coś innego
    może mam małą wyobrażnię, ale to co napisalaś jest awykonalne w przypadku ścięgna A
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #25

    Domyślnie

    Krzysztof2
    długie masz te szycie?[/quote]

    szycie ma około 17cm 13 szwów. Jak długo mięśnie wracają do dawnej objętości? jest spora różnica na mięśniu czworogłowym. Strach pomyśleć jak będzie wyglądała łydka... Na pewno warto było założyć lekki gips.
    uwielbiam rąbać drewno...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jak napisałem - mięśnie to pikuś, cały wist to te szycie i samo ścięgno
    zobaczysz jaka pięta będzie gładziutka (po zdjęciu naskórka) - dupa niemowlaka
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Nefer, ale achilles to nie więzadło krzyżowe (przednie ?), nie ma co porównywać
    Co nie zmienia faktu, że w państwowym szpitalu pakują w gips - "jak drzewniej bywało" a w nowoczesnym leczeniu już od dawna nie.
    I ja tylko w tym sensie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    malka
    mięśnie to pikuś
    dojdą do siebie szybko
    rozruszać, to co było szyte, to jest zabawa
    może to indywidualna sprawa,ale zrobić mobilizacje ścięgna,to pikuś , odbudować brzuchatego, albo czworogłowego, to już niezła jazda.

    Ale wiele zależy od miejsca zerwania , czy powstały duże zrosty, tu można popracować kilkoma metodami,a jak popracować nad mięśniem ,do którego achilles przyczepiony, a achilles sztywny (jak.... ) i nie chce mięśnia rozbujać

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał malka
    Nefer, ale achilles to nie więzadło krzyżowe (przednie ?), nie ma co porównywać
    Co nie zmienia faktu, że w państwowym szpitalu pakują w gips - "jak drzewniej bywało" a w nowoczesnym leczeniu już od dawna nie.
    I ja tylko w tym sensie.
    a w tym sensie, to ,ok na szczęście sa już takie, które z ciemnoty wychodzą i więcej myslą niż powielają.
    To daje nadzieję

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    wiem jedno - dwa stawy mają być usztywnione w wyznaczonej pozycji
    osobiście nie spotkałem się z inną metodą niż "gips"
    nie rozumiem tego gadania o "drzewniej" i "ciemnocie"
    w takim razie co się teraz stosuje?
    mówimy o zerwanym achillesie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Barbossa, ale my mówimy o zerwanym ścięgnie czy złamaniu kości

    po kij grzyb mają być sztywne stawy Ty chodzi o niedoprowadzenie do zgięcia grzbietowego stopy, co by ścięgna nie tykać, są łuski i ortezy, które do tego nie dopuszczają, nie trzeba nosić kilogramów gipsu.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a kto mówi o kg gipsu
    3M oczywiście za drobną opłatą
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Abstrahując już od tego, jakiego rodzaju opatrunek będzie użyty (czy w 3m, lub innych tzw lekkich gipsach można wyciąć okienko do elektrostymulacji ?)
    nie widzę uzasadnienia dla gipsowania w ogóle, a jeśli już innego wyjścia nie ma (koszt ortezy, łuski - nie do pokonania przez pacjenta) gips max 2 tygodnie i zawsze z dostępem do szwów.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcmagda
    A ja nie mogę zakumać jak tą lewą nogą hamować. Co wtedy z prawą? Do góry ucieka czy przekładanka?
    a co tu rozumieć? prawa zagipsowana noga cofa się z pedału gazu a lewa hamuje...żeby tylko nie weszło w nawyk.
    uwielbiam rąbać drewno...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof2

    szycie ma około 17cm 13 szwów. Jak długo mięśnie wracają do dawnej objętości? jest spora różnica na mięśniu czworogłowym. Strach pomyśleć jak będzie wyglądała łydka... Na pewno warto było założyć lekki gips.
    Wymiary szycia prawie idealne jak moje, tylko u mnie 12 szwów.
    Szybki start do piłki... i już.
    Gips miałem 6 tygodni (aż do pachwiny), męczyłem się okrutnie bo to było akurat lato.
    Noga faktycznie chudziutka po zdjęciu
    Rehabilitowałem się około 2 miesięcy. Gimnastyka z rehabilitantką, wodne masaże, terapuls, jakieś ultradzwięki.
    Poźniej ćwiczyłem sam, pełna sprawność po ok czterech miesiącach od zdjęcia gipsu.
    W piłkę odważyłem sie po roku, ale to bardziej kwestia psychiki

  16. #36

    Domyślnie

    Rehabilitowałem się około 2 miesięcy. Gimnastyka z rehabilitantką, wodne masaże, terapuls, jakieś ultradzwięki.
    Poźniej ćwiczyłem sam, pełna sprawność po ok czterech miesiącach od zdjęcia gipsu.
    W piłkę odważyłem sie po roku, ale to bardziej kwestia psychiki [/quote]

    no no " gimnastyka z rehabilitantką" to może być bardzo przyjemne zajęcie
    co sądzicie o bucie ortopedycznym? ponoć warto taki mieć.
    uwielbiam rąbać drewno...

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    But to dobra rzecz, jednak musisz się liczyć z kosztami (ok 650 zł) ale jest refundowany przez NFZ,więc możesz sie zwrócić o pokrycie dużej czści tej kwoty.Dobierze Ci go lekarz, albo terapeuta, ja osobiście polecam dodatkowa nabyć opaskę, możesz jej potem (po zakończeniu rehabilitacji) używać nadal podczas uprawiania sportu, czy prac na budowie

  18. #38

    Domyślnie

    but za 650 zł toż to niewiele więcej kosztowały moje rossignole bandit-y narciarskie. za tydzień zdjęcie gipsu,aż się boję co to będzie. Rozumię ,że na ten sezon narciarski nie mam szans...
    uwielbiam rąbać drewno...

  19. #39

    Domyślnie

    A psychicznie będziesz w stanie? ja w zeszłym sezonie zerwałam boczne więzadło, wszystko z nogą już dobrze, ale psychicznie chyba sobie jeszcze z nartami nie poradzę ...
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    toć pisałem o wkładce do buta - o wiele taniej
    tyle co koszt np 2 skarpetek
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony