dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 292
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piter199

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie projekt M76 OGRÓD O ZMIERZCHU

    Witam, ciekawy projekt czy ktoś może buduje i posiada wiedzę o kosztach budowy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj Piter 199

    Podpisuję się pod Twoim tematem, gdyż równeż interesuje mnie ten projekt.
    Ciekawe, czy jest ktoś kto może coś więcej na jego temat powiedzieć i podzielić się doświadczeniem z budowy takiego domku

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    catan

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Rozpoczynamy budowę naszego "ogrodu" na wiosnę póki co odebraliśmy dziennik budowy i czekamy na ustanie mroźnej zimy planujemy prace rozpocząć na przełomie luty-marzec.

    Projekt ten wybraliśmy ze względu na jego uniwersalność i dobre rozmieszczenie pomieszczeń na parterze, myśleliśmy też nad projektem SALMA z Archipelagu , ale na szczęście pojawił się wtedy "Ogród o zmierzchu".
    Dokonaliśmy pewnych modyfikacji w projekcie tj.
    - powiększenie pom. gospodarczego "8" do równego obrysu budynku
    - zmiana betonu komórkowego na POROTHERM 30
    - dodanie kanału w garażu
    - podniesienie całego poddasza o jeden pustak


    W razie jakich kolwiek pytań z chęcią odpowiem . Pozdrawiam i zapraszam ewentualne osoby budujące o fotki i własne doświadczenia. Ja fotki dodam najwcześniej na wiosnę jak postawimy fundamenty.

  4. #4

    Domyślnie M76 Murator" Ogród o zmierzchu". Ktoś buduje?

    Czy ktoś buduje lub zamierza budować "Ogród o zmierzchu" z Muratora?
    Zastanawiamy się nad wyborem tego projektu i chcielibyśmy zasięgnąć rady osób budujących ten domek.

  5. #5

    Domyślnie

    Hey Catan !
    Jestem zainteresowana budową tego domku,a raczej zdjęciami z realizacji,jak i innymi informacjami na temat budowy. Ja,co prawda już wybudowałam swój dom,ale warunki zabudowy były tak "sztywne",że musiałam budowac to co można,a nie to co chcę .Projekt M76 bardzo mi się podoba i tak z czystej ciekawości,chętnie "pouczestniczę" { } w jego budowani.Więc,jeśli masz juz czym,to się pochwal .Czekam na fotki i info.
    Pzdr.
    R.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Konex

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Miło cie poznać catan Bardzo ucieszyliśmy się jak zobaczyliśmy że ktoś ma podobny gust do nas.Czy juz ruszyliście z budową ,,Ogrodu o zmierzchu'"?A może domek stoi już gotowy?Nam ten dom wpadł w oko odrazu i chyba już nie wypadnie.Bardzo was prosimy jeśli znajdziecie czas czy moglibyście nam udzielić paru informacji na temat przede wszystkim kosztów budowy itp.Będziemy czekać cierpliwie na jakiekolwiek informacje od Was.A może ktoś z innych osób na forum cieszy się już tym domkiem.Pozdrawiamy wzystkich i czekamy z nadzieją na odzew.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woow

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, przejrzałem kilkaset projektów i "Ogród o zmierzchu" po kilku (planowanych) modyfikacjach wydaje się rozwiązaniem idealnym.
    Catan jak dasz rade to napisz coś więcej. To chyba pierwszy wątek na temat "OGRODU" w intern, pozostałe projekty opisane,wycenione itd. Czas na M76.

    -powiększenie pom. gospodarczego "8" do równego obrysu budynku
    - podniesienie całego poddasza o jeden pustak
    -połączenie 6 i 7(łazienka z OKNEM) wejście do garażu miedzy schodami a łazienką


    Pozdrawiam.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emos

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,jesteśmy na etapie załatwienia pozwolenia na budowe tego ładnego domku -M-76 ,,Ogród o zmierzchu" Planujemy ruszyć z budową na wiosne.Może ktoś z Was ma podobne plany lub jest w trakcie budowy?Chętnie przedyskutowalibyśmy pare kwesti które nas troszeczke nurtują..Czekamy na odzew i pozdrawiamy.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woow

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Wprowadzacie jakieś zmiany?

    Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emos

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj,powiekszamy kotlownie do obrysu budynku,reszta pozostaje bez zmian,Wy ruszyliscie juz zbudowa M76 jesli tak to napiszcie cos wiecej.Pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woow

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ruszamy na wiosnę.

    Powoli liczę koszty dach jest DROGI!
    Jestem na etapie wyceny wstępnej dachówki?

    Mam pytanie czy stan surowy zamknięty masz wyceniony ? (materiały robocizna)

    Pozdrawiam

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emos

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    9

    Smile

    Tak,dach bedzie nas troche kosztowal

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emos

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mysle ze stan surowy otwarty bedzie nas kosztowal w granicach 140000,ale to zalezy czym bedzie pokryty dach,zastanawiamy sie nad dachowka ale po przeczytaniu forum mamy totalny metlik...czym Wy planujecie pokryc dach?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woow

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dach:
    -Braas, Euronit Ceramika wychodzi drożej o "parę" ładnych 1000.

    Jak tam wybór wykonawcy?

    Jeden do wszystkiego czy.........?

    Jeżeli wykonawca podał Wam cenę za wykonanie usługi to napisz proszę!

    A.......jeszcze jedno Czytać należy ale pamiętaj że forum to TYLKO forum!!!!!
    często wypowiedzi ludzi którzy budują PIERWSZY DOM robią tyko zamieszanie!!!!
    lepiej się skupić na SOLIDNYCH artykułach pisanych przez fachowców.

    Jak będziesz miała wycenę czegokolwiek to PISZ porównamy CENY !!!!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emos

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestesmy na etapie szukania wykonawcy,najlepiej jednego co wykona stan surowy otwarty,my tez myslimy o dachowce Brass cena jest dobra,choc nie wiem jak sie te dachowki spisuja...Teraz jest dobry okres aby pozalatwiac potrzebne zezwolenia,porownac ceny,poszukac dobrego wykonawcy.Ok jak cos bede wiedział wiecej to sie znow odezwe i czekam tez na jakieś nowinki od Was,pozdrawiam

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woow

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pozdrowienia dla całej redakcji Muratora z K.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emos

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj,jestem ciekawy czy zdecydowales sie na M76,jesli tak to podziel sie swoim doswiadczeniem poniewaz my zaczynamy budowe M76 na wiosne,jestesmy na etapie zalatwienia pozwolenia na budowe.Pozdrawiam

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reymond

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam jeżeli ktoś buduje ten dom z miłą chęcią nawiąże kontakt. Mój e-mail: [email protected]
    Zaczynamy w kwietniu i mamy jeszcze kilka wątpliwości, np czy podnosić górę o 1pustak...
    Może ktoś już tak zrobił i ma zdjęcia?
    Ja planuje zacząć gdzieś umieszczać postępy z prac, może komuś sie to przyda, sam wiem jak mało informacji jest na internecie odnośnie tego projektu...
    Jeżeli ktoś potrzebuje kosztorys to mam aktualny na sprzedaż
    Ostatnio edytowane przez reymond ; 07-05-2011 o 14:22

  19. #19

    Domyślnie

    ja jestem juz na 90% przekonana na ten projekt, jestem bardzo ciekawa zdjec tego domu, to chyba jakis mlody projekt ?????
    reymond gdzie bedziesz umieszczal swoj domek ??

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reymond

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z chęcią zobaczył bym jak wyglonda gotowy "Ogród o zmierzchu", ale zaczynam rozumieć jak to jest. Kiedy zaczynasz budowę pozostaje niewiele czasu na inne zabawy, np prowadzenie stronki na której pokazuje się wyniki pracy W każdym razie szukam dogodnego miejsca na internecie i jak będę miał chwilke wstawię fotki. Narazie jest to stan "0" ale pod koniec maja mają być już mury
    Ostatnio edytowane przez reymond ; 07-05-2011 o 14:37

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony